לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2006, 22:42
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה מהנדס: אפשר היה להעתיק בתי עמונה

מהנדס: אפשר היה להעתיק בתי עמונה
23:15, 8 מרץ 2006 / ח' באדר תשס"ו

בלילה לפני אירועי עמונה הציע זאב חבר לרמטכ"ל חלוץ להעתיק בתי עמונה במקום להרוס. במהלך דיון בועדת החקירה התייחס הרמטכ"ל לנושא ואמר כי הדבר נראה לו אז 'הזוי'. יו"ר מטה א"י, מהנדס: מדובר בפתרון מקובל.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.a7.org/data/images/2006/03/08/movehouse-s.jpg]

הרמטכ"ל חלוץ הגדיר את הפתרון של העתקת בתים בעמונה, במקום הריסתם, "הזוי". דבריו נאמרו במהלך דיון באירועי עמונה במסגרת ועדת החקירה בכנסת.

חלוץ התייחס בכך לאפשרות שהועלתה בלילה שלפני הרס בתי עמונה ע"י זאב חבר. חבר הציע לנסר את הבתים במקום להרוס אותם ולהעתיקם לעפרה. "אני לא מומחה גדול רק שאלתי מתי זה בוצע לאחרונה, אמרו לי שמעולם לא. אני מכיר את העתקת הבתים בקריה. זה לקח שם שנה. נראה לי קצת הזוי לנסר בתים ולהעביר אותם לעפרה למרות הקשיים הטופוגראפיים. שאלתי כמה זמן זה ייקח אמרו לי חודש וחצי חודשיים. לקחתי בחשבון שזה יהיה שלושה חודשים ולכן אמרתי לשר הביטחון שנראה לי שמדובר בהצעה שאינה ברת מימוש", אמר חלוץ. להערכת חלוץ בעקבות המלצתו שלו לא התקבלה ההצעה.

יו"ר המטה למען א"י אביעד ויסולי, מהנדס במקצועו ומי שעסק בבניה במשך 20 שנה, כולל במסגרת סולל בונה באפריקה וחברות בניה שעסקו גם בנושא העתקת מבנים, אומר לכתבתנו רותי אברהם כי הדבר בר ביצוע ונעשה בארץ וגם בחו"ל. למעשה גם הרמטכ"ל לדבריו יכול היה לראות כיצד מבוצע הדבר כאשר לפני כמה חודשים בוצעה העתקת מבנים לצורך שימור ברח' קפלן, מול משרדו.

בסוף ינואר שיגר ויסולי מכתב לאלוף יאיר נוה ולניצב ישראל יצחקי ובו הציע להזיז את הבתים בעמונה במקום להרוס אותם. במכתב נוסף שנשלח יומיים לפני ההריסה כתב ויסולי כי : "על מנת להחזיר את המצב לקדמותו, ניתן להזיז את המבנים בעמונה באמצעים הנדסיים ע"י ניתוקם מהיסודות ושינועם למקום אחר. אם תחפצו בייעוץ מקצועי והנדסי ע"י בעלי נסיון בנושא, נשמח להעמידו לרשותכם ללא תמורה".

לדברי ויסולי לא התקבלה תשובה.

התהליך, אומר ויסולי, כרוך בחיתוך יסודות הבנין במקום חיבורם. "מכניסים כ 10 ג'קים ומרימים אותם בהדרגה. מכניסים קורות מתחת לבנין היכן שהיה עיגון. הבנין עכשיו עומד על קורות, קושרים לקורות, מרימים ומעמיסים על מוביל נמוך. בארץ משתמשים במוביל הדומה למוביל של טנקים. המוביל דורש פינוי כביש כי הוא רחב. כשמגיעים לאתר היעד מבצעים תהליך הפוך. השיטות הנ"ל ידועות ומוכרות לכל העוסקים בשיקום ושימור מבנים (Restoration) בכל העולם המערבי והן מופעלות מעשה יום ביומו בכל העולם. מאחר ובעמונה המדובר היה במבני בטון חדשים הרי העלות, המורכבות והסיכון בפעולת ההעברה הוא נמוך ביותר".

ויסולי פנה אל יו"ר ועדת החקירה לאירועי עמונה ח"כ יובל שטייניץ, וביקש לתת עדות בנושא בפני הועדה . הוא הוסיף בפניה כי "כל עדות שהועדה תשמע מצד אלה שאינם בעלי מקצוע בנושא, ביחס לאפשרות ולזמינות הפתרון של הזזת המבנים, ערכה הוא כקליפת השום".

פרסום ראשון:21:30, 08 מרץ '06
עדכון האחרון:23:15, 08 מרץ '06

http://www.a7.org/news.php?id=141939

אז מה אם היה אפשר?
נניח והיו מעבירים, איפה אולמרט היה פותח את קמפיין הבחירות שלו?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר