לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2006, 19:48
  gremlinx gremlinx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.01
אני אנסה לתת לך תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "שאלות על נ"מ"

1) האם צריך לעבור סיווג ביטחוני לנ"מ ?
2) תוך כמה זמן ניתן לצאת לקצונה בנ"מ וכמה קבע צריך לחתום ?
3) איך ביסנ"מ בתור בסיס ? האם זה כמו ביסל"ש ?
4) אני יודע שרמת הטירונות היא 03 ? האם יש הכשות בנ"מ שמעלות לך את רמת הרובאי ואם כן אז לכמה ?
5) האם קורס קצינים מביא אותך לרמת רובאי 05 ?
6) מה הנתונים שצריך כדי להגיע לחץ בהמשך השרות ?

1. צריך לעבור אבל אני מכיר אנשים שעישנו סמים ועדיין התקדמו נורא בנ"מ.
2.אפשר לצאת אחרי 8 חודש מהגיוס וחותמים קבע כמו כל חייל זכר שזה שנה.
3.ביסנ"מ?-טעם אישי,אני לא אהבתי ויש אנשים שאהבו.
4.רמה בסיסית בתור לוחם נ"מ הינה 03,קורס מכ"ים מסמיך אותך להיות מ"כ לכל דבר ועוברים אותו קורס כמו מ"כים של שיריון ותותחנים (מבחינת ניווטים וכושר) כמובן שהחומר העיוני שונה.
קורס קצינים עושים עם שאר החיילות וזה אומר שיכול להיות איתך בצוות מישהו משלדג ו 669 ואפילו מהימ"מ.
5. קצינים מביא אותך ל 012.
6. בנוגע לחץ זה משהו שאין עליו ממש תשובה. יש אנשים שללא קורס קצינים הגיעו ויש כאלו שללא מכ"ים הגיעו. לרוב אם אתה מבקש ויש תקן ואתה איכותי אז יקחו אותך. בגדול אני לא ממליץ לחייל שאינו קצין לעבור לחץ כי הוא אינו עושה הרבה והוא בעצם רק מתחקר את מה שקורה. הרבה יותר מאתגר להיות במ"כ בפטריוט או הוק מאשר מ"כ או "סתם חייל" בחץ.
אשמח לעזור לך עוד,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2006, 00:08
  tomllica tomllica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אני רק אתקן חלק מההנפצות שכתבו כאן בכל מיני תגובות...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי gremlinx שמתחילה ב "אני אנסה לתת לך תשובות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gremlinx
1) האם צריך לעבור סיווג ביטחוני לנ"מ ?
2) תוך כמה זמן ניתן לצאת לקצונה בנ"מ וכמה קבע צריך לחתום ?
3) איך ביסנ"מ בתור בסיס ? האם זה כמו ביסל"ש ?
4) אני יודע שרמת הטירונות היא 03 ? האם יש הכשות בנ"מ שמעלות לך את רמת הרובאי ואם כן אז לכמה ?
5) האם קורס קצינים מביא אותך לרמת רובאי 05 ?
6) מה הנתונים שצריך כדי להגיע לחץ בהמשך השרות ?

1. צריך לעבור אבל אני מכיר אנשים שעישנו סמים ועדיין התקדמו נורא בנ"מ.
2.אפשר לצאת אחרי 8 חודש מהגיוס וחותמים קבע כמו כל חייל זכר שזה שנה.
3.ביסנ"מ?-טעם אישי,אני לא אהבתי ויש אנשים שאהבו.
4.רמה בסיסית בתור לוחם נ"מ הינה 03,קורס מכ"ים מסמיך אותך להיות מ"כ לכל דבר ועוברים אותו קורס כמו מ"כים של שיריון ותותחנים (מבחינת ניווטים וכושר) כמובן שהחומר העיוני שונה.
קורס קצינים עושים עם שאר החיילות וזה אומר שיכול להיות איתך בצוות מישהו משלדג ו 669 ואפילו מהימ"מ.
5. קצינים מביא אותך ל 012.
6. בנוגע לחץ זה משהו שאין עליו ממש תשובה. יש אנשים שללא קורס קצינים הגיעו ויש כאלו שללא מכ"ים הגיעו. לרוב אם אתה מבקש ויש תקן ואתה איכותי אז יקחו אותך. בגדול אני לא ממליץ לחייל שאינו קצין לעבור לחץ כי הוא אינו עושה הרבה והוא בעצם רק מתחקר את מה שקורה. הרבה יותר מאתגר להיות במ"כ בפטריוט או הוק מאשר מ"כ או "סתם חייל" בחץ.
אשמח לעזור לך עוד,

2. מי שיוצא לקורס מפקדים אחרי תקופה ראשונה בגדוד/יטנ"מ, יביע נכונות ויעבור את המבד"קים יוכל לצאת לקורס קצינים. זה תופס גם על מחזור שני (12 חודש) וגם על שלישי (שנה וחצי)... אחרי זה מתחילות בעיות של חריגת פז"מ, אבל יש יוצאים מן הכלל. חוצמזה זה גם מאוד תקופתי.
3. ביסנ"מ הוא לא כמו ביסל"ש בדיוק כמו שכנף 1 הוא לא כמו בה"ד 1.... אני נורא אהבתי את ביסנ"מ.
5. קורס קצינים בנ"מ (מבצעים קורס יבשה) מעלה לוחם נ"מ לרובאי 08 ולא כמו שנכתב. חבר'ה, אם אתם לא יודעים או לא בטוחים, אל תכתבו.
6. לחץ נכון להיום אפשר להגיע החל מאחרי תקופה אחת בגדוד/יטנ"מ. זה כולל לוחמים, מפקדים וקצינים. נדרש לעבור יום מיון שכולל ראיון אישי (יום המיון מעט שונה בין קצינים ללוחמים). חיילים בחץ אינם רק מתחקרים את מה שקורה, זו שטות גמורה. מה שכן, הרבה יותר מאתגר להיות מ"כ בכל מענ"ש, על פני חפ"ש באותו מענ"ש או כל מענ"ש אחר... אך גם כאן יש יוצאים מן הכלל - יש חיילים בחץ שאינם מפקדים וצברו ניסיון במהלך השירות ביחידה והייתי מחליף אותם בכיף עם חלק לא מבוטל מהקצינים שיצא לי לעבוד איתם ביחידה ובמערך כולו.

אשמח לענות על שאלות נוספות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר