לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2006, 15:50
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לא סגרתם על כלום. מדובר באירגון טרור לכל דבר, קצת יותר מתוחכם.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי המהפכה הכתומה שמתחילה ב "סגרנו על מיליציה מאורגנת?"

אילו היה מוגדר רק כאירגון גרילה, לא היה פוגע באזרחים, אך מה לעשות שחלק מבסיס אמונתו
זו פגיעה באזרחים (ע"ע אלפי הקטיושות שנשלחו ומכוונות כבר עכשיו לעבר ישובי הצפון, פיגועים
במהלך ההיסטוריה, חטיפות אזרחים ועוד).

חיזבאללה נמצא בלבנון כארגון טרור חזק שמקבל תמיכתו מסוריה ואיראן ולכן עוצמתו. יש בלבנון
צבא סדיר (עלוב, אך קיים) והוא לכאורה הצבא הריבוני, למרות שהריבון בדרום לבנון הוא חיזבאללה.
חיזבאללה בזמן האחרון החל להיכנס לתחום הפוליטי ולקבל ייצוג רשמי בפרלמנט הלבנוני. כמובן שהוא
מפותח חברתית, לא רק צבאית - יש לו מוסדות רשמיים משלו בתחום החינוך ועוד (בדומה לחמא"ס, לדוגמה).

זה שהאירגון עכשיו נכנס למצב יותר "רשמי", לא הפוך אותו יותר טוב. הוא אירגון טרור לכל דבר
בעניין, וגם מוגדר כך ע"י ארה"ב ונמצא בקדמת הרשימה של אירגוני הטרור שלה, יחד עם אל-קאעידה.

עוד דבר ראוי לציון, בזמן האחרון הוא דווקא נחלש מאחר וישראל נסוגה מלבנון בשנת 2000 ובעצם,
קיומו של האירגון לכאורה מוטל בספק. אין לו קיום ללא לחימה בישראל מאחר וזאת תורתו - השמדת
ישראל. מאחר והוא צריך דעת קהל אוהדת, הוא מבצע לפעמים "גיחות" ופעולות ראווה נגד ישראל
כדי להזכיר לעולם הערבי שהוא עודנו קיים - אבל כפי שציינתי, קיומו כבר לא נחוץ (אך זה לא אומר
שהוא ימוג מהר כל-כך...)

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 10-07-2006 בשעה 15:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 17:26

אירגון טרור נשאר אירגון טרור.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[font=Verdana]למעשה,..."

אתה משום מה שכחת את ירי הקטיושות החוזר ונשנה על קריית שמונה גם כשצה"ל הפגיז
רק מטרות צבאיות של חיזבאללה גרידא (עמדות, מוצבים, תותחים ועוד). אל תשכח את
"הפעולות היזומות" של חיזבאללה בתקופה האחרונה על ישובי הצפון כניסיון להחזיר עטרה
ליושנה.

גם האיחוד האירופי הכניס את האירגון לרשימת אירגוני הטרור שלו בשנת 2005' (ומי יותר
פרו-ערבי מאירופה...).

אגב, גם בשנות ה-90' היו פיגועים ראוותניים של חיזבאללה (ע"ע שנת 92, 94)

ההתקפות האחרונות שלהם משולבות ירי על מוצבים ועל מטרות אזרחיות - אתה יכול לנסות
להוציא אותם גורילות (גרילות), הם סך הכל טרוריסטים במעטה של אירגון גרילה לגיטימי
שנלחם לשחרור כיבוש (שלא קיים כבר שש שנים מאז הנסיגה).

http://news.walla.co.il/?w=//812313
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...ml?tag=11-10-22
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3004829,00.html
העיקר מדובר רק במטרות צבאיות נטו (ויש עוד המון דוגמאות...)

ישן 10-07-2006, 18:03
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אירגון טרור נשאר אירגון טרור."

אני די בטוח שלא מדובר בילדות-צופים חביבות.

אבל ארגון טרור מתעסק בעיקר בפגיעה חסרת הבחנה במטרה להטיל אימה, בעוד שגרילה היא צורת לחימה "זעירה". החיזבאללה מתעסק בעיקר בסוג השני (אנחנו מדברים על החיזבאללה הלבנוני, הלא כן? כי יש גם את החיזבאללה התורכי, שזו חבורה אחרת).

לפיגועי החיזבאללה כנגד מטרות ישראליות/יהודיות בחו"ל התייחסתי בהודעה אחרת כאן. המעניין הוא שלטענת נסראללה החיזבאללה לא עמד מאחוריהן אלא דווקא ישראל (ההגיון המופלא של הקונספירציה) אך ככל הנראה החיזבאללה ביצע אותן בעזרת "ידידיו" המקומיים, וזאת כ"תגמול" על חיסולו של מוסאווי.

עיקר הפעילות של החיזבאללה היא נגד מטרות צבאיות - לא מתוך אהבת-ישראל או הומניזם חלילה, אלא במסגרת כללי המשחק העקמומיים של הסכסוך בצפון.

כמובן שהיות החיזבאללה תנועה פוליטית עם מיליציה העוסקת בגרילה לא אומרת שצריך לחבב אותם פתאום, לתמוך בפעילותם ולשלוח להם אוזני-המן בפורים, בכל זאת מדובר באויב. אבל כמו ש"ארגון גרילה" זו לא מחמאה, "ארגון טרור" זו לא קללה, פשוט הגדרות.
ישן 10-07-2006, 18:35

מילא להביא טיעונים סותרים, אתה פשוט התעלמת ממה שכתבתי והבאתי.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני די בטוח שלא מדובר..."

הקישורים מראים במדוייק על פעילויות שמכוונות גם לאזרחים ולישובים מאוכלסים (ומדובר על
התקופה האחרונה).

אגב, מספר שתיים ברשימת הארכי-טרוריסטים של הבולשת האמריקאית הוא עימאד מורנייה,
ששייך לאירגון "הגרילה" שלך ואירגון הטרור שלי. הוא גם, עפ"י גורמי ביון אמריקאים, קשור
לפיגועים בבנייני התאומים (שזאת המטרה הכי צבאית שאפשר לעלות על הדעת).

בקיצור, חיזבאללה היה אירגון טרור, נשאר אירגון טרור וישאר אירגון טרור. הוא הוקם בשנת 79',
במטרה להוציא את ישראל מלבנון, הצליח, ועכשיו כשמשימתו הושלמה. הוא לא התפרק מנשקו
כי איראן וסוריה משמשות לו חסות ומטרייה והאירגון הוא הקשר שלהן לפגיעה עקיפה בישראל.

ישן 10-07-2006, 18:58

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מילא להביא טיעונים סותרים, אתה פשוט התעלמת ממה שכתבתי והבאתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
הקישורים מראים במדוייק על פעילויות שמכוונות גם לאזרחים ולישובים מאוכלסים (ומדובר על
התקופה האחרונה).
.

אוקיי, בדקתי, ונראה מה מצאתי:
1)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3004829,00.html

כאן, החיזבאללה טוען שאין לו קשר לקטיושה. יכול להיות שהם משקרים.

2)
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...ml?tag=11-10-22

נסראללה מציין את מעורבות החיזבאללה במימון טרור פלסטיני. לא סותר את העובדה שהארגון עצמו לא מתעסק כל כך בטרור בהקשר הלבנוני, אך תומך בקבוצת טרור אחרת.

הקישור לוואלה לא עובד משום מה.

כמו כן, החיזבאללה מבצע מידי פעם ירי נ"מ בשמי הצפון, בטענה שזה בתגובה על חדירות מטוסים ישראליים לשטח לבנון.

אני לא טוען שהחיזבאללה *לא* פועל כנגד מטרות אזרחיות בישראל, אלא שהוא נוטה לנמק זאת ב"תגובה" על פגיעה ישראלית באזרחים לבנונים, ובדרך כלל עקבי בהתנהלות הזו. כמובן שה"הצדקה" של החיזבאללה לפעולות תגמול עשויה להיות דחוקה למדי (בשנות התשעים הם "הגיבו" גם כאשר ספק-אזרחים נפגעו ממוקשים ספק-צהליים) אבל בשורה התחתונה, הזרוע הצבאית של החיזבאללה מתמקדת *בעיקר* בלוחמת גרילה, בעוד שהזרוע האזרחית שלו עושה עוד המון דברים שלא קשורים לענייני צבא וביטחון דווקא.

.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אגב, מספר שתיים ברשימת הארכי-טרוריסטים של הבולשת האמריקאית הוא עימאד מורנייה,
ששייך לאירגון "הגרילה" שלך ואירגון הטרור שלי. הוא גם, עפ"י גורמי ביון אמריקאים, קשור
לפיגועים בבנייני התאומים (שזאת המטרה הכי צבאית שאפשר לעלות על הדעת).
.

אם זכרוני אינו מטעה אותי, עימאד מורנייה מבוקש כבר מאז שנות השמונים, על פיגועי התופת כנגד יעדים אמריקאיים בביירות - תקופת ה"טרור הרגיל" בהיסטוריה של החזבאללה, שהתייחסתי אליה בהודעה השנייה שלי כאן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
בקיצור, חיזבאללה היה אירגון טרור, נשאר אירגון טרור וישאר אירגון טרור. הוא הוקם בשנת 79',
במטרה להוציא את ישראל מלבנון,
.

היה לחיזבאללה קצת קשה לקום ב1979 כדי להוציא את ישראל מלבנון, כי ישראל פלשה ללבנון ב1982, ולפני זה פלשה ב1978 (מבצע ליטני) אך נסוגה. מה שכן, התשתית הרוחנית השיעית-בהשראה-איראנית היא משנות השבעים לפחות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
הצליח, ועכשיו כשמשימתו הושלמה. הוא לא התפרק מנשקו
כי איראן וסוריה משמשות לו חסות ומטרייה והאירגון הוא הקשר שלהן לפגיעה עקיפה בישראל
.

כל שאר המיליציות פורקו מנשקן בהסכם טאיף, ואני מדבר איתך על מיליציות כמו "מילציית דייגי צור" (כן, זה כמו מה שזה נשמע...) , "מסדר הנזירים המרונים" (כמרים עם רובי סער...) ושאר אזרחים טובים. החיזבאללה נותר חמוש בתירוץ ש"הוא נלחם בכיבוש", וגם כאשר הכיבוש הסתיים הוא לא ממש ממהר להתפרק מנשקו (היי, למה לו להפסיק להיות הצבא הפרטי היחיד, והכי חזק?) - ולפיכך שלף את צידוק "חוות שבעא" (שטח כבוש מסוריה דווקא) כדי להמשיך ב"התנגדות לגיטימית" שהיא חלק חשוב מהצדקת קיומו.

אכן, החיזבאללה נתמך על ידי סוריה ואיראן ומושפע מהם, אך הוא גם ארגון לבנוני, עם אינטרסים לבנונים. אם בימים המוקדמים זומרו בו זמירות על "בדלנות שיעית" הרי שמאז שנות התשעים החיזבאללה מעורב בפוליטיקה החילונית של לבנון.
ישן 10-07-2006, 20:37

אתה רציני ?...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR] הקישורים מראים..."

ציטוט:
"כאן, החיזבאללה טוען שאין לו קשר לקטיושה. יכול להיות שהם משקרים."
סחטיין עליך. עכשיו חיזבאללה יותר אמינים ממקורות צה"ליים, קבל ח"ח.

לחיזבאללה יש את היכולות הללו (קטיושות) בדרום לבנון, אחרי שערפאת וחבריו סולקו משם לתוניס, חיזבאללה הוא האירגון שמסוגל לייצר הרתעה כזאת מול ישראל ויש לו הנשקים האלה.

ציטוט:
נסראללה מציין את מעורבות החיזבאללה במימון טרור פלסטיני.
תומך טרור ומבצע טרור הוא טרוריסט. האירגון עוזר באימונים, בלגיטימציה, במימון ובכל רובד של תמיכה לפלסטינים. הוא בעצמו מבצע פעולות טרור נגד אזרחים. אני לא יודע מאיפה ואיך נוצר עולם המושגים הפרטי שלך אבל זה מוגדר טרור. הוא טוען להשמדתה של ישראל, לא להגעה לאיזו מטרה הגיונית של "אירגון גרילה" אלא על מטרה אלוהית בשם "אללה" והיא השמדת ישראל והמדינה הציונית.

עכשיו אני רוצה להבין. אתה טוען שמדובר באירגון גרילה וכשנוח לו, הוא מבצע פעולות טרוריסטיות כי ישראל מבצעת גיחות מעל שמי לבנון ?...זה טיעון מגוחך בעליל. על אותו היגיון, ישראל צריכה לכתוש שכונה בעזה על כל קסאם שנופל בשטח ישראל (על אותו לוגיקת תגובה). בקיצור, הטיעון שלך לא שווה גרוש, אירגון גרילה היה מתמקד אך ורק בפעולות גרילה ולא מדי פעם פעולות טרור כשנוח לו או כשהחשק והאוירה מתאימים לו...

עימאד מורנייה, חיזבאללה. הפואנטה פה שהוא שייך לחיזבאללה, מקושר איכשהו לפיגועים בארה"ב בשנת 2001 (ולא רק בשנים קודמות) וזאת הוכחה ניצחת לכך שהאירגון הוא טרוריסטי בכל קנה מידה שקיים.

חיזבאללה כן קם בשנת 79' (מיד לאחר המהפכה האיראנית). זאת לאחר שצה"ל החל חודר לריבונות הלבנונית (בעקבות פעילות אש"פ). אמנם מלחמת של"ג החלה בשנת 82' (מבצע אורנים) אך לפניו היו מקרים של צה"ל חודר אל תוך השטח הלבנוני (דוגמת מבצע ליטאני ב-78').

הלכת רחוק עם חוות שבעא, היית פשוט צריך לטעון שהוא רוצה לשחרר את הגליל והגולן - נסראללה כבר הצהיר זאת חזור ונשנה.

בקיצור, מדובר בסיבות לא רלוונטיות. אתה מחפש את ההצדקות של חיזבאללה למדוע הוא ממשיך להחזיק נשק וזה רלוונטי בדיוק כמו קליפת השום. הרלוונטי זה שהאירגון ממשיך את פעולותיו וממשיך לפגוע גם במטרות אזרחיות (כן כן, זה נקרא טרור, אפילו אם זה בא "כתגובה לפעילות של גיחות אויריות").

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 10-07-2006 בשעה 20:43.
ישן 10-07-2006, 21:29

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה רציני ?..."

בודאי שאני רציני, ואתה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
סחטיין עליך. עכשיו חיזבאללה יותר אמינים ממקורות צה"ליים, קבל ח"ח.

למעשה, החיזבאללה בדרך כלל לוקח אחריות על מעשיו. כלומר, כשהוא לא מעביר אותם ל"פליטים פלסטיניים בלבנון" כקבלני-משנה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לחיזבאללה יש את היכולות הללו (קטיושות) בדרום לבנון, אחרי שערפאת וחבריו סולקו משם לתוניס, חיזבאללה הוא האירגון שמסוגל לייצר הרתעה כזאת מול ישראל ויש לו הנשקים האלה.

הצלחתו הגדולה של החיזבאללה, היא בהפיכת נשק טקטי לנשק אסטרטגי, במסגרת שאיפתו להיבנות כ"מגן הדרום". הרתעה איננה "טרור", בפעם האחרונה שבדקתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
תומך טרור ומבצע טרור הוא טרוריסט. האירגון עוזר באימונים, בלגיטימציה, במימון ובכל רובד של תמיכה לפלסטינים. הוא בעצמו מבצע פעולות טרור נגד אזרחים. אני לא יודע מאיפה ואיך נוצר עולם המושגים הפרטי שלך אבל זה מוגדר טרור. הוא טוען להשמדתה של ישראל, לא להגעה לאיזו מטרה הגיונית של "אירגון גרילה" אלא על מטרה אלוהית בשם "אללה" והיא השמדת ישראל והמדינה הציונית.

שוב, תבדוק במילון את ההגדרות ל"טרור" ו"גרילה". אח"כ תעבור על מאפייני פעילות החיזבאללה.
אפשר לקרוא להשמדתה של ישראל גם באמצעות צבא רגיל, נשק גרעיני, וכיוצא בזה, אבל טרור הוא משהו מוגדר מאוד: פגיעה אקראית בה זהות הקורבן לא משנה, המופנית נגד מטרות אזרחיות, במטרה להטיל אימה, להפר את שגרת החיים, ולערער את האמונה בממשל. החיזבאללה, לעומת זאת, עובד רוב הזמן בטכניקה של גרילה - מתקפות המוכוונות נגד מטרות צבאיות, במסגרת מלחמת התשה, תוך היטמעות בשטח.

הטרור המודרני (להבדיל מטרור אישי שמוכר עוד מהמאה ה19) הופיע לאחר שהגרילה נתפסה כבלתי-מתאימה לפעילות עירונית, ובהתחלה היו מי שקראו לו "גרילה אורבנית".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
עכשיו אני רוצה להבין. אתה טוען שמדובר באירגון גרילה וכשנוח לו, הוא מבצע פעולות טרוריסטיות כי ישראל מבצעת גיחות מעל שמי לבנון ?...זה טיעון מגוחך בעליל. על אותו היגיון, ישראל צריכה לכתוש שכונה בעזה על כל קסאם שנופל בשטח ישראל (על אותו לוגיקת תגובה). בקיצור, הטיעון שלך לא שווה גרוש, אירגון גרילה היה מתמקד אך ורק בפעולות גרילה ולא מדי פעם פעולות טרור כשנוח לו או כשהחשק והאוירה מתאימים לו...

לא, אתה טוען את זה, או חושב שאני טוען את זה.
אני טוען שהחיזבאללה משתמש בקטיושות כדי לאיים על העורף הישראלי, כדי למנוע את מה שהוא מגדיר כפגיעות באזרחים לבנוניים, או במקרה של ירי הנ"מ מאז הנסיגה - הפרת ריבונותה של לבנון.
בקטע הזה החיזבאללה די עקבי - הוא מגיב נגד העורף הישראלי רק כשישראל פוגעת באזרחים לבנוניים. אלא שלא פעם, ישראל פוגעת באזרחים לבנוניים מפני שהחזבאללה פועל מתוך ריכוזי אוכלוסיה. על העקרון הזה מבוססים "כללי המשחק" של דין וחשבון וענבי זעם, והכללים שנוצרו לאחר הנסיגה מלבנון, דניאל סובלמן מונה אותם כך:

א) הכרה ב"קו הכחול" שקבע האו"ם, מה שמונע פעולה *מוצהרת* של החיזבאללה לאורכו.
ב) פעילות צבאית ב"חוות שבעא".
ג) עיקרון של "עין תחת עין" בו חיזבאללה משיב לישראל בפעולות "דומות" לאלו שהיא מבצעת (בעיקר ירי נ"מ כתגובה על חדירות אוויריות).

(דניאל סובלמן, כללי משחק חדשים בלבנון: ישראל והחיזבאללה לאחר הנסיגה מלבנון, מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים 2003, ע' 57 - אם אתה רוצה לבדוק בעצמך).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
עימאד מורנייה, חיזבאללה. הפואנטה פה שהוא שייך לחיזבאללה, מקושר איכשהו לפיגועים בארה"ב בשנת 2001 (ולא רק בשנים קודמות) וזאת הוכחה ניצחת לכך שהאירגון הוא טרוריסטי בכל קנה מידה שקיים.

מממ...
"מקושר *איכשהו*" => "הוכחה *ניצחת*". טוב, אם אתה אומר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
חיזבאללה כן קם בשנת 79' (מיד לאחר המהפכה האיראנית). זאת לאחר שצה"ל החל חודר לריבונות הלבנונית (בעקבות פעילות אש"פ). אמנם מלחמת של"ג החלה בשנת 82' (מבצע אורנים) אך לפניו היו מקרים של צה"ל חודר אל תוך השטח הלבנוני (דוגמת מבצע ליטאני ב-78').

בכל המקורות שאני זוכר, מצויין במפורש שהחיזבאללה הוקם בתקופת מלחמת לבנון (1982 והלאה), אם אתה רוצה לבדוק אחד שאפילו די אוהד לחיזבאללה עצמו, תציץ ב:
Amal Saad-Ghorayenb, Hizbu'llah: Politics and Religion, pluto press 2002
ובעיקר בסביבות עמ' 15.

אם מצאת מקור ברור שטוען אחרת, בבקשה תפנה אותי, זה מעניין מאוד ואף סותר לרוב הכתיבה הקיימת שאני מכיר בתחום, מה שמהווה חידוש מפתיע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

הלכת רחוק עם חוות שבעא, היית פשוט צריך לטעון שהוא רוצה לשחרר את הגליל והגולן - נסראללה כבר הצהיר זאת חזור ונשנה.

נסראללה הצהיר גם שהוא לא מקבל את החלטה 425, אך לדעתו ישראל צריכה לקבל אותה.
אם יסוגו מחוות שבעא, סביר להניח שהחיזבאללה ימצא סיבה חדשה להמשך ההתנגדות - הניחוש שלי: קיבוץ מלכיה. למה דווקא הקיבוץ הזה? כי במלכיה היה הקרב היחיד בו הלבנונים טוענים שהם ניצחו את ישראל, ולכן יש לו חשיבות סמלית רבה בלבנון, כפי שניתן ללמוד כאן:
Oren Barak, "Commemorating Malikiyya: Political Myth, Multiethnic Identity and the Making of the Lebanese army" in: History and Memory No. 13 spring-summer 2001
מאמר די קצר, עמודים 60 עד 84.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

בקיצור, מדובר בסיבות לא רלוונטיות. אתה מחפש את ההצדקות של חיזבאללה למדוע הוא ממשיך להחזיק נשק וזה רלוונטי בדיוק כמו קליפת השום. הרלוונטי זה שהאירגון ממשיך את פעולותיו וממשיך לפגוע גם במטרות אזרחיות (כן כן, זה נקרא טרור, אפילו אם זה בא "כתגובה לפעילות של גיחות אויריות").

שוב, תבדוק את ההגדרה של טרור. זה שהחלטת שכל מה שמכוון נגד ישראל הוא טרור, לא אומר שזו ההגדרה הנכונה.

כמו כן, מאיפה לעזאזל הצלחת להבין שאני תומך בזכותו של החיזבאללה להחזיק בנשק? אין לי חיבה יתרה כלפי החיזבאללה (הם ניסו להרוג אותי פעם באופן ממש לא אישי, עם מרגמה מכל הדברים שבעולם - מאוד נעלבתי) והייתי שמח לראות את הארגון מפורק מנשקו ואת נסראללה נשלח להתאחד עם בנו האדי (שלפי השמועה נטרף ע"י כלב תקיפה צה"לי) בסיועו האדיב של חיל האוויר הישראלי.

אלא מה, שגם אם אני אכתוב עד מחר באינטרנט שאסור שלחיזבאללה יהיה נשק, זה לא ממש ישנה לחיזבאללה, שיתכן שקורא את הפורום אבל לא מקבל ממנו הוראות. מה שאני כן יכול לעשות, זה לנסות להבין איך החיזבאללה עובד, מה הטיעונים שלו, מנין הוא בא ואולי-אולי לאן הוא הולך.
ישן 10-07-2006, 21:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בודאי שאני רציני, ואתה? ..."

ציטוט:
(שלפי השמועה נטרף ע"י כלב תקיפה צה"לי)
לא שמועה. צוות של אגוז שילח בו כלב ש"חילע" אותו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-07-2006, 21:54
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
אתה לא צריך לנחש
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בודאי שאני רציני, ואתה? ..."

ציטוט:
אם יסוגו מחוות שבעא, סביר להניח שהחיזבאללה ימצא סיבה חדשה להמשך ההתנגדות - הניחוש שלי: קיבוץ מלכיה.

כבר יש דבר נוסף ושמו "שבעת הכפרים" אם אני זוכר נכון. שבעה כפרים שבתקופת ה-מנדט הבריטי וכניסה לתוקף של סייקס-פיקו כמדומני (באמת שאני לא הכי בקיא) נותקו החקלאים משטח האדמות החקלאיות שלהם. הגבול עבר בין הכפרים לבין השטחים החקלאיים. הארגון רוצה גם את הכפרים הללו בטענה שהיו שם חקלאים לבנוניים.

בשלב הזה הארגון נמנע מלבצע שם פעילות בחתימה גבוהה או פעילות בכלל בניגוד לשבעא כיוון שלמעשה אף אחד לא מכיר בטענה הזו של הארגון.

ולנושא המקורי - שורה תחתונה, עפ"י הזירה הבינלאומית ולמעשה גם עפ"י ישראל וה-תוד"א ש-צה"ל מעביר לכוחותיו, ארגון "חזבאללה" (אין כזה דבר החזבאללה) הוא, כמו שאתה שב ואומר, ארגון גרילה ולא טרור (האם עלה פה פעם דיון מה ההבדל בין לח"י/אצ"ל/פלמ"ח בתקופת קום המדינה לבין "חזבאללה"/חמאס/פת"ח/וכו' והאם קיים הבדל בין הפעולות שננקטו אז כנגד הבריטים לבין מה שננקט נגדנו היום? סוגייה שאני לא מפסיק לחשוב עליה ולצערי איני בקיא כדי לענות עליה באופן אובייקטיבי ככל שניתן).
ישן 10-07-2006, 23:43

אני תמיד רציני, חוץ מהפעמים שאני לא.

חיזבאללה לוקח אחריות למעשיו ? - אני מבין שאתה יודע מה הולך בתוך האירגון ויודע מתי האינטרס שלו הוא להכחיש ומתי לא. טוב...

לא יודע למ הוספת את השורה עם הקטיושות לדיון. אני ציינתי שלחיזבאללה יש נשקים כאלה באיזור דרום לבנון.

חיזבאללה לא פועל לפי דפוס שאתה מגדיר. הוא כן פועל נגד מטרות אזרחיות, גם אם מדובר בחלקן. שוב, ההיגיון שלך לא ברור - אין דבר כזה כשנוח אז טרור וכשנוח אז גרילה. לא ענית על הטענה שלי שצריך להחריב שכונה בעזה על כל קסאם - אותו עיקרון. אתה מתעלם ממה שנוח, זה אמנם קל אבל לא רציני.

חיזבאללה פועל איך שנוח לו ואין לו רק דפוס פעולה צבאי. גם אחרי הנסיגה, כשנוח לאירגון, הוא תוקף. כשיש איזו תקרית בדרום, חיזבאללה ישר נכנס לעניינים ומחמם את גזרת הצפון. מדובר בדברים צפויים מראש. מדובר באירגון טרור שתומך בטרור נגד ישראל ומבצע אותו גם, באופן עקיף וישיר.

עוד פעם. עימאד מורנייה קושר לא ע"י ישראל, אלא ע"י ארה"ב בעצמה לפיגועים בתאומים. הוא איש חיזבאללה. איש חיזבאללה שקושר לפיגועים כאלה. עכשיו, אמנם אתה אמור לכאורה להבין את הדבר באופן פשוט אך אני רואה שאינך מבין. הפיגועים האלה הינם פיגועי טרור, חיזבאללה קשור אליהם. יש לך אולי עוד איזו תהיה בלתי מובנת שצריך להסביר או שתסתדר לבד ?...

כוונתי להקמתו של האירגון זה ששורשיו החלו נוצרים בתקופה הזו, יחד עם מהפכת האייתולות באיראן (79'). הקמה דה פאקטו הייתה בתחילת שנות ה-80, הרעיון עצמו החל מתגבש כבר לפני.

בקשר להבנת הנקרא. לא טענתי שאתה תומך באחזקת נשק של חיזבאללה. טענתי, וזה מה שאתה עושה, זה שאתה מעלה את הסיבות (תירוצים) של חיזבאללה לאחזקת הנשק. שוב, זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי זאת אחזקת הנשק כשהם לכאורה רוצים להתקדם כמפלגה וכגוף ציבורי שמיוצג בפרלמנט. מבחינה חוקתית, אמור להיות רק כוח צבאי אחד ויחיד במדינה, לכן חיזבאללה לא אמור בכלל להחזיק נשק.

ובקשר לנותנות החסות, איראן וסוריה. מטרתה של איראן היא טרוריסטית (אם נגדיר זאת כך) מובהקת. גם ע"י הפעלת חיזבאללה וגם אם תיזכר, אלפי איראנים "התנדבו" וחתמו על טופס התאבדות בישראל -- למות כשאהידים. אל תגיד לי שהגישה הפונדמנטליסטית הזאת, שממנה יצא אירגון חיזבאללה, היא גישה שנוקטת בלוחמת הגרילה. ההיפך הוא הנכון.

ובהקשר הגלובאלי. לא רק ע"י ישראל, לא רק ע"י ארה"ב. גם ע"י האיחוד האירופי (אמנם היה להם קשה אבל בסוף עשו כן) - חיזבאללה מוגדר כאירגון טרור. לא גרילה, ט-ר-ו-ר.

עריכה: אכן גם הפיגוע בחצובה בשנת 2002 (שהוזכר ע"י אחד הגולשים פה), בוצע לאחר הנסיגה. היה "אירוע טרור למופת" ולא תואם כלל את השבלונה שאליה ניסית להכניס את חיזבאללה. חיזבאללה הוא אירגון טרור, מהגרועים אם לא הגרוע ביותר שקיים בעולם שתקופתנו. יש לו יכולות גבוהות ומחשבות רצחניות. אירגון טרור שצריך לבוא על סופו כמה שיותר מהר.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 10-07-2006 בשעה 23:53.
ישן 11-07-2006, 09:38

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני תמיד רציני, חוץ מהפעמים שאני לא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
חיזבאללה לוקח אחריות למעשיו ? - אני מבין שאתה יודע מה הולך בתוך האירגון ויודע מתי האינטרס שלו הוא להכחיש ומתי לא. טוב...

לא, אבל אם מרבית המחקרים הרציניים בתחום שיצא לי לראות ומרבית הסקירות שקראתי בנושא מדברים על דפוס מסויים, אם דוברים ישראליים רשמיים וגורמים בטחוניים מתייחסים לדפוס הזה, אז למה לי לטעון אחרת? כי זה מנפץ איזו תמונת עולם שבניתי לעצמי בלי לבדוק קודם? החיזבאללה *בדרך כלל* מפגין עקביות ונוטה לאמינות בדיווחיו. כשהוא לא עושה את זה, אז מעניין לבדוק למה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לא יודע למ הוספת את השורה עם הקטיושות לדיון. אני ציינתי שלחיזבאללה יש נשקים כאלה באיזור דרום לבנון.

נו, ואני פירטתי והסברתי כמה דברים בנושא, לטובת הקוראים שכן מתעניינים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
חיזבאללה לא פועל לפי דפוס שאתה מגדיר. הוא כן פועל נגד מטרות אזרחיות, גם אם מדובר בחלקן.

שוב, לחיזבאללה יש דפוס די עקבי בפעולות שלו נגד העורף הישראלי, כתגובה על פגיעה באזרחים לבנוניים. למה הוא עושה את זה? החיזבאללה מכיר את הדאגה הישראלית לחיי אזרחיה (ואף שיבח אותה לא פעם, במסגרת הטחת ביקורת בממשלה הלבנונית שלא עושה כך), ומנסה ליצור מאזן אימה שימנע מישראל לפגוע באזרחים לבנוניים, ובכך להצטייר כמגינם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
שוב, ההיגיון שלך לא ברור - אין דבר כזה כשנוח אז טרור וכשנוח אז גרילה.

זה מה שאתה אומר, אבל התבוננות זריזה על כל מיני "ארגוני שחרור" למיניהם מאז שנות השבעים משתמשים בשתי השיטות, תלוי במצב. אני מניח של"קומנדנטה" המצוי או ל"אבו-(הכנס שם ערבי החביב עליך)" זה מאוד משנה שמישהו בפורום פרש אמר להם ש"אין דבר כזה".

כפי שציינתי, עם עליית הטרור המודרני (פיגועים המוניים, חטיפות מטוסים, וכו') לא ממש ידעו לבלוע את זה בהתחלה, וקראו לזה "גרילה אורבנית". לקח קצת זמן לאבחן ולנתח את התופעה, ואם אתה ממש רוצה, אני יכול לתת לך כמה הפניות לספרים מרתקים במיוחד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לא ענית על הטענה שלי שצריך להחריב שכונה בעזה על כל קסאם - אותו עיקרון. אתה מתעלם ממה שנוח, זה אמנם קל אבל לא רציני.

אני מתעלם ממה שמטופש ומתלהם, אבל אם נצמד לעניין הזה, נוכל לשים לב שהחיזבאללה בדרך כלל שומר על מידתיות מסויימת בתגובותיו (תיכף תגיד לי שהחיזבאללה לא מגיב אלא רק יוזם מעללי רצח וחבלה, נכון? אז למה דוברים קצת יותר רציניים ממך כמו שלמה גזית או שמואל גורדון אומרים אחרת?), וכך גם ישראל שומרת על מידתיות בתגובותיה, ועל כל קסאם מפוצצת בעזה מכוניות של כל מיני פעילים, ולפעמים גם עוברים-ושבים נפגעים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
חיזבאללה פועל איך שנוח לו ואין לו רק דפוס פעולה צבאי. גם אחרי הנסיגה, כשנוח לאירגון, הוא תוקף. כשיש איזו תקרית בדרום, חיזבאללה ישר נכנס לעניינים ומחמם את גזרת הצפון. מדובר בדברים צפויים מראש. מדובר באירגון טרור שתומך בטרור נגד ישראל ומבצע אותו גם, באופן עקיף וישיר.

מדובר גם במפלגה לבנונית עם אינטרסים לבנוניים. כמו כן, בהתחשב בעובדה שהפעילות בצפון מתנהלת מאז שנות התשעים לפי כללים חצי-רשמיים, קצת קשה לומר שהוא "פועל כשנוח לו", בדיוק כמו שישראל לא "פועלת כשנוח לה". פועלים בדרך כלל כשנוצר צורך, שישנה הזדמנות, וכשזה משרת אינטרס מסויים ששווה את המחיר הידוע. דפוס הפעולה של החיזבאללה, כפי שניתן לראות, הוא דפוס צבאי בעיקרו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
עוד פעם. עימאד מורנייה קושר לא ע"י ישראל, אלא ע"י ארה"ב בעצמה לפיגועים בתאומים. הוא איש חיזבאללה. איש חיזבאללה שקושר לפיגועים כאלה. עכשיו, אמנם אתה אמור לכאורה להבין את הדבר באופן פשוט אך אני רואה שאינך מבין. הפיגועים האלה הינם פיגועי טרור, חיזבאללה קשור אליהם. יש לך אולי עוד איזו תהיה בלתי מובנת שצריך להסביר או שתסתדר לבד ?..

גם סדאם חוסיין קושר לאל-קאעדה, אגב, ועימאד מורנייה הוא מבוקש ותיק מאוד, מאז שנות השמונים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

כוונתי להקמתו של האירגון זה ששורשיו החלו נוצרים בתקופה הזו, יחד עם מהפכת האייתולות באיראן (79'). הקמה דה פאקטו הייתה בתחילת שנות ה-80, הרעיון עצמו החל מתגבש כבר לפני.

כוונתך לתרץ את העובדה ששלפת טענה מהשרוול בלי לבדוק אותה. לפני החיזבאללה לשיעים היה את אמל (שעסק בעיקר בהגנה על שיעים מפני מיליציות לבנוניות אחרות, ולא בהתנגדות לישראל שלא היה בה צורך), וכמה מאגודות הצדקה שנמצאות תחת חסות החיזבאללה כיום היו גופים שקדמו לו. אבל העובדות מאוד פשוטות - החיזבאללה הוקם בשנות השמונים המוקדמות, ואם אתה "יודע" אחרת, בבקשה תפנה אותי למקור שטוען כך, אשמח להרחיב את ידיעותי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

בקשר להבנת הנקרא. לא טענתי שאתה תומך באחזקת נשק של חיזבאללה. טענתי, וזה מה שאתה עושה, זה שאתה מעלה את הסיבות (תירוצים) של חיזבאללה לאחזקת הנשק. שוב, זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי זאת אחזקת הנשק כשהם לכאורה רוצים להתקדם כמפלגה וכגוף ציבורי שמיוצג בפרלמנט. מבחינה חוקתית, אמור להיות רק כוח צבאי אחד ויחיד במדינה, לכן חיזבאללה לא אמור בכלל להחזיק נשק.

החיזבאללה לא "אמור" להחזיק בנשק בערך מאז 1991. הסיבה שהוא כן החזיק בנשק הייתה ששום ממשלה לבנונית לא יכלה לפרק אותו מנשקו כל עוד הוא המשיך במה שנתפס בלבנון כהתנגדות לגיטימית נגד כיבוש זר. מכיוון שהכיבוש הזר הסתיים, החיזבאללה אמור כעיקרון להתפרק מנשקו, אלא שכמו כל ארגון שרוצה להנציח את קיומו (בהקשר זה מומלץ לקרוא את ההומורסקה של אפריים קישון על "תולדות המיות"ר") הוא לא שש לעשות זאת, ולכן מחפש צידוקים שיוגדרו כ"המשך הכיבוש".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

ובקשר לנותנות החסות, איראן וסוריה. מטרתה של איראן היא טרוריסטית (אם נגדיר זאת כך) מובהקת. גם ע"י הפעלת חיזבאללה וגם אם תיזכר, אלפי איראנים "התנדבו" וחתמו על טופס התאבדות בישראל -- למות כשאהידים. אל תגיד לי שהגישה הפונדמנטליסטית הזאת, שממנה יצא אירגון חיזבאללה, היא גישה שנוקטת בלוחמת הגרילה. ההיפך הוא הנכון.

שוב, יש לך חוסר הבנה עמוק במושגים "טרור" ו"גרילה". לפי הגישה שלך מדובר בתוויות שאחת מהן היא שם מכובד והשנייה שם גנאי (האם מסעדה גרועה שעושה לך "הפתעה" בבטן נוקטת בטרור קולינארי?) בעוד שלמעשה מדובר בשתי דרכי פעולה, שננקטות ברחבי העולם על ידי טיפוסים שבדרך כלל מכנים את עצמם "לוחמי חופש", ומכונים על ידי יריביהם "כנופיות/חתרנים".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

ובהקשר הגלובאלי. לא רק ע"י ישראל, לא רק ע"י ארה"ב. גם ע"י האיחוד האירופי (אמנם היה להם קשה אבל בסוף עשו כן) - חיזבאללה מוגדר כאירגון טרור. לא גרילה, ט-ר-ו-ר.

יש לך קישור להצהרה הדנה בכך? כי לאור חוסר הדיוק שהפגנת עד כה יש לי הרגשה ששוב ראית צל הרים כהרים. החיזבאללה יכול לבלות כמה שהוא רוצה ברשימת ארגוני טרור/תומכי טרור, אך העובדה היא פשוטה - לאחר התחלה טרוריסטית די שגרתית בשנות השמונים, החיזבאללה עבר לעבוד בשיטות של גרילה. זה מה שאני מנסה להסביר לך, וזה מה שכל מחקר רציני בנושא מתייחס אליו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

עריכה: אכן גם הפיגוע בחצובה בשנת 2002 (שהוזכר ע"י אחד הגולשים פה), בוצע לאחר הנסיגה. היה "אירוע טרור למופת" ולא תואם כלל את השבלונה שאליה ניסית להכניס את חיזבאללה. חיזבאללה הוא אירגון טרור, מהגרועים אם לא הגרוע ביותר שקיים בעולם שתקופתנו. יש לו יכולות גבוהות ומחשבות רצחניות. אירגון טרור שצריך לבוא על סופו כמה שיותר מהר.

ושוב, אתה סתם מתופף על החזה בצורה מאוד לא פרודוקטיבית. אני לא מנסה להכניס את החיזבאללה לשום שבלונה, אני סתם מנסה לתאר מצב מאוד פשוט - החיזבאללה הוא ארגון שמשתמש בעיקר בשיטות של גרילה, כדי להלחם נגד ישראל. הפגיעות שלו בעורף הישראלי הן בדרך כלל כפופות לדפוסים מסויימים, ומעורבותו הישירה בטרור-חו"ל מצומצמת מאוד. אם תפסיק להדבק למשוואה שיצרת לעצמך בה גרילה=לוחמי חופש אציליים וטרור=אנשים רעים שהורגים יהודים, ותנסה להבין מהם גרילה וטרור, תדע יותר ותבין יותר, וזה אף פעם לא דבר רע.

בכל אופן, הויכוח הזה מתחיל לשעמם ולבזבז זמן. אם אתה רוצה, אתה יכול להמשיך אותו עם עצמך ועם המושגים שהמצאת לעצמך והנימוקים שביססת על מה שנדמה לך. אני עייפתי, ואין לי חשק לדיונים שנראים ככה:
http://img109.imageshack.us/img109/4622/ia3yp.jpg
ישן 11-07-2006, 11:27

הויכוח הזה הוא ריטואל.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR] חיזבאללה לוקח..."

אני לא אחזור על דבריי - אתה ממשיך להתעלם.

וענית יפה מאוד לעצמך - "החיזבאללה הוא ארגון שמשתמש בעיקר בשיטות של גרילה, כדי להלחם נגד ישראל". כל עוד זה לא גרילה גרידא, האירגון אינו אירגון גרילה בלבד אלא גם אירגון טרור ואת זה אתה ממאן להפנים.

אני לא אמשיך להגיב כדי לחשוב שתשנה את דעתך. חיזבאללה הוא אירגון טרור עולמי, וזה שאתה חושב שהוא רק גרילה, לא הופך אותו כזה (ואגב, לא טענתי שאינו משתמש בשיטת גרילה גם אלא שהוא אירגון טרור).

בקשר לדוגמאות שהבאת, הבאת את אל"מ במיל' שמואל גורדון; ובכן יש לי את ספרו "ישראל נגד הטרור" ושם הוא כותב באופן ברור לחלוטין: "למעשה, לארגון זה תכונות אופייניות לארגון גרילה וטרור שאינו בוחל בפעולות טרור נגד אוכלוסיה אזרחית, אם הן משרתות את האינטרסים שלו או כשנחסמות דרכי פעולה אחרות." (ע"מ 22)

בקיצור, רק אתה מדבר על דפוס של תגובה מידתית אבל בפועל, מדובר באירגון שכשהאינטרס שלו תואם, הוא יבצע פיגועים גם אם לא היו "גיחות אויריות" מעל לשמי בקעת הלבנון...

יאללה - סיימתי פה; מעא סלאמה.

ישן 10-07-2006, 16:51

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "חיזבאללה"

החיזבאללה הוקם בימי מלחמת לבנון על ידי מאוכזבי אמל, אנשי דת שיעים וחסידיהם, בהשראת המהפכה האיסלמית באיראן.

בתחילת דרכו הארגון לא ממש היה מוכר, ועסק בפעילויות הטרוריסטיות הרגילות - חטיפות, מכוניות תופת, ושאר מרעין בישין, אך שעתו הגדולה הגיעה בימי רצועת הביטחון, כשאז הפך לכוח גרילה שלחם כנגד צה"ל וצד"ל.

החיזבאללה בנה את תדמיתו כמגן השיעים בדרום לבנון, ועל הויכוח אם הוא באמת תנועה אותנטית או שליח של איראן נכתבו לא מעט ספרים ומאמרים (האמת - כנראה גם וגם). למרות שהחיזבאללה לא הכיר בישראל (ועדיין לא מכיר בה) שני הצדדים הגיעו להסכמה-שבשתיקה בנוגע לכללי הלחימה באזור הביטחון, בה מותר לחיזבאללה לפעול כנגד מטרות צבאיות ישראליות או צד"ליות, בעוד שפעילות-תגובה ישראלית כנגד מטרות מחוץ לאזור הביטחון או פגיעה באזרחים לבנונים(החזבאללה טען שזה כולל גם אזרחים לבנונים שנפגעו ממטענים וכו', לאו דווקא מפעילות ישראלית ישירה) תביא לירי אל שטח ישראל. ישראל ניסתה לשנות את כללי המשחק הללו, אך הם דווקא התקבעו - במבצע "דין וחשבון" (1993) הן הפכו לרשמיות, ובלאחר מבצע "ענבי זעם" (1996) הן אף הועלו על הכתב (החיזבאללה טען שהוא לא חתום אלא ממשלת לבנון, והוא רק "ממלא אחר רוח ההסכם").

לחיזבאללה היה (ועדיין יש) כוח צבאי - אם אני לא טועה, זו המפלגה היחידה שעדיין מחזיקה במיליציה חמושה משלה (השאר פורקו בהסכם טאיף, אך לחיזבאללה היה תירוץ טוב - הוא נלחם בכיבוש בדרום לבנון ולכן אל לו להניח את נשקו), וכוח זה מונה כמה מאות לוחמים פעילים, ועוד כמה אלפי "מילואימניקים", אך פרט לכך לחיזבאללה יש גם זרוע אזרחית גדולה מאוד - אגודת בנייה(ששיפצה בתי אזרחים שנפגעו מתקיפות צה"ל), מוסדות צדקה, בתי חולים ואף מוסדות חינוך.

בראש החיזבאללה עומד איש דת שמנמן ונמרץ בשם חסן נסראללה, שירש את עבאס מוסאווי שחוסל ב1992 על ידי ישראל - סיכולו הממוקד של מוסאווי הוביל לתגובה לא-אופיינית לחיזבאללה שלרוב התמקד בלחימה בדרום לבנון: פגיעה בשגרירות ישראל בבואנוס איירס ורציחתו של קב"ט השגרירות הישראלית באנקרה על ידי מלכוד מכוניתו (החיזבאללה כמובן טען שישראל פוצצה את השגרירות שלה בעצמה כדי "ללכלך" עליו).

לוחמי החיזבאללה היו מצויידים די טוב - אם הרוג אחד שיצא לי לראות במקרה הוא דוגמא, אזי היו להם מדים חדשים, ציוד חורף, נעליים צבאיות ואפודי קרב תקניים - שלא לדבר על רובי M-16 ומקלעים שונים, רימונים, טילי-נ"ט ממגוון סוגים (לרוב סאגר או פאגוט, לקראת נסיגת ישראל גם טאו, ויש לפחות דיווח מבוסס אחד על ירי של טיל מילאן לעבר רכב צד"ל בבית-יהון) מרגמות 120 מ"מ (על הזנבות של הפצצות שאני ראיתי היו סימונים ברוסית) וכמובן ה"קטיושות" הידועות (אאל"ט - רקטות בקוטר 107 מ"מ דווקא, מיצור סיני, צפ'-קוריאני או אירני).

כל הכתוב כאן מבוסס על זכרונו הרופף של המחבר ופרסומים גלויים - אם מצאתם טעות או עבירת ביטחון שדה, תודיעו לי בבקשה.

נוסף בעריכה:

אם הנושא באמת מעניין אותך ויש לך זמן וחשק לקרוא, אני יכול להפנות אותך לכמה מקורות כתובים בנושא.

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 10-07-2006 בשעה 16:58.
ישן 10-07-2006, 21:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[font=Verdana]החיזבאללה הוקם..."

...ציוד קשר מתקדם, ציוד ללחימה אלקטרונית, ציוד לראית לילה, מחנות אימונים צבאיים ויכולת צבאית מוכחת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-07-2006, 09:28
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
ההגדרה לטרור מבלבלת ומסיחה את הדעת ממה שחשוב.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "חיזבאללה"

צה"ל הרג יותר אזרחים בשנה האחרונה מכל "ארגוני הטרור" יחד. האם זה הופך את צה"ל לארגון טרור?
צה"ל הפחיד על ידי בומים על קוליים הרבה אזרחים פלשתינאים תמימים (וגם כמה מחבלים ודאי). האם זה הופך אותו לארגון טרור?

ההגדרה של "טרור" מורכבת, ומסיחה את הדעת כי כאילו יש דיון פוליטי סמוי- אם הם ארגון טרור אז אין מה לדבר אתם, ואם לא- אז אפשר להגיע אתם לשקט.

החיזבאללה הוא קודם כל ארגון עוין, מאומן ומצויד היטב, עם מוטיבציה גבוהה, תעוזה ויצירתיות.
הוא לא בוחל באמצעים ובמעשים, והוכיח את עצמו בשדה הקרב הלבנוני פעם אחר פעם.

זה מה שחשוב באמת.
ישן 11-07-2006, 14:40

ידידי. זה למה אני סולד מהגדרות- הן מכשילות אותנו.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "נכון שהחיסול הביא לפגיעה באוכלוסיה האזרחית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SOG
אבל מכיוון ששכניו לא היו מטרות, אתה יכול להאשים את צה"ל רק ברשלנות ולא בטרור.

שים לב- הוכחה פורמלית ממש:
1. צה"ל יודע שהמחבל ההוא מוקף אזרחים.
2. צה"ל יודע שבהפצצה ימותו אזרחים.
3. צה"ל מקבל את ההחלטה לירות למרות שיש שם אזרחים.
4. האזרחים הם חלק מהמטרה הפיזית שניתנת לטייס ואשר אותה הוא משמיד.
5. האזרחים אינם חלק מהמטרה העקרונית- שהיא השמדת המחבל. זה מה שאתה טוען.

במקרה הזה חד משמעית לא מדובר "ברשלנות". ידעו וירו.
מאחר והאזרחים היו בתוך הכוונות, וחטפו לא בטעות אלא בכוונת מכוון- מדובר בפעולה של טרור לפי ההגדרה הקדומנית שלך.

מה אני רוצה לומר?
שהניסיון לכפות הגדרות על המציאות הוא מלאכותי, ואחר כך אנחנו מתחילים לייחס משמעויות וחשיבות להגדרות המטופשות האלה.
חיזבאללה הוא אויב, מסוכן, עוין, חכם ועוד- מה זה משנה אם הוא "טרור" או "גרילה" או "גורילה"?
זה נוח מבחינת סיסמאות בין לאומיות ופוליטיקה. מבחינה צבאית זה לא משנה.
כשאומרים שהוא "ארגון טרור" פשוט עורמים רובד ערכי, דמוני, פוליטי.
ישן 11-07-2006, 21:31

נקודה טובה בקשר להרג ולרצח, ועדיין
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "אתה יכול להבטיח לי שאם לא היו..."

טרור הוא קודם כל זריעת בהלה ופחד אצל היריב.

עם הזמן, ארגוני "הטרור" קבלו בלעדיות על המינוח הלשוני ומשמעותו השתנתה לפגיעה באזרחים לשם השגת מטרות פוליטיות.
לכן, לצורך הענין, הבליץ הגרמני היה מעשה טרור, וכן השחיקה של דרזדן, הטלת פצצות האטום, הפיגועים הפלשתינאים כנגד אזרחים, וכן, גם הבומים העל קוליים מעל עזה (להבדיל).

לא סתם הבאת הגדרה מעולם המשפט. זה באמת מעניין משפטנים ההגדרות המיותרות האלה.
לחשוב שלהגדרה משפטית יש איזה שהוא תוקף המשליך על המשמעות האמיתית\המהות זה מגוחך.

"אם לא נקרא לורד ורד, האם יאבד לו ניחוחו?".
האם חיזבאללה יפעל אחרת אם נקרא לו "משה" או "אונסקו" או "ערבסקו"? משהו מהותי ישתנה אצלו?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר