לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2006, 13:21
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
תגיד אתה אמריקאי או ישראלי?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי danben שמתחילה ב "איזה עבודה הוא חוסך לנו?!"

יש לך ספק שאם סדאם חוסיין היה נישאר בשלטון הוא היה משיג בסופו של דבר נשק בלתי קונבנציונאלי? ואם הוא היה משיג נשק כזה, איזו מדינה הייתה אחת המטרות הראשונות שלו? (רמז: כניראה שלא שוויץ). במקרה הטוב היינו צריכים לצאת למבצע אופרה נוסף ובמקרה הרע הייתה כותב את כל ההודעות שלך ממעמקי מקלט אטומי.
הלאה. החבר הקוף אחמדינאג'ד. אם הם לא יכנסו בו, עוד 10 שנים אנחנו בבעיה גדולה.
בוא נעבור קצת לאו"ם ולמועצת הביטחון. בלי הווטו של ארה"ב היינו היום במצב מאד לא פשוט.
והסיוע הביטחוני ואני יכול להמשיך.
כניראה שבוש ג'וניור הוא לא מלך הטריוויה של ארה"ב, וסביר להניח שהוא גרם נזק לעם שלו בכל מיני צורות, אבל אני לא חלק מהעם שלו. אני ישראלי שמבין טוב מאד שבלי העזרה שלו יהיה לנו הרבה יותר קשה לחיות במזרח התיכון. חבל שהניסיון שלך ליהיות יפה נפש מעוור אותך קלות.
ד"א אני לא מעריץ את בוש, אני מעריץ את המומינים ואת פיקאצ'ו. אני רק אומר שמבחינתנו הוא נשיא מצויין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2006, 18:48

מה קרה?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי danben שמתחילה ב "אתה עכו"ם?!"

ניגמרו עצי הזית לחבק בגדה? אין יותר הפגנות בבילעין? לא מעניין אותי למה בוש יצא למלחמה. מה שמעניין אותי היא העובדה שאנחנו, ובעצם כל מדינות האזור, ניצלנו מהגמחות של מנהיג פסיכופט שכבר לפחות פעם אחת גילה תוקפנות כלפי מדינה שכנה (מלחמת המפרץ ב - 91' מזכירה לך משהו?) ד"א לגבי הנשק הכימי, אולי כדאי שתשאל את הכורדים בצפון עירק אם אין לו אפשרות לייצר נב"ק. מעניין מאיפה את יודע שלא הייתה לו היכולת להגיע לנשק בלתי קונבנציונאלי. כדור בדולח??? הקביעה שלך שעירק הייתה מדינה על סף קריסה היא גם תמוהה. אני אשמח אם תשתף אותי במידע שגרם לך להגיע למסקנה הזו.
ברור לי שהממשל האמריקאי לא מגיע להחלטות שלו כדי לעזור לנו, אבל אם אנחנו מרוויחים אני לא רואה סיבה לצאת נגד זה. אני רק מקווה שהם גם יבינו את הסכנה באירן ויעשו משהו נגד המשוגעים האלה.
ולגבי הרואה את הנולד, תפתח את המוסף לחג של מעריב אם אני לא טועה. יש שם ראיון עם ראש אמ"ן. משם אני שואב את ראיית הנולד שלי.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 13-04-2006 בשעה 18:52.
ישן 14-04-2006, 09:45
  danben danben אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.03
אתה חי בעבר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה קרה?"

אתה מזכיר לי את היפני שמצאו בשנות ה 70 מסתתר בג'ונגלים והוא לא שמע שמלחמת העולם השנייה הסתיימה.

אתה חי בעולם של סוף שנות השמונים, כשהרעים באמת יכלו להרשות לעצמם להיות רעים.

כיום על מדינת ישראל יש שני איומים בדיוק -
1 - טרור
2 - גרעין איראני

כשאיום אחד הוא לא מיידי אבל שניהם מחייבים התייחסות וטיפול מיידי.

אם מר בוש לא היה מבזבז מאות מליארדים על מלחמה מיותרת מהסיבות הלא נכונות, הוא היה כבר מזמן יכול להכניע את אירן שמהווה את האיום האמיתי על האיזור והעולם בטווח הארוך.

עירק של שנת 90 היא לא בדיוק עירק של שנת 2003. היא מדינה שבורה וחסרת אמצעים.

הבעיה עם התחזיות של ראשי אמ"ן היא שבמקוםפ להגיד "תשמעו חבר'ה, אנחנו לא באמת יודעים משהו קונקרטי כרגע, כדאי שנתכונן לגרוע מכל" הם מעדיפים להגיד "חבר'ה מחר בשעה שלוש יקרה הגרוע מכל!! ואם לא מחר אז אולי זה יידחה למחרתיים ב 7 או לאחרי מחרתיים ב 6"

אז אני לא רוצה לקרוא להם שקרנים, אבל לגורמים צהליים בפרט וביטחוניים בכלל יש אינטרס מסויים להגיד דברים מסויימים שלא תמיד שומרים על עקביות עם המציאות והאמת. אני ממליץ לך במקום לשקשק בכל פעם שאתה קורא את הראיונות האלה (אגב שמת לב שהם איכשהו תמיד סמוכים בזמן להתחלה של דיוני תקציב?) במקום לשקשק, תשאל את עצמך, למה הם בחרו להתראיין באותו תזמון?
ישן 14-04-2006, 11:50

סדאם חוסיין היה שור מועד
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי danben שמתחילה ב "אתה חי בעבר"

הוא תקף את אירן וגרם למלחמה שנמשכה שמונה שנים וגבתה אבדות קשות משני הצדדים, הוא כבש את כווית והתחיל את מלחמת המפרץ הראשונה, הוא תמך בטרור הבין לאומי ועשה עוד כל מיני מצוות שגרמו לבוש הבן להתעצבן סופית ולגמור איתו את החשבון. אולי הוא לא היה מעורר מהומה השנה ואולי גם לא בשנה הבאה, אבל לי אישית אין ספק שהיינו נפגשים עם הסקאדים שלו שוב באיזה שהוא שלב. להתעלם זו דרך התמודדות, אבל בד"כ אחרי זה אתה משלם עם רבית.
בקשר לתאוריית הקשר שפיתחת כלפי אמ"ן, תחסוך לי. הבולשיט הזה הוא דמגוגיה זולה של פוליטיקאים שנוח להם לשכוח שאנחנו נמצאים במזה"ת. הקטע הכי מצחיק הוא שאתה רק צריך להשתמש בהגיון שלך, אתה לא צריך לסמוך על אמ"ן והעומדים בראשו, אם היום יש לאירנים אפשרות להעשיר אורניום ואף אחד לא יעצור אותם מה יקרה עוד עשר שנים? פתאום יפול להם האסימון והם יתחילו לשיר קומבייה?
ובקשר לבוש, אל תדאג. אולי הוא הוציא מיליארדים על מלחמה שבשבילך היא חסרת תוחלת, אבל יש לו עוד כמה מיליארדים טובים בצד בשביל הקופיף מטהרן.
יש לי גם שאלה ברשותך, לפי מה החלטת שהמלחמה בעירק היא מיותרת? לפי מה אתה מחליט שהמלחמה נגד אירן היא לא מיותרת?

ישן 14-04-2006, 12:47
  danben danben אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.03
יותר נוח לך לחיות בפחד מאשר לשאול את השאלות הנכונות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "סדאם חוסיין היה שור מועד"

סדאם תקף את אירן לפני יותר מ 20 שנים.
מהלכיו הובילו למלחמת עירק הראשונה לפני 15 שנים.

אחרי מלחמת המפרץ השנייה עירק היתה במצב כ"כ גרוע, חסרת אמצעים והיתה יכולה למכור נפט רק תמורת מזון ותרופות. לא היתה לה שום יכולת.
ולראיה כיבוש עירק היה מהיר בערך פי 4 ממה שציפו וההעריכו. ההתנגדות היחידה שנתקלו בה במהלך הכיבוש היתה של כיסי התנגדות שלא היו צבאיים. צבא עירק קרס כולו כבר בשבוע הראשון ללחימה.

מלחמת עירק היתה מלחמה על נפט. עירק לא היוותה איום על אף אחת ממדינות העולם. היא רק הוצגה כבעלת ארסנל של נשק להשמדה המונית במצגת, שהוכחה כשקרית, במועצת הביטחון של האו"ם (אותה מצגת מפורסמת של קולין פאוול). אגב המצגת גובתה בזמנו ע"י גורמי מודיעין בינהם ראש אמ"ן הישראלי שלכאורה תרם מידע למצגת.

מלחמת עירק ע"פ מבחן התוצאה היתה מיותרת. אגב - גם לפני תחילת המלחמה טענתי בפני כל מי שהסכים לשמוע שהמלחמה לא צריכה להתקיים.

לגבי אירן - בניגוד לעירק, לאירן יש אמצעים לפתח אמצעים שייפגעו בנו (בעתיד). השאלה היא שאלת הכוונה. רבים מעריכים שבאירן קיימת כוונה לנסות לפתח נשק גרעיני.
אף אחד לא רוצה לראות את "הבריון של השכונה" עם נשק להשמדה המונית.
אני לא יודע אם מלחמה היא הפתרון (תראה מה קרה בעירק). אם תשאל מומחים לנושא האירני הם יגידו לך שבקורב (עניין של שנים אחדות) תתרחש שם מהפכה חילונית אזרחית.
כנראה שאי אפשר לסמוך על זה.
בכל מקרה צריך למצוא פתרון ועדיף לא מהסוג הצבאי. אבל צריך מצד שני להזכיר לאירנים את האפשרות לפתרון צבאי למצב.
לפעמים צריך הרבה כוח כדי לגרום לדיפלומטיה לעבוד.

לעניין המילירדים של בוש - אל תהיה כ"כ בטוח שלבוש יש מליארדים להוציא. וגם אם יש לו אותם, אל תהיה כ"כ בטוח שיש לציבור האמריקאי את הרצון לממן עוד מלחמה ועוד הרוגים כ"כ רחוק מהבית...
אז זאת לא רק שאלה של קיום אלא שאלה של יכולת.

לענייני ראשי אמ"ן - אל תשכח שראש אמ"ן הוא חלק ממערכת צבאית שצריכה לדאוג למימון של עצמה.
יש לי הרגשה מסויימת שאמ"ן שואב את רוב הידע שלו על מדינות רחוקות כמו עירק ואירן בעיקר ממה שהוא רואה בטלוויזיה.
בכל אופן לטעון טענות ולהסביר שהן מתבססות על מקורות כ"כ סודיים זה לא לעניין.
אולי אני האידיוט מביננו, אבל יש לי נטייה לא להאמין כשאני לא רואה את הדברים לנגד עיניי....

בכל מקרה, אם תפרוץ מלחמה באירן בקרוב, אתה בטח תשמח להתנדב להילחם שם על הבית, לא?
למצוא לך את הטלפון של לשכת הגיוס הקרובה?
ישן 15-04-2006, 18:05

עשה לי טובה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי danben שמתחילה ב "יותר נוח לך לחיות בפחד מאשר לשאול את השאלות הנכונות"

ושמור את ההתנשאות שלך לעצמך. שאלתי את עצמי את השאלות בקשר לחוסיין, והגעתי לתשובות שונות משלך. זה לא הופך אותי למישהו שחיי בפחד.
אני מסכים שהמצב בעירק היה קשה. הוא היה קשה לאנשים הפשוטים שלא היו מקורבים לשלטון. סדאם המשיך לחיות בארמנות המוזהבים שלו והבנים שלו המשיכו לנהוג במכוניות יוקרה. כסף לא היה חסר והוא אפילו מצא כמה מיליונים כדי לתמוך במשפחות המחבלים המתאבדים בגדה.
להיסטוריה יש נטיה מוזרה לחזור על עצמה, אבל שההיסטוריה חוזרת על עצמה שלוש פעמים בתוך פחות מעשרים שנה זה אומר דרשני. לדעתי המלחמה של בוש היום חסכה לו, ובעצם לכולנו, מלחמה הרבה יותר קשה בעתיד.
אותו הדבר מתאים גם לאירן, אם נחכה (או יותר נכון אם האמריקאים יחכו) עכשיו, נקבל מכה הרבה יותר חזקה בעתיד, זה יהיה מאד טיפשי לחכות למהפכה החילונית שאולי תקרה שם.
לגבי ההשתלחות שלך באמ"ן אין לי ממש מה להגיד. להאשים אותם בעצם בשקרים כדי לנפח את התקציבים של צה"ל זה תסמין סופני של אוהבי הקונספירציות למינהם. אני גם לא חושב שאתה אידיוט, אבל אתה באמת מצפה שראש אמ"ן יציג בפניך (או בפני הציבור בכלל) את דו"חות המודיעין שלפיהם הוא בונה את ההערכות שלו? אולי שגם יסדר לך פגישה עם הסוכנים? ככה תיהיה בטוח ששום שקל לא מתבזבז סתם.
עכשיו יש לי חדשה מרעישה בשבילך, אם תפרוץ מלחמה וצה"ל יגוייס להילחם על הבית, כמו שקראת לזה, אני כבר אהיה שם. כמו כולם במדינה הזו שירתתי שלוש שנים בצבא, ואני עדיין משרת במילואים. אז תחסוך לעצמך את השיחה ל - 144.

ישן 16-04-2006, 12:13
  april o'niel april o'niel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.06
אני פה לחזק את ידי (כנפי) הברווז
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עשה לי טובה"

אתה יכול לראות שבמשפט שמתנהל עכשיו שסאדאם הוא לא הב-אדם הכי עציב על פני הכדור , כבודו לחיי אנשי עיראק ידוע מכל עדויות הזוועה של אנשי "חצרו" שהחלו לזמר כשהבוס נכלא. עכשיו תחשוב על מטורף עם יכולת ,אפילו תיאורטית , לייצר נשק בלתי קונבנציונלי היית נותן לו את "זכות הספק" ? לא היית נותן לו אפילו רוגטקה .
וחוץ מזה להזכיר לך שלישראל אין נפט והנפט שלנו מגיע ברובו מארה"ב ואדון בוש יצא למלחמה על הנפט על חשבונו ואנחנו הרווחנו פעמיים , גם שסאדם הולך וגם מחיר נמוך יותר של דלק אז אתה מתלונן ?

אתה מכיר את הפתגם מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין ? אז שמעתי גירסא לכבוד כניסת הגמלאים לכנסת : מי שנכווה ממרק חם נזהר גם מיוגורט קר .

שיהיה יום טוב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:07

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר