לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2006, 17:20
  נאפליו נאפליו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
שביזות מסלול

ערב טוב לכולם.

קוראים לי י' ואני כרגע נימצא ממש בעיצומו של מסלול(עוד חודשים) באחת מיחידות היחס"ר של יחידות החי"ר למינהן. לא באתי לכאן בשביל לפאר את עברי או את גדולת המסלול אלה משהו אחר.
כול מכתב אכזבה מתחיל ב- " תמיד רציתי להגיע ליחידה מובחרת " וכדומה אבל מסיבות כאלו ואחרות נסכם ונגיד שניסתי להגיע ליחידות כגון ש~13 , סיירת מטכל וכדומה אבל נכלתי בכשלון והמשכתי את תהליך הגיוס שלי ע"פ המנילה.

בשבוע הראשון של הגיוס נערך גיבוש יחיטיות + גיבוש לעוד סיירות למינהן (אגוז דובדבן וכו') . לאחר סוף הגיבוש גיליתי שלא התקבלתי ליחידה שרציתי אלה לאחת יחידות היחס"ר , כמובן שהאכזבה הייתה כבירה אבל חברים שעברו את הגיבוש איכשהו דירבנו אותי לגבי היחידה שעלייה אני אמור לעלות בסופו של דבר. לאורך המסלול גיליתי ש "שלא הטובים לסיירות"(בהקשר הטובים לטייס)
אלה שמגיעים לשם אנשים בעליי אופי התנהגותי משאני רגיל אליו , דבר זה מורגש אפילו עד עכשיו , התנהגות שפשוט מרגיזה אותי וגורמת לי לזלזל בצוות ואפילו לשנוא חלק מהאנשים שבו.
בהמשך אפילו נודע שהמסלול מתקצר לשנה ו...חודש-חודשים "ומוציאים ממנו את התכניים המיותרים"
על מנת להפוך את ההסמכה ליותר מרוכזת ואפקטיבית וגם בגלל סיבה "משנית" מפאת חוסר תקציב מסריח שמועבר ליחידות כאלו ואחרות. זה ממשיך ועובר לכך שאנשים בצוות מזלזלים ביחידה(יחידת האם ולא המסלול עצמו) עצמה -
" היחידה מבצעת מערבי זיג"
"היחידה מבצעת רשת חיפוי ליחידות שונות"
"היחידה מקבלת שאריות ממה שסיירות אחרות לא רוצות לבצע"
או הסמכה באדם שנהפכת לשבזה רצינית אחרי שרואים יחידות שנימצאות הרבה מעליי....

כול אלו גורמים פשוט לחוסר רצון להשאר בצוות ואני פשוט כבר לא יודע מה לעשות..

היה נחמד לדעת ולשמוע מה את חושבים.

בתודה י'.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2006, 17:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נאפליו שמתחילה ב "שביזות מסלול"

פער בין צפיות למציאות הוא תמיד קשה. כשזה מלווה בחבר'ה שלא מסתדרים איתם כ"כ זה עוד יותר קשה...

תשמע. יש שתי דרכים להסתכל על דברים. האחת פסימית - השניה, אופטימית.

הגעת ליחס"ר? כן. אתה נמצא ביחידה שהיא לא חי"ר רגיל, אלא קצת יותר? כן.
אז מה? כל החבר'ה שמזלזלים, לא באמת מבינים כנראה מה הסיפור. כנראה שיש להם יותר מדי ביצים ופחות מדי שכל. אז כשהם יעלו ליחידה הם יחטפו את הבום.
תחשוב - באמת רע? באמת לא מעניין?
באמת ההשקעה לא שווה? דבר עם כמה חבר'ה בגדודים - הם טוחנים עכשיו מחסומים בלי הכרה.

אני חושב שכשתסיים מסלול, תראה את הדברים כמו שהם. מצבך, ידידי - ממש לא רע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-06-2006, 22:59
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
אני לא מקנא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עידן_ב שמתחילה ב "מי אתה שתשפוט?"

אבל לא הייתי מתנגד להיות היכן שהוא, וזה המקום שאני גם מכוון אליו.
מה שהוא אמר עיצבן אותי משתי סיבות:
1. הוא לכאורה עושה מלהיות חי"רניק רגיל, ואפילו חי"רניק ביחס"ר, מן משהו "נחות", וזה אישית מפריע לי שאנשים מדברים ככה. אני עם קב"א 56, ובא מאוכלוסיה סוציו-אקונומית גבוהה, ואהיה גאה להיות חי"רניק מכל סוג שהוא, ולשרת עם כל אחד בתפקיד כזה.
2. הבנאדם מדבר כאילו לפני הצבא הוא לא חשב על שום דבר. מה, הוא לא ידע שיהיו בצבא אנשים מכל הסוגים, שאת חלקם הוא לא יחבב? הוא לא חשב שאולי הוא יצטרך לעשות גם הרבה דברים שהוא לא אוהב, ולשרת עם אנשים שיש מצב שהוא לא סובל אפילו? בנאדם שהולך לחי"ר או בכלל לשירות צבאי צריך מראש לחשוב על דברים כאלה, במיוחד אחד שמייעד עצמו לתפקידים מאוד מאוד דרשניים מנטלית.
ישן 23-06-2006, 18:52
  manson manson אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "בחיי איזה בכיין"

דבר ראשון יחס כזה לא מתאים בשום אופן...נכון זה נשמע קצת כמו צרות של עשירים אבל בכל זאת הבנאדם מדבר על בעיה שלו ואני לא חושב שיש מישהו שיש לו זכות לבקר אותו....

אני אישית עוד לא התגייסתי אבל מהמון חברים שלי בצבא כבר די ברור שאם האנשים שאיתך לא מהווים לך גב תומך או שאתה פשוט לא מסתדר איתם זה מקשה נורא על השירות... אז ליחס"רניק המודאג...אל תזלזל ביחידה שלך כי זה רק יגרום לאחרים לעשות ככה גם ואל תקשיב לאף אחד שמזלזל בה כי תכלס אף אחד לא באמת יכול להשוות (ומי שכן בטוח לא יחזק את הדיעות האלה)
ובסופו של דבר אני מקווה...שתגיע לפלוגה אתה בטוח לא תזלזל וממש לא תקנא לשניה בגדודים...

ישן 23-06-2006, 19:23
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נאפליו שמתחילה ב "שביזות מסלול"

לפעמים חלק מהוואי הוא לצחוק על המקום אליו אתה משוייך.
מתי בעצם בן אדם מסוגל לצחוק על עצמו? כשיש לו מספיק בטחון עם מה שהוא עושה.
כנראה שאין לך מספיק ביטחון, אתה חושב אולי שאתה פחות "שווה" או בן אדם פחות טוב רק בגלל שלא התקבלת לסיירת מהוללת.
אתה בעצמך לפי הדברים שלך לא מרוצה מהיחס"ר אליו אתה שייך.
" לאחר סוף הגיבוש גיליתי שלא התקבלתי ליחידה שרציתי אלה לאחת יחידות היחס"ר , כמובן שהאכזבה הייתה כבירה "

אז בוא אני אגיד לך כמה דברים:
1)תחשוב איך היית מרגיש אם לא היית מתקבל ליחס"ר?
2)יש לך באמת ספק כלשהו שיחס"ר זה לא כוח חי"ר מובחר?
3)אם לא עברת גיבוש ליחידה X, לא אומר שאתה אפס או בן אדם פחות טוב, אלא פשוט לא מתאים לשרת שם. למשל: אם מישהו לא עבר גיבוש טיס- זה לא אומר שהוא חרא של בן אדם. זה לא אומר שהוא חבר פחות טוב. זה לא אומר שהוא לא יכול להיות לוחם מצויין. זה לא אומר שהוא לא יצליח בחיים. זה גם לא אומר שהוא אפילו יהיה טייס אזרחי ואפילו טייס בכיר. זה רק אומר שמבחינת הצבא, הוא לא מתאים להיות טייס צבאי זה הכל.
4)כל לוחם הוא לוחם באשר הוא. זאת זכות במדינה שלנו. גם אם היית הולך לתותחנים (אין לי שום דבר נגד, פשוט לרוב האנשים שאני מכיר אין מוטיבציה לשרת שם) היית צריך להיות הכי גאה שאפשר. ולך לא רק שייצא להיות לוחם, אלא לשרת במקום יותר מובחר.
5)הייתי מציע לך לפתח קצת גאוות יחידה, לקרוא או לחפש בפורום קצת על ההיסטוריה והפעילות שהיחידה שלך ביצעה בעבר...כמו כן לתפוס איזו שיחה עם מפקד או קצין...אתה ללא ספק זקוק לר-ע-ל!
מה אתה חושב? שחבר'ה בגדודים לא צוחקים על עצמם? אתה חושב שזה כיף לעשות 8-8 ואז לצאת לעשות קצת בלאגן באיזור מסויים בשכם, כדי שהיחס"ר יזכה להסח דעת ויקבל מעצר איכותי?
אתה חושב שזה כיף לשבת בתצפית 3 ימים בתוך שיח להשתין בבקבוק כמו חייה לחרבן בשקית על הקסדה ולהיות בסיכון מתמיד?, לקבל יחס של קרבי סוג ב' ולראות את היחס"רניק רק נכנס עושה את המעצר וזוכה ב"תהילה" ובכותרת בעיתון? ואתה אפילו לא מוזכר?
איך זה שלחבר'ה בגדודים יש גאוות יחידה למרות כל זה? כי הם גאים להיות איפה שהם (מה שאתה לא).

חבוב, אתה רק צריך רעל זה הכל

נערך לאחרונה ע"י gothic_ בתאריך 23-06-2006 בשעה 19:28.
ישן 24-06-2006, 23:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי camper שמתחילה ב "אתה בטח בפלחי"ק"

אבל אתה עדיין מדבר כמו צעיר. אחרת לא היית מרשה לעצמך להניח הנחות חסרות בסיס ותוחלת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר