לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2006, 21:57
  liricaliving liricaliving אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.05
מחשבה אישית לגבי התמודדות צה"ל במלחמה

ראשית, אתחיל בכך שאין לי ידע רחב כלל וכלל בתחום הצבאי או בהיסטורייה הצבאית של צה"ל. כל המחשבות שלי מובססות על היגיון אישי של נער בגילי וסביר להניח שרובן אם לא כולן שגויות.
בכל זאת, רציתי להציג בפני המומחים פה כיצד הדברים נראים בפניי ולקבל הארה מכם בנושא.

במהלך שמונה הימים האחרונים, על פי החדשות לפחות, נהרגו כ40 לוחמי החיזבאללה. נכון, הופצצו המון מפקדות ומבנים תשתיים של האירגון, אך בכל זאת, 40 לוחמים. במקביל, נהרגו בצד שלנו, אם סופרים את כל האזרחים והחיילים, קרוב ל30 בספירה זריזה. העניין הוא, שמהידוע לי, החיזבאללה מתבסס בעיקר על קטיושות וטילים ארוכי טווח שעדיין לא יצאו לשימוש (כמעט). צה"ל, לעומת זאת, משתמש במטוסים החדישים ביותר ובפצצות כבדות (שלא לדבר על 23 הטונות שהנחית על הבונקר לאחרונה) ומשוכללות (אני משער). יתר על כן, נראה כי בגבול כוחות החי"ר שלנו (שמעתי שנמצאים באיזור כרגע כוחות צנחנים, מגלן וסיירת מטכ"ל) - יחידות עלית, לא לגמרי מצליחות להתמודד מול הלוחמים של החיזבאללה. כמובן שיש להם יתרון עצום מבחינת הכרת השטח ולחימת גרילה והסוואה וכדומה... אך בכל זאת, נראה כי הכוחות שלנו מתקשים עד מאוד לדחוף קדימה.

בקיצור, מזווית הראיה המאוד אישית והלא מבוססת בכל ידע מעמיק שלי, נראה כי חיזבאללה משתמש באמצעים מאוד מינימליסטיים ומוציא מהם את המיטב בהצלחה יותר גדולה (בטווח הקצר והמיידי לפחות) מאשר צה"ל אשר מתפאר בנשקים וטכנולוגיות משוכללות ועוצמתיות. וכמובן גם זה שיחידות מובחרות מתקשות להתמודד עם לוחמי חיזבאללה "פשוטים".

באיזשהו מקום, זה גורם לי להרגיש שהנשק המניע העיקרי של החיזבאללה - הנשק החזק ביותר שלהם - כוח הרצון, רוח הלחימה והשנאה כלפינו משמש אותם בצורה מאוד יעילה, לעומת הנשק שבו התאפרו כוחותינו שנים, כוח הרצון, רוח הלחימה והאהבה למולדת אשר נראה לי לעיתים כי אינו חזק כמו בעבר.

אשמח לשמוע מה דעותיכם - אני מבין שיכול להיות שאמרתי פה הרבה, אם לא רק שטויות. בלי לתקוף, אין לי ידע קודם בנושא, פניתי לפה רק כדי שתחכימו אותי. =)

נ.ב. לפני שתדביקו עליי תווית כלשהי, יש לי רק הערכה והערצה לצה"ל, ואני מצפה בקוצר רוח להתגייס כלוחם לצה"ל - אל תפרשו את כוונתי אחרת.

Winston Churchil.

נערך לאחרונה ע"י liricaliving בתאריך 20-07-2006 בשעה 22:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:03

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר