לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2006, 11:15
  grengo grengo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.05
פרוט לגבי השריפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "שריפת יער ענקית מאיימת על קיבוץ משמר העמק"

אני חבר קיבוץ משמר העמק ואני הייתי בארוע מתחילתו ועד קיצו !!!
10:35 - רב"ש חזי גרוסברג הקיבוץ מקבל טלפונים מחברי הקיבוץ אשר מדווחים שהם רואים עשן כבד מכיוון היער לאחר הוא מחליט לעלות לאזור הארוע ולאחר דקות ספורות מזעיק את כוחות הכיבוי של יוקנעם ועפולה וכמובן את כח הכיבוי של הקיבוץ המורכב סה"כ מטרקטור וכבאית ישנה.

11:15 - הכבאים מגיעים ומתחילים בנסיונות השתלטות על השריפה אשר עושה דרכה במהירות רבה מפקד כוחות כיבוי האש ממליץ לראשי הקיבוץ להתחיל בפינוי של הבתים אשר סמוכים ליער.בשעה זו מוקפצת כיתת הכוננות של הקיבוץ אשר מורכבת בקציני צה"ל לשעבר וקבוצה של בחורים יוצאת לזירת הארוע.

11:30 - הכבאים מודיעים שהשריפה יצאה מכלל שליטה ומתחילים לרכז את כוחות הכיבוי וכוחות הקיבוץ לכיוון אזור הקיבוץ מקומות המפגש של היער אם הלולים של הקיבוץ ובתי המגורים הסמוכים. כח הכיבוי של הקיבוץ כלל טרקטור שהיה אם נהג צמוד ומיומן ורכב אשר הציע נוסעים ממקום למקום הצוות הזה יחד אם כבאית היה באזור הלולים שם פרצה האש והגיעה קרוב מאוד ללולים יש לציין שכוחות הכיבוי עבדו במרץ רב והצליחו למנוע מהאש להגיע ללול התרנגולות הסמוך , דבר שהיה גורם לנו לארוחה דשנה ביותר.

לאחר שהכוחות עצרו את הלהבות מלהגיע ללול התחיל רב"ש הקיבוץ לנווט את הכבאיות לדרך ההקיפית של הקיבוץ על מנת לעצור ולמנוע כל כניסת אש אל המוקדים הבעיתים לול נוסף, כלביית הקיבוץ, אורבות הסוסים ומטאי האבוקדו והשקדים הסמוכים.

רק רציתי לציין לשבח את כוחות הכיבוי שעשו עבודה יוצאת מן הכלל, את מטוסי הריסוס ממנחת מגידו אשר פעלו במרץ רב לכיבוי השריפה, את משטרת ישראל שעשתה את מיטב הדברים, ואת חקלאי הקיבוץ הנהדרים הללו שתרמו מכל כוחם על מנת למנוע מהאש להגיע לפתחי הקיבוץ, את חברי הקיבוץ הנמרצים, וכמובן את רב"ש הקיבוץ חזי גרוסברג שפיקד על הארוע ביד רמה ואת חברי כיתת הכוננות שתרמו מיכולתם הצבאית למשימה זו.
בתקווה לימים טובים יותר בסביבתנו ולא עוד שריפות נוראיות כאלו...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר