לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2006, 00:22
  Mike_Y Mike_Y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שאלה מספר שאלות לגבי מסדי נתונים

שלום לכולם!

ובכן ככה, בניתי מסד נתונים של מוסך כפרויקט סיום מדעי המחשב בACCESS. הפרוקיט הוא פרויקט גדול שמכיל הרבה טבלאות, שיאלתות טפסים ודוחות (הרבה יותר מהנדרש).

הצבתי בפני עצמי שתי מטרות עקריות ואשמח אם תוכלו לעזור לי בהם:

1. שיפור מסד הנתונים, בארבעה תחומים עקריים:
* יעילות איחסון - במסד הנתונים שלי אני יש לי הרבה תמונות וכולם מוטבעות בתוך מסד הנתונים כאוביקטים של OLE דבר שגורים לעלייה עצומה בנפח של מסדר הנתונים (90 מגה, וכ-30 תמונות). הסיבה לכך שהשתמשתי בOLE ולא בקישור לתמונה טמונה בכך שאיני יודע איך אפשר להציג את התמונה בטופס באמצעות הקישור. אשמח אם מישהו יכול להסביר לי איך אוכל להציג את התמונה בטופס במקום את הקישור לתמונה.

* אוטמיזציה של מסד הנתונים - כיצד ניתן להציב ערך שמתקבל בשאילתה לתוך שדה מסוים בטופס? במסד הנתונים שלי קיימות שאילתות שמציגות את מספר ההזמנה הזמין הבא, ואני רוצה להשתמש בערך הזה כערך ההתחלתי של השדה "OrderID" בטבלת ההזמנות.

* הרשאות - כיוון שמסד הנתונים שלי מטפל בכל כך הרבה נתונים ובמסד משתמשים מספר דרגות של משתמשים שלא כולם מורשים לראות את כל המידע, או לשנות חלק מהמידע. אני צריך לצור הרשאות. היכן אוכל למצוא מידע על הרשאות ואיך משתמשים בהם?

* תוספות - כיוון שלא ידוע לי מספיק על מוסכים ואיך בדיוק הם נותנים שירותים ואיזה מידע הם שומרים, אצטרך כנראה לערוך שינויים מספר במסד הנתונים להוסיף או לגרוע דברים מסויימים

2. מכירת מסד הנתונים שלי למוסך\חברה:
אז ככה, לפי דברים ששמעתי מהמורה שלי למחשבים זה אפשרי למכור את מסד הנתונים ולהרוויח עליו כסף. כיוון שאין לי מושג אפילו הקלוש ביותר לגבי איך הדבר יכול להעשות צריך להעשות ומהם הדרישות המקובלות שעל מסדי הנתונים המסחריים לעמוד בהם, אני בא אליכם כדי שתוכלו לספק לי תשובה לשאלה חשובה זאת. האם ניתן למכור מסד נתונים שכזה? איך הדבר מתבצע? מהו המחיר המקובל לעבודה מסוג זה(טווח מחירים)? כיצד נהוג להציג מערכת מידע שכזאת ללקוח? וכ'.
כאן גם שאלה זאת מתקשרת לסעיף הקודם שפרטיתי בקשר לתוספות שאני רוצה לעשות למסד הנתונים.

אם צריך אני יכול לצרף קשרי גומלין, רשימת שאילתות, טבלאות, דוחות וכ'.

בתודה מראש, מיכאל.

נערך לאחרונה ע"י Mike_Y בתאריך 21-06-2006 בשעה 00:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2006, 05:27
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mike_Y שמתחילה ב "מספר שאלות לגבי מסדי נתונים"

היי מיכאל

עברתי על שאלותיך אחת ואחת, ולא הבחנתי באחת המתאימה באופן מוחלט לפורום זה, תשים לב ששאלותיך אינן נוגעות לתקשור עם המידע במסד הנתונים אלא רק איך להציג את המידע מהטבלה בתוך הטפסים, וכיון שכך לא מדובר במסד נתונים אלא בפונקציונליות של אקסס (שמעבר להתיימרותו להיות מסד נתונים הוא קשור בעיקר לתחום התוכנה ותכנות).

ובענין שאלתך אודות ההרשאות:
כמו כמעט בכל דבר ישנם מספר דרכים לפתרון, אציג אחת מהן.
אני יוצא מנקודת הנחה שכל גישה לכל איזור או לפחות לחלקם נעשית באמצעות שם משתמש וסיסמה, לכן תיצור טבלה שתכיל את השדות הבאים:
שם משתמש (מחרוזת) | סיסמה (מחרוזת) | רמת הרשאה (מספר שלם)
אתה כמובן יכול להוסיף לטבלה פרטים אישיים ואחרים כגון: כתובת, טלפון, תאריך הרשמה, הערות ועוד.
עד כאן הקטע של מסד הנתונים, מכאן ואילך זה כבר שייך לכל הקשור בטפסים ולתכנות ב-VBA.
בכניסה למסד הנתונים המשתמש יידרש להזין שם משתמש וסיסמה, תבדוק אם פרטיו ואת הרשאת הגישה הכללית באמצעות שאילתת SELECT פשוטה, תדחה אותו או שתציג בפניו את הטופס הראשי בהתאם לנכונות פרטי הגישה שלו.
אני מניח שיש טופס ראשי המכיל את התפריט עבור הגישה לכל הטפסים הנדרשים, כך שבכפתורים שבטופס זה המפנים לטפסים הדורשחם הרשאה מיוחדת תבדוק את הרשאת המשתמש הנוכחי ותחסום אותו לגישה או תאפשר בהתאם להרשאות.
לפרטים נוספים אודות איך בדיוק לכתוב את זה, תפנה בבקשה לפורום תכנות, אני רק הצגתי כאן את תיאור התהליך באופן כללי.

בהצלחה
ישראל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:01

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר