לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2006, 02:09
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
תואם IBM...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=looopy]לדידי, הבעייה..."

נו, נוכח מנהלי הפורום, אתה בעמדת מיעוט...
אני לא חס על האלוף אדם, כך אני מתרגם את הסיטואציה.
הדרג המדיני נקלע למצב חדש ולא ברור. חוסר הנסיון במצב החדש, גרם לדרג המדיני לקבלת החלטות שגויות. צרף את חוסר המוכנות הצבאית לוגיסטית ואת חוסר נסיונו של רמטכ"ל ההתנתקות, שאולי מעולם לא הזיז כוחות מעל סדר גודל של מחלקה או פלוגה והרי לך מספיק סיבות לכישלון המבצע עד עכשיו.
הרמטכ"ל נחרד ונבדק באיכילוב. משהסתבר שלא מדובר בבעיה פיסית, התאושש ותלה את הכישלון באלוף פיקוד הצפון שלא קיבל חיילים, אספקה ואישורים...
את קפליסקי היתי הופך לרמטכ"ל ואת אדם היתי משאיר על כנו, הרי כולנו יודעים מי המליך את רמטכ"ל ההתנתקות....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2006, 08:34
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
אשמת הדרג המדיני ברורה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי talshi1 שמתחילה ב "מלחמת הגנראלים: ""את ההחלטות בפיקוד צפון אני מקבל""

האלוף אדם ופצ"ן תרגלו מתווה מלחמה עם השתלטות מוחצת על שטחים ולכן עם פרוץ העימות אדם רצה לפעול לפי המתווה שתרגל מלחמה כנגד החיזבאללה ,אבל אבו שפם והעוו"ד הכריחו את צה"ל להלחם ב"עצימות נמוכה" והרמטכ"ל הפוליטי חלוץ מרגיש את הלחץ של אחרי המלחמה והוא מכין שעיר לעזאזל למלחמה. חלוץ הימר על פעולה אוירית שתכריע את המלחמה וניכשל.

הטעות הפטאלית של הממשלה היא שבתחילת המלחמה היתה לנו לגיטימציה להשתולל בלי מעצורים ולפרק להם את המדינה על אמת, אבל התמהמנו, עשינו כאילו, בומים על קוליים וכמיטב המסורת הפצצות ליד כדי לאותת לצד השני כמה אנחנו חזקים בשעה שהם פרשו זאת כחולשה. למה לא הפציצו להם את הדאחיה ביום הראשון למה איפשרנו להם לפנות את משפחותיהם משם?

והגרוע מכל קבלת חצי החלטות כל החלטות חלוץ הן חצי. להכנס חצי דרך, להלחם חצי דרך למנות חצי מפקד לא להיכנס, כן להכנס, להכנס רק חלק מהדרך.. או שנלחמים או שלא! או שמקבלים החלטות או שלא! אין חצי הריון ואין גם חצי מלחמה!,אם אדם לא מתאים יש יש למנות משהו אחר במשרה מלאה לא עוזר ולא נציג.

מי שצריך לעוף זה אולמרט פרץ חלוץ וגל הירש.
ישן 09-08-2006, 08:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בהחלט ייתכן שמדובר על חוסר כימיה כרוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי talshi1 שמתחילה ב "מלחמת הגנראלים: ""את ההחלטות בפיקוד צפון אני מקבל""

ולא בהכרח על חילוקי דעות בנושאים מאוד מהותיים. לי נראה דווקא שרה"מ והרמטכ"ל מעדיפים לנהל מלחמה עם "פאסון" ולא אוהבים את הדרגים שלוחצים לממש את היעוד של צה"ל בימים עברו - להביס את האוייב במהלך מאסיבי מרוכז (ומרובה אבידות), לשחרר את העורף מהאיום מחר בבוקר, ואת המילואים מחרותיים. השינוי המחשבתי שהחל לאחר מלחמת המפרץ ההיא, ושלמעשה מקובע אצל רבים מן הפוליטיקאים מכל הצדדים, הוא שעברו הימים בהם אזרחי ישראל יכלו לצפות שהזרוע הצבאית תעשה כל שהיא יכולה כדי להבטיח להם חיים. עכשיו אנו חיים בעידן שבו צריך להיות לכל אזרח ברור שלחייו יש תג מחיר מסויים והצלתו היא פונקציה של כדאיות. בשלב זה ישראל (לדעת אולמרט) נמצאת במצב שיווקי נחות ולכן תג המחיר של האזרח הוא נמוך ונמכר במחירי עלות בקושי. דרכי השדה לא מוכנים להבין את שיטת המחשבה הזאת, ולכן החיכוחים.

חברה welcome to the age of MBA for Business!

שום דבר לא אישי, זה רק עסק. אמריקה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 09-08-2006 בשעה 08:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:13

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר