לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2006, 23:04
צלמית המשתמש של tallula
  tallula tallula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
נכון....זו אותה גלולה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא אמרת"

אבל השימוש הוא קצת שונה....

כדי למנוע הריון לוקחים את הגלולה 28 יום מחכים כמה ימים מופיע הווסת ושוב 28 יום לוקחים גלולה וחוזר חלילה.
כדי למנוע ווסת עם הגלולה הזאת מה שעושים זה בסיום 28 יום מתחילים מיד חפיסה חדשה וכך כאילו "מדלגים" על המחזור.
עצם זה ש"מדלגים" על המחזור - מונעים ביוץ.
תאר לעצמך שאישה עושה את זה חודשים ואפילו שנים - הביוץ והמחזור שלה משתבשים...מה שמוביל בסופו של דבר לירידה בפוריות....!

שימוש רגיל בגלולות לא מזיק (או לפחות עדיין לא הוכח אחרת) לכן אני לא באה בתלונות לגבי השימוש הרגיל. אני באה בתלונות לגבי השימוש "החדש" שבגלולות....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 09:05
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "נכון....זו אותה גלולה"

בנוגע לגלולות למניעת הריון.
את הגלולות הרגילות לוקחים 21 יום ואחרי זה בא שבוע הפסקה שבמהלכו מופיעה הווסת.
בגלל שחלק מהנשים קצת מרחפות, יש היום חפיסות של 28 יום, כאשר 7 הגלולות האחרונות הן מעין 'Dummy Pills' שאין בהן אף גורם פעיל.
זה פשוט בשביל שהאישה תמשיך לקחת כל יום באותה שעה, בלי להתבלבל מתי היא צריכה להתחיל שוב וכו'... אבל גם במיקרה זה יש 21 יום תחת השפעת ההורמונים ו-7 ימים נקיון, שבמהלכם יש ווסת.

BTW- מספר הימים 28 הוא המקובל אצלינו במערב, אבל למשל שמעתי שבהודו המחזור נע סביב 32-31 יום ושהנשים שם נוטות פחות לחלות בסרטן השד וסרטן ברחם.

קיצר, לפעמים דחיית מחזור זה דבר טוב.
במיקרה של גלולות, ההפסקות נחוצות. אפשר פעם בשנה, בגלל שיש איזה סופ"ש בצימר או נוסעים לאי ביוון למשוך עוד קצת עם הגלולות ולדחות את המחזור. אבל באופן קבוע, זה לא ניראה לי מומלץ.

בכל מיקרה, למרות המחזור, לאישה שלוקחת גלולות באופן קבוע אין ביוץ. אז אל תטעו את עצמכם ותחשבו שהווסת אומר שהיה לה ביוץ וגלולות נטולות מחזור מונעות ביוץ.

בסכ"ה, ע"פ המידע שיש היום, גלולות לא פוגעות בפוריות של נשים שירצו ללדת בעתיד.
כמובן שצריך לעשות בדיקות דם כל תקופה ולבדוק שהכל כשורה ואם לא אז... להחליף לגלולות מתאימות יותר.

זה דבר מאוד אישי, אין כזה דבר גלולות מעולה לכולם.
הדבר היחיד שאפשר להפוך ככלל- ככל שהרמות ההורמולניות בגלולה נמוכה, כך היא מומלצת יותר.
(להוציא מהכלל נשים עם בעיות הורמנליות).

ישן 04-07-2006, 10:17
צלמית המשתמש של tallula
  tallula tallula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "[QUOTE] שימוש רגיל בגלולות לא..."

קודם כל תודה על הדיוק בפרטים על הגלולות...אני פשוט לא התעסקתי עם זה הרבה...

כשאמרתי שעדיין לא הוכח שזה מזיק - התכוונתי בעיקר לבעיות פוריות.
גם אם תסתכלי ברשימת תופעות הלוואי של אקמול את תמצאי שם כמה דברים לא נעימים...אבל מה שאני התכוונתי זה שעדיין לא הוכח קשר ישיר בין הגלולות למניעת הריון לבין בעיות פוריות.

כשאני אמרתי שזה לא בריא לשחק כך עם הגוף והמחזור התכוונתי לנשים שדוחות באופן קבוע את המחזור בכמה חודשים\שנים.

שאלה לי קטנה. אם אין ביוץ בזמן נטילת הגלולות איך בכלל יש מחזור? הרי מחזור הוא ביוץ שלא הופרה, לא?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר