לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2006, 15:38
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
יאפים בארמון וג'יפ משוריין???

יאפים בארמון וג'יפ משוריין

אחרי שהגביהו מספיק את הבית וגידרו בחומה, מכינים את הרכב לגרוע מכל: מגע ישיר עם מכונית משכונה סוציו-אקונומית אחרת
רענן שקד

אני כמעט משוכנע שאם הייתי משלם מספיק, פיליפ סטארק היה שמח לחתום גם על תכולת האסלה שלי לאחר ביקור הבוקר. קנו עכשיו, "חרא" של פיליפ סטארק. כי החיים קצרים, וצריך להתרוקן מהר! אנג'וי!

והם היו קונים. אוהו, תסמכו עליהם. הם היו קונים. כל הטיפוסים שרוכשים עכשיו, וירכשו תיכף, את דירות ה"יוקרה" במגדלי "יו" בדרך נמיר פינת הרעשה אטומית בואכה זיהום אוויר נצחי בתל-אביב - מגדלים שעליהם חתום פיליפ סטארק עוד בטרם הונחה אבן הפינה - אלה יקנו הכל. בכל מחיר. מיליון דולר לדירה בקומה ה-12? למה לא. ושהקבלן ישים לנו את הספה של איי.די. דיזיין מהדירה לדוגמה, בסדר? ספה מקסימה. מקורית נורא.

אלו אותם אנשים שקנו את היוקרה המשוערת של מגדלי אקירוב, מרחק יריקה מעוצבת ממגדלי "יו", שם גרים להם בכיף ראשי ממשלה בדימוס ואנשי עסקים בשכנות לכמה מגדולי הפשע המאורגן בישראל. וכולם משקיפים עליכם ממרומי הבניין הכעור שלהם, שנראה כאילו בנייתו מעולם לא הושלמה - טרומי ועלוב ומתנשא לגובה עצום, כפול שלושה מגדלים זהים - ומרגישים, אני מניח, ממש ממש בחיים. אלו אותם אנשים שכספם - גם לאחר שגדל וגדל - לא הצליח לקנות להם בדל טעם טוב, וכעת עבר להטביעם במגדלים מתנשאים, מרוחקים, חתומים על-ידי מעצב-על בינלאומי שחתימתו אינה שווה כיום יותר מזו של חיליק סטארק מדרום העיר.

מגדלי השן והשיש החדשים של תל-אביב הם מקום משכנם של הישראלים שבחרו לחדול ולחיות בישראל ולעבור לחיות בתוך עצמם בלבד. בג'יפים המופרזים שלהם - כלי רכב בגודל אסם תבואה, שלאחר ארוחת צהריים דשנה מדי בהחלט יכולים לטפס על פיאט פונטו שעומדת לתומה בצומת; בדירותיהם המגוחכות, שמחירן זהה לזה של ארמונות בטוקיו; ביחסם המנוכר, הקר והאדנותי כלפי כל נותן שירותים או ישראלי המחייב אותם באינטראקציה שמחוץ לעדות השיש והכסף; בניתוקם - בעודם בחיים - מכל המכשירים המספקים לנו חיים: סביבה, רחוב, אינטראקציה, נוף אנושי, איכפתיות; בכל אלה, מסמנים העשירים החדשים מהצפון את הטריטוריה הנפשית ההרמטית שבה הם תחומים, ללא שעות פתיחה לקהל.

יאפים עם ג'יפים וארמונות, עם מערכת ניווט לווייני שתסייע להם להגיע ממעצב השיער בצפון הישן למדרכת הקפה ברמת השרון; אלו הישראלים שבחרו, במקום סתם לחיות, להתחיל למלוך - ממרום מושבם המוגבה ברכב הארבע-על-ארבע, מהדופלקס שבמרומי המגדל, מהבית הפרטי שמאחורי החומה בכפר שמריהו או בכפר הצעצועים לעשירים שהוקם על חוף הים שהיה פעם של כולם.

האנשים האלה, שנעים בתוכנו קרים ואטומים כאייג'נט סמית' של "המטריקס" - הנשים אחידות השיזוף נחבאות מאחורי משקפי שמש בגודל מסכי טלוויזיה, הגברים מאחורי ההגה - הולכים ומתרבים. הם בכל מקום. כשאחד מהם, עו"ד דורי קלגסבלד,פוגע עם הג'יפ שלו במציאות הקונקרטית, אתם שומעים את הדי הפיצוץ שרק יילך ויחריף בין ישראל האמידה שהצליחה, בכוחה ובאדישותה ובקשריה הטובים, להימלט מהמטריקס הישראלי, לבין מי שנותרו מאחור. אתם שומעים את קול השיקשוק ההולך וגובר של מלחמת הפערים בנוסח הדרום אמריקאי: הם בצד העשיר של העיר, מגוננים על עצמם, בעוד כל היתר מנסים להתפרץ פנימה.

המרחקים בין ישראל של מעלה ומטה הפכו ארוכים מכדי שניתן יהיה לגשר עליהם בעוד טור דעה מפויס. לא כולנו אחים הניצבים מאותו צד של הגדר, והג'יפ היוקרתי הוא לא יותר מהמשכו הטבעי של החיץ הממוקם כעת בין בעליו לבין המציאות. כי לאחר שהגביהו מספיק את ביתם וגידרו אותו בחומה, הם נאלצים להגביה גם את רכבם, להפוך אותו משוריין יותר, מאיים יותר, כזה שיבטיח כי במקרה שהגרוע ביותר יקרה - להלן יווצר מגע ישיר עם מישהו משכונה סוציו-אקונומית אחרת - הם יהיו מי שייצאו מזה בחיים.

הג'יפ משמעותי גם באגף ההרתעה. הג'יפ אומר: אל תנסו להתקרב אליי, לחסום אותי, להיכנס לפני. אל תעמדו בדרכי. זה יהרוג אתכם. במלחמת המעמדות הישראלית הנוכחית, הג'יפ הוא כלי מלחמה. נשק. משוריין. זו הסיבה שההאמר נמכר כאן. אם היו מוכרים גם מרכבה, הייתם רואים טנקים בחניוני מגדלי היוקרה.

סמלי הסטטוס החדשים נועדו לשרת את בעליהם דרך פגיעה בכל השאר, אם זה באמצעות בנייני הענק החוסמים את קו האופק ומכחידים ריאות ירוקות, אם זה ברכבי הכביש-שטח החוסמים נתיבים ומדרכות. כל זה נועד להעניק לרוכשיהם תחושה מוגנת ובטוחה, כאילו דבר לא יכול לפגוע בהם, לא משנה כמה גבוה יגיע מפלס הכאוס הישראלי שם למטה. כאילו גם במקרה שהחרא יפגע במאוורר - כפי שקרה באותו יום לעו"ד קלגסבלד - עדיין לא יאונה להם כל רע. כי היי, החרא שלהם לא דומה לזה של כל השאר. החרא שלהם הוא בעיצוב ובחתימת פיליפ סטארק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3244558,00.html

אז מה דעתכם על הכתבה? למרות שיש לו שם כמה נקודות ששוות דיון, לדעתי הן נעלמות בתוך ים הקינאה וההצהרות הפופוליסטיות שממלאות את הכתבה המתלהמת הזו.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 29-04-2006 בשעה 15:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2006, 11:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אם אני צריך לבחור בין להיות במצבו, לבין במצב הסבתא שהוא הותירה ערירית - הבחירה קלה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מסכים איתך"

המרמור שצף ועולה בקשר אליו, נובע מהידיעה (הדי מבוססת) שיש חוק אחד לך (אם חו"ח תכרית
משפחה שלמה על הכביש), ויש חוק אחר למישהו מקושר וחזק.
לפני כמה שנים נהג צעיר חיפני במרצדס בפראות נוראה בירידה תלולה (כביש פרוייד, למי שמכיר),
נכנב חזיתית ברכב אחר, והרג שני הורים, תוך הותרת ארבעה יתומים. המקרה זעק רשלנות מכל
כיוון, אבל עו"ד מוצלח, פרקליטות מתחשבת, ושופט רחום וחנון - אפשרו לבחור לצאת אפילו בלי
שלילה לצמיתות. תופעות כאלה מעוררות תסכול, ועד כמה שקשה לחיות עם הידיעה שהרגת מישהו -
קשה עוד יותר לחיות עם הידיעה שהרגו לך מישהו, וההורג זכה ליחס רך מדי מהשלטונות...
ישן 06-05-2006, 17:17

שוב אנחנו מסכימים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם אני צריך לבחור בין להיות במצבו, לבין במצב הסבתא שהוא הותירה ערירית - הבחירה קלה..."

ואני זוכר את המקרה המקומם שעליו אתה מדבר, אבל אפילו לפי מה שאתה אומר הטענות הצודקות צריכות ליהיות מופנות בעיקר כלפי מערכת המשפט האימפוטנטית שלנו ולא רק כלפי מי שנהג ברכב.
ד"א גם במקרה בדרך פרויד אני לא זוכר שעשו כזה "עליהום" על הנהג, כמו שעשו במקרה הזה.
לצערנו אנשים ומשפחות נמחים מעל פני האדמה בת"ד כדבר שבשיגרה במדינה שלנו, ואף פעם לא נתקלתי בכאלו כתבות ותגובות ארסיות כלפי הנהג.
ורק שיהיה ברור, אני חושב שהעו"ד הזה צריך לקבל עונש, ועונש קשה, אבל אני לא חושב שצריך לכתוב עליו כתבות כגון אלה, בטח שתאונות דרכים עם נפגעים הן עניין יום יומי במדינה שלנו ואף תאונה לא "זוכה" לסיקור כזה.

ישן 06-05-2006, 18:21
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
השאלה היא איך אתה מגדיר "הענשה"
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תראה"

אם אתה מתכוון למיסים אז אני מסכים שזה לא פתרון טוב וזה משום שהמיסים
כבר ממילא גבוהים. אך אם אתה מתכוון להעלאת שכר המינימום אז כפי שכבר אמרתי לך,
הממשלה אינה יכולה להשלים עם מצב שבו יותר מ 40% מהמשפחות העניות הן
משפחות עובדות, יש לה את כל הלגיטמציה לדרוש מאותם בעלי הון
שהיא נותנת להם מאות מיליונים בשנה, להעלות את שכר המינימום
לשכר הוגן יותר - רק זה יוציא הרבה מאוד משפחות מהעוני.אפשר לעשות עוד מלא דברים חוץ מ"הענשה" של העשירון העליון, העניין הוא שעד עכשיו נאבקו בעניים ולא בעוני
וזה יצר את אותו פער עצום שמוביל לניכור שהכותב מדבר עליו ושאפשר למנוע אותו
על ידיי שינוי סדרי העדיפות.

ישן 06-05-2006, 18:42

אני מסכים שזה לא הגיוני
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "השאלה היא איך אתה מגדיר "הענשה""

שאנשים עובדים יחיו מתחת לקו העוני, אבל אני לא מסכים עם הפתרון שלך. אם המדינה רוצה להעלות את שכר המינימום שתעשה את זה על חשבונה, כלומר מס הכנסה שלילי. כל מפעל (או בעל הון כמו שקראת לזה) שמקבל כסף מהמדינה מקבל אותו בזכות ולא בחסד. אם אלו מפעלים שנמצאים באזורי פיתוח, או שמייצרים מקומות עבודה וכו', המדינה לא נותנת להם כסף בלי שיצא לה מזה משהו. מיותר לציין שאלו שאתה מנסה לשפר את התנאים שלהם, הם אלו שיפסידו מהעניין.
בכל מקרה גם אם העיתונאי הזה רוצה לצאת נגד הניכור, האשמה היא לא באלו שיש להם.

ישן 06-05-2006, 19:03
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

מה זה "על חשבונה" זה כסף שלך ושלי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מסכים שזה לא הגיוני"

מה שאתה אומר בעצם זה שאנחנו האנשים הפשוטים שמשלמים מיסים
נממן את ההעלאה של שכר המינימום במקום אותם מנהלים שמרוויחם הון תועפות
שכר מינימום כבר קיים, כלומר שהאכיפה על מנהלי המפעל להעניק שכר הוגן
כבר קיימת ואין פה שום חוקים חדשים, הנתון שהבאתי לך מוכיח שחייב לעדכן
את שכר המינימום, אז שכל מנהל יוריד קצת משכרו ומשכר הכפופים לו ובכך
ידאג לשכר הוגן, אני באמת לא מבין למה קשה לך לקבל זאת.
ושוב מדובר בהעלאה הדרגתית שתיקח בחשבון את הסיכונים ותנהג בהתאם
אי אפשר מצד אחד לדרוש מהממשלה עזרה ומצד שני להתעלם מדרישותיה
לשכר הוגן.

ישן 06-05-2006, 20:53

נכון ולא נכון
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "מה זה "על חשבונה" זה כסף שלך ושלי"

אומנם אנחנו משלמים מסים, אבל המדינה מחליטה איך לחלק את העוגה. אם העניין החברתי כל כך חשובה למדינה, שהמדינה תשנה את סדר העדיפויות שלה תוריד מהתקציב שהולך ל - X ותתן את הכסף למס ההכנסה השלילי. כמו שאתה לא הייתה רוצה שיורידו סכום כסף מהמשכורת שלך (נוסף על המיסים), ויתנו אותו לטובת אנשים אחרים, ככה גם בעלי המפעלים. אל תשכח שגם הם משלמים מיסים והרבה יותר ממך או ממני. זה לא התפקיד של האזרחים שגרים במדינה לדאוג לרווחת הפרט, זה התפקיד של הממשלה בעזרת המיסים, הגבוהים גם ככה, שאנחנו משלמים.
אני לא חושב שהמפעלים דורשים מהממשלה עזרה, העזרה הזו היא הטבה שהמדינה נותנת מרצונה ואני בטוח שהמדינה יודעת למה היא עושה את זה.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 06-05-2006 בשעה 20:56.
ישן 06-05-2006, 21:28
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

שוב, אני לא מדבר איתך על קצבאות..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נכון ולא נכון"

אלא על זכות בסיסית של עובד לא לקבל שכר עבדים. גם לעובדים צרכים להיות זכויות
ועל המנהלים של אותו מפעל לספק אותם. זה חלק מכללי המשחק אחרת
מה שיהיה לך פה זה שוק עבדים. לא מדובר פה בקיצבאות שנלקחות מהתקציב
אלא בזכויות עובדים אשר מוכרות בכל העולם, זכויות שמנהלי המפעל מחויבים לתת לעובדיהם.
אתה לעומת זאת רוצה לפטור את החובה הזו מהם, שקיימת בכל מדינה נורמלית
ולהטיל זאת על תקציב המדינה. אפילו בארה"ב האמא של הקפטליזים
לא מקבלים את הטענה הזו.ויש שם שכר מינימום יותר גבוה

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 06-05-2006 בשעה 21:30.
ישן 06-05-2006, 21:45

ברור שאני לא חושב שמגיע למי שעובד
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "שוב, אני לא מדבר איתך על קצבאות.."

שכר עבדים ושמגיע לכל מי שמפרנס את עצמו לחיות בכבוד. השאלה היא מה תשיג בזה שאת העליה בשכר המינימום תפיל על המעסיקים. יכול ליהיות שהקטנים יותר לא יחזיקו מעמד ואז לא עשינו כלום. ואלו שלא יפשטו רגל יפילו עלינו את העליה. מה שיצא זה שאומנם שכר המינימום עלה, אבל גם המחיר של שאר המוצרים יעלה. לחם שעלה שקל יעלה עכשיו שלוש אז מה עשינו בזה?
אל תמהר לשלול את שיטת מס ההכנסה השלילי, זה כן עובד במדינות אחרות ויש לזה פלוסים כמו למשל נתינת תמריץ לאנשים לצאת לעבוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר