לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2012, 14:10
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תרגע. גם כלב כזה קטן יכול להדביק אותך בכלבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אני מבין שאתה מאוד אוהב סדרת זריקות מכאיבה לבטן, אחרת אני לא יודע למה אתה חושב שכלבת היא איום כ"כ זניח...

ידידי, אם היית חושש שלכל כלב יש כלבת, מומלץ היה שלא תתקרב לכלבים בכלל, סליחה, ליונקים בכלל.
אתה באת משום מקום והחלטת שהכלב חולה כלבת. כלבת הורגת יונקים בגודל הזה תוך כמה ימים, ובתקופת הדגירה (מרגע ההידבקות עד רגע ההתפרצות, יכול לקחת גם שנה) של המחלה בתוך הגוף נדיר שהיא מסוגלת להדביק, חוץ מהשבוע האחרון שלפני ההתפרצות וגם אז זה נדיר.
מדובר בכלב של משפחה כמו שאפשר לראות, ולא בשועל או קויוט שמסתובב בטבע.
אם כלבת הייתה כל כך שכיחה ותנאי ההידבקות היו כל כך גבוהים, אנשים היו מתים מכלבת כל שעה.
אם הכלב שלי היה (והיה בגודל הזה) רץ לחייל והחייל היה יורה בו, אני לא מרחם על אותו חייל. גם כשהוא חמוש.

נערך לאחרונה ע"י Tal-T בתאריך 11-12-2012 בשעה 14:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2012, 14:34
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
כלב של משפחה? אילן יוחסין כבר עשית לו?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]אני מבין שאתה..."

מאיפה אתה יודע שזה "כלב של משפחה" ומאיפה החייל אמור לדעת באיזו תקופת דגירה הכלבת שלו? הכלב בא לנשוך אותו, חטף כדור ומת. אלה החיים, בתור חייל בשטח עויין אין לך את הפרווילגיה להינשך ע"י כלב ולהיפצע, ביחוד לא לחטוף עוד איזו מחלה על הדרך.
אני מניח שאם אותך היה מתקיף כלב בסיור אז בטח היית נותן לו לנשוך אותך עד שירגע, אבל תעשה טובה אל תכריח אחרים להיפצע רק כדי שהמצפון שלך ישאר נקי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 11-12-2012, 21:12
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=Tal-T]אפס מאופס,..."

מודה באשמה, אני לא יודע לשרשר תגובות נכון.
זה שהבאת לכאן תמונה מהסרטון לא הופך את הכלב למסוכן. תסתכל על הבדלי הגודל, בעיטה קטנה, מכה עם הנשק. לא צריך להרוג כלב שנובח ומתקדם אליך.
כנראה שנפלתי על קבוצה של אנשים שמבועתים מכלבים אז מגנים על החייל הטיפש.

קוני - לא יודע מה עשו ב67. לעומת זאת אני יכול להגיד לך שנכחתי בכמה סיורים של משרד החקלאות במקווה ישראל שבמהלכם ירו חצים עם חיסוני כלבת אל עבר תנים שמסתובבים בשטחי מקווה ישראל ובעלי גישה (מאוד קרובים) לבתים של אנשים ולכלבים שלהם.

תגידו מה שתגידו, אני לא חושב שהחייל אמר לעצמו בראש "היי, כלב ענק, כלבת, מחלה, מוות" ופעל על מנת להציל את עצמו.
לדעתי זה יותר בכיוון של "היי, איזה אפס אני, כלב קטן, רוצה לנשוך, נירה בו,לא?"
ישן 11-12-2012, 14:13
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YOOD שמתחילה ב "ומה אתם הייתם עושים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YOOD
די קשה לי לשפוט את החייל האומלל.... עמדתי במצב דומה ב 95 במחנה הפליטים דהרייה, 5-6 כלבים הפתיעו אותנו בסיור, האירוע נפתר בעזרת רימוני הלם וגז ובבריחה (שלנו...) למחרת התלוננו תושבים במנהל האזרחי ואני נשפטתי ל 4 ימי מחבוש .. ( שלא ריציתי כי לא היה מי שיחליף אותי בתפקיד... הכסת"ח הכפול במיטבו! ).
חוצמזה..החברה האלה נראים דווקא כחובבי כלבים...

יש הבדל בין 5-6 כלבים תוקפים לבין כלב קטנצ'יק בגודל של ארנב.
במצב כמו שאתה מתאר, יכול להיות שבאמת הייתי יורה בכלבים אם הייתי חש בסכנה לחיי.
אבל במצב כמו בסרטון, אם כלב בגודל כזה יתקוף אותי, אחרי דקה הוא היה מתנצל והיה מקבל כמה ליטופים ואולי איזה חטיף. קצת רגישות ..
ישן 11-12-2012, 14:33
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "[QUOTE=YOOD]די קשה לי לשפוט..."

קל להגיב מהמקלדת.
עד כמה אתה כחובב כלבים מושבע מודע לתחושות של מי שפוחד פחד מוות מכלבים? האם אתה מכיר
אנשים שכלב שמפנה תשומת לב אליהם גורם להם לרעוד ולקפוא מפחד ואימה?
בתור מי שגדל מוקף כלבים, יצא לי להיתקל בכאלה טיפוסים. החיים שלהם קשים יותר משלך פי כמה,
ואני אומר את זה מהיכרות.
ואולי תחזור שוב לסרטון ותגלה כי המותקף סובל מכלבים הרבה קודם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 11-12-2012, 15:36
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YOOD שמתחילה ב "סרטון של ה-3 PARA הבריטים באפגניסטן (HD)"

קל להגיב מהמקלדת?
דבר ראשון, אם אתה מדבר עליי כפרט, אז כן, אני מבטיח לך שלא הייתי יורה בכלב. מקסימום בעיטה, שגם בה אין צורך אם אתה יודע להימנע מנשיכה של כלב בגודל של ארנב (לא צריך להיות סיזר מילאן. זה לא שמדובר ברועה קווקזי במשקל של 80 קילו שסימן אותך כמטרה).
אילן יוחסין? למה להגזים? רואים שהכלב (שיש עליו ווסט אגב) רץ מכיוון הבית שליד, איפה שהאנשים (אולי בעליו) מסתכלים. זה גם מסתדר מאוד עם הסיבה לכך שהכלב רץ אליו בנביחות - הגנה על הטריטוריה.

לגבי אנשים עם פוביה מכלבים, עם זה יותר קשה להתווכח, אבל זה בטח לא מצדיק הרג לא הכרחי של כלב. מה שכן - אם תסתכל בסרטון, רואים טוב מאוד שיש כלבים שהם כן מסתובבים איתם ו"מאמצים לחיקם" במהלך השירות באפגניסטן, הוא לא נראה לי אחד שמסרב לבוא במגע עם כלבים.

והכי נורא (ולא ציינתי את זה עד עכשיו), שימו לב לעריכה המגעילה שלאחר הירייה, החייל מרים ידיים כאילו ניצח את מייק טייסון בקרב אגרוף קלאסי, ולסרטון הוסיפו קולות רקע של מחיאות כפיים.

אני לא איזה צדקן שמגן בקיצוניות על כל פגיעה בבע"ח, כאן זה פשוט לא מוצדק.
ישן 11-12-2012, 15:58
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "קל להגיב מהמקלדת? דבר ראשון,..."

כדאי לזכור !
אפגאניסטאן , כמו חלק גדול מארצות אסיה ושאר העולם השלישי נגועה בכלבת, בכל שנה מתים אלפי בני אדם כתוצאה מהמחלה כשהמדביק העיקרי הוא ידידו הטוב של האדם .
הקיבוץ שגדלתי בו נמצא קרוב לגבול הסורי ולפני 67 ידענו תדיר תנים וכלבים שחדרו לקיבוץ ונשכו אנשים ,כל חדירה שכזאת גררה חיסול המוני ויזום של כל כלב משפחה שנמצא חשוד במגע עם הכלב החודר -פשוט לא לקחו צאנס.
גם היום נהוגה במקום מדיניות מחמירה של חיסול בע"ח חשודים , כולל כלבים המסתובבים "בר" בשטח , אני אישית נתקל לא אחת בכאלה בשטחי עבודתי ומזעיק את שומר המועצה שמבצע חיסול ברישיון -לא אחת נמצא בבדיקה שהחיה היתה נגועה.
המצב באפגניסטאן חמור בהרבה -להערכתי ניתנת לחילים הוראה או פקודה מפורשת לפעול כהבנתם במקרה של סכנה למגע עם חיה חשודה.
ישן 11-12-2012, 16:12
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אתה כן צדקן, אבל סתם צדקן
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "קל להגיב מהמקלדת? דבר ראשון,..."

ואתה גם לא יודע לשרשר תגובות נכון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
והכי נורא (ולא ציינתי את זה עד עכשיו), שימו לב לעריכה המגעילה שלאחר הירייה, החייל מרים ידיים כאילו ניצח את מייק טייסון בקרב אגרוף קלאסי, ולסרטון הוסיפו קולות רקע של מחיאות כפיים.

חשבת אולי, רק אולי, שהחייל הרי ידיים כדי שחברים שלו - ששמעו לפני שניה יריה וראו אותו נופל - ידעו שהוא לא נפגע או חלילה נהרג? צא מהקופסא שלך, דחוף...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 12-12-2012, 00:29
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09

מיועד ל TalT

די ברור שאתה ילד רגיש שכותב מדם ליבו ובצער על מות של בעל חיים. זה יפה, מרגש ומכובד אבל מומלץ לך להרגע וגם לנסות להבין מישהו שנהג אולי בצורה שונה ממך.

ודרך אגב, הכלב בתמונה יותר קרוב לרועה קווקזי ממה שנדמה לך. הוא בטח לא ארנבת ובוודאי לא לובש שום ווסט.

אתה גם לא יודע מה הפקודות ומה הרקע לביצוע הירי המיידי במקרה זה. אולי באמת יש הנחיות מסויימות שנובעות מחשש לכלבת באיזור זה?

לא נראה שחבורת החיילים האלה שנראים דווקא די גאים בכלבים שלהם, שאפילו יוצאים איתם לסיור, יתגאו בירי בכלב אחר. החייל המסכן בסה"כ מנופף לאחרים שהוא בסדר ואולי זה שהוא ירה כדי שכל החיילים המסכנים שלחוצים מסביבו והולכים עם כדור בקנה לא יתחילו כאן במכת אש לכל הכיוונים בגלל חשש להתקלות.
ישן 11-12-2012, 16:41
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי GuyGos שמתחילה ב "לגבי המסוקים, לפי סדר..."

צדקת בהכל
בדקה 4:02 יש מקלע ממשפחת L7 (הגירסה הבריטית למאג)
הבריטים הקימו גוף שינהל את כל הקשור בנושא מסוקים באפגניסטן הניקרא JHC (ר"ת של Joint Helicopter Command) המרכז פעילות של חמישה סוגי מסוקים
http://www.flightglobal.com/news/ar...anistan-361038/

לפי מה שאני קורא, ההתקפה על מחנה בסטיון לפני כשלושה חודשים נחשבת ב ISAF כאירוע מכונן.
נהלים שונו, ציוד וכוחות נוספים הגיעו, תוסיפו לזה את הפיגועים שחיילי הקואליציה ספגו מכל מיני אנשים השייכים לכוחות הביטחון האפגניים כמקדם סיכון נוסף - לא פשוט שם, ממש לא פשוט.

אגב, הנסיך הארי שהוא טייס קדמי ב AH.1 עדיין שם....
http://rt.com/news/prince-harry-sent-syria-721/

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 11-12-2012 בשעה 16:59.
ישן 12-12-2012, 00:15
  מודרן-סקיור מודרן-סקיור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YOOD שמתחילה ב "סרטון של ה-3 PARA הבריטים באפגניסטן (HD)"

אני לגמרי מזדהה עם מה ש- Tal-T כתב,
ובו בזמן מבין גם את הצד השני.

כאחד שגדל עם פחד לכלבים, עד כדי קיפאון במקרים מסויימים,
ידיו של החייל היו נראות קלות על ההדק, אבל לצערי לא לכל אחד יש את הסבלנות והקור רוח
לחכות את השנייה שתיים הנוספות האלה בשביל לבדוק אם הכלב נרגע או תוקף באמת.
אנחנו יושבים בבית בפנאן ומקלידים אבל ברגע אמת זה יכול להיות מאוד מלחיץ.

אני מאוד מקווה שהחייל פעל כך אך ורק מתוך פחד אמיתי לחייו ולא מתוך הרצון להרגיש חזק ומרתיע באווירה של מדינה אוייבת.
כמו שאני יודע בכל אופן, אף כלב לא נולד להיות תוקפני ואכזרי לבני-אדם אלא אם כן גודל בצורה כזו על ידי בני אדם רעים שייעדו אותו לכך.
מבין את ההרגשה שלך טל.
ישן 12-12-2012, 08:17
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מודרן-סקיור שמתחילה ב "אני לגמרי מזדהה עם מה ש-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מודרן-סקיור
אבל לצערי לא לכל אחד יש את הסבלנות והקור רוח לחכות את השנייה שתיים הנוספות האלה בשביל לבדוק אם הכלב נרגע או תוקף באמת.

ממליץ לך לראות שוב את הסרט בשביל הערכת זמנים נכונה. לוקח שניה אחת (וכנראה אף פחות) מרגע שבסרטון נראה לראשונה זנב הכלב ועד לרגע שהוא נורה. באותה שניה הכלב סוגר פער של כחמישה מטרים מתוך השבעה שעליו להגיע אל החייל. כלב עם כוונות טובות היה מהסס יותר והיה לוקח לו את הזמן שאתה מציע לחכות. מהסרט ניתן להבין שהחייל שירה חיכה עד השניה האחרונה האפשרית לפני שהכלב פוגע בו. אכן בעל קור רוח מרשים (בסרטון לא רואים את המרחק, והזמן, מתחילת תנועתו של הכלב אל החייל).
גם לי חבל שהוא נאלץ להרוג את הכלב (כמו לרבים אחרים כאן בפורום).
ואם קשה לך לראות את הפרש הזמנים, ראה את הקישור הבא (השניה ה 2:17 מתחילה הרבה לפני שרואים את זנב הכלב לראשונה):
https://2012-uploaded.fresh.co.il/2...12/82290359.jpg
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר