לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2006, 18:07
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
דווקא לא מאוזר ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "כידון גרמני - מבקש מידע"

על פי מה שנראה בצילומים שצירפת הכידון שבידיך הנו כידון אוסטרי אשר יועד לרובה ה "מנליכר" .

כידון זה נופק לראשונה ליחידות צבא אוסטריה בשנת 1895 ( ולכן הוא מוכר גם בכינוי M 1895 BAYONET ), כידון זה היה אחד מדגמי הכידונים הסטנדרטיים של צבא אוסטרייה ונעשה בו שימוש עד לתקופת מלחמת העולם השנייה.
לכידון הנ"ל פותחו מס' "תתי דגמים" אשר בסופו של דבר היו מאוד דומים זה לזה במאפייניהם.
על גבי בסיס הלהב יופיע לרוב צירוף אותיות או לוגו אשר יעידו על הייצרן כשבחלק נכר מהדגמים תופיע ההטבעה - OEWG אשר מעידה כי מדובר בייצור אוסטרי או לחליפין לוגו של כתר (חפש על הלשונית המתכתית שבחלק העליון של הנדן).

אם המצלמה שלי היתה טעונה הייתי מצלם עבורך למטרת השוואה את הפריט מתוך האוסף שלי אך זה ימתין קצת...

שים לב לדבר מעניין - שלא כבמרבית דגמי הכידונים בדגם זה הצד החד של הלהב פונה כלפי הטבעת אשר נועדה להשחלה על הקנה ולא להיפך (כמו למשל במרבית כידוני ה"מאוזר") מבנה שכזה הקל על נעיצת הכידון בגוף היריב ושליפתו תוך "המשך טבעי של התנועה"...

לגבי תוספת צלב הקרס - עד כמה שידוע לי כידונים שכאלה לא נופקו באופן רשמי עם מוטיב זה עליהם (היו למיטב זכרוני מס' דגמים שנופקו כשעל הידית סמלים שונים של יחידות/גדודים ואף תזמורת צבאית אך לא מוכר לי דגם עם צלב כל שהוא), עם זאת מוכרים בהחלט לא מעט כידוני "מאוזר" גרמניים אשר על הלהבים שלהם הקדשות אישיות/עיטורים וכן תוספות כאלה ואחרות על ידיות האחיזה אך היו אלו לרוב "יוזמות פרטיות" של חיילים או קצינים וכיום כמות הזיופים היא פשוט אדירה (בעיקר במזרח אירופה לשעבר) לצערי כנראה שלעולם כבר לא תוכל לדעת אם הצלב הזה הורכב על הכידון בתקופת המלחמה או לאחריה אלא אם כן אתה יודע בוודאות ממי הוא נרכש !

בלי קשר - פריט נחמד לאוסף הפרטי (רק פנק אותו קצת עם ניקוי ושימון עדין והוא יחייך יותר)...

בברכה.

לבני.

והנה הפריט המדובר מתוך אחד האתרים ברשת:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.worldwar2.ro/images/content/m1895bayonet_l.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.worldwar2.ro/images/layout/dot_clear.gif]
Bayonet of Mannlicher rifle model 1895.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 23:47
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

O.K....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "מצורפות ההטבעות"

אם תשאל את דעתי ההטבעות הללו אינן מקוריות או לפחות לא הוטבעו באופן רשמי !

אני אישית לא נתקלתי בסוג זה של הטבעה ובתצורה הזו של צלבי קרס עד כה על אף פריט גרמני המשתייך לתקופה של מלחמת העולם השנייה.
צלבי הקרס המאפיינים את הפריטים הנאציים הרבה יותר מודגשים, רחבים ומעוצבים באופן מדוייק וללא "פינות מעוגלות" כפי שמופיע ע"ג הפריט שלך.

המיקום של ההטבעה גם הוא מאוד יוצא דופן ולא מקובל וגם על כך אני יכל להעיד כי אישית מעולם לא נתקלתי בהטבעה הממוקמת באיזור הזה !

כמו כן נתון נוסף - הנאצים הקפידו מאוד על גימור מדוייק ואם תשים לב לגדל האותיות תראה שהוא לא אחיד וזה בולט מאוד בזוג האותיות האחרונות (ה I וה K ) אשר קטנות באופן נכר מהאחרות !

לסיכום - לפי דעתי זה פשוט לא זה...
לקחו פריט אוסטרי והטביעו עליו הטבעות ותוספות כדי להקנות לו "מראה נאצי" .
סביר כי הדבר נעשה על מנת להעלות את ערכו האספני באופן משמעותי היות ופריטים גרמניים מאותה תקופה נחשבים כפריטי אספנות יקרים.

חשוב לציין כי כל מה שנכתב כאן הוא על סמך דעתי בלבד.

בברכה.

לבני.
ישן 06-07-2006, 22:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

לגבי הכידון האוסטרי...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "תודה על התמונות"

כפי שכתבת - אכן מייצור אוסטרי , סביר מלפני מלחמת העולם השנייה (הם היו בשימוש עד אמצע שנות הארבעים), עבור רובה ה"מנליכר" כשסביר מאוד שההטבעות הוספו בשלב מאוחר יותר.

בעניין כידוני ה M 16 - כידונים מדגם זה (המכונה באופן רשמי M 8ׂ ) נרכשו /נמסרו לצה"ל בעבר הן עבור ה M 16 והן עבור ה"גליל" וזאת למרות שצה"ל כעקרון לא עושה בהם שימוש מבצעי למעט טקסים.
סביר שסדרות מסויימות נושאות עליהן את הצריבה/הטבעה של האות צ' בדיוק כפי שחלק מכידוני הקלאצ' שנרכשו בתחילת שנות התשעים הוטבעו כך (עיין באשכול שפתחתי בעבר על "כידוני הקלאצ' לדורותיהם).

יהייה נחמד עם תעלה צילום של הכידון המוטבע הנ"ל.

בברכה.

לבני.

אגב - לא אשאל אותך בכמה רכשת אותו אך לידיעתך מחיר של פריט שכזה במצב טוב מאוד אמור להסתכם בכ 400 ש"ח.....
ישן 06-07-2006, 22:49
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

נתחיל מהסוף...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "לגבי הכידונים"

אכן הדגם שברשותי טיפה יותר מיוחד מהדגם הסטנדרטי ורכשתי דווקא אותו היות ואישית איני אוהב כל כך את הכידונים המשתיכים לסדרה הזו...

בעניין כידון ה M 16 עם החותמת הצהלי"ת - יש בהחלט אפשרות שכידונים שכאלה נמכרו במכרז לסוחרים היות ואישית נתקלתי בלא מעט שכאלה בעבר כשהם חדשים לחלוטין וחלקם באריזת הניילון המקורית שלהן במספר חנויות כולל חנויות לציוד מחנאות וכו'...
קשה לי להאמין שתוכל לדעת מהיכן אותו בעל עסק רכש את הסחורה שלו אך אם הפריט נרכש על ידך בחנות מוכרת ומוסדרת לציוד מחנאות/צבא/נשק אני לא חושב שיש לך ממה לדאוג (את כידון הקלאצ' המוטבע צ' שברשותי רכשתי באופן שכזה).

אם רכשת אותו לטובת האוסף שלך ולא "למטרות אחרות" אתה יכל להיות שקט.

בעניין המחיר ששילמת עבורו..... כנראה שאני עדיין מעודכן...

שיהייה לכולנו סופ"ש נעים ושקט ככל האפשר.

לבני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר