לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2006, 16:40
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
הכל ברור אמיל, ברור כשמש.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מה אתה בדיוק טוען, באמת לא..."

אבל המלחמה הזאת מתנהלת באופן הססני למדי(אני בהחלט מודע לערך חיי חילינו, ומוזיל דימעה על כל חייל שנפגע בלחימה)- אבל עד הלום נהרגו לנו כבר עשירית מהחיילים ממלחמת 82, היום אנחנו כבר אחרי חודש ימי לחמה, ועוד לא קרובים להשגת היעד- אולי ב82 הגזימו עם סדר הכוחות(60 אלף איש), אבל שמונת אלפים איש(וגם זה אחרי שבועים של הססנות), פשוט לא עושים את העבודה- וכן אני מודה לעובדה שמערך המלואים הוזנח באופן נפשע בשנים האחרונות, וכן אני מודע לכך שהחיזבאללה של היום זה לא האש"ף של אז, וכן אני מודע לכך שאני לא מומחה גדול בענייני תורת לחימה- אבל עובדה שכל מה שאני אומר מתבצע בסופו של דבר- אבל ההססנות הזאת עלתה לנו ביוקר, כל הצפון משותק, נזק של מליארדי שקלים למשק, כוח ההרתעה שלנו שהפך ללעג של ממש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2006, 16:47
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הכל ברור אמיל, ברור כשמש."

ההרתעה נפגעה בעיקר כאן בפורום ואצל כמה גורמים עוינים בתקשורת...
אין כלים עדיין לבחון מה "היה" ומה קורה. נקודה.
אין קשר לכמה אתה מומחה, זה פשוט לא רציני, תחקירים לוקחים שבועות רק לאסוף את החומר, ואני לא מדבר על הרמה הטקטית הנמוכה אלא על תחקירים ברמה של הפיקוד הגבוה.
אתם רוצים לכתוב שהכל דפוק, (בעיקר בגלל השנאה לחלוץ ולאולמרט שאנחנו יודעים מאיפה היא התחילה..) אז אין בעיה, המשיכו כך, במשיכו לפגוע בכוחות שבשטח בתבוסתנות שלכם, אין כאן הפתעה, רוב הטוקבקיסטים הקטנים כאן בפורום מעדיפים את הפורקן הקטן המידי שבכתיבת הודעה תבוסתנית על טובת המדינה.
רק אחרי זה, ההערות על הערבים שהם הגיס החמישי, נראות קצת מגוכחות...
בהצלחה לכם.
אמיל.

ישן 09-08-2006, 19:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
להציג עובדות כפי שהן, אינו מעיד על תבוסתנות. להתעלם מהן, מצביע על עוורון ושחץ...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "ההרתעה נפגעה בעיקר כאן בפורום..."

שהן בעיקר הסיבה לכך שהמלחמה הזו נראית כמו שהיא נראית...
לא יודע איך לנסח זאת, אבל צבא מצליח, לא מחליף גנרלים באמצע הלחימה (ואני אכתוב בעדינות
שנראה לי שהבעייה מתחילה קצת יותר גבוה מאודי אדם...)...
בכל מקרה, כל מי שמבין שתי מלים בערבית, ומצליח לחבר את הטקסט של כתבי אל ג'זירה לתמונות
שהם מציגים, מקבל תמונה גרועה מאוד לגבי התנהלות המערכה. אנחנו מאבדים חיילים רבים מדי,
ומשיגים מטרות מועטות להחריד.

ההוכחה המוחצת ביותר לכשלון אירעה אמש כאשר קריית שמונה הותקפה ב-פ-צ-מ-"-ר-י-ם. כל מי שיודע
מהו טווח של פצמ"ר שאינו נישא על גבי רכב, יכול להבין כמה קרוב לגדר עמדה אותה חוליית משגרים,
חודש אחריט התחלת הלחימה.

ביקורת על הצבא אינה תבוסתנות. השתקת ביקורת על הצבא, והגדרתה כ"תבוסתנות", היא סתימת
פיות מיותרת, שהיא כנראה הסיבה לכך שצה"ל במצב כ"כ קשה.

אגב, בשבוע שעבר נזדמן לי להתקל במצב המילואים מקרוב ממש - ועד כמה שאתה תגדיר זאת
כתבוסתנות, אני יכול לומר שמה שהולך שם, הוא רשלנות פלילית שבאה לידי ביטוי הן בתהליך הגיוס,

הן באיכות הציוד המסופק ללוחמים והן בהכנת הלוחמים לקרב.
ישן 09-08-2006, 21:00
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "להציג עובדות כפי שהן, אינו מעיד על תבוסתנות. להתעלם מהן, מצביע על עוורון ושחץ..."

יש גם מזה וגם מזה..
כשאתה במילואים והציוד שלך לא טוב ואתה רואה זאת בעינים שלך- זוהי ביקורת לגיטימית.
כשאתה (לא אתה אישית..) יושב מול המחשב כשאחרים נלחמים, מקבל רסיסי מידע מעיתונאים סוג' ב (שאותם, ביום רגיל אתה משמיץ ולא מאמין למילה שהם אומרים..) ומעביר ביקורת קשה בנושאים שגם אין לך הבנה בהם וגם אין לך עדיין את הנתונים של מה היה בהם, וכל זאת בזמן מלחמה- אז אתה תבוסתן וגיס חמישי.
חכו לסיום הקרבות, ולאיסוף הנתונים האמיתיים (לא לדיווח היומי של ערד ניר..), הביאו מומחים, ואז נעביר ביקורת רצינית ונשפר את מה שצריך.
בינתייים וזה ברור לכל אחד שמסתובב בפורום, רוב הגולשים כאן מוציאים את זעמם לא בגלל מה שקורה (שהרי אין כאן לאף אחד מושג מה קורה!, אני כל יום בלבנון מדבר עם הכוחות בשטח ואין לי מושג מה קורה במובן הרחב של המילה, לא כל שכן חברי פורום מסוימים שלא יצאו מהבית ועדיין מטיחים טונות של ביקורת לא רלוונטית..) אלא בגלל שנאתם למנהיגי המדינה הנוכחיים בשל ארועי העבר.
עצרו קצת את השנאה, יהיה מקום רב בשבילה בסיום הקרבות.. בינתיים גלו תמיכה.
אמיל.

ישן 09-08-2006, 21:44
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אמיל - אנחנו איתך ועם צה"ל עד לניצחון
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "יש גם מזה וגם מזה.. כשאתה..."

ולשאר חברי הפורום - את גלי הביקורת תשמרו לימים שעוד יבואו אחרי המלחמה.
כרגע צריך לאפשר לאמיל ולשאר אנשי המילואים והצבא הסדיר להמשיך להילחם עם מלוא
הגיבוי מהבית.
אל תשכחו שמנוהלת כאן לוחמה פסיכולוגית (חיזבאללה לא מציג ומציין את מתיו,ואילו אנחנו כן
עושים זאת).

אגב - אם אתם באמת רוצים לעזור, תתחילו להתנדב בעמותות השונות למען תושבי הצפון.
אני למשל הזמנתי נופש של שבוע בצימר בצפון לתקופה של מייד אחרי המלחמה -את הכסף
העברתי לבעלת הצימר כבר עכשיו - היא צריכה אותו כרגע יותר ממני.

והכי חשוב - לא משנה מה יקרה בסוף המלחמה, בפעם הבאה שחיזבאללה יחשוב לחטוף חיילים
או לתקוף את ישראל, הוא יחשוב 100^8 פעמים..ואם זו לא הרתעה אז מה כן ???
ישן 09-08-2006, 23:30
  זאב חד שיניים זאב חד שיניים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.06
טעות חמורה, לדעתי.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב ""אל תעשה לחברייך את מה ששנוא עלייך""

לפי מכתבך אני מניח שאין לך בנים בחזית הצפון (גם לי לא, למזלי). אבל צריך לחשוב על אלפי הורים שמתים מדאגה לילדיהם שבחזית - כשבצד השני של המשוואה יש מלחמת-ברירה, ויש גם שימוש "נדיב במיוחד" בחיילי חי"ר שמסכנים את חייהם על מטרה שלא תושג, היא הפסקת ירי הטילים (עובדה זו נמסרה ע"י בכירים בצה"ל!!!).

לכן, עכשיו זה הזמן לצעוק, כדי לעצור את אולמרט בריצתו חסרת הטעם ועתירת החללים...

הטמבל הזה חייב למצוא דרך אחרת כדי לנצח את אירן וסוריה. המלחמה הזאת אינה צריכה להיות מוכרעת ע"י חיל רגלים. אין לנו חיילים מיותרים. אנחנו רוצים אותם הביתה, חיים!
ישן 10-08-2006, 00:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הגדרתך לתבוסתן וגיס חמישי, היא אבסורד בהתגלמותו. אם ינהגו לפי דבריך - לא תהיה ביקורת
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "יש גם מזה וגם מזה.. כשאתה..."

יודע למה לא תהיה ביקורת? כי כשמילואימניק בתוך המערכת יתלונן, יגידו הקודקודים: "עכשיו זה לא
הזמן, תשאיר את הביקורת ותעשה מה שאומרים לך - אתה חייל עכשיו".
אין ש-ו-ם תבוסתנות בחשיפת שחיתות, אבל יש עוורון מחריד ושחצנות נוראה בהתנגדות לחשיפת
הקרב שפשה במערכת, ומביא למותם של לוחמים. מי שמתנגד לחשיפת הרקב, מסוכן לחיי הלוחמים, הרבה יותר מאלף חושפי רקב...
ה"חכו לסיום הקרבות" היה יכול להיות נחמד, לולא היה אפשר לדעת ממבט בסיסי במפה (ללא עזרה של
ערד ניר...) ששום דבר לא הולך כמו שצריך. אם רוצים להמנע מטרגדיות ענקיות כמו זו שאירעה היום,
חובה לעשות את השינוי באמצע הלחימה, ולא להמשיך באותה דרך כושלת. להמשיך באותה דרך כושלת
יגרום לכך שעד ל"סיום הקרבות" מספר ההרוגים יהיה גדול בהרבה, ממה שיהיה אם יתוקנו פאשלות
עוד קודם.

הדוגמא האישית שלך אינה רצינית, שכן בלי להעליב, אבל הקשר שלך לכוחות הקרקע בלבנון אינו גדול
באינץ' מזה של אחרון האנשים בפורום (שכמעט כולם מכירים יחידות קרקע במילואים, ויכולים לספר לך
סיפורים שיגרמו לך להצטמרר, וזה רק על מצבת ציוד בתעסוקות מבצעיות "רגילות"...), כך שדבריך על
לבנון ממעוף הציפור, אינם מחזקים טענותיך כלל.

לסיכום, ח-ו-ב-ה לבקר ולזעוק עכשיו. אתה מועסק במערכת, ולכן לך זה קשה יותר - אבל כל מי
שנמצא ביחידת מילואים, או מכיר את המתרחש בה (או ביחידה סדירה), ומודע לנהלים רקובים שפשו
בו, חייב לזעוק כעת, בטרם יישלחו לוחמיה לתוך ארץ טילי הנ"ט שנבנתה במרחק של ירי פצמ"רים
מהמרכז של קריית שמונה...
ישן 09-08-2006, 23:36
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
האמת המרה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הכל ברור אמיל, ברור כשמש."

אנחנו לא נלחמים נגד אספסוף חמוש.
החיזבאללה התארגן יפה מאוד בדרום לבנון בששת השנים האחרונות,
זה כולל חפירות, בונקרים, מלכודות, הסוואה ואמצעי תקשורת מאוד משוכללים.
הם מצויידים במיטב החימוש בכמויות מטורפות, מאומנים היטב ולמדו את צה"ל
מלפנים ומאחור.
למעשה חיילי צה"ל נלחמים במערך בונקרים אחד גדול, בכל דרום לבנון.
לא קל, זה עולה ויעלה לנו, לצערי הרב, בקורבנות רבים.
אני מאמין ברוח הלחימה של חיילי צה"ל ונחישותם.
זיכרו שגם אם נשטח כפרים שלמים יש הרבה מאוד בונקרים כאלו שאינם בכפרים
אלא פזורים בשטח תחת הסוואה כבדה.
זה יקח זמן, העורף צריך להיות מוכן לספוג הרבה לאורך זמן,
אלא אם תוכרז הפסקת אש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר