לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2006, 06:41
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל לישראלי המכוער שהתנחל לי בערסל - תרמילאית יהודיה בפניה נרגשת לישראלים

נכון, גמרתם צבא ומגיע לכם להתפרק. אבל החוצפה וההסתלבטות על כל דבר שזז הן גול עצמי לישראל. מכתב מיהודיה אוסטרלית, שכבר מזהה אותנו מקילומטרים
ניקולה ליפמן

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3255358,00.html

יוני, יוסי, יעל או מיכל. אתם אולי לא מכירים אותי, אבל אני מזהה אתכם מרחוק: סנדלי שורש לרגליכם, כיסוי שחור גדול עוטף את תרמילכם, ו"למטייל" פתוח על המסך - כדי לשמוע את הטיפ האחרון על ההוסטל הכי זול בכפר. בדיוק סיימתם שירות צבאי מפרך, ואתם בטוחים שהגיע הזמן לכבוש את העולם. ראיתי אתכם שם, בסידני, בבואנוס איירס, בסוף גם בתל-אביב, ויש כמה דברים שחשוב שתדעו. אולי לא את הכל תאהבו, אבל אני מבטיחה לכם: זה נכתב מתוך אהבה גדולה.

אבל לפני הכל, אציג את עצמי. אני תרמילאית יהודיה מאוסטרליה, וגם אני - תאמינו או לא - נמצאת בעיצומו של מסע סביב העולם. ההרפתקה שלי החלה לפני תשעה חודשים במסלול המוכר, זה שכל "גרינגו" עובר, בגואטמלה. אחרי טיסות אינסופיות, כמה קילומטרים טובים במיניבוסים מיושנים וספינה עמוסה לעייפה לקינוח, מצאתי את עצמי סוף-סוף באגם אטיטלן בסן פדרו. סוף-סוף הגיעו אל קצן שנתיים של תכנונים, חסכונות וספירה לאחור, ומסע בן שנה יצא לדרך.

תתפלאו לשמוע, אבל במיוחד התרגשתי לפגוש מטיילים מישראל. כבר חיכיתי לשפשף את העברית החלודה שלי ולשמוע מקרוב על המצב בארץ הקודש. אמנם, כמה מחבריי הזהירו אותי מראש שהישראלים שהם פגשו בחו"ל היו, נאמר בעדינות, לא ממש שקטים, וכאלה שלא ממש ששים להתערבב עם לא-ישראלים. אבל אני הייתי אופטימית. אחרי הכל, כולנו אחים.

בסן פדרו, תמורת חמישה דולרים, מצאתי חדר במלון עם נוף קסום לאגם וערסל מחוץ לו. מה יכול להיות יותר מושלם מזה? אבל כל תקווה לנוח קצת בערסל שלי נגוזה במהירה: כשפתחתי את הדלת, נדהמתי לגלות את כל אורחי המלון כמעט שרועים שם בתורות, צועקים זה לזה בעברית. הם הבחינו בי בפתח, סקרו במבט ארוך מלמטה למעלה, מילמלו דבר מה ובחוסר רצון מופגן זזו קצת הצידה, כדי לתת לי לעבור. הערסל נשאר שלהם.

עכשיו תבינו, לנו האוסטרלים יש אולי תדמית "מנומסת", שלא לומר כבדה או משעממת. אבל נדמה לי שאנחנו בכל זאת, כמו שאומרים אצלכם, "זורמים". אנחנו לא מזדעזעים מקצת חוצפה, וכשלנו כיף - גם אנחנו עושים כנראה קצת רעש. אבל אנחנו בטח לא מתלהבים להשכים קום בגלל כמה פולשי ערסל, שמנסים לנצח בהתערבות כלשהי דווקא מול הדלת שלנו. גם אם אנחנו לא אומרים לכם את זה בו במקום, זה פשוט מרגיז.

למחרת, תקרית הערסל כבר הייתה מאחוריי, כשנסעתי במיניבוס בין כפרים מרוחקים. בדרך חזרה אותתו לנהג אם וילד שפספסו את ההסעה, ועמדו בחוץ נטושים. רובנו - ממש באופן טבעי - זזנו כדי לפנות מקום, אבל לא הישראלים; אלה צעקו בקולי קולות על השערורייה: "נהגוֹס, שילמנו מחיר מלא על הנסיעה המסריחה הזאת, למה שנידחס פה כמו סרדינים?!" כשהנהג התעלם ובכל זאת העלה את השניים, התלונות בעברית נמשכו. בסופו של דבר, התברר כי היו אלה שני יהודים, ושהבן מדבר עברית שוטפת. פניהם של הישראלים האדימו, ואני חייכתי לעצמי. אבל האופטימיות הראשונית שלי לגבי המטייל הישראלי החלה להתפוגג.

ככל שהמסע שלי נמשך, הבנתי שאתם מתחלקים לשניים: הטוב והרע. הישראלי מהסוג הראשון ידידותי להפליא, משעשע, טיפוס מרתק. אבל הוא יעדיף להיות במחתרת - לנעול כל נעל אחרת, להתערבב עם קהילת התרמילאים הלא-ישראלים, שרק לא יזהו אותו עם החבר'ה האלה. את הישראלי מן הסוג השני קל יותר לזהות: זה הוא שצורח במלונות ומסתלבט על כל העולם ואשתו. הבעיה היא שהסוג הזה, הצעקני הדוחה, מאפיל על הכל; מוציא שם רע לכולכם.

ולשם הרע הזה יש משמעות אדירה. כשעשרות-אלפים מביניכם חורשים את העולם בכל רגע נתון, ובאים במגע עם מאות-אלפי מוצ'ילרים אחרים (שכולם כותבים הביתה לחברים), הרבה מאוד אנשים מקבלים רושם מוטעה על הארץ הזאת. יותר מזה: תחשבו על זה שברוב הארצות, אלה האמידים והמשכילים יחסית שנוטים לטייל; כמה מהם יהיו ודאי הפוליטיקאים הבאים, ראשי המשק ובעלי ההשפעה, או בקיצור - כל מי שאנחנו מקווים כי יאמץ גישה חיובית יותר ביחס לישראל. זה באמת הרושם שכדאי שיישאר?

אז יוני, יוסי, יעל או מיכל, בפעם הבאה שאתם שוכבים למישהו אחר על הערסל, או פותחים את הפה כדי לצעוק על מישהו שבסך-הכל מנסה לראות עולם כמוכם או סתם לחיות - תחשבו על המוניטין, על הפוטנציאל ההרסני של ההתנהגות שלכם. יש לישראל מספיק תקשורת עוינת, גם בלי שמוצ'ילרים שיוצאים ממנה יצדיקו את התדמית במו ידיהם וגרונותיהם.

ניקולה ליפמן, עיתונאית יהודיה מאוסטרליה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2006, 09:30
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
אז שכבו לך בערסל, ביג דיל!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לישראלי המכוער שהתנחל לי בערסל - תרמילאית יהודיה בפניה נרגשת לישראלים"

עדיף להיות קצת קולני אבל עם חדוות חיים וסקרנות בריאה, מאשר להיתקע חיים שלמים בבועה ולפזר חיוכים. תשובה לתרמילאית האוסטרלית, מסטודנט ישראלי שמתארח בארצה
איציק מזרחי

שלום ניקולה,

שמי איציק, ישראלי לא מכוער שלומד במלבורן לתואר שני בתקשורת. במקרה יצא לי לעבוד כעורך באתר "למטייל" קרוב לשנתיים, כך שאני מכיר היטב את קהילת התרמילאים הישראלית על כל גווניה, וגם חרשתי בעצמי כמה אלפי קילומטרים במסלולים מוכרים יותר ופחות עם תרמיל על הגב. קראתי את המכתב שלך והתאכזבתי. אני לא כאן כדי להעביר שיעור מזורז ביסודות העיתונאות, אבל מרגיש לי קצת מוזר לשפוט קהילה עצומה של תרמילאים על סמך כמה חוויות עם ערסל ומיניבוס. במילים אחרות, די נמאס שכל מי שקצת טייל בעולם ונחשף לצווחות בעברית או לדיסק של "שוטי הנבואה" בווליום מופרז רץ וקובע שאנחנו "צעקניים ודוחים", כדברייך.

ההיטפלות לאוכלוסיית התרמילאים הישראלית היא השחור החדש. נטשנו את גונבי הברזים מכרתים, שכחנו את עוקרי הכיורים מאנטליה

ובחרנו להתביית על החבר'ה הצעירים, שרק אתמול החזירו ציוד מאובק ושחוק לאפסנאות אחרי שלוש שנים כל-כך יקרות, ובסך-הכל רוצים לפצות קצת את עצמם על הזמן האבוד הזה ולראות מה קורה מעבר למקום הקטן שנקרא ישראל. נכון, חלקם "מטיילים" רק כדי להיצמד לדליים של וודקה עם רד-בול ערב אחרי ערב, להכיר מקרוב את קטלוג הפטריות העדכני של איי תאילנד ולעשן כל מה שזז. את קוראת להם "הסוג השני". ובכן ניקולה, הסוג הזה הוא המיעוט, היוצא מן הכלל, החריג. להקדיש להם ביקורת כה ארוכה וכוללנית זה כמו לדווח על תחרות "היפה והשמנה" של באר-שבע בעמודי החדשות.

התרמילאי הישראלי האמיתי והשכיח הוא מקור של גאווה למדינה הקטנה והבעייתית שלנו. הוא סקרן, אינטליגנטי, רחב אופקים, מקדיש ימים שלמים לחקר אמיתי ועמוק של היעדים אליהם הוא מתכוון להגיע. מהיכרות אישית עם סטודנטים זרים רבים אני יכול לומר לך, שרובם הגדול לא ראה ולו מקום אחד מעבר לעיר המגורים שלהם, שלא לדבר על המדינה. גם פה, במלבורן, הם לא זזים מעבר לקו הקבוע של אוניברסיטה-מקדונלד'ס-מיטה. לפני כמה ימים ניסיתי לארגן כמה חבר'ה לטיול משותף לשמורת הקאקדו (Kakadu), ורק לא לקחתי בחשבון שהייתי צריך להביא מפה, כי לא היה להם מושג שזה באוסטרליה. הבורות חוגגת, השאננות משתלטת על כל חלקה טובה ומה שבאמת מעניין זה שופינג (אם את בת) ובירות (אם אתה בן). את יודעת מה, ניקולה, אולי בעצם עדיף להיות קצת קולני אבל עם חדוות חיים וסקרנות בריאה, מאשר להיתקע בבועה שלך חיים שלמים, תוך כדי פיזור מחוות מנומסות וחיוכים אדיבים לכל עבר.

אז התנחלו לך בערסל, מה הביג דיל?את בטיול תרמילאים, לא בנופש מאורגן של ויצ"ו. ויש לי חדשות בשבילך: גם לאוסטרלים לא חסר, ואחרי מספר חודשים כאן אני לא ממש בטוח אם עוד אפשר לדבר על "תדמית מנומסת", כהגדרתך. באפריל

האחרון טיילתי בטזמניה, ולאחר יום הליכה מעייף בנופים הקסומים של האי הגעתי לאכסניית תרמילאים בעיר הקטנה לונקשטן (Launceston). גררתי את עצמי למיטה, מותש לחלוטין, מוכן לשינה מתוקה של כמה שעות טובות. רבע שעה לאחר מכן החליטו האוסטרלים בחדר הסמוך (אני כבר מזהה את המבטא) לערוך מסיבה "אינטימית" עם מוסיקה, שיחות קולניות על פוטבול ותקיעת גרעפסים בריאים. הניחוחות למזלי לא הגיעו לחדר, אבל הרעש כן. מיותר לציין שלא ישנתי דקה. אז נכון שזה מרגיז, ונכון שמתחשק לקרוא לאמא שלהם בכל מיני שמות (מה שאכן עשיתי), אבל אם הייתי רוצה לישון בשקט מוחלט הייתי צריך להזמין חדר במלון, לא באכסניה. לטיול תרמילאים יש חוקים משלו, ולא תמיד הכל עובר חלק. ולמען האמת, מוזר ככל שיהיה, זה חלק מהחוויה.

אז ניקולה, בפעם הבאה שאת מטיילת בעולם ונתקלת בחריטה גסה של "משה לוי היה פה" על סלע, תזכרי שמשה לוי זה מישהו אחד, מכוער במיוחד, ולא אוכלוסיה שלמה. סך הכל אנחנו ממש בסדר, ונשמח לשבת איתך על מלווח ב"קשר הישראלי". תשאירי טלפון בבית חב"ד.

איציק מזרחי, סטודנט ישראלי באוסטרליה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3255761,00.html

ישן 29-05-2006, 09:43
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
צר לי לומר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לישראלי המכוער שהתנחל לי בערסל - תרמילאית יהודיה בפניה נרגשת לישראלים"

...אבל היא לא טועה בהרבה.

ישראלים בחו"ל הם צווחנים, רעשנים, משוכנעים שהכל מגיע להם, ושכל התושבים במדינה בה הם נמצאים הם נחותים ונועדו על מנת לשרת אותם.

כולם ככה? בטח שלא. אבל הרבה כן. הם רק רעים? בטח שלא. אם ישראלי אחר נתקע או מסתבך שם, רחוק, מיד יקפצו כל הישראלים כולם לעזרתו.

אבל כן. ככה אנחנו נראים בעיני עולם המטיילים. הסיבה שיש במקומות מסויימים גסט האוסים שלא מאפשרים כניסת ישראלים, זה לא מתוך אנטישמיות, כמו שאנחנו אוהבים לטעון, אלא כי הישראלים כבר השמידו את הגסט האוס כמה פעמים, רבו, צעקו הכו את הבעלים והמקומיים כמה פעמים, ולבעל הבית נמאס.

ככה זה. חבל נורא, אבל ככה זה. ולנו נותר רק להשתדל להציג תדמית אחרת שם בחוץ.

נערך לאחרונה ע"י Noa_A בתאריך 29-05-2006 בשעה 22:20.
ישן 29-05-2006, 22:10
צלמית המשתמש של kukURIku
  kukURIku kukURIku אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.02
שלח הודעה דרך MSN אל kukURIku
שאלה טובה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Spaceboy שמתחילה ב "אני לא מאמין שאני מגיע לרמה כזו של בנאליות..."

כי אם היה נהוג לקפוץ מהגג וזה היה בסדר - אז כן גם אני וגם אתה היינו קופצים מהגג. כל חברה והנורמה שלה. פעם היה "בנורמה" לאכול בני אדם, פעם היה "בנורמה" לתת לאישה נבוט בראש, היום "בנורמה" לזיין כל מה שזז.

החברה קובעת בעצמה את הנורמות שלה. אם עוד 100 שנה יהיה "בנורמה" לקפוץ מהגג - אז כולם יקפצו מהגג ומי שלא יקפוץ יהיה "ברברי".

או לעצם העניין, אתה מעלה שאלה שלא קשורה למציאות היום. אתה יכול לסטות מעט מהנורמה, להקצין מעט את הערכים, אבל נורמה היא נורמה, תמיד חיו לפיה ותמיד יחיו לפיה, מה שהיא לא תהיה.

ישן 30-05-2006, 09:43
צלמית המשתמש של kukURIku
  kukURIku kukURIku אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.02
שלח הודעה דרך MSN אל kukURIku
א. אני אל מצדיק ולא מגן כאן על אף אחד
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Spaceboy שמתחילה ב "טענתי העיקרית היא..."

גם אני הייתי רוצה שנתנהג כולנו בצורה יותר טובה.

ב. אני רק מציין את העובדה שהברבריות אינה אופיינית לישראלים, היא אופיינית לכל הצעירים שמטיילים. גם לי יצא לטייל קצת, רק קצת, והישראלים באמת לא כל כך גרועים כמו שהם מתוארים בכלי התשקורת שלנו. האנגלים הרבה יותר רעשנים והרבה יותר אלימים במיוחד כשהם שותים, האיטלקים גסים, המזרח אירופאים אנטישמים, על האמריקקים המסוממים בכלל חבל לבזבז מילים, וכו'.

ג. בנוסף - כמו שנכתב בכתבת התגובה של איציק מזרחי - רוצה שקט? לך לבית מלון. יצאת לטיול צעירים באכסניות? תצפה לרעש ובלאגן.

ישן 29-05-2006, 17:14
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
האמת היא...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כמו שכבר אמרתי"

שדווקא יצא לי לטייל עם ובסביבת אי אלו אנגלים ואירופאים אחרים. לא אכחיש שכשהם משתכרים הם בהחלט רעשנים. אבל. הם לא חושבים שהעולם שייך להם, הם לא חושבים שכל תושבי המדינה בה הם נמצאים הם נחותים ונמצאים שם על מנת לשרת אותם ותו לא, הם לא דורשים מהנורמות החברתיות של מקום להשתנות כדי שיתאימו לנורמות ההתנהגותיות שלהם. בתור אחת שעבדה עם תיירים גם בארץ וגם בתאילנד, מעוז התיירות, ההבדלים בין אלו לאלו הם ברורים לחלוטין. בוא נגיד כך: התייר היחיד שגם ממרחק קילומטר אפשר לזהות את לאומיותו - הוא רק הישראלי.

וכל זה, לא מדבר על כל התיירים הישראלים המוצלחים, שכמובן יש.

ישן 29-05-2006, 17:58
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
מקרה שהיה לי בלונדון לפניי כמה שנים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "האמת היא..."

הייתי בטיול מאורגן והלכנו למחזמר "הגיבן מנוטרדם" (להתרחק! גועל נפש של מחזמר)
15 דקות בערך אחרי שכבר התחילה ההצגה נכנסה קבוצה של 10-15 אנשים, קטע לא נעים אך גם לא נוראי יותר מידיי, אבל אז אחת המאחרות התחילה לצעוק בעברית (בזמן שההצגה רצה, והיא צעקה צעקה) על המקומות ועל הכוש של האמא של משהו (היה קשה להבין על מה היא צועקת). בהפסקה דיברנו עם חלק מהאנשים שהיו בקבוצה (המדריך היה ביניהם) והם כמעט היו עם דמעות בעיניים, הבחורה הזאת הרסה להם את כל הטיול, היא עשתה להם בושות בכל מקום שהם הגיעו אליו ואיחרה לכל המקומות (היא הייתה עם כל המשפחה שלה שגם לא היו שקטים מידיי, אבל לא גרועים במידה שלה) והם לא יכלו לעשות עם זה כלום, היא פשוט הרסה להם את הטיול.

אני חושב שזה אומר הכל על הבעיה - מתוך קבוצה של 15 הייתה בעייתית אחת, אבל היא גרמה לכולם להיראות כמו חיות ומבחוץ זה נראה כאילו כל הקבוצה היא בעייתית
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:08

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר