לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2006, 07:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sayphan שמתחילה ב "נהיגה מבצעית"

בלי לקרוא לעומק את מה שכתבו קודמיי:
בתחילת שנות התשעים התקיימו קורסים לנהיגה פרועה ולניהגה מבצעית ע"י בית הספר ללוט"ר בבית הספר ובמכון וינגייט. נערכו גם השתלמויות במשרד התחבורה.
הקורסים נועדו ליחידות שהפעילו כלי רכב אזרחיים (בעיקר מסתערבים) וכללו התחמקות, מרדף, נסיעה מהירה מאד בשיירה, החלקה, סיבובי פרסה במקום (צלחת) וכו'.

קורסים לנהיגה מבצעית על האמר מתקיימים מאז שנת 96 במסגרת מו"ס (היום ביה"ס למוד"ש) לפני כן הקורסים היו על ג'פ"ס.
יש לנו כמה תמונות מקורס הנהיגה המבצעית השני על האמר, אני מקווה שנביא אותן לכאן בימים הקרובים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2006, 13:00
  סתם מבין סתם מבין אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.05.05
אם כבר התעקשתם, קורס נהיגה מבצעית במג"ב:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sayphan שמתחילה ב "נהיגה מבצעית"

את קורס הנהיגה המבצעית שלי במג"ב במג"ב עשיתי בשנת 2002 עם המעבר ליח' הסמ"ג של מג"ב.

אגב כדי לקבל רישיון בכלל על רכב משטרתי צריכים לעבור טסט משטרתי + 50 שעות מלווה.
הקורס התחיל ביום א' 05:30 בבוקר ובו התאספו מג"בניקים מיח' הימ"ג, סמ"ג, סיור כפרי ומהיס"מ המשטרתי --הקורס נמשך שבוע--.

הקורס היה בצפון בגלל אופי הטופוגרפיה ושם למדנו נסיעה לילית ללא תאורה, אבטחת שיירה, פריקה מתוך רכב, ירי מתוך רכב ובאמת דיי התלהבתי.

המכוניות שעלייהם הוכשרו אלה מכוניות פרטיות (אזרחיות), סופה, ג'יפים כאלה ואחרים.

כמה דוגמאות טובות לנהיגה ולקורס זה:
הירידה מאזור ערב-אל עראמשה רק עם 'אמברקס', עלייה עם הנעה של 2X4 בעליות של חניתה, נסיעה במהירות איטית בחוף הים (כדי לבדוק אם אנו נתקעים בחול), תו"ל מסויים של אבטחה ואירוע ירי על שיירה וכו'.

מקווה ששפכתי מעט אור על הקורס
ישן 11-08-2006, 04:33
  El Mago El Mago אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
כמה פרטים על "נהיגה מבצעית"
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "אם כבר התעקשתם, קורס נהיגה מבצעית במג"ב:"

שלום לכולם!
כמה פרטים על "נהיגה מבצעית"...
קורס נהיגה מבצעית התבצע עד לא מזמן בבי"ס למודיעין שדה, מה שהיה פעם מו"ס...
עכשיו נפתח בי"ס שלם שאחראי על כל ההכשרה של נהיגה מבצעית במל"י מה שהיה פעם באלי"ש (צאלים).
יש קורס לפלס"רים, וקורס לגדודים.
הקורס אורך כחודש, ולומדים בו נהיגה מבצעית על האמר (כל מה שקשור לנהיגה כגון: שפ"צים, מעברים מסוכנים, נהיגה בשטחים קשים וכיו"ב).
פעם ב.. יש קורס של בין חודשיים לשלושה, של מדריכי נהיגה, בו לומדים מן הסתם יותר, ולעומק.
יש עוד הרבה יחידות ייעודיות בצבא (לא נפרט), שייש להן בתי ספר משלהן, שם לומדים נהיגה מבצעית על כלים אחרים.
השאיפה היא להעביר את כל התחומים של נהיגה מבצעית (כמו טרקטורונים וכלים נוספים) לבי"ס החדש, ובכך לפתור הרבה בעיות לצבא.
זה נושא אחד, מי שייש לו עוד שאלות, יכול לנסות את מזלו, ואם אוכל לעזור לו, אני אשמח.

הדבר הבא, קורס נהיגה על נגמ"ש, מתבצע בכמה בסיסים בצבא, בעיקר בסיסי הדרכה, להלן כמה מהם: ביסל"ח, בהל"צ, אליקים, ולדעתי יש גם בשיבטה (ביסל"ת), לא אורך בד"כ יותר משבוע.

מאבטחים ביחידה לאבטחת אישים, עוברים בין השאר גם קורס נהיגה מבצעית, ולומדים איך לנהג את הג'יפים בשעת חירום ובשטחים קשים, כך שאתם יכולים להיות רגועים, רה"מ בידיים טובות.

למי שייש עוד שאלות, מוזמן לרשום בפורום, או לפנות אישית.
כל טוב ובהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר