לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2006, 00:33
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
למה AMD לא פותחת מפעל בארץ?

שמישהו ייתן לי בבקשה תשובה...
הרי כל ההי טק העולמי{בעיקר בתחום השבבים}יודעים היטב שישראל היא מעצמת היי טק ופיתוח,במהלך השנים האחרונות ישראל היא המדינה שמובילה בפיתוח המעבדים,וזה כולל את כפולי הליבות ואת המעבד החדש.

ישראל היא ללא ספק מכרה זהב בלתי מנוצל,אז מדוע AMD מוותרת על המוח היהודי?{או לפחות על המוח היהודי-ישראלי...}

ועוד שאלה:

קיימות בישראל עשרות אם לא מאות חברות היי טק שמציאות מגוון פריטים מפותחים שמדהימים את העולם,כמו כן קיימות בישראל תעשיות הנשק המתקדמות בעולם{רפא"ל-רשות פיתוח אמצעי לחימה,מ.ל.מ,אלתא,תדיראן}והרשימה ארוכה...
אותן חברות מפתחות טילים,ומערכות לוחמה מתקדמות שאפילו מעצמות על כמו ארה"ב,רוסיה,ומדינות אירופה לא מצליחות לפתח...

אז מדוע,עם כל הידע האדיר שיש בארץ בתחום ייצור השבבים,ננו-טכנולוגיה,ביו-טכנולוגיה וכ'ו..
לא קמה חברה לפיתוח מעבדים,או כרטיסי מסך,או לוחות אם,או זכרונות,או מוצרים למחשב?
למה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2006, 09:58
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
ולAMD חסר עכשיו כסף?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "כי זה עולה הרבה מאוד כסף להקים כזו חברה."

ישראל היא אחת המדינות שהכי זול בהם להקים מפעל היי טק{המדינה עוזרת ואפילו ממנת חלק מההוצאות}בגלל זה יש לך שלל חברות היי טק בינלאומיות בארץ,יותר מכל מדינה אחרת במזרח התיכון{IBM,INTEL,HP,COMDEX,LORDON,}והרשימה עוד ארוכה...

אוקיי אני לא מדבר שהם יגיעו ויקימו פה מערך שלם של מפעלים-זה גרנדיוזי,ללא ספק אינטל כבר דיי "השתלטה על המדינה",אבל מנסיון אישי אני יכול לומר לך שכל שנה יש מאות טכנאים\מהנדסים חדשים מוכשרים מאוד,שקשה להם למצוא עבודה,לפחות בחודשים הראשונים שלאחר העבודה..
אז רובם הולכים לחברות היי טק שציינתי בשביל לעבוד בשכר של 12אלף שקל עם רכב...

בתור אחד שדוד שלו הוא סמנכ"ל חברה גדולה בתחום פיתוח וייצור אמל"ח,אני יכול לומר לך בלב שלם,שיש לנו ללא ספק את המוח לפתח את הדברים הכי מורכבים בעולם,אם זה מעבד או כרטיס מסך ואפילו מסכי פלזמה.

הבעיה היחידה היא משקיעים...
אין משקיעים כלל,אנשים מפחדים להשקיע בישראל.

ואגב רוצה לשמוע סיפור נחמד?
בשנות ה50 בעיר נהריה היה אדם נחמד שקראו לו סטף,סטף היה אדם צעיר רק בן 22,אבל עם חלומות ושאיפות פורצי גבולות,סטף לפני שהגיע עם גל המהגרים לארץ מאירופה היה נגר,נגר פשוט שעיצב ובנה דברים.
כשהגיע לארץ הוא רצה להמשיך להיות נגר,אז המשיך לעצב ולבנות דברים במוסך ביתו,יום אחד המקדח שאיתו הוא עבד נשבר,משום שהוא לא היה חזק מספיק.
אז סטף,שלא יכל להרשות לעצמו לרכוש מקדח חדש בעלות גבוהה בשוק במקומי,החליט לעצב מקדח,אותו מקדח חדש שהוא עיצב עבד מעולה!
ולמען האמת הוא היה חזק מדיי לקדוח בעץ,והוא אפילו התאים לקדוח במתכת,כשאחד הלקוחות של סטף רק את המקדח הוא התלהב מאוד מיכולתו,אותו אדם היה בעל מסגרייה,וכך התפתחה העסקה הראשונה של סטף,למכירה מקדח למסגרייה.

סטף עזב את עבודתו בתור נגר והחל לפתח במוסכו הקטן איי שם בנהריה,מקדחים גדול לקידוח.
אף אחד לא האמין בו,כולם אמרו לו שעולם מוצף כבר במקדחים הרבה יותר חזקים,והרבה יותר משוכללים ממה שהוא מייצר.

סטף לא נכנע,והוא המשיך לפתח את המקדחים,המצב הכלכלי בבית לא היה משהו,אבל על חלומו הוא לא ויתר,ואז בשלהי שנות ה70 הגיע הפריצה,מפיתוח מקדחים הוא הקים מפעל לפיתוח חומרי נחושת ומתכת,ייצור סכו"ם,להבים למסוקים ושאר חלקים מתכת מאוד משוכללים,מפעל זה הביא לו כסף רב,אבל הוא עדיין לא ויתר על חלומו,והמשיך לפתח מקדחים.
בשנות ה80 הוא הצליח לפתח את המקדח הטוב בעולם לכריית יהלומים,למעשה הוא היה המקדח הטוב בעולם,משום שזה היה המקדח היחידי בעולם שהצליח לקדוח ביהלום ולא להשבר{המקחד כמובן}
בתוך מספר שנים מהיום בו הוא פיתח את המקדח,החלו מאות חברות בכל רחבי העולם להתעניין המקדחיו המשוכללים,סטף פרץ גבולות והקים עשרות מפעלים ברחבי העולם.

בשלהי שנת 2006,נקנתה חברתו של סטף "ישקר" ע"י האיש ה2 העשיר בעולם וורן באפט,במחיר של כ5מיליארד דולר!

כיום,חברת ישקר היא המובילה העולמית בפיתוח מקדחים תעשיתים,ופיתוח מרכיבי מתכת מתקדמים.

בנסוף חברת הבת שלה "ישקר-להבים" היא המובילה העולמית בפיתוח וייצור להבים למסוקים,מטוסים,וכלי טייס.

אז בפעם הבא שתטסו לארה"ב תזרקו מבט ללהבי המנוע שבמטוס,ותדעו שזה Made in israel :-)

ישן 23-07-2006, 22:31
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
איפה אתה חי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "ולAMD חסר עכשיו כסף?"

אתה אפילו לא קרוב.

ישראל היא לא "אחת המדינות שהכי זול בהם להקים מפעל היי טק" [השגיאה במקור], ההיפך הוא הנכון.

חברה עם תרבות עסקית רצינית (כלומר, לא HP ודומותיה) לא תרצה להיכנס למשא ומתן מפרך עם מדינת ישראל, תוך מחשבה על סחיטת תקציבים והפחתת מיסים. היא גם לא תבחר לערוך "שופינג" עיירות פיתוח כמו שנהוג לעשות בחברות מסוימות, בכדי להימנע מתשלום ארנונה וכו' (ראה מקרה Intel, שהואילה לאפשר מדידת שטחים רק בהתערבות משטרת ישראל). מערך המיסים הישראלי בוודאי ירתיע כל חברה שפויה, שלא לדבר על המצב הבטחוני (ביטוח יקר מצד אחד, מול בעיות זמינות ושרידות מהצד האחר).

אינני מבין כיצד אתה קובע כי "כל שנה יש מאות טכנאים\מהנדסים חדשים מוכשרים מאוד". אני מרשה לעצמי לקבוע אחרת, בשל העובדה שאני אחראי להכשרתם של לא מעט טכנאים, הנדסאים, מהנדסים וכו' (לפחות בעיר הבירה שלנו, שבה יש אוניברסיטה אחת, כמה מכללות וכמה מרכזי הדרכה, הכשרה והסמכה). אין לנו שום מוח, ושום נעליים, לפתח מוצרים לשוק תחרותי.

אם יש ל-AMD טיפה של שכל, היא תפתח מפעל באירלנד, תשכור מהנדסים מהודו ומפקיסטן, ותייצר בכלל בטיוואן.

אני מניח שגם דוד שלך, אגב, יוכל להסביר לך למה אין Nokia ישראלית, למה אנחנו לא מוכרים את טנקי ה"מרכבה" לשווקים בטחוניים בעולם ולמה אין סיכוי, ולו קלוש, שייפתח פה בזמן הקרוב מפעל לייצור מסכי פלסמה.
ישן 23-07-2006, 22:45
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
למה AMD לא פותחת מפעל בארץ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "למה AMD לא פותחת מפעל בארץ?"

כי הם לא אוהבים אותנו.
בזמן שאינטל בדקו והחליטו להקים מיפעל בקרית גת, AMD בחרו להקים 2 מפעלים - האחד בגרמניה בדרזדן, השני במלזיה.
במשך שנים הם החרימו את ישראל. לא היתה להם נציגות בארץ, מעבדי AMD יובאו ע"י יבואנים פרטיים שרכשו אותם מספקים שונים בחו"ל, ולא ישירות מ- AMD.
רק כשהתרחב השוק שלהם בארץ, הסכימו למנות בארץ נציגות. גם היום הם לא מעוניינים לפתוח בארץ מרכז פיתוח או לבצע בארץ איזו שהיא פעילות יצרנית. הם רק מוכרים ומקבלים את הכסף.

גילוי נאות - אני לא עובד אינטל, ולא קשור לאינטל ולא לכל חברה אחרת העוסקת במימכר ציוד מיחשוב, מלבד היותי לקוח שקונה מחשבים אחת לכמה שנים. (מספקים שונים - לפי סקר שוק..)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר