לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2006, 22:41
  Thetwo Thetwo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Thetwo שמתחילה ב "שאלה - בדיקת תקינות קלט"

אוקי, אז ככה זה מה שהחלטתי.
קודם כל לפני יש לי כמה מילים.
שאתם בונים אתר אתם צריכים לחשוב על המשתמש,
בדיקות 1+2 הן לנוחות המשתמש ו 3 היא לאבטחת השרת, מסיבה פשוטה שאני לא יודע מאיפה הטופס יגיע(כמו שאמרו פה, אפשר לבנות טופס ולשלוח ולשבש)
מה שאני יעשה זה את בדיקות 1+2 יאחד כל בדיקה לפונקציה אחת שערך אחד שהיא מקבלת זה האם זה בדיקה באמצע ואם כן זה רק משנה את הצבע רקע, אם לא(זה הבדיקה הסופית) אז היא גם מראה חלון ERROR.

תודה רבה לכם!

ולמי שאמר שאפשר לותר על 1+2 הוא טועה, אולי על אחד מהם אפשר לוותר, אבל על שניהם לא, המשתמש צריך לקבל ERROR מתי שהוא מנסה לשלוח טופס שגוי, כמו שאמרו פה, אחרת זה מעצבן את הגולשים.
תודה רבה.

*שלב הבא, מניעת הרשמה רובוטית ב GD *
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2006, 19:16
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
חבל שאתה מנסה לתקן אך בחלקם המידע מטעה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי -=Dark_Moon=- שמתחילה ב "AJAX זה קובץ שפות ואין על מה..."

1 אם כבר אז מקבץ לא קובץ.

2. הקוד לא יוצר תצורת XML (וגם אין כזה דבר) אלא יוצר כל מחרוזת שתכתוב לו, ואם תעצור לרגע ותעביר בראשך את התהליך תשים לב שבעצם אם יש פה מידע XML זה אף פעם לא באמצעות ה-JS בצד הלקוח, אלא או מקובץ קיים או מקובץ דינמי שנוצר בצד השרת ונשלח ללקוח כקובץ בפורמט XML.

3. קליינט זה לא לקוח, כי אין מילה תקנית שנקראת "קליינט".
client = לקוח

4. אין שום בעיה עם עברית יותר מאשר הצורך בהגדרת הקידוד בדף אינטרנט בסיסי לחלוטין, צריך להגדיר קידוד בדיוק כמו שצריך להגדיר בכל דף המוצג בדפדפן, זו לא בעיה ייחודית לשימוש ב-ajax כך שציונה בנפרד וכאילו היא בעיה מסויימת שגוי לחלוטין.

בנוסף לדבריי אני חייב לציין שאני ממש לא שולל את כל מה שאמרת, אלא בא להעמיד דברים על דייוקם.
ישן 22-06-2006, 22:59
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי -=Dark_Moon=- שמתחילה ב "1. הבנת אותי גם ללא תיקון,..."

4.
* XML זה לא דרך אלא שפה לסימון מידע.
* המידע הנשלח מהשרת ולא משנה באיזה פורמט מדובר (text/plain/html/xml/xScript, image, zip, exe) או איזו תוכנה יצרה את המידע (php, asp, pdf creator, jsp) נשלח תמיד באותה דרך בדיוק, ההבדל היחיד הוא בכותר, ואולי לזה התכוונת כשכתבת בדרך שונה, אבל זה לא נכון לומר כך כיון שבסך הכל כל דבר דורש כותר שיספר לדפדפן באיזה תוכן מדובר, רק שבמידע מסוג text/html אין צורך להגדיר כיון שזהו ההגדרת ברירמחדל, ולכן ברגע ששולחים מידע ולא שלחו את הכותר Content-Type השרת ישלח בתור ברירת מחדל את הכותר האמור לעיל.
* אם תתעקש לא להגיב על זה, תצרף כבר הסבר על איזו בדיקה בדיוק עשית.

לגבי 1-3 כבר כתבת את אותם דברים, כבר הגבתי ובחרת לחזור על דברים שכבר אמרת, אין סיבה שאחזור על מה שכבר כתבתי בהודעה אחת קודם.

לילה טוב
ישראל
ישן 23-06-2006, 08:42
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי -=Dark_Moon=- שמתחילה ב "בוקר טוב^^ בכל מקרה הבנתי..."

כל הכבוד על השיפור בכל הדברים.

מידע שהדפדפן מבקש מהשרת, מועבר בד"כ בצורה טקסטואלית.
לפני הטקסט, מוגדרים הגדרות על הטקסט - להלן כותרים (Header).
זה כמו הmeta בHTML - פחות או יותר - רק שmeta http-equiv תקף רק לHTML.
כשאתה שולח מידע דרך שפד צד שרת, אין לך צורך להגדיר קידוד בצורה של meta, אתה יכול באופן מפורש להגדיר אותו בכותרים הראשיים של מקבץ המידע שנשלח.
כשאתה שולח מידע דרך XMLHttp הוא גם צריך הגדרת קידוד- וב XMLHttp אין לך תגית meta (אלא אם כן כמובן יצרת ואת המעבד אותה בתוך הJS - שזה מאוד מיותר לפי דעתי אם יש לך שפת צד שרת), לכן אתה שולח את הכותר Content-Type באופן מפורש דרך הHTTP.

meta http-equiv היא רק דרך עוקפת להגדיר הגדרות שהיו אמורות להשלח דרך הHTTP ולא ניתן היה לשלוח אותן, דפי HTML סטטיים.. ו... אולי אם יש דבר כזה שרת שלא שולח כותרים P:

אם אתה רוצה לבדוק אותי, אתה מוזמן לבצע telnet בפורט 80 על שרת מסוים (תיקח דף לא ארוך אפילו אצלך בשרת) - לאחר שהקלט מסתיים תחזור לשורה הראשונה ותסתכל מה הוא רושם - מוזר שאתה לא רואה את זה בקוד המקור של הHTML נכון?
תעשה אותו דבר על עמוד הXMLHttp שלך - ותראה שגם שם יש, מה שאומר שאתה פשוט צריך להגדיר זאת באופן מפורש באמצעות header של PHP.

הערה: אתה גם לא תצליח להשתמש באובייקט responseXML אם לא הגדרת header של text/xml או משהו בסגנון...

עריכה: שכחתי לציין, אם אתה כן שולח את המידע שלך באופן XML, אתה יכול להגדיר את הקידוד בתוך תגית הגדרת מסמך הXML - כאילו שהיית שולח מסמך XML רגיל ללא אפשרות לשליטה בכותרים שהשרת שולח.
קוד:
<?xml version="x.x" encoding="xxxxx"?>

נערך לאחרונה ע"י GreenBerret בתאריך 23-06-2006 בשעה 08:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:48

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר