לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2006, 15:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הדוקטורנט להכחשת השואה ,נשיא רשות הטרור ומגן האסירים רוצחי גנדי - תומך בקדימה

אבו מאזן: מקווה שאולמרט ינצח בבחירות

התערבות של יו"ר הרשות בבחירות בישראל? אבו מאזן אמר לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה": "אני מקווה שאהוד אולמרט ינצח בבחירות, אני מכיר אותו טוב. אני מאמין שנוכל לעבוד יחד באופן מועיל". בליכוד יוצאים למתקפה: "אפילו אבו מאזן מבין שקדימה היא יותר שמאל מהעבודה ומרצ". גורמים בעבודה כועסים על אבו מאזן: "הוא רק נפגש עם פרץ, הוא דפק אותנו"
איי.פי

>סערה במערכת הפוליטית: בליכוד אומרים בצהריים (יום ד') כי "אפילו אבו מאזן מבין שקדימה היא יותר שמאל מהעבודה ומרצ". דובר התנועה, רונן משה, אמר כי "גם אבו מאזן, שהתיר את הרכבת ממשלת החמאס ומאפשר את שחרור רוצחי גנדי מבין שמאהוד אולמרט הוא יוכל לקבל ויתורים מפליגים ושטחים ללא תמורה או התחייבות פלסטינית".

גם במפלגת העבודה קיבלו את התבטאותו של אבו מאזן בזעם רב. לדברי גורמים במפלגה, רק לפני ימים אחדים טרח יו"ר העבודה עמיר פרץ להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית ולהביע בו תמיכה "וכעת אומר אבו מאזן את שהוא אומר". לדברי גורמים בעבודה: "אבו מאזן דפק אותנו ועשה מעשה לא מקובל". גם חבר הכנסת בנימין בן אליעזר, בכיר העבודה, מתח ביקורת. "מה שאבו מאזן עשה זה מעשה פסול. בדרך כלל לא נהוג לנהוג בצורה כזו בבחירות ולהתערב בבחירות".

מקדימה נמסר בתגובה: "אם אבו מאזן רוצה להוכיח שהוא פרטנר עליו לפעול מיידית נגד החמאס, לפרק את ארגוני הטרור מנשקם, לאחד את מנגנוני הביטחון ולדאוג לכך שכל ממשלה פלסטינית אשר תוקם תכיר בכל ההסכמים עליהם חתמה הרשות עם ישראל, ותקיים לאלתר את חלקה על פי מפת הדרכים, על כל המחויבויות העולות מכך".

באיחוד הלאומי-מפד"ל האשימו כי "הקשר בין ראשי קדימה לראשי הטרור ברשות הפלסטינית הוא כה הדוק, עד שאבו מאזן לא היה מסוגל להתאפק ולכן הודיע כי הוא מחכה בקוצר רוח לכך שאולמרט, כראש ממשלה, יתן לו את מדינת החמאס".

בעקבות הסערה ביקש מקור בלשכתו של אבו מאזן להבהיר כי הרשות הפלסטינית היא מחוץ למשחק הבחירות ולמשחק הפוליטי הישראלי. עוד אמר כי "הרשות עובדת מול ממשלות, ולא מול מפלגות, וכי היא תשמח להמשיך לקדם את התהליך עם כל גורם בישראל שתהינה לו לו כוונות טובות לעשות זאת".

"בלי להתערב, מקווה שאולמרט ינצח"

הסערה - בעקבות ראיון שהעניקיו"ר הרשות הפלסטינית לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה", ובו אמר כי הוא תומך בבחירתו של ממלא מקום רה"מ, אהוד אולמרט, לראש הממשלה. בראיון התייחס אבו מאזן לבחירות הקרובות ואמר: "אני לא רוצה להתערב, אך אני מקווה שאהוד אולמרט ינצח בבחירות, אני מכיר אותו טוב. אני מאמין שנוכל לעבוד יחד באופן מועיל".

אבו מאזן התייחס גם למספר 2 בקדימה, שמעון פרס, וכינה אותו: "חבר ותיק, את הסכמי אוסלו חתמנו ביחד. אני מקווה לפיכך שינצח מי שבאמת מעוניין בשלום ומתכוון לחדש את המשא ומתן. אנו מעוניינים ביחסים טובים עם כולם".

על הפסד תנועתו בבחירות ברשות לחמאס, אמר: "מבחינה מספרית הפתח ניצח. אם הפסדנו, אנחנו אשמים. רק אנחנו". בנוגע לסמכויות שלו אמר כי "אשמור על כל הסמכויות שלי. אם היה משהו לא חוקי, תחליט על כך מערכת המשפט. נחכה ונראה. בשלב זה שום דבר לא משתנה". הוא הוסיף כי על "איטליה, אירופה והעולם שלא להעניש את העם הפלסטיני החף מפשע ולמנוע סיוע כלכלי להם הם זקוקים נואשות".

פגישת פרץ-אבו מאזן

כזכור, רק לפני שבוע נפגש אבו מאזן בגשר אלנבי עם יושב ראש מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ. בכירים בעבודה סיפרו לאחר הפגישה כי השניים סיכמו שאם יזכה פרץ בבחירות, יפתחו השניים במשא ומתן מיידי.

לפני הפגישה שאלו כתבים את אבו מאזן כיצד הוא מתייחס לאמירות שהשמיעה באחרונה שרת החוץ, ציפי לבני, לפיהן הוא אינו רלוונטי עוד ואמר: "זה הכל עניין של השקפה".

אבו מאזן אף הוסיף אז במסיבת העיתונאים כי הוא מקווה שהפגישה עם פרץ תהיה "תחילתו של תהליך שלום". הוא הביע תקווה כי לאחר הבחירות בישראל ניתן יהיה לשבת לשולחן המשא ומתן ולחדש את תהליך השלום. אבו מאזן בירך על הקשר בין הרשות לבין הגורמים התומכים בישראל. הוא קרא לכל הגורמים הבינלאומיים לעשות הכל כדי להחזיר את הפלסטינים לשולחן המשא ומתן.

בראיון ל"קוריירה דלה סרה" התייחס יו"ר הרשות גם לשינוי אפשרי בדרכה של תנועת חמאס ואמר: "בואו נמתין, זה עדיין לא ברור".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר