לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2006, 00:52
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
את זה לא אני אמרתי. האלופים לחלוץ-"על כשלונות כאלה מישהו צריך לקחת אחריות"

"על כשלונות כאלה מישהו צריך לקחת אחריות", כך הטיחו אלופי צה"ל במילואים, בשיחה נוקבת עם הרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוץ במחנה צריפין, בעקבות המלחמה בלבנון. בשל העובדה כי רבים מבין הנוכחים לא הספיקו להשמיע את דעתם, נקבע כי בזמן הקרוב תיערך פגישה נוספת בנושא. "השיחה הייתה נוקבת, אבל ברוח עניינית וטובה", אמר ל-ynet אחד האלופים בתום המפגש.

בשבוע האחרון עורך הרמטכ"ל סבב בין מפקדי צה"ל כדי לשמוע את דעתם על המלחמה בלבנון. תחילה נפגש עם מפקדי המילואים הבכירים שלקחו חלק במלחמה ושמע את טענותיהם, אתמול המשיך בדיון ארוך עם המפקדים מהמערך הסדיר והיום עמד בפני השיחה הקשה מכולם, עם עשרות אלופי צה"ל במילואים. תחילה הציג הרמטכ"ל במשך כשעה את המהלכים המרכזיים במלחמה, את אופן קבלת ההחלטות והפעולות. הוא סקר את ההישגים ואת הבעיות שנבדקות כעת בשורה של ועדות חקירה ורק לאחר שסיים את דבריו, פתחו האלופים את הפה.
"זה היה דו-שיח מעמיק. אמרנו לו מה אנו חושבים", סיפר אחד האלופים שהיו בכנס, "היו כאלה שהשתמשו במילים קשות, ביקשו שיהיה מי שייקח אחריות כי כך צריך עשות כאשר נכשלים והיה נדמה שניתן היה לעשות את המלחמה הזאת אחרת מהרבה בחינות".
אלוף אחר שנכח בפגישה סיפר כי הרמטכ"ל ניסה להדוף חלק מן הביקורת, אך הדוברים לא ויתרו. עוד קודם לפגישה קיימו חלק מן האלופים בצריפין צוותי עבודה ועשו הכנות לקראת השיחה עם חלוץ. "לא הגשנו לו מכתב ולא עצומה, אבל ניסינו להבהיר לו את התחושה הקשה שיש לנו וגם בציבור", אמר אחד הנוכחים.

בתוך כך, נשמעה היום ביקורת פנימית בצה"ל על הכנס שנערך אתמול במחנה גלילות בו לקחו חלק מפקדי הגדודים, החטיבות והאוגדות מהמערך הסדיר של צה"ל, יחד עם פורום המטה הכללי ובראשות הרמטכ"ל. "הייתה תחושה שאף אחד לא רוצה לומר את מה שהוא באמת חושב. היו מפקדים שהצניעו את הביקורת והטעויות והדגישו את ההישגים. נראה היה כאילו יישרו קו עם הרמטכ"ל שניסה לשדר תחושה שהכל בסדר וניצחנו במלחמה", אמר ל-ynet אחד הקצינים שלקח חלק בכנס.
על אף שהכנס ביום שני התנהל במשך שעות ארוכות, היו מפקדים שלקחו תפקיד מרכזי במלחמה והעדיפו שלא לדבר. "הם ישבו ושתקו וזה היה מביש", אמר הקצין. מפקדים אחרים שהיו בכנס ציינו כי גם כאשר ניסו הדוברים להשמיע ביקורת, דוגמת תא"ל אייל אייזנברג, מפקד "עוצבת האש" שדיבר על כשירות לקויה של צבא היבשה, דאג הרמטכ"ל להדגיש את הדברים החיוביים, תוך התעלמות מופגנת מהדברים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3300232,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-09-2006, 01:06
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אמרתי בעבר ואומר שוב ושוב... לחלוץ לא היה שום סיכוי להצליח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "את זה לא אני אמרתי. האלופים לחלוץ-"על כשלונות כאלה מישהו צריך לקחת אחריות""

לחלוץ, עד כמה שיהיה טייס, קצין ואיש ארגון מוכשר- לא היה שום סיכוי שבעולם להצליח במשימה.

הוא מונה לתפקידו כיוון שהזדהה עם משימת ה"התנתקות"
(ואני לא רוצה להכנס כרגע לויכוחים בעד ונגד ההתנתקות- כי זה כבר לא רלוונטי)
ויכל להיות אחלה רמטכ"ל לולא פרצה המלחמה הזו.
אבל המלחמה כן פרצה- וחשפה אותו במערומיו.
קצין שמעולם לא פיקד על עוצבה, מעולם לא שימש כאלוף פיקוד
מעולם לא הוכשר ללוחמת שדה ושריון
(בניגוד לעבר- שכל קצין שרצה לקבל תפקיד מפקד אוגדה וצפונה היה חייב לעבור הסבה לשריון),
הוקפץ לראש הפירמידה. ו"הוקפץ" זו המילה הנכונה.

בקיצור- מינוי האיש הזה, מוכשר ככל שיהיה
היה חסר כל סיכוי מלכתחילה.

ואני מצטער לכתוב זאת שוב, אבל-
אמרתי לכם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:58

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר