לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2006, 10:48
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע אימון הטנקיסטים צפוי להתמקד בהתמודדות מול הנ"ט

חיל השריון נערך לשינוי אופי האימונים של הטנקיסטים, וצפוי לשים יותר דגש מעתה על לחימה מול מטרות אנושיות ומול איום טילי הנ"ט - ופחות בלחימה כנגד מטרות טנקים. מסקנות אלו נתקבלו בחיל בעקבות חודש הלחימה האחרון בדרום לבנון.
במקביל, בוחנים גורמים בצה"ל ובמשרד הביטחון את האצתם של פרויקטים שונים למיגון כלי רכב משוריינים, ביניהם גם מערכת "מעיל רוח", שפיתוחה יושלם בתוך חודשים ספורים.
במפקדת קצין השריון הראשי עוסקים בימים אלו בתחקור האירועים השונים, אך כבר עתה ברור כי חרף המספר הגדול של חיילים שנפגעו בטנק, הצליחו טנקי המרכבה להקטין באופן משמעותי את מספר ההרוגים והפצועים. לעבר כוחות צה"ל נורו מעל 1,000 טילי נ"ט, ורק עשרות בודדות הצליחו לחדור את הטנקים.
"מלחמה זו מלחמה ולכוח בחזית תמיד יהיו נפגעים", אמר השבוע ל"במחנה" קצין השריון הראשי, תא"ל חלוצי רודוי. "טנק ממוגן לחלוטין, פירושו טנק שלא מסוגל לנוע, ואין ספק שמיגון טנק המרכבה מנע אבדות רבות. לראייה, במלחמת שלום הגליל ספג חיל השריון 95 הרוגים בשבוע הראשון".
"במסגרת ההכשרות והאימונים בחיל אנחנו מתרגלים כל הזמן את הנושא של איום טילי נ"ט, ולכן התרגולות שביצעו הלוחמים בלבנון היו מאוד מקצועיות", הסביר תא"ל רודוי.
במסגרת ועדות שיוקמו בזרוע היבשה לתחקור המלחמה, צפוי תא"ל רודוי לעמוד בראש ועדה שתעסוק באיום טילי הנ"ט, שבה ייקחו חלק גורמים מאגפי צה"ל השונים וממשרד הביטחון.

מקור :
במחנה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2006, 01:05
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
ואתה יודע מה הוא עשה ?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]תשמע ... בזמן האחרון..."

אם מדברים על חמים , אז לפחות אני חם במקלדת , במקרה הזה..(לא רוצה להחסחף לזלזול הבוטה שלך בסוף ההודעה הקודמת)
ואתה חם על ההדק.. מאשים , שופט ומוציא את העונש לפועל..

מאיפה אתה יודע אם השתמשו בתו"ל ? ידוע לי על לפחות יחידה אחת שעבדה לפי התו"ל והתוצאות ניכרות בלחימה , בתוצאותיה ובמספר הנפגעים.

ישנן כ"כ הרבה תהיות לגבי הפעלת השריון , אשר לובנו דווקא באשכול אחר ולכן אמנע מלהציף את הנושאים שנית באופן מייגע.

אני חושב שצריך להיות קצת יותר זהיר עם קביעות כמו שלך. לפי דבריך ,בוא נפטר את כל שרשרת הפיקוד , ונקדם את כל הג'וניורים .
במיקרים ברורים יותר של פישול אדיר שגרם לנפגעים ולנזק תודעתי ענק , לא קם מח"י והתפטר , כמו גם מפקד השייטת או הספינה או מפלג ים או מפלג מודיעין.
קתמ"ר צריך להתפטר כי לא יצר מסך אש מתגלגל.
קמנ"ר צריך ללכת הביתה כי לא נתן מודיעין שטח הולם.
וכו'...

אגב. שאלת "אי אפשר להביא מישהו אחר?"
מי יודע יותר טוב מה צריך לעשות בשריון מקשנ"ר בעצמו ?
ועדה חיצונית ? אולי עוד קצין כחול במסגרת השתלטות הכחולים על הצבא ?
ישן 27-08-2006, 01:18
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "ואתה יודע מה הוא עשה ?"

טוב, אני מאשים את השעה המאוחרת ... כי יש פה בעליל בעיה של הבנת הנקרא.

אני לא מבין על מה אתה מתרתח, ואני לא מבין מה צורם לך בהודעותי הקודמות. אז לפני שנלך לישון אנסה להסביר שוב, ולאט.

קשנ"ר אחראי על נושא בניית תו"ל השריון, הכשרות ועוד, כפי שציינת. כאשר תוקם (אם תוקם) ועדה שתבדוק את הנושא הנ"ל מישהו אחר צריך לשבת בראשה ולא קשנ"ר הנוכחי, ןזאת מהסיבה הפשוטה שלא שמים בראש הועדה המבקרת את ראש הגוף המבוקר.

ואם לא הובנתי... אני לא מבקש להחליף את קשנ"ר, אני לא מכיר אותו ואין לי הבנה מינימלית בפועלו של קשנ"ר הנוכחי, כוונתי היתה להחליף אותו כראש הועדה הבודקת.
מי יחליף אותו (בראש הועדה הבודקת) ? לאנשי השריון זכות דיבור - אוגדונר בהווה שהיה מפקד צוקי עובדה, קשנ"ר לשעבר שהיום משמש בפו"ם, מי שתרצה.

ישן 27-08-2006, 01:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
יש על מה להתאמן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שלומי_ל שמתחילה ב "קשקוש"

ויש אפשרות לזהות חוליית נ"ט קצר טווח לפני הירי או ארוך טווח אחריו.
כל טנקיסט אחרי שני מסלולים יודע בדיוק היכן תחכה לו הבזוקה. ובדיוק כמו שנכתב למעלה, הסיבה למיקום הבזוקה בעמדה הזאת איננה בשל כך שהגיוני שהם יתמקמו שם אלא בגלל שזה מסתדר במשפכי הירי.
עוד אבסורד הוא שלומדים שהחלצות יכולה להיות לפנים או לאחור, בפועל מתרגלים רק החלצות לאחור בתירגולת טילים (שוב עניין של משפכי ירי ובטיחות).
חובה שכל טנקיסט יבצע תירגולת טילים (נ"ט ארוך טווח) ברטוב (עם ירי פגז, מדוכות מא"גים וכו') ולא רק ביבש.
חובה שמסלול התקלות, יהיה מסלול התקלות ולא צפוי מראש.

באשכול קודם סיפרתי כיצד חוליית ביום אוייב שלא ממש עברה בי"ס אצל החיזבאללה בהיסתוות (אבל כן הספיקה לספוג כמה מטחים) חיסלה באימון יבש גדוד טנקים שלם.

הנה הסיפור:
לקראת הקו השני שלי בלבנון קיבלנו כח חי"ר לתרגול פתיחת ציר בדלאווה.
הרעיון היה שהטנק יהיה בעמדות שולטות, החי"ר ילכו ברגל על הציר, הנגמ"ש (במקרה הזה אכזרית) ייסע מאחוריהם. החי"ר ייתקל בנק"ל ונ"ט קצר טווח והטנק יסתער על המחבלים.
בגלל שלא הייתה הקצאה של שעות מנוע (שע"מ) הוחלט שרק הצוות שלי יתרגל וכל הגדוד יעמדו על תל שיפון ויראו איך אנחנו עושים את זה.
כך היה תירגלנו והיה יופי.
ישבנו עד הצהרים בלי לעשות כלום ופתאום החטיבה קיבלה הקצאה של שע"מ לכן הוחלט שכל הגדוד יבצע את התרגול באותו מתווה.
מכיוון שהצוות שלי כבר תירגל הוחלט שאנחנו שנשמש כביום אוייב (חיילים שמתחזים לחיילי אוייב).
יצאנו לשטח (בלי הטנק) והסתתרנו (צבענו פנים, שמנו מצנפות וכו')
חיפשנו משהו שיראה כמו משגר נ"ט קצר טווח, מצאנו זביל של 155 ומשגר לאו דרוס היטב.
התותחן שלי לקח את הזביל לאו ואני את הזביל 155.
בנינו שתי עמדות: באחת, על כיפה קטנה, "מחבל" אחד שהתקיל את הפ.צ. ובשניה בתוך טרסה מתחת לעץ שלושה "מחבלים" חמושים בנ"טים.
כל היום תירגלנו כשאמחבל אחד מתקיל את הטנק שבפ.צ. ממרחק, הטנק מסתער ושאר המחבלים תוקעים אותו מטווח של מטרים בודדים מהאגף או מאחור.
וכך טנק אחרי טנק, צוות אחרי צוות, גדוד טנקים שלם ביצע את התירגולת ואנחנו השמדנו אותם בזה אחר זה (מידי פעם החלפנו מיקום), היות שאף אחד לא טרח לחשוב כמובן שהמחבלים, אנחנו, ניצחנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ המחבל הראשון מתקיל את הפ.צ. והטנק מסתער עליו בלי לשים לב מה קורה באגף שלו ולחוליית הנ"ט שמחכה לו שם. ברקע, האכזרית נסוגה ומפעילה מיסוך.

^ אנחנו מסתתרים בעמדה שלנו ומצלמים את הטנק, הצוות שבטנק לא מבחין בנו.

^ הטנק מסתער לכיוון פיסגת הגיבעה, ה"מחבל" יורה בו מאחור.

^ הטנק מסתער לכיוון פיסגת הגיבעה, ה"מחבל" יורה בו מהאגף.

^ תמונה מבויימת, אחרי שהטנק חוזר לשטחי הכינוס.

מצבים כאלו יכולים להימנע אם טנקיסטים יתרגלו התמודדות עם נ"ט כשאת הנ"ט תדמה חוליית ביום אוייב (ורצוי מאד שיוכלו להרגיש את הפגיעה, פיינטבול אולי נשמע הזוי בטווחים כאלו אבל קיים אצל המשוגעים לדבר בחו"ל).
טנקיסט שיתרגל ילמד שהוא חייב לנתח שטח גם תוך כדי הסתערות ולחפש היכן הנ"ט יסתתר ויתקע אותו.

כמובן שגם הרעיון שהעלית על עבודה צמודה עם חי"ר כמשמר קידמי ואבטחה באגפים (בעיקר לצורך זיהוי יציאות ויאכון שלהן לטובת הטנקים, אוויר וארטילריה) הוא נכון מאד ורצוי שנלמד לעבוד יחד (גילינו במלחמה עד כמה אנחנו לא יודעים לעבוד יחד. עד כדי כך שבמקום להתחיל להתאמן ולכתוב תו"ל יש סיכוי שתתקבל החלטה לאחד את פלוגות החרמ"ש מכל חטיבת מיל' לגדוד חי"ר אחד ולוותר על החרמ"ש לחלוטין!).

ישן 27-08-2006, 08:49
  pbp pbp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
עוד משהו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש על מה להתאמן"

בזמן האחרון יש הקצאה לירי פגז לנ"ט - בד"כ זה חלול אבל היו מקרים (בגלל הקצאות תחמושת ומשפכים) שזה היה חץ....
בכל אופן, אני זוכר שבמחזור האחרון שלי התווכחתי עם המ"פ שלי איפה לשים את הנ"ט אני טענתי שצריך לשים אותו בטווחים רחוקים והוא טען ש500 מ' זה מספיק, בא המג"ד והכריע שאכן צריך לירות לטווחים קצרים....
אותו שבוע, פלוגה שלמה ירתה חץ 5 לטווח של 540 מ', לאותה מטרה שנמצאת באותו מקום (על גבעה בולטת) כמובן שכולם פגעו....

כשהיינו מתאמנים בנבי מוסא תמיד כשהיינו יורים פגז לנ"ט זה היה באותו המקום ואף פעם לא באמת סרקו וחיפשו אותו, וגם אם היה נ"ט במקום שונה לא היה זמן כי רצו להריץ מסלולים אז פשוט איתרנו להם אותו וסגרנו את העסק...
ישן 27-08-2006, 12:12
  Rotten_Eddie Rotten_Eddie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי pbp שמתחילה ב "עוד משהו"

לדעתי דווקא הישועה לא תבוא מהאימון הרטוב, אלא מהיבש.
באימון דו"צ אין כמעט הגבלות, אפשר לעשות הכל ולירות על כל אחד ולכל מקום, אין את השטויות של ג.ג ומשפכי ירי. צה"ל רק צריך להשקיע במערכות האלה(נמאס ממיילס בן שמונה שנים שבקושי עובד).
בשבוע מלחמה בקמ"ט שלי נעשה דו"צ טנקים שכלל גם חוליות נ"ט שהסתובבו במרחב והסתתרו. זה הראה לחניכים עד כמה קשה לזהות את החוליות ועד כמה הם ניידים - במשך כל הקורס אתה מתרגל צוות בזוקה אש מימין\שמאל. ופתאום זה צוות בזוקה אש מאחור, אחרי שחצית איזו פתחה.
הרבה פגזים, מדוכות, רימונים ומאגים לא ישיגו כלום בסופו של דבר בשביל השריונר זה סדר פעולות קבוע שמפעילים כלים שונים בסדר שונה, אין שום בעיה לעשות את זה ביבש, ולהגיע לרמה גבוהה..
דבר אחר לדעתי שצריך לשנות הוא נושא תרגולות הפינוי בתוך הטנק.
אני עוד מעט נכנס לשבוע תרגולות עם החיילים שלי, ולדעתי לא יהיה אף ה"ן שיכלול תרגולות עכשוויות, ועושה רושם שהתרגולות המוכרות, כבר לא רלוונטיות כמעט באיום הנוכחי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר