לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2006, 03:03
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "אני מסיים אימון מתקדם בהנדסה 605."

וואלה, באת לנו בזמן טוב. למרות שלא הצעת, אני אשמח אם תפנה כמה דקות ותוכל לענות על מספר שאלות...אבל קודם כל הרבה כל הכבוד ומזל טוב!!!

1. לא קשור דווקא להנדסה, אבל כל כמה זמן יש רגילה??

2. איך היציאות בטירונות? התנאים? ספר בבקשה כ-ל מה שאתה יכול ושיש לך כח לספר על הטירונות...מצדי אפילו כמה ג'וקים יש בבהל"צ...

3. חח למה צינזרת את המילה ההיא? יענו רמאללה?

4. למה לחץ נפשי? והקטע של הלכלוך והשטח...זה קשה אבל לומדים הרבה לא?

5. הכי חשוב - איך החבר'ה בהנדסה??

6. אמרו לי להתרחק מ601, לנסות להגיע ל603, ו605 גם סבבה...אמרו סתם או יש בסיס לזה?

7. יהל"ם - מה אתה יכול לספר על היחידה, ובייחוד על הגיבוש? והאם יש הגבלה נוקשה של משקפיים, או שאם אני שפיץ בחודש הראשון של הטירונות אז אפשר לגשת גם עם משקפיים אם המפקד ממליץ??

אני יודע שחפרתי, אבל פשוט אין לי מושג לקראת מה אני הולך!!
תודה רבה רבה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2006, 03:45
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
אמנם אני לא מוהנדס, אבל אני חושב שאני יכול לענות לך:
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "וואלה, באת לנו בזמן טוב...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HU99
וואלה, באת לנו בזמן טוב. למרות שלא הצעת, אני אשמח אם תפנה כמה דקות ותוכל לענות על מספר שאלות...אבל קודם כל הרבה כל הכבוד ומזל טוב!!!

1. לא קשור דווקא להנדסה, אבל כל כמה זמן יש רגילה??
כל חייל זכאי לרגילה (חופשה) של 6 ימים אחת ל4 חודשים.
2. איך היציאות בטירונות? התנאים? ספר בבקשה כ-ל מה שאתה יכול ושיש לך כח לספר על הטירונות...מצדי אפילו כמה ג'וקים יש בבהל"צ...
יציאות בטירונת, הבנתי שבמחזורים האחרונים יוצאים כל שבת למעט בסיסיות (שמירות) ושבת גיבוש. אל תתפוס אותי במילה, זה משתנה מבסיס לבסיס. יכול להיות שתצא 12-2 (12 ימים בבסיס, 2 בבית).
כמה ג'וקים יש בבהל"צ? תספור כמה גרגירי חול יש בחוף פרישמן בת"א, תכפיל ב80.
3. חח למה צינזרת את המילה ההיא? יענו רמאללה?
סתם. זה לא מסווג או משהו.
4. למה לחץ נפשי? והקטע של הלכלוך והשטח...זה קשה אבל לומדים הרבה לא?
לפעמים לא תתקלח ולא תדבר בפלאפון 4 ימים, השינה לא הכי נעימה על החצץ והחולות. וכן לומדים הרבה מאוד.
5. הכי חשוב - איך החבר'ה בהנדסה??
כמו בכל מקום, יש טובים, יש ערסים, יש שקטים, יש צהובים. את החברים שלך אתה תבחר.
6. אמרו לי להתרחק מ601, לנסות להגיע ל603, ו605 גם סבבה...אמרו סתם או יש בסיס לזה?

7. יהל"ם - מה אתה יכול לספר על היחידה, ובייחוד על הגיבוש? והאם יש הגבלה נוקשה של משקפיים, או שאם אני שפיץ בחודש הראשון של הטירונות אז אפשר לגשת גם עם משקפיים אם המפקד ממליץ??

אני יודע שחפרתי, אבל פשוט אין לי מושג לקראת מה אני הולך!!
תודה רבה רבה רבה.
ישן 22-06-2006, 20:28
  מורעל שודי מורעל שודי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.03
מרץ 06 מגיבים לצעירים :).
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "וואלה, באת לנו בזמן טוב...."

אז אני טירון מושתן בהנדסה עוד חודש מסיים טירונות ב605.
שתדע שבנוגע לרוב השאלות שלך יש תשובות דיי מדויקות אם תחפור טיפה במאמרים של הפורום הזה אני נעזרתי בו לפני שהתגייסתי.
לפני שנתחיל בוא אני יעזור לך לבחור אתה נשמע לי בחור סבבה אם אתה מורעל ומתעניין לפני הגיוס שלך בהנדסה אז קיצר רק גדוד 605, אין לך מושג איזה ביזיון הולך בפלוגות האחרות של 601 ו 603 אם זה מבחינת איכות האנשים ואם זה מבחינת איכות הסגל והוראות הבטיחות שם, בוא נגיד שבמסע השדאות סמל ומפקד מ601 התעלפו ופרשו באמצע חצי מהפלוגות שלהם לא סיימו כי הוא נקעו את הרגליים בגלל בחירה אומללה של שטח על ידי הסגל והיד עוד נטויה, באמת שאומנם יש פה ושם חברה סבבה אבל הכלל באמת בלאי, ואני יכול להגיד את זה לא רק מדעתי אלה גם מדעת חברים שלי שהתחילו איתנו טירונות אבל עברו למחלקות של יהלו"מ ב603 ו 601, הם מספרים שהם ממש מתגעגעים לאנשים בפלוגה שלנו.
דבר אחד שאני יכול להגיד לחיוב על 603 זה שבשנת 2004 מחלקת הסיור שלהם הורידה את מספר המחבלים הגדול בכל צה"ל בין כל היחידות הגדודים והסיירות.
אבל זהוא פחות או יותר, אם אתם זוכרים את הפעולה של דובדבן שהתחרבשה לפני מספר שבועות אז 605 באו להציל להם את התחת.

קיצר לשאלותיך התנאים בבהל"צ בגדול הטירונות בבהל"צ מבחינת התנאים בפלוגה הם סבירים, הטירונים ישנים בתוך מבנים עם מזגן ולוקרים כך שמהבחינה הזאת החייל עומד באותם סטנדרטים כמו חיילות חי"ר אחרים כמו צנחנים וכו', עכשיו לחדשות הרעות המטבח חרא! חרא זה לא מילה, חרא זה אומר שהרמטכ"ל שבא לביקורת בבסיס החליט לסגור אותו לשבוע עד שישופרו התנאים, אומנם באמת טיפה השתפר האוכל בחדר אוכל ואפשר לזהות חתיכות בשר בחדר אוכל ואפילו פינקו אותנו בלבנה עם שמן זיית אבל הדרך עוד ארוכה.
מעבר לזה כל חייל קרבי שעושה בסיסיות בבהל"צ חייב בשביל לשרות לפתח אינסטינקים לחיסול זבובים יש כאלה שעם כוח פיזי נטו, יש את המתוחכמים שישתמשו באמצעים כימיים(דרך מספקת במיוחד לחסל אותם היא דאודורנט ספריי ומצית).
וזהוא בנוגע ליציאות אתה תסגור פעם אחת 21 בטירונות מעבר לזה רוב החגים הוציאו אותנו סוגרים 14 מספר פעמים אבל יהיו גם חמשושים זה לא כזה נורא, למרות שאני הבנתי שאת מחזור מרץ פינקו מהבחינה הזאת.

מעבר לזה את האימון המתקדם כניראה גדוד 605 היחיד שיעשה בבסיס שיזפון עם חדרים ומזגן לעומת שאר הגדודים שיעשו את זה באוהלים המאובקים של בהל"צ.

ממ זהוא לא יודע מה עוד להוסיף גיבוש יהלו"מ תתכונן לקרוע את השושנה אחד הגיבושים היותר קשים בצה"ל וכן יותר קשה מגיבוש שייטת ומטכ"ל לדעת רבים, וגם דעתי האישית, וכן יש הרבה אנשים אצלנו שסיימו את הגיבושים האלה ועדיין הגיעו לגדודים(אבל זה מאופיין בעיקר למחזור מרץ לדעתי).
הכול בראש אבל תתכוננו לזחול כמה שעות טובות בלי הפסקה עם חצץ מפנק של אבני בזלת ולצאת בלי מרפקים, ומעבר לזה מסעות חמודים גם כן, אם תזכו להתקבל ליחידה על פי ההנפצות האחרונות מהחברה של יהלו"מ תזכו בטירונות יחידה שלהם לעשות מסע 50 ק"מ כנגד הזרם בירדן ועוד דברים מפנקים.
ומי שלא יודע כל כך מה זה יהלו"מ אז מדובר על יחידה למשימות הנדסיות מיוחדות שמפוצלת לחמישה פלגות שכל אחת תפקידה שונה קצת, יש את סיירת יעל, יחידת הסילוק פצצות, סמור שתפקידם לטפל בסליקים ומינהרות,

ממ זהוא בגדול אם יש לך עוד שאלות אשמח גם כן לענות לך אל תשכח רק 605, ואל תחשוב בכלל על להתקרב לאב"כ זה הבלאי הכי גדול בצה"ל(ש.ג. בדימונה) ויש בחורילות שמריצות אותך לא כיף ומורל נמוך.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-06-2006 בשעה 00:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר