לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2006, 08:01
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
ג'ונתן פולארד מגיב לראשונה על היבחרו של רפי איתן לכנסת

פולארד מוחה על בחירתו לכנסת של רפי איתן
יום ראשון, 9 באפריל 2006, 8:38 מאת: מערכת וואלה!

הסוכן הישראלי, הכלוא זה 21 שנים בארה"ב, כותב כי הוא חש נבגד כאשר הוא ימשיך לרצות מאסר ממושך ומפעילו שנמלט יכהן כשר

"בחירתו של רפי איתן לכנסת והדיבורים אודות האפשרות שייבחר לשר הם תקיעת אצבע בעיניהם של האמריקאים", כך כותב ג'ונתן פולארד, הכלוא זה 21 שנים בארה"ב באשמת ריגול לטובת ישראל. באיגרת שהכתיב מכלאו, אומר פולארד: "זו התגרות בארה"ב שלא עולה לרפי איתן כלום, אך אני משלם עליה בחיי".

"מעריב" מדווח הבוקר, כי כניסתו לכנסת של איתן, שהיה מפעילו של פולארד מטעם המוסד, הגבירה בלבו של הסוכן את התחושה שמדינת ישראל בגדה בו. "התגייסתי כדי לשרת את טובת הכלל", כותב פולארד, "גם בחלומותיי הגרועים ביותר, לא האמנתי שלעם שלי לא יהיה אכפת ממצוות פדיון שבויים, עד כדי כך שיעלו לשלטון ויתנו כוח לאיש שהפקיר אותי למשך 21 שנים".

פולארד טוען, כי בידי חבר הכנסת המיועד מטעם מפלגת הגמלאים יש מסמך שיכול לסייע לשחרורו. לדבריו, איתן נכשל בביצוע תוכנית המילוט שלו, העיד עדות שקר לארה"ב ולא נקף אצבע למען שחרורו.

"אם לא יקרה נס, זה מה שעומד לעבור עלי בשבוע של חג החירות: רעב, עבודת פרך, היפותרמיה, בדידות, חולי ותחושת נבגדות", כתב פולארד. הוא חתם את האיגרת בקריאה נוספת לעם בישראל לסייע לשחרורו.

רפי איתן מסר בתגובה, כי בכל השנים שחלפו מאז התפוצצות הפרשה, פעל לטובת פולארד. הוא הביע תקווה, שכשר ייקל עליו לתרום את חלקו לסיום הפרשה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 12:04
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "גם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
לטימטום אין גבול?

זה לא שהוא כלוא במדינה ערבית שאיתה אנחנו במלחמה.
הוא כלוא אצל בת בריתנו הקרובה ביותר.

המדינה שלחה אותו לשם, והמדינה חייבת לו את כל המאמצים לשחרר אותו.

טימטום שלך אולי...
המדינה כדאי שתתאמץ להוציא אותו, זה נכון בהחלט, אבל זה לא משנה את העובדה שהוא בגד במדינתו וממש לא מעניין עכשיו מה יש לו להגיד בעניין...
המדינה "שלחה אותו לשם".... קרא שוב את ספרי ההיסטוריה. הוא לא נשלח, הוא היה אזרח אמריקאי!! שישראל השתמשה בו כמו בעוד רבים בעולם (ככה זה עובד כנראה בעולם הריגול..).
עכשיו נוח לו להיות "ישראלי טוב", אבל בזמנו הוא קיבל כספים תמורת המידע שהעביר, כמו כל מרגל-בוגד פשוט.
הנה מצב מגוחך: אסיר בוגד שיושב בכלא לאחר שבגד בארצו (ועל כך אין ויכוח!!), מעביר ביקורת על נבחר ציבור ישראלי אשר שירת במוסד והקדיש את חייו למדינה (גם אם עשה כמה טעויות במהלך השנים, שהרי כל מי שעושה לפעמים גם טועה..)...
ואתם תומכים במי? באסיר הבוגד....
שיהיה בהצלחה.
אמיל.
ישן 09-04-2006, 16:08
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מובן לך למה לא משחררים?!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=looopy]ע"פ הסגנון, גם..."

תעבור על רשימת מרגלים שהורשעו בארה"ב על עבירות חמורות לא פחות (ובפועל גם חמורות יותר ולטובת מדינות שלא נחשבו ידידותיות), ותופתע להיווכח שהם שוחררו אחרי פחות ממחצית מהתקופה שפולארד ריצה כבר.
הקלות שבה אתה מרשה לעצמך להגדיר אדם כבוגד והיומרה שלך לפסוק לגביו, שהוא פעל ללא כל מניעים אידיאולוגיים, מגלה עליך יותר ממה שהיית רוצה...
אפילו ללא קשר לתרומתו ופועלו למען המדינה (שאינם שנויים כלל במחלוקת), הערך היהודי העתיק של פדיון שבויים עדיין תקף!
אם אינך יודע - לפולארד אושרה אזרחות ישראלית כהוקרה על שירותו למדינה (לפני כ-10 שנים)!
התייחסותך האטומה רק מוכיחה כמה רחוק מגיעים, כשמתקרבים לערכים פוסט ציוניים.
מוטב לך להמשיך לדבוק באמפטיה שאתה מצליח לגלות כלפי המסכנות של אויבינו הרצחניים, לפחות בתחום זה אתה חושף שאתה מסוגל להפגין הומניות... ולהתרחק מהנושא הכאוב של הסוכן שהופקר.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 09-04-2006, 16:16

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "מובן לך למה לא משחררים?!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ichpatli
תעבור על רשימת מרגלים שהורשעו בארה"ב על עבירות חמורות לא פחות (ובפועל גם חמורות יותר ולטובת מדינות שלא נחשבו ידידותיות), ותופתע להיווכח שהם שוחררו אחרי פחות ממחצית מהתקופה שפולארד ריצה כבר.
הקלות שבה אתה מרשה לעצמך להגדיר אדם כבוגד והיומרה שלך לפסוק לגביו, שהוא פעל ללא כל מניעים אידיאולוגיים, מגלה עליך יותר ממה שהיית רוצה...
אפילו ללא קשר לתרומתו ופועלו למען המדינה (שאינם שנויים כלל במחלוקת), הערך היהודי העתיק של פדיון שבויים עדיין תקף!
אם אינך יודע - לפולארד אושרה אזרחות ישראלית כהוקרה על שירותו למדינה (לפני כ-10 שנים)!
התייחסותך האטומה רק מוכיחה כמה רחוק מגיעים, כשמתקרבים לערכים פוסט ציוניים.
מוטב לך להמשיך לדבוק באמפטיה שאתה מצליח לגלות כלפי המסכנות של אויבינו הרצחניים, לפחות בתחום זה אתה חושף שאתה מסוגל להפגין הומניות... ולהתרחק מהנושא הכאוב של הסוכן שהופקר.

אמפתיה לחוד והיגיון לחוד,
יש לי אמפתיה רבה ואני אשמח שישוחרר.
בין זה לבין היותו "גיבור גדול" הדרך ארוכה.
הבחור בגד במדינתו ואין על כך ויכוח, לכן ועם כל האמפתיה והרצון שישוחרר, ממש לא מעניין אותי מה יש לבוגד להגיד על רצון הבוחר במדינת ישראל.
רפי איתן אולי עשה טעויות בעניין פולרד אבל הוא אזרח ישראלי נאמן.
אמיל.
ישן 09-04-2006, 16:23
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
פתאום אתה מייצג את האינטרס האמריקאי?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "אין גבול לציניות... ידע למה..."

מדובר בסוכן שפעל לטובת ישראל, כנראה ממספר מניעים, בין השאר ואולי אפילו בעיקר כלכליים. אבל הוא סוכן של מדינת ישראל שהמדינה ברגע האמת זנחה אותו משיקוליה שלה. אין טעם להכנס למה שקרה בזמן תפיסתו, אפשר להניח שאיתן והמערכת כולה נכנסו להיסטריה מוצדקת. אבל מאז היו לישראל הזדמנויות רבות לפעול לשחרורו וכנראה שהמאמץ שנעשה קטן.

למשל, במסגרת מחוות של רצון טוב במהלך חתימת הסכמים שונים ארה"ב תמיד עומדת על כך שישראל תשחרר טרוריסטים ובהם גם רוצחים. יכלה מדינת ישראל לדרוש מחווה כזאת מארה"ב.

מיחסה של ישראל לסייענים אחרים שלה - פלשתינים וצד"לניקים למשל - אפשר להסיק שפולארד לא זכה לטיפול נאות. אני לא מבין מה אתה נחלץ להגן על הביטחון הלאומי האמריקאי. יש מספיק אחרים שדואגים לו.
ישן 09-04-2006, 16:29

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "פתאום אתה מייצג את האינטרס האמריקאי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
מדובר בסוכן שפעל לטובת ישראל, כנראה ממספר מניעים, בין השאר ואולי אפילו בעיקר כלכליים. אבל הוא סוכן של מדינת ישראל שהמדינה ברגע האמת זנחה אותו משיקוליה שלה. אין טעם להכנס למה שקרה בזמן תפיסתו, אפשר להניח שאיתן והמערכת כולה נכנסו להיסטריה מוצדקת. אבל מאז היו לישראל הזדמנויות רבות לפעול לשחרורו וכנראה שהמאמץ שנעשה קטן.

למשל, במסגרת מחוות של רצון טוב במהלך חתימת הסכמים שונים ארה"ב תמיד עומדת על כך שישראל תשחרר טרוריסטים ובהם גם רוצחים. יכלה מדינת ישראל לדרוש מחווה כזאת מארה"ב.

מיחסה של ישראל לסייענים אחרים שלה - פלשתינים וצד"לניקים למשל - אפשר להסיק שפולארד לא זכה לטיפול נאות. אני לא מבין מה אתה נחלץ להגן על הביטחון הלאומי האמריקאי. יש מספיק אחרים שדואגים לו.

SAM,
זה לא היה הטיעון שלי אפילו לא לרגע, ואני מסכים אם רוב דבריך.
יש לי רק טיעון אחד: את מי מעניין מה יש לאדם בעל מוסריות מפוקפקת להגיד על ההצבעה הדמוקרטית של האזרח הישראלי?
פרשת פולרד ידועה לכל ובכל זאת רצה הבוחר להצביע לרפי איתן.
עם כל הכבוד- פולרד הוא עבריין במדינתו, ואילו רפי איתן הוא איש רב פעלים בישראל.
דעתו של פולרד שווה כאן כקליפת השום...
זה הכל.
אמיל.
ישן 09-04-2006, 16:47

במקרה הספציפי לא מדובר בסתם פוליטיקאי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=Sam Weller]מדובר בסוכן..."

מדובר במפעילו של פולארד ולכן לדעתו של פולארד יש חשיבות, גם אם לא רבה.

לאזרחים רבים במדינה יש תחושה (שאינני יודע עד כמה היא מוצדקת) שהסוכן הופקר גם במהלך תפישתו ויותר מכך בזמן רצוי עונשו. כמו שאמרתי קודם, הרקורד הישראלי בטיפול בסייענים שלה לאחר שהם "נשרפים" הוא לא משובח, ולכן רובץ פה יותר מצל של ספק. מכיוון שרב פרטי הפרשה חסויים נותר המימד האנושי ולפחות מבחינה זו דעתו של פולארד על רפי איתן מעניינת מאד. אולי לא אותך, אבל רבים אחרים.

לגבי רבוי פעליו של אדם למען המדינה, זה דבר שבודאי ראוי לכבוד, אבל זה לא דבר שמכפר על כל עוון. הטיעון שלך לא תופש מכיוון שאפשר היה להפעיל אותו, להבדיל, גם במקרה קרבן האונס של איציק מרדכי. הוא איש רב פעלים, וגם נבחר לכנסת, ומי היא? "סתם שרמוטה" אז את מי היא מעניינת?
ישן 09-04-2006, 17:06

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "במקרה הספציפי לא מדובר בסתם פוליטיקאי"

ציטוט:
מדובר במפעילו של פולארד ולכן לדעתו של פולארד יש חשיבות, גם אם לא רבה.

לאזרחים רבים במדינה יש תחושה (שאינני יודע עד כמה היא מוצדקת) שהסוכן הופקר גם במהלך תפישתו ויותר מכך בזמן רצוי עונשו. כמו שאמרתי קודם, הרקורד הישראלי בטיפול בסייענים שלה לאחר שהם "נשרפים" הוא לא משובח, ולכן רובץ פה יותר מצל של ספק. מכיוון שרב פרטי הפרשה חסויים נותר המימד האנושי ולפחות מבחינה זו דעתו של פולארד על רפי איתן מעניינת מאד. אולי לא אותך, אבל רבים אחרים.

לגבי רבוי פעליו של אדם למען המדינה, זה דבר שבודאי ראוי לכבוד, אבל זה לא דבר שמכפר על כל עוון. הטיעון שלך לא תופש מכיוון שאפשר היה להפעיל אותו, להבדיל, גם במקרה קרבן האונס של איציק מרדכי. הוא איש רב פעלים, וגם נבחר לכנסת, ומי היא? "סתם שרמוטה" אז את מי היא מעניינת?

אני לא מסכים ואני חושב שאתה עושה עוול לרפי איתן.
יש הבדל דגול בין אדם שעשה מעשה פלילי ושפל ועם קלון (מרדכי) שאז עברו לא ממש צריך לבוא בחשבון (אולי קצת..)
לבין רפי איתן- שעשה (אולי..) טעות בעת שירות המדינה, הרי אף אחד לא חושב שיש משהו פלילי במעשיו של רפי איתן, במקסימום- מדובר במדיניות שגויה, ובמנימום יתכן שהוא בכלל עשה את מה שהיה נכון...(אין לי מושג בתכלס).
לכן- אצל רפי איתן, הטעות היתה במהלך העשיה הלגיטימית ואילו אצל מרדכי מדובר בעולמות שונים (העשיה לחוד והפלילים לחוד).
אמיל.
ישן 09-04-2006, 17:26

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני לא עושה עוול לאיתן"

ציטוט:
אני לא מאשים אותו בדבר, ובהחלט הבחנתי בין מקרה מרדכי למקרה שלו, הדבר היחיד שאני טוען הוא שיש חשיבות צבורית לדעתו של פולארד עליו. כמובן שלא חייבים לקבל מה שפולארד אומר, ובהחלט צריך לקחת בחשבון שהדברים יוצאים מפיו של אדם מתוסכל, אבל מכאן ועד לאמר שזה לא מעניין מה שיש לו להגיד המרחק רב.

ובעניין הכינוי "בוגד" - את השמוש בו תשאיר לאמריקאים.

מקבל את החלק הראשון של דבריך, ואני אתקן את דברי ל "אותי לא ממש מעניין מה יש לפולרד להגיד בעניין זה".
לגבי החלק השני אני עדיין לא מסכים, לא מדובר באדם שחי במדינה דיקטטורית או איזה לוחם חופש באירן.
מדובר באזרח אמריקאי, שבמקרה הגרוע פשוט בגד בשביל כסף, ובמקרה היותר טוב- הוא פשוט דילג על כל הדרכים הדמוקרטיות שקיימות בארה"ב כאשר אתה לא מסכים אם מדיניות הממשל (פניה לממונים, כתיבת מכתבים, פניה לבית המשפט, ואולי לעיתונות..) אבל בכל מקרה- זה לא כזה מסובך ואם כל האמפטיה, האדם בגד במדינתו ובמולדתו, צר לי ואני באמת לא כותב זאת בשביל לעצבן או להתריס (האמן לי SAM).
אמיל.
ישן 09-04-2006, 17:59

אנחנו לא מתווכחים על כך שריגול הוא אקט של בגידה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=Sam Weller]אני לא..."

ברור שמבחינת האמריקאים פולארד הוא בוגד ועל כך הוא משלם. גם בישראל פולארד לא צריך להיות מושא הערצה, אבל כמי שפעל למענה ומשלם על כך הוא זכאי לחסותה ולא משנים מניעיו.

אי אפשר לכנות אותו בוגד ולהסתתר מאחורי אדרתו של השופט האמריקאי שהרשיע אותו. הרי לא תכנה את שרנסקי בוגד בגלל פעולתו הציונית בבריה"מ, ולא תכנה את חסידי אומות העולם פושעים בגלל שהסתירו יהודים מפני הנאצים וזאת למרות שבשני המקרים מבחינה משפטית היתה התנהגות עבריינית. כינוי אדם על פי מעשיו הפליליים זו בהכרח אמירה שיפוטית על מהותו - זו קביעה מהו האספקט המרכזי בעיניך של מעלליו. אם אתה מכנה סוכן של ישראל בוגד בשל מעשיו לטובת המדינה אתה קובע שמנקודת מבטה של ישראל מעשיו פסולים. זה תמוה.
ישן 09-04-2006, 15:49
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הויכוח שלכם מזכיר לי את הסצינה מרמבו 3 אחרי שהסוכן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "ג'ונתן פולארד מגיב לראשונה על היבחרו של רפי איתן לכנסת"

מספר לרמבו על נפילת מפקדו והם מסכמים בינהם על חילוץ שיבוצע אז הסוכן אומר לו כך

I want you to know up - front that if you captured or any of this leaks we will deny any participation or even knowledge of your existance...

משפט חזק אני חייב לציין

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר