לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2006, 02:07
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
דניאל הילר זכרונו לברכה

עכשיו ראיתי סרט תעודה שמאוד ריגש אותי. אני לעיתים מאוד רחוקות בוכה בסרטים אם בכלל, והסרט הזה פשוט הבי אותי לסף דמעות כמה וכמה פעמים.

הסרט, "קדיש פעם שניה", ששודר בYES דוקו (ערוץ 8 בYES), הוא אודות נסיבות מותו של טוראי דניאל הילר, חייל לשעבר בגבעתי.
הצבא, מצא אותו ירוי, וקבר אותו בחופזה. להוריו סופר כי התאבד.
דניאל הילר היה פייטר. בין השאר היה בעל חגורה שחורה, ככל הנראה בקרטה, והיה ספורטאי מצטיין. הוריו, הרמן ודניאלה, גידלו אותו להיות אדם טוב שאהב את הארץ ורצה לתרום למדינה. לכן הוא בחר להתגייס להיות לוחם בגבעתי. הוריו של דניאל סירבו להאמין שהבן הנפלא שלהם התאבד. אף אחד בצבא לא התכוון לעזור להם לפתור את תעלומת מותו. הצבא רצה רק לסגור את התיק המביך ולהמשיך הלאה.

הסרט מתחיל כאשר באישון לילה, אביב של דניאל, בעזרתם של עוד שני אנשים, חופר את קברו של בנו מן האדמה, ומביא אותו הביתה. זה כבר הבן השני של משפחת הילר שמת. אחיו הבכור של דניאל נפטר ממחלה בגיל חמישה חודשים. אז, העזרה הרפואית איחרה להגיע. בני המשפחה התבצרו בביתם, וכינסו את כל כלי התקשורת בקריאת תחנונים שמישהו יעזור להם לפענח את תעלומת מותו של בנם. לא היתה להם ברירה להוציאו מהקבר. אף אחד בצה"ל לא הסכים לשתף איתם פעולה.

לאחר מכן התחילה שרשרת של אירועים מרגשים במאבקה של המשפחה להגיע אל האמת. בין השאר נאלצו הם להמתין במכון הפתולוגי במשך למעלה מחודש, ממש לחיות שם, עד שהגיע לארץ פתולוג נייטרלי מחו"ל שיפתח את ארונו של בנם, ויבדוק את גופתו. מסקנותיו של הפתולוג היו שככל הנראה בנם התאבד, אם כי הדבר עדיין אפוף מסתורין ולוט בערפל, שכן הרבה אירועים קדמו למותו של בנם וקשורים בו, וריחה של קונספירציה וגועל נפש מרחף לו באוויר.
עוד מצא הפתולוג שכל איבריו הפנימיים של דניאל נעלמו. אין יודעים מי לקח אותו ולמה. כרגיל, מונתה ועדת חקירה. זהו סיומו של הסרט, עם קבורתו מחדש של דניאל.

בסרט יש סצינות מדהימות וקשות מאוד לצפיה. מדהימה באמת היא מסירותם של הוריו של דניאל ואחותו, שהקריבו המון רק כדי לכבד את זכרו ולקבור אותו מחדש בכבוד. אני בהחלט ממליץ לכל אחד שיוצא לו לראות את הסרט הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2006, 02:20
  רון188 רון188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
זה באמת מפחיד ..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "דניאל הילר זכרונו לברכה"

לחשוב שהצבא שלנו לפעמים מתייק מקרים כאלה רק כדי למנוע "בושה" , אנשים כמו דניאל הילר ז"ל שהתגייסו עם כל כך הרבה אהבה למדינה שלנו ורצה להגן עליה בכל גופו וככה הצבא שלנו מיתנה ג פשוט בושה , צריך להגיד את האמת ולקבל את האשמה אם צריך , אם הוא באמת היתאבד היה צריך לבדוק את העניין לגופו האם זה קשור לצבא או אולי לבעיות אחרות ואם חס וחלילה ואני מקווה שזה לא סיבה אחרת שגם איכשהו קשורה לצבא אני לא רוצה לחשוב על זה כי זה באמת דבר מפחיד וקטסרופלי ואני מקווה שבעתיד מקרים כאלה לא יחזרו ושהצבא לא יתנער מאחריות ולא ינסה ל"קבור מקרים" כאלה כי זה באמת מעורר מחשבות על הגוף הזה שאני בכל ליבי ונשמתי הולך אליו כדי לשרת את המדינה שלי
לילה טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר