לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2006, 00:51
  atlantix atlantix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
סיפור על שירות צבאי - "אין מחיר לחופש"...

נלקח מפורום פרופיל חדש
http://newprofile.org/forum/forum_p...sp?TID=940&PN=2

משהו שכתבתי לאחר שהשתחררתי מצה"ל... אני מקווה שזה יבהיר לכמה אנשים במדינה הזאת שיש אנשים שבאמת כואב להם... ואולי רק אולי יתחילו לפקוח עיניים.... אשמח לקבל תגובות..

"אין מחיר לחופש"...
אני כותב את זה יום לפני הוועדה הרפואית שלי שבעזרת ה' מחר תאשר לי את הפרופיל המיוחל פרופיל 21....את המכתב הזה אני כותב בדמם של כל החיילים ששמו קץ לחיים בעקבות ובמשך שירותם הצבאי...אני בן אדם, ציפיתי לקבל יחס הולם, הרגשתי כמו סמרטוט, הרגשתי הרבה מעבר לכלום, הרגשתי איך מענים אותי, איך מייסרים את נשמתי, איך מוציאים ממני כל טיפה של כח,איך סוחטים אותי עד שכבר אפילו האור בעיניים לא נשאר...אני שהתגייסתי עם הכי הרבה מוטיבציה בעולם, שהייתי הילד הכי מאושר בעולם, ששאפתי כל תמונה וכל שניה מהעולם הזה עמוק עמוק לריאות וכלכך נהנתי מהן....אני שאמרתי לאמא "אמא, קשה לי לא לחייך!!" , "אמא, איזה כיף לחיות..! , "אמא, אני לא רוצה לישון, חבל לי על השעות האלו שאני מבזבז בשינה.." , "אמא, אני רוצה להתגייס רק עם פרופיל 97" ....איך תוך כמה חודשים התהפכה התמונה ופתאום כל מה שיצא לי מהפה זה " אמא, תעשי שכל זה יגמר" , "אמא, אין לי טעם לחיות" , "אמא, אני רוצה למות" , "אמא, אמא, אמא, דיי אין לי כח, דיי" .. והכל עם דמעות בעיניים, אני שעברתי מחלה מאוד קשה שהייתי על סף מוות כמה שנים לפני הגיוס, הרמתי את ידי לאוויר ונכעתי מול הכח הזה שנקרא "צבא הגנה לישראל"..., איפה הרגישות שדיברו עליה כלכך?? איפה העוצמה שחבויה בגוף הזה??, למה העוצמה הזאת שהביסה את כולם בכל המלחמות הכי קשות כלכך רוצה גם להביס אותי עד שאאפוך לאפר ואבק, עד שאאפוך לריק חסר כל משמעות עמוק מתחת לאדמה..., למה הגוף הזה כלכך אטום?? למה?? למה חושבים שאני משקר?? למה אני צריך לקום בבוקר ולהצטער על זה שהתעוררתי??, למה נולדתי?? למה הדמעות יורדות מעצמן?? למה אף אחד בכל המסגרת הענקית הזאת לא מוכן לעזור לי?? למה המפקד מדבר אלי בציניות, למה הוא דורך על כל חלק בנשמה שלי?? למה הוא מענה אותי?? למה הוא רוצה לגרום לי לפגוע בעצמי?? איפה הרגישות?? איפה ההתחשבות?? איפה החמלה?? איפה האנושיות?? אני הרי בן אדם נכון?? או שטעיתי?? כן טעיתי!?! אינני בן אדם..! אני רכוש צה"ל ...אני כמו בגד או כמו סתם חלק שאין לו משמעות... אני מוצר, מעין בר-קוד או בשפה הצבאית מספר אישי... לא קיעקעו לי אותו על היד, קיעקעו לי אותו בנשמה*-*-*-*-*-*-* ... , מה גורם לנער בן 18 לרצות למות??, לרצות לפגוע בעצמו?? לרצות לנוח?? ..."להתפלל כלכך לקב"ה שיקח אותו, שיתן לו את המנוחה הנצחית?? ולמה לעזאזל אף אחד לא מוכן להקשיב ולעזור??? ... בלתי נתפש..!, אני שתמיד שאפתי להיות מס' 1 , שכלכך רציתי לתרום למדינה שלי, כלכך התביישתי, כלכך!!!! במדינה הזאת, בצה"ל הזה, בממשלה הזאת, למה כולם מתעלמים מהחיילים האלו?? שמוותרים על החופש שלהם, על החירות שלהם בשביל המדינה הזאת..או שאני אגיד בשביל כמה אנשים בינהים נגדים או קצינים למינהם להרגיש קצת חשובים..., אנשים כאלו שבאזרחות לא היו יותר מכלום , תפשו לעצמם מעמד של כח ועוצמה בצבא הבושה לישראל....המרדף אחרי העוצמה, המרדף אחרי הכח..., בושה!!!! , ועכשיו כמה שעות לפני שאני עומד בפני כמה מהאנשים האלו שדיברתי עליהם, ומנסה להיראות עצוב בשביל שירחמו עלי ויתנו לי את הדף הזה עם המספר 21 עליו... אני מרגיש כאילו אני צריך לפתוח את זה, כאילו יש עלי מעין אחריות להזהיר אנשים לפני הצער הגדול הזה שהם עומדים להתגייס אליו...חבל לי על האנשים שאין להם מושג לפני מה הם עומדים... "לא תעמוד על דם רעיך" , "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו", קשה לי להיות אנוכי כמו המערכת הזאת, אני מרגיש חובה לעזור, מרגיש חובה לספר, לא להסתיר....ועכשיו אני יודע שכל חיי אני אשא עימי את הכתם הזה "יצא על פרופיל נפשי" ..., אני יודע שאולי אני אקלע למצבים שדבר זה יפגע בי.... , אך אני יוצא בראש מורם, גאה בעצמי, גאה בדרך שלי.... ואף אחד לא ישבור אותי ....ואולי זה גם הזמן להודות לקב"ה שעזר לי כלכך ברגעים הקשים, שהקשיב לתפילותי, שהחזיר לי את החיוך לפנים, שהחזיר לי את האור לעיניים...תודה הקב"ה על הכל...אני אוהב אותך...אני יודע שמה שאני כותב במכתב הזה, זאת אינה דעה יחידה שלי, אני יודע שהרבה אנשים מרגישים כך, הרבה שאין להם משפחה שתומכת בהם, הרבה שהם לבדם מול כל העולם....הרבה שמעדיפים לבלוע, עד שהכל מתפוצץ ופשוט מחליטים לשים קץ לחייהם....לפני שבוע התאבד חייל בנח"ל, חודש לפני שהיה אמור להשתחרר...למה?????? אין לי כבר מילים...המפקדים האלו, הרמטכ"ל, שר הביטחון, ראש הממשלה, כולם צריכים להתבייש בעצמם..!! הסיפור העצוב הזה על החייל שהתאבד היה לא יותר מכתבה קטנה קטנה באחד מעמודי העיתון .... הדבר הפך להיות כלכך בנאלי ושיגרתי שאפילו מקום בכותרת זה לא תופס????, מה יותר חשוב?? איזה מפלגות ירכיבו את הממשלה הבאה שלנו או חייו של עלם שנקטעו על ידיו, בשל מצוקתו בשל חוסר המוסר בארצנו?? בשל האטימות של המסגרת הצבאית???...
מכתב שכתבתי לפני קצת יותר משבוע...אולי זה יבטא הכי טוב את מה שאני מנסה להבהיר לכם:
עוד יומיים אני אמור לראות קב"ן בפעם הראשונה... מצבי הנפשי גרוע מאוד, אני חי בדיכאון ובפחד מתמשך שאינו מפסיק וגובר מרגע לרגע... אינני מסוגל ללכת לבסיס יש לי מעין מחסום נפשי ואני לא מסוגל לחשוב על הבסיס...כבר בתחילת הטירונות חשתי כי מצבי מידרדר , אך האמנתי שלאחר הטירונות יהיה בסדר, לצערי התבדיתי והובלתי עצמי לדרך של ייסורים, כאב וצער אל המוות, בעקבות המצוקה האדירה שאני חי בה התחלתי טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי , הוא נבהל מהמצב בו אני נמצא וצייד אותי במכתב לצבא {מכתב שמצויין בו על חששו של הפסיכולוג בפגיעה שלי בעצמי וחששו לחיי}... ביום חמישי האחרון הייתי ממש חולה לאחר פגישתי עם רופא היחידה שטען כי אני מתחזה נשברתי לחלוטין , לא האמנתי כמה מסגרת יכולה להיות אטומה וחסרת רגישות כלכך, אינני מסוגל לשקר ולא אשקר לעולם לא לאנשים שאני מכיר ולא לאנשים שאיני מכיר, באותו ערב אישפזו אותי בביה"ח "לניאדו" מכיוון שחום גופי עלה מאוד, עקב חולשה וכאבים עזים דברים שהתלוננתי עליהם קודם לכן אצל רופא היחידה שסירב להאמין לי. התחילו לי מחשבות אובדניות וחוסר תקווה מוחלט לגבי העתיד, אני כבר לא חושב על פגיעה עצמית כמו שבירת יד או רגל , אני חושב על התאבדות.
אינני מסוגל להתמודד עם המצב הזה עוד ...אני לא רוצה לעבור בסיס, אני לא רוצה הקלות אני פשוט לא מסוגל לשרת במסגרת הזאת היא מלחיצה אותי ואינני מסוגל לתפקד במצבי לחץ, אני מסוגל לפגוע בעצמי, אני חושש שהקב"ן לא יצליח לאמוד את מצבי הנפשי בפגישה אחת ויגיד לי לחזור לבסיס עד לפגישה הבאה, אינני מסוגל לחזור לבסיס..אני יודע שאם ויקרה מצב כזה שהקב"ן יגיד לי דבר כזה אני מסוגל לפגוע בעצמי עד כדי התאבדות וזה מאוד מפחיד אותי...כמו שלכל אחד חייו יקרים לו מהכל, גם לי , אבל איני מצליח לשלוט על זה כשאני בחרדה תחת מצב לחץ אני מסוגל לפגוע בעצמי...
הלב כואב, העיניים דומעות והנפש כבר נמחקה מזמן...הזמן הוא בצבע אפור כמו שעון שלא עובד, אך החיים ממשיכים.וכשמסתכלים בתמונות לא רואים כלום.במראה השתקפות הכאב שיצר לעצמו אוטומניה בתוכי וקיבל צורה של בן אדם הכאב הוא כבר אני.העיניים לא מוותרות, אך גם הן רואות רק חושך, מתי אבדו הצבעים בעולם? למה לא הכינו אותי לקראת זה?הילד שלא ויתר לעולם מרים ידיו לאוויר ונכנס מול הכח ששבר אותו במשך 18 שנה, שישה חודשים ותשעה ימים 23 ושעה אחת.אם אתם שואלים על ההווה, בהווה מה יש?? הוא מפחד מהווה מהמצב אליו הגיע, מהמסגרת הזאת, הוא חושש לחייו, המלחמה הגדולה שלו היא לא כנגד אף אחד.. היא כנגד עצמו, הוא פוחד שיפגע בעצמו, הוא פוחד לעבור למצב של חוסר שפיות זמנית שעלול לגרום לו להפוך לאפר ואבק... הוא יודע שאם יחווה עוד אכזבה אחת יחידה הוא עלול לפגוע בעצמו.. הוא הגיע למצב של חוסר תקווה טוטאלית לעתיד, אין טעם לחיות בהווה הזה..ובעתיד לא בטוח שבכלל יגיע, העיניים אם רק יביטו לתוכן יראו שהלהבה שהייתה בהן כבתה מזמן ומה שנשאר זה גוף חסר תחושה...כמו ציפור שמחפשת מפלט מסופה רועמת, כך אני מחפש מקום למנוחה מהכאב ששולט בי כרגע, ליבי כעלה בשלכת מתרחק ונופל אל תוך מעמקי השאול והדימעה , הדימעה הזאת שעל פני זולגת מסמל את חוסר האונים שאני נמצא בו, אך גם היא נמהלת בתוך הכאב הרב ששולט בי, ושואל אני אותך הקב"ה האם יש סימן לקשת מבין ענני העופרת ששולטים כרגע בעולם ומכסים עכשיו את ליבי, ואני בוכה אתם, בוכה ועיני נעצמות הלהבה שבתוכן לעולם לא תבער שוב, אני הולך לי בשביל ומסתכל אל האופק שאולי לא אזכה להיות בו , הלילה אני שוב אלך לישון עם דמעות בעיניים למה?? למה הקב"ה??אין לי כבר מה לעשות בחיים האלה, החיים האלה כלכך כואבים ורק שנראה שהכל מסתדר בא פתאום בוםם אחד והורס את הכל..אחרי שהייתי כלכך קרוב אל המוות, חשבתי שאני משתקם וחוזר לחיים נורמאלים, אך שוב חזרתי לאותו מקום, אותו מקום שלא חשבתי שאגיע אליו, מקום בו המוות הוא נחמה וכל השאר זה צער...הלב שוב כואב והעיניים שוב דומעות והפה מתמלא במילים בלי קול שאף אחד לא שומע, מעין תפילה לאלוקים שייקח אותי למקום טוב יותר, למקום של מנוחה, כי עייפתי בחיי ומאסתי בהם. אני לא מצטער על מה שהיה עד עכשיו על מה שחוויותי אני מודה על הכל, למדתי לגדול ולתהיות בן אדם שסופסוף שלם עם עצמו, שלם עם דרך החיים שלו, אך אין זה אפשרי לחיות אם יש דרך , אך אין חיים.היום יום ראשון השלוש עשרה בינואר לשנת אלפיים ושש, השעה היא שתיים עשרה עשרים ושבע בלילה, אני לא ישן כי אינני רוצה להתאכזב שוב ולהתעורר לעוד בוקר..אני גם לא עייף, אני מותש מהכאב, מהייאוש מהכל פשוט מהכל.... ועכשיו אני כותב את המכתב הזה בתקווה שמישהו יקרא אותו, שמישהו יציל אותי, אני יודע שאם זה לא יקרה בזמן, כבר יהיה מאוחר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2006, 07:16
  AlonElimlch AlonElimlch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.05
אני אומר לך עכשיו ראסמי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "את האמת.. ממש לא מרגש אותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GuyB
את האמת.. ממש לא מרגש אותי שהוא אומר "חיילים התאבדו"..........
מי שמתאבד הוא בן אדם שלא יודע להתמודד עם צרות, ובטח ובטח לקחת את החיים של עצמו זוהי אינה דרך התמודדות. בפירוש.
כמו שRP אמר... אלפים מנסים להשתחרר על נפשי(ווגם משתחררים לצערנו) על כלום... פשוט כלום.
אז כל אחד שאומר שהוא חולה והוא יהרוג את עצמו\יחתוך ורידים\יקפוץ מבניין\משהו יקפיץ את כל הצבא? ויתחילו לבכות עליו?

הסיפור כשלעצמו בכלל מעורפל...
איפה הוא שירת? כמה זמן? מה הייתה הבעיה?
אולי הוא מקצין והבעיות הנפשיות החלו לפני השרות? אולי יש לו נטיית התאבדות?

עברת כל גבול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ויש לי 3 חברים שדיברו בדיוק כמוך לפני הצבא מורעלי יתר כאלו התגייסו לקרבי היו יומיים בקרבי ויצאו להיות תומכי לחימה

אין לי חשק לריב\להתווכח איתך אבל הפעם עברת כל גבול שתלמד פסיכולוגיה תבוא ותנסה לתקן אנשים שתתגייס ותרגיש מזה צבא אז תדבר אתה חושב אני לא הייתי מדוכא בשבוע הראשון? תחושב ביטיס לא היה מדוכא תחושב יו 365 לא היה מדוכא וכן הלאה וכן הלאה מי שחזק באופי מספיק יכול לשרוד קרבי מי שקצת פחות יכול לשרוד שירות צבאי ומי שחלש לא ישרוד בכלל ואין בזה פסול אם הוא לא משקר
ישן 26-04-2006, 23:44
  Darrem Darrem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
אתה חוצפן ברמות שאי אפשר לתאר.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "את האמת.. ממש לא מרגש אותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GuyB
את האמת.. ממש לא מרגש אותי שהוא אומר "חיילים התאבדו"..........
מי שמתאבד הוא בן אדם שלא יודע להתמודד עם צרות, ובטח ובטח לקחת את החיים של עצמו זוהי אינה דרך התמודדות. בפירוש.
כמו שRP אמר... אלפים מנסים להשתחרר על נפשי(ווגם משתחררים לצערנו) על כלום... פשוט כלום.
אז כל אחד שאומר שהוא חולה והוא יהרוג את עצמו\יחתוך ורידים\יקפוץ מבניין\משהו יקפיץ את כל הצבא? ויתחילו לבכות עליו?

הסיפור כשלעצמו בכלל מעורפל...
איפה הוא שירת? כמה זמן? מה הייתה הבעיה?
אולי הוא מקצין והבעיות הנפשיות החלו לפני השרות? אולי יש לו נטיית התאבדות?

אתה ילד קטן חוצפן שאין לו מושג בחיים עדיין ואתה שופט בן אדם אחר שנכנס למצוקה?!

חכה תתגייס ואז תדבר, שתטעם קצת צבא ואז בכיף תדבר כמה שאתה רוצה... לפני שאתה מתגייס אין לך בכלל זכות לשפוט בן אדם והמשבר שהוא עבר בצבא, חתיכת מורעל.

תחכה ליום שאתה תשבר ואז ניראה "כמה הצבא גורם דואג וכמה זה כיף"

ולמי אתה אומר להרגיע? עבריין מקלדת צריך לשבור לך את הפנים חכה תתגייס תקבל את הסטירה בצבא, אני רוצה לראות אותך מעביר את השירות שלך בלי ללכת לקב"ן פעם אחת חתיכת חוצפן.

בושה שיש פה מלשבים שמזיינים את השכל לסדירניקים שיודעים טיפה יותר.
ישן 27-04-2006, 01:18
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מוזר שאין עדיין מתחת לשם שלך את המילה "חסום" .. אחד לאחד ..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Darrem שמתחילה ב "אתה חוצפן ברמות שאי אפשר לתאר."

ומבחינתי שבור כבר את המקלדת מעכשיו .!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Darrem
אתה ילד קטן חוצפן שאין לו מושג בחיים עדיין ואתה שופט בן אדם אחר שנכנס למצוקה?!.

אם אתה חייל והוא מלש"ב .. יש דרך להסביר כול דבר
ואתה צריך להבין שזה פורום פרוץ ופתוח שנתון לתגובות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Darrem

חכה תתגייס ואז תדבר, שתטעם קצת צבא ואז בכיף תדבר כמה שאתה רוצה... לפני שאתה מתגייס אין לך בכלל זכות לשפוט בן אדם והמשבר שהוא עבר בצבא, חתיכת מורעל..

לא רלוונטי

מה שעבר עליך או על פותח האשכול
לא דוגמא , מדגם , לקח נלמד , או בהכרח אומר שמה שקורה לצערי לחיילים מסוג זה יקרה לכול אחד !

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Darrem
חכה ליום שאתה תשבר ואז ניראה "כמה הצבא גורם דואג וכמה זה כיף" .

ישנם מקרים לא אומר שהם לא קיימים ..אבל עדיין מועטים
ככלל :
צה"ל זה לא רש"פ .. מי שיצטרך עזרה וידע כמובן לעזור לעצמו ..יקבל כול מה שידרש לו ע"מ להצליח ולשרוד

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Darrem
ולמי אתה אומר להרגיע? עבריין מקלדת צריך לשבור לך את הפנים חכה תתגייס תקבל את הסטירה בצבא, אני רוצה לראות אותך מעביר את השירות שלך בלי ללכת לקב"ן פעם אחת חתיכת חוצפן.
.

אני אומר לך להרגיע ולהרגיע מהר
עבריין צעצוע תהיה בבית ולא כאן
ולקב"ן כול חייל שצריך וחושב שנפגע מנטלית חובה ללכת - זה תפקידו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Darrem
בושה שיש פה מלשבים שמזיינים את השכל לסדירניקים שיודעים טיפה יותר.

הבושה היותר גדולה שישנם כאן חיילים שכבר התגייסו שמדברים כמו שאתה מדבר !

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 27-04-2006 בשעה 01:36.
ישן 26-04-2006, 10:34
  b-17 b-17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "סיפור על שירות צבאי - "אין מחיר לחופש"..."

לדעתי לאף אחד מאיתנו אין זכות בכלל!!!
לדבר אם מצבו של האדם הוא אמיתי או שהוא משקר
אין לאף אדם זכות להגיד לבנאדם אתה משקר נכון שיש שקרנים וזה לא בסדר אבל בנאדם שהוא שבור
בנפשו זה הכאב הכי קשה שיש ואף אחד לא יכול בכלל להבין תכאב של האדם הזה
לכן אני אומר אין לאיש זכות לשפוט ואף לקב"ן שלפעמים אומר אתה מנסה לחרטט עלי והוא מפספס
מיקרה אמיתי ואז הבנאדם מגיע למצב מאוד מאוד לא טוב אף על פי שהוא איש מקצוע
זה אולי ישמע לכם דבילי כי קב"ן הוא איש מקצוע אבל יש מיקרים שאפילו הוא לא יאמין להם
ואנחנו יודעים על סופים לא נעימים לדעתי בנאדם במצב נפשי כל כך גרוע שהוא בסכנת פגיעה בעצמו
הצבא חייב לשחרר אותו ולדאוג לאותו חייל שנפגע במהלך הצבא יש כאלה שיגידו שזאת אשמתו של
האדם לדעתי אדם שקורס בצבא זאת אשמת הצבא כי הבנאדם בא במצב שלם לצבא ויצא
מרוסק.

יום טוב לכולם
b-17

תותחנים נוב 06!!!
!!~איכון כי אנחנו כאן בשבילך~!!

ישן 26-04-2006, 22:31
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
למרות שאני עדיין לא חייל........
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "סיפור על שירות צבאי - "אין מחיר לחופש"..."

אני מתגייס רק ביולי......
ראיתי את אחי שהתגייס לצבא והיה מורעל ועדיין מורעל אבל אחרי שסיים טירונות ביחידה קרבית(נח''ל)
ועכשיו עבר לחרוב אפשר לראות את השינוי בהתנהגות שלו הוא התגייס היה בנאדם שמח אהב תחיים
אחרי שראה מה זה קרבי והשתתף בכמה מיקרים (לא נפרט) הוא נהיה ממורמר עצבני יותר השתנה לגמרי!!
לכן אני בהחלט מבין תבנאדם וכמו שאמרו פה בצבא יש המון אטימות ובמקום לזרוק תבנאדם לצד ולהקניט אותו אני דוקא חושב שצריך לשים לב אליו ולעזור לו ולהיות איתו כשצריך אחרת חס וחלילה לא עלינו זה יגמר ברע!~!
והוא לא הראשון ולא האחרון שנישבר מה לעשות שלא כל בנאדם בנוי ללחץ כמו שיש בצבא במיוחד ביחידות הקרביות למינהם!!
ואתה בהחלט לא צריך להרגיש רע עם עצמך כל מה שאמרת נכון והגיוני מאוד!!
עד שלא תהיו שם (כולל אני) לא תדעו ואני לא אדע אף פעם מה זה באמת להישבר!
בהצלחה לך איש בכל דרך שתיבחר מקווה בשבילך שיסתדר בע''ה!
ישן 27-04-2006, 01:30
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
כתבת המון בעיקר כלפי המערכת .. אבל על ההתנהגות שלו הרבה משפטים לא מצאתי

בכול אופן:
סיפור אישי עצוב ..
אבל שוב ..
סיפור אישי בלבד

ואין בו שום דוגמא כדי להעיד או לומר למישהו כאן שמי שיתקל בבעיה במהלך שירות צבאי בסופו של דבר ירצה לגמור על 21
לכול דבר יש פתרון !

כמה דברים :
אז קודם
- מקווה שהשתחרר הבחור כמו שרצה והוא בריא היום
ואני אומר את זה לטובתו ולטובת המערכת { יותר נכון החברים שהיו צריכים להיות חבריו לנשק }
- לא קונה ולא מאמין

א , אף אחד לא עשה לו בכוונה וזה בטוח
מטרת הסגל הוא להכשיר לוחמים ולא סמרטוטים
היה והקשו עליו או דיברו אליו לא יפה .. אז קודם במקום להטיח כאן אשמות
ישנו את "נציב קבילות החיילים " שיפנה אליו הוא עושה יופי של עבודה
ומפקד שעבר את הגבול לדעתו - ישב בכלא אם ימוצא הדין איתו

ב, לא מאמין שמטרת צה"ל היא למרמר חיילים ..
המטרה היא להפיק את המיטב מכול לוחם חי"ר
ופה ושם ישנם נפילות ופיספוסים של חיילים שהמערכת לא עולה על הבעיות שלהם לפני גיוסם
וכותב המכתב לדעתי דוגמא חיה ונושמת לזה
לא כול אחד מתאים להיות חייל ועל אחת כמה וכמה להיות לוחם !

ג, שיהיה בהצלחה .. מה שלא יהיה איתו היום
בסה"כ עוד חוייה לחיים !

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 27-04-2006 בשעה 01:45.
ישן 27-04-2006, 01:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
פעם הייתי מגיב בלשון חד משמעית נגד אותו בחור. היום, משזקנתי, הכל נראה שונה:

אני לא יכול להעריך מקצועית את הבעיות שיש לבחור הזה, אבל הן קשות למדי. הבחור נמצא, או לפחות
מעיד על עצמו דהוא נמצא, במצוקה אמיתית.
מכיוון שאיני מכיר את הנפשות הפועלות, אני לא יכול לקבוע האם הצבא הוא הגורם לבעיות של הבחור,
אבל מה שקובע בכזה מקרה, זו ההרגשה של הבחור עצמו - ומכיוון שהוא חושב כך, אין טעם (לדעתי)
להסתכן ולהמשיך להחזיקו במערכת שבעיניו היא מקור האומללות הראשי שלו.

אנשים רבים עוברים את הצבא בצורות שונות. רובנו עוברים אותו ללא כל תקלות, ממשיכים הלאה
לאזרחות ולמילואים, והצבא הוא נוסטלגיה נעימה (שאחת לשנה הופכת להווה, אבל זה כבר סיפור
אחר...). עם זאת, בל נשכח שיש מעטים שכנראה מראש לא בנויים למערכת כופה כמו הצבא, ובמצב
כזה תחול אצלם התדרדרות מיידית (כשהטירונות, בה המשמעת היא הקשה ביותר, היא בדר"כ המקום
בו מתגלות רוב הבעיות אצל בחורים כאלה). אנשים כאלה צריכים ל-א לשרת בצבא, ולקבל ממנו שחרור
בלא קלון, בתמורה לשירות לאומי שאותו יעשו במסגרת פחות קשוחה (בתי חולים, משמר אזרחי, מד"א
וכיו"ב). זו, כמובן, דעתי. אני מודע לכך שאם יבוצע צעד כזה, יהיו גם כאלה שאינם בלתי-כשירים, שינצלו
את הצ'אנס לחמוק מהצבא, אבל כיום, בעידן מחזורי הענק, הדבר האחרון שצה"ל צריך, הוא כאלה
שרק מחפשים דרך לחמוק משירות בו.

בקיצור, אין טעם לשפוט לשלילה אדם במצוקה. יש לאחל לו שיחוש בטוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר