לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2006, 22:08
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה ברוכה הבאה גם ממני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ניצנה לוי שמתחילה ב "חדשה בפורום"

גם אני אוהבת את הפורום הזה מאוד. אנשים כאן מאוד מכבדים אחד את דעתו של השני, מאוד רגישים ומפרגנים לאחרים. אנשים בעצם מדברים פה מהלב אל הלב.

אני מקווה שגם את תפרסמי פה דברים ואני מאחלת לך המון בהצלחה.

השיר שהבאת של יהודה עמיחי מאוד מצא חן בעיני. בחן מלא ציניות ובמילים פשוטות וקצרות הוא היטיב לתאר מצב בין אנשים, שהוא השורש/המקור להרבה מההתנהגות שלהם אחד כלפי השני.

אני ארשום כאן את השיר שוב:

אנשים משתמשים זה בזה כמרפא לכאבם,
אחד את השני שמים על הפצעים הקיומיים שלהם,
על העין, על הערווה, על הפה ועל היד הפתוחה.
תופסים זה את זה ולא רוצים להניח

הרבה פעמים אנו עושים דברים שאמורים לכסות על הכאב שלנו, ואנו משתמשים באחרים בשביל זה.
הפצעים הם:
עין = דברים שקשורים לראייה, למשל חזות חיצונית. לא כולנו חושבים שאנו יפים.
ערווה =סקס, בעיות מין, בעיות אינטימיות.
פה = בעיות אוכל (דיאטה), דיבורים - מדברים עלינו רע
יד הפתוחה=יד פתוחה בדר"כ מסמלת נדיבות. היא גם יכולה לסמל טוב לב. אולי כאן הכוונה שהפצע הוא שאנו לא רוצים שינצלו אותנו, את טוב ליבנו, את כספינו. במילים אחרות: אף אחד לא רוצה להיות פראייר.

כשהסתכלתי על השיר שוב, פתאום שמתי לב שאותם הדברים שאמורים לסמל את החלקים הכואבים בתוכינו - אותם פצעים קיומיים, הם בעצם גם סמלים לכלים שאנו משתמשים בהם כדי לרפא את הכאבים שלנו:
עין=כדי לרפא את הכאב שלנו שאנו חושבים אנו משתמשים בעיניים של אחרים: אנו משפרים את החזות החיצונית ורואים מהי תגובתם. אנו משתמשים בעזרים נוספים שקשורים לראייה כדי שיעזרו לנו להתגבר על הכאב הזה: טלוויזיה, עיתונים ומעצבי אופנה קובעים את הטון לגבי חזות חיצונית, ואם אנו לא רוצים או לא יכולים לענות על המוסכמות האלה, ואנו עדיים מרגישים כאב, אנו בורחים לפעמים לדבירם אחרים שקשורים לראייה: ראייה פנימית, האדם יפה מבפנים. וגם כאן אנו מסתמכים על עיניים של אחרים, ספרים של מיסטיקה או פסיכולוגיה, תוכניות טלוויזיה מסויימות שיגדו לנו שלפחות אנו יפים מבפנים.
ערווה=לא תמיד עושים סקס מאהבה. לפעמים זה מכבה את היצר, ולפעמים זה אמור לכבות ולמלא את הכאב והבור העצום שנמצא בלב.
פה= יש כאלה שאוכלים ואוכלים ואוכלים כשהם עצבניים. יש משהו בלב שמכאיב להם והם מנסים לפתור אותו באוכל. יש אחרים שמנסים לדבר עליו - בשביל זה צריך אנשים.
יד פתוחה=גם אנחנו נעזרים ולפעמים מנצלים טוב לב של אחרים - אם זה נוגע לטוב לב שלהם או אם זה נוגע לכסף - שנקבל מהם בדרך כלשהי כסף.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר