לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2006, 05:58
  SIGAL* SIGAL* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.06
ניכוי מס במקור

נכנסתי לאתר של מס הכנסה לבדוק האם פתחו לי כבר תיק (טלפונית אמרו לי שיקח קצת זמן)

פתחו אבל מסתבר לפי מה שכתוב שם -
"יש לנכות למען מס במקור על פי תקנות מס הכנסה בשיעורים שלעיל:
שרותים נכסים- 30%
תוצרת חקלאית-15%
עמלת ביטוח 40%
תקנות מס הכנסה 50%
ריבית ושוק ההון-45%

אני לא ממש מבינה. הייתי מעדיפה לקבל פנקס תקבולים ולא לבקש ממי שאני עושה איתו עסק שיוריד לי מס הכנסה. חוץ מזה אני בשוק מזה שמדובר ב-50% !!!!

בעיקרון אני שכירה בנוסף להיותי עוסק פטור ומרוויחה 6500 נטו. המס השולי שיורד לי הוא 29%. זה טירוף לנכות מס 50% מההכנסה המשוערת שדיווחתי עליה שהיא תהיה משהו כמו 1000 שח!!! כבר היה עדיף לא לפתוח עוסק פטור. אני לא מאמינה עדיין שהם רוצים חצי מההכנסה שלי!!! זה בערך כמו לעבוד כשכיר בשני מקומות ולא לעשות תיאום מס.

האם תוכל להסביר לי קצת על הנושא. האם הם קובעים אחוז ואחר כך יחזירו לי? הבנתי שאני יכולה לערער. האם אני צריכה רואה חשבון בשביל עירעור?

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2006, 16:11
  SIGAL* SIGAL* אינו מחובר  

יש לי פטור. כל הכבוד למס הכנסה איזו מהירות.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "את יכולה לבקש פטור מניכוי מס במקור"

אחרי שכתבתי את ההודעה נכנסתי לאתר של מס הכנסה ומצאתי שיש לי פטור מלא מ-שרותים נכסים ומתקנות מס הכנסה.

כמו כן יש לי אישור על ניהול פנקסי חשבונות.

א. האם תוכל להרחיב עכשיו מה זה בדיוק ניכוי מס במקור?
ב. כמה זמן לחכות לפנקסי המקדמות, לפני שאצטרך להודיע למס הכנסה, שעדיין לא קיבלתי?
ג. האם הבנתי נכון את האישור? - להלן מה שהיה כתוב באישור על פטור-

"1.אישור לצורך ניכוי מס
על יסוד המסמכים והנתונים הנני מאשר בזה כי מתשלומים בעד ביצוע עבודות המנויות להלן יש לנכות לנמען מס הכנסה בשיעורים שלעיל:
שרותים נכסים - פטור מלא
תקנות מס הכנסה - פטור מלא
.....
2. אישור על ניהול פנקסי חשבונות ורשומות לפי חוק עיסקאות גופים ציבוריים..."

(היו עוד סעיפים אבל אחסוך לך את קריאתם)
האם יש משהו שאני צריכה לעשות עם אישור זה מלבד לתייק אותו? אני מבינה שאני אצטרך להראות אותו למשלם במידה ויתהה אם אני צריכה לשלם מס במקור?

תודה רבה מראש.
ישן 13-06-2006, 15:54
  SIGAL* SIGAL* אינו מחובר  

שלחתי בקשה למס הכנסה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SIGAL* שמתחילה ב "ניכוי מס במקור"

אני חושבת שלא הובנתי. לא ביקשתי פטור מלא. אין לי שום בעיה לשלם אחוז מסויים, אבל לא 50%. גם הבנתי שעדיף להפריש למס הכנסה סכום מסויים, ובלבד להפריש להם (כמובן אם יש הכנסות)

לא קיבלתי דרישה לתשלום מקדמה, אלא באישור שראיתי באתר של מס הכנסה, יש צורך בניכוי מס במקור, כלומר שהאדם איתו אני עושה עסקים "ינכה" את הסכום ובסוף השנה ידווח על הניכויים. כך אני מבינה את פרוש המושג ניכוי מס במקור.

כשהתקשרתי למס הכנסה, הם הסבירו לי שאני צריכה פשוט לבקש ולציין שמות האנשים המשלמים.

כמו כן ביקשתי שיפחיתו את אחוז המס. בהכנסות שלי כרגע כעוסק פטור, 50% זה כאילו לעבוד חינם במשך חצי שנה. אז ביקשתי שיפחיתו למשהו ריאלי יותר.

כמו כן, לא קיבלתי פנקס מקדמות, וזה נראה לי עדיף על ניכוי מס במקור של 50%.

כמובן, אפשרי שעשיתי מישמש בכל המושגים הנ"ל וזה ממש לא יפתיע אותי. אין דבר בסוף אני כנראה גם אלמד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר