לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2006, 13:21
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
מה הקטע ש 10% שירות זה חובה? ולמה מקומות קובעים חוקים משלהם !?

טוב, אני אנסה לקצר אבל יש בסיפור קצת אמוציות אז תסלחו לי מראש.

אתמול הייתי בפאב מסעדה מסויים בהרצליה.
חגגנו שם מסיבת פרידה מידידה מאוד טובה שלי.
הזמנו מקומות מראש והגענו 7 אנשים.
ישבנו שם במשך שעתיים, המקום מאוד רועש ולכן הייתה בעיה לבש ופשוט לדבר וכו'.
אז החלטנו אחרי סך הכל שעתיים ללכת.
כאשר ביקשנו לשלם וללכת, פתאום המלצרית אמרה (יותר נכון באה ביציאה)
שלא הגענו למינימום שלנו, שהוא - 50 שקל לכל בן אדם.
(פעם היינו באים יחסים הרבה למקום ולא זכור לנו שהיה שם אי פעם מינימום לתשלום)

הבעיה היא, שלא אמרו לנו שיש מינימום (ואני באמת לא משקר, פשוט לא אמרו)
לא בטלפון, לא בכניסה, ולא המלצרית בתחילת הערב. (הגענו בממוצע ל 33 ש"ח לבן אדם ז"א חסר עוד 17 לכל אחד 17*7=119)
אז התחלנו במשהו שהתחיל בשיחה וחשבנו שיבינו ונצא כבר משם כדי להמשיך את הערב.
במקום זה, התחיל ויכוח, שאנחנו חייבים להזמין ואי אפשר שלא להגיע למינימום...
הויכוח המשיך ב"זה החוק במקום" "אבל לא אמרתם לנו כלום" וכו' וכו'.
בסופו של דבר הגיע "המנהל" בחור בן 25 בערך שלדעתי היה עוד מלצר פשוט ותיק יותר במקום.
שאמר שהמינימום שלנו צריך להיות 40. (יענו מוותר לנו) וזהו. שנסגור את זה על כאילו 280 שקל.
שזה אומר עוד 49 (7*7)שצריך לשלם.
המשכנו בויכוח אבל רק כדי ללכת החלטנו לשלם כבר ולסיים עם זה.
הם החזיקו אותנו עוד 15 דקות בלי להביא לנו את החשבון
ואחרי שסוף סוף קיבלנו אותו... היינו צריכים לשלם 305 שקל,כבר לא היה אכפת מכלום העיקר ללכת, שמנו אם אני לא טועה 350 או משהו כזה. שזה עוד תוספת בכלל על שירות שלא היינו צריכים לשלם עליו (המידורי היה עם מים רגילים או משהו כזה... לא טעים לגמרי, והיו 10 כנפי עוף במקום 12- אבל לא משנה) המלצרית התחילה להתווכח שאין 10% על שירות....

עכשיו מגיע השאלה: ממתי זה "חוק" לשלם 10% ? זה טיפ לא?! וטיפ משלמים אם השירות היה טוב, לא כך? כמובן שבארץ זה ניהיה "חוק" שהוא לא כתוב, לשלם טיפ לא משנה איך היה השירות. תמיד שמים טיפ - וטיפ בעיקרון זה טוספת. אבל 10% שירות?

והמלצרית עוד אומרת שזו המשכורת שלה, אני מכיר אנשים שעובדים במרכז, ואני יודע שבמקומות כאלה לא משלמים מינימום, מי שמקבל מינימום הוא ממש "נדפק", אבל ה10% זה המשכורת שלה? מה?!!
היא חייה מטיפים? והיא עוד אומרת לי "מבחינתכם הייתי 10" ואת הבעיות שיש לכם עם המינימום של המקום תפתרו עם המנהל...

אני חושב שהבנת את הפואנטה.

מה שהכי חשוב, שלא בכניסה ולא בתפריט לא היה כתוב שיש מינימום.
בשום מקום, הכל בעל פה (וכמובן שלא אמרו לנו אז לא היה שום "בעל פה" )

אז ככה:
*האם עשינו נכון ששילמנו את ה 40 מינימום או שהיינו צריכים פשוט לקום וללכת להם בפרצוף?
*מה הקטע של ה 10% שירות? ממתי זה חוק? אין חוק כזה נכון? ובכלל לגבי טיפים? אתם תמיד נותנים טיפ? או לפי השירות שניתן לכם?

מקווה שתקראו הכל, הדעה שלכם חשובה לי, כי אני מאוד מאוד עצבני על הערב הזה... תודה לכם !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2006, 14:03
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
יצאתם פראיירים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "מה הקטע ש 10% שירות זה חובה? ולמה מקומות קובעים חוקים משלהם !?"

1. אם לא אמרו לכם מראש וזה לא היה כתוב בשומקום אז למה לשלם? מה היו עושים לכם? לוקחים אותכם לחדר אחורי ודופקים בכם מכות?

לפני חודש נתתי את הPS2 שלי למעבדה לקבל הצעת מחיר ופתאום מתקשרים אלי כדי שאני אבוא לאסוף את המכשיר אחרי תיקון ולשלם 250 שקל. הייתי בהלם. סה"כ ביקשתי הצעת מחיר (אתה מבקש הצעות מכמה מעבדות והולך להכי זולה).
אז הלכתי עם אחי למעבדה ושם אמרו לי שעד סכום של 250 שקל הם יכולים לתקן ולחייב אותי מבלי להודיע לי. הם הראו לי שעל הקיר יש מסגרת פצפונת שכתוב בה בכתב קטנטן שככה זה עובד במקום (כמו שהמנהל אמר לך ש"אלו חוקי המקום"). אז רבו איתי, אמרו לי שיהרסו לי את המכשיר אם אני לא משלם ובסוף יצאתי משם עם המכשיר בלי לשלם אגורה. אסור לוותר! מה, אתה מחלק נדבות לעשירים?!

2. הטיפ הוא לא חובה וטיפ זה לא משכורת. אם דרשו ממך לשלם טיפ אתה יכול לתבוע את המקום ואם המלצרית באמת לא מקבלת משכורת וחיה על טיפים היא יכולה לתבוע את המעסיק שלה. גם כשכתוב לך בתפריט שאתה צריך לשלם "תוספת ביטחון" אתה יכול להגיד למלצר שלך שאתה מסרב לשלם את זה. זה לא חוקי. זה כמו שיבקשו ממך "תוספת ניקיון" או "תוספת בנינו דלפק חדש". הם סה"כ מנסים לממן את השמירה ע"י ניצול העובדה שמעט אנשים יעיזו להגיד שהם לא משלמים כדי לא לצאת קמצנים מול החברה או החבר'ה. זו גנבה מתוחכמת. זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 09-09-2006 בשעה 14:12.
ישן 11-09-2006, 12:19
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אתה ממונה על סווג האנשים כקמצנים?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי kukURIku שמתחילה ב "מה יש לפרט?"

אני שמח שאתה נדבן הפורום- אבל זה לא אומר שכולם צרכים להיות אתה- החברה לא אהבו את המקום והחליטו בצדק לעבור לשבת במקום אחר, אין שום סיבה שישלמו על כך. 10-12%, זה ממש לא משנה זה לא חוקי בכל מקרה, אני משלם את זה(ובד"כ הרבה יותר מזה), אבל רק בגלל שאני מודע שרוב בעלי הפאבים\מסעדות הם גנבים קטנים שמשעבדים את העובדים בתנאי עבדות, ובהרבה מקרים אפילו אין הם משלמים את המינימום ע"פ חוק. אבל לשלם את ה10%, זה אומר להיות נחמד ולא לדפוק את המלצר, במקרה הזה מדובר בלשלם לבעל המקום הגנב, ואין שום סיבה לעשות זאת, גם אין שום סיבה להשאר במקום לא נחמד, לכן עוזבים משלמים כמה שבאמת צריך, ועוברים לשבת במקום נחמד יותר.
כל הדבורים של "בפעם הבאה..." הם פלצנות לשמה ולא רלוונטיים במקרה הטוב.
ישן 10-09-2006, 01:49
  SNimrod SNimrod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.06
מעצבן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "מה הקטע ש 10% שירות זה חובה? ולמה מקומות קובעים חוקים משלהם !?"

אין צורך לדפוק את המלצריות.. הן בדרךכלל באמת מקבלות את כל המשכורת שלהן מטיפים בלבד.
אסור לאף אחד להכריח אותכם להזמין ב 50 שקל אם לא הודיעו על כך מראש. שיבלבלו לכם בביצים כמה שהם רוצים. מה שהייתם צריכים לעשות זה לשלם את חובכם פלוס 10% לפחות למלצרית ולצאת משם. אני אישית הייתי מסביר לאחראי יפה יפה שהוא יכול להביא לי את החשבון ולקבל את הכסף שמגיע להם פלוס טיפ נדיב, או לסרב לתת לי את החשבון וללכת לחפש מי ינענע אותו.

יש בארץ הרבה ערסים חצופים שקונים אספרסו אחד יושבים 4 שעות וחושבים שקנו את המקום. ויש גם עסקים חצופים שמנסים לסחוט כסף בדרכים לא דרכים.
אתה צריך להיות הוגן, ולשלם את מה שדרוש ומקובל במקומות כאלה.
ישן 10-09-2006, 13:36
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
טוב... אני אגיב על כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "נ.ב. כתובת+שם+פרטים "מזהים"...."

קודם כל זה לא היה יום הולדת אלה מסיבת פרידה.

הכרנו את המקום מקודם והוא היה בסדר גמור (עד לפני 4 חודשים האחרון מאיתנו היה שם ולא היה אז מינימום אז לא ידענו על קיום המינימום ואנשים שדיברתי איתם אחרי זה גם לא זוכרים שמתי שהם היו שם היה מינימום)

עוד דבר- לדעתי למלצריות שם כן משלמים משכורת פשוט המלצרית עצמה רצתה לסחוט קצת כסף.

המקום לא יסגר, הוא שם כבר כמה שנים. ואני לא חושב שאחרי הבלגן שהיה להם איתנו, הם יתנו לדבר כזה לקרות, ויעשו הכל כדי לוודא שאנשים יודעים שיש שם מינימום וכל הקשור לכך.

עוד דבר- העניין הוא שאם לא היו אומרים לנו להוסיף את ה 10 שקלים כל אחד בלי קשר לזה שלא הזמנו את זה בכלל היינו שמים גם טיפ. וכשחושבים על זה. שמנו 350 שקל. זה 45 שקל יותר ממה שהיינו צריכים לשים בחשבון. וזה יותר מ 10% מהחשבון (החשבון היה 305) כאשר הוא בכלל היה אמור להיות 280.

וגביך קוקוריקו... אתה באמת מעצבן בתגובות שלך... קודם כל אל תכנס לי לכיס, קמצנים תגיד לחברים שלך שאתה מכיר.

אם לא מוצא חן בעיניי המקום ומתוך 9 הזמנות שהעשינו באותו ערב 2 לא היו בסדר (והזמנו 3 דברים שמתוכם 2 לא היו בסדר זה אלה שהמקום מכין בעצמו... כנפי עוף ומידורי סאוור, היו גרועים... למה שאני אתעקש להזמין עוד אם אני לא אוהב את מה שהם מגישים)
ואני מרגיש שאני צריך קצת להגן על עצמי, אם לא הבנת... התכוונו ללכת למקום אחר, אז זה לא היה קטע של כסף וקמצנות, אלה עקרון- המקום היה לא טוב !

וכן, תאמינו לי שהמקום הזה הוריד מהרשימה שלו לפחות 50-100 לקוחות כי לא פרסמתי את זה רק כאן.
ישן 10-09-2006, 18:02
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הוצאת דיבה זה אך ורק כאשר אתה מספר/אומר דברים שלא קרו...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "ברמן.. אהבתי את ה נב שלך."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oleg_gold
הסיבה שאני לא מפרסם את השם היא באמת בגלל הוצאת דיבה.

או אל תקנו/תלכו ל כי הוא לא טוב....ברגע שאתה מספר דברים כהווייתם, כל אחד עושה את השיקול שלו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:06

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר