לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2006, 20:54
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
פרשת "האונס בבסיס": לא יוגשו כתבי אישום

פרשת "האונס בבסיס": לא יוגשו כתבי אישום

ערוץ 2: הפרקליטות הצבאית לא תעמיד לדין פלילי חיילים שקיימו יחסים עם הנערה בת ה-13 בבסיס חיל האוויר בנבטים

הפרקליט הצבאי הראשי החליט שלא להגיש כתבי אישום פליליים ב"פרשת האונס" בבסיס חיל האוויר בנבטים. בערוץ 2 דווח, כי בפרקליטות הצבאית הגיעו למסקנה שלא ניתן להגיש כתבי אישום בעבירה של "בעילת קטינה בהסכמה" נגד איש מהמעורבים בפרשה. זאת, משום שהנערה בת ה-13, עמה קיימו החיילים יחסי מין, הציגה עצמה כבת 17.

130 חיילים נחקרו בפרשה. חלק מהם, חיילים ומפקדים כאחד, יועמדו לדין משמעתי על "התנהגות שאינה הולמת" ועל כך שלא ידעו על המתרחש בבסיס.

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, טוענת כי ההחלטה שלא להגיש כתבי אישום נגד המעורבים בפרשה היא פגומה ו"מדיפה ניחוח חריף של טיוח וכישלון מוסרי של רשויות החקירה והתביעה הצבאית". לדברי גלאון, "שוב הוכח שצה"ל אינו מסוגל לחקור את עצמו בצורה אמינה. כשאונס קבוצתי נגמר בצעדים משמעתיים, צה"ל נותן יד לגמד את חומרת הפשע".

http://news.walla.co.il/?w=//968991

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2006, 23:08
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני חושש שאני מסכים עם גלאון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "פרשת "האונס בבסיס": לא יוגשו כתבי אישום"

כי איכשהו, אני מתקשה להאמין שהיה מדובר בכזה מספר של מעורבים - כמה עשרות - במשך זמן רב, בבסיס סגור, ואף אחד לרגע לא ידע את גילה האמיתי.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 03-09-2006 בשעה 23:20.
ישן 04-09-2006, 05:30
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "פרשת "האונס בבסיס": לא יוגשו כתבי אישום"

אני לא מסכים,
אין כאן עניין מוסרי, מוסרית יש כאן כמובן כישלון גדול, העניין הוא טכני (לפי מה שכתוב בכתבה..), טכנית אין די ראיות להעמיד אנשים למשפט (בעיקר בגלל שהבחורה הציגה עצמה כבת 17). זהו יסוד של הדמוקרטיה- אין אדם אשם עד שהוכחה אשמתו, וחובת ההוכחה מוטלת על המדינה. טוב שיש עיקרון כזה, הרי כולנו מסכימים שזהו עקרון ברזל בכדי שאף אדם חף מפשע לא ישב בכלא.
עכשיו באה זהבה גלאון וגם אתם ומבקשים לכופף את העיקרון הזה רק בגלל שהפשע הספציפי הזה היה בכותרות והוא לא מוצא חן בעיניכם....
אני לא מסכים עם הגישה הזו, זוהי התרת דם ומתכון לאנרכיה "אין מספיק הוכחות? לא נורא, בוא נזרוק את האנשים לכלא בכל מקרה...".
זוהי רק התייחסותי בהיבט הפלילי, בהיבט הצה"לי העניין שונה לחלוטין, וחיל האוויר כמובן חייב להעניש במגבלות של מה שמותר לו (פיטורים, הורדה בדרגות וכו') את האנשים שהיו אחראים ושותפים לארוע זה.
אמיל.

ישן 04-09-2006, 06:56
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני חושב שאתה מבלבל בין המונחים "כתב אישום" ל"הרשעה".
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אני לא מסכים, אין כאן עניין..."

ובהיבט המוסרי, יש כשל מוסרי רציני מאוד אם אחראים מחכים עד עכשיו כדי להחליט האם לנקוט בהליך משמעתי. בפרט אם משווים את זה למהירות הרגילה שבה צה"ל נוקט בהליכים משמעתיים נגד, נניח, עבירות סמים, או עבירות משמעתיות אחרות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר