לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2006, 12:44
  2618 2618 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
דוגמא ממלחמת ההתשה - קבלת החלטה על הקמת קו בר לב
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "זה צרם גם לי אתה צודק"

אני לא יודע עד כמה אמיתי הסיפור שלהלן, אבל הוא מלמד אולי שאם אתה לא נמצא פיזית בשטח, ההחלטה שלך עלולה להיות שגויה.

כאמור בזמנו היו ויכוחים במטכ"ל לגבי הצורך בהקמת קו ביצורים על תעלת סואץ. הנושא נסחב ימים רבים ותוך כדי כך כל יום היו לצהל אבדות רבות בנפש כתוצאה מירי מהצד המצרי של התעלה.
באחד הימים החליט שר הביטחון לרדת לתעלה עם בכירי המטה הכללי. תוך כדי ביקור בעמדות המצ'וקמקות
שהיו אז, הונחתה על הפמליה הנכבדה אש ארטילרית כבדה. כולם נשכבו בתעלת המגן (לא היו כאמור מוצבים) והיו סיפורים שחלק מהם אף עשה במכנסיים מרב פחד.
לאחר מספר ימים מארוע זה הוחלט על הקמת קו מוצבים שיאפשרו הגנה טובה יותר על החיילים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2006, 13:08
צלמית המשתמש של roli_bark
  roli_bark roli_bark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.06
זה נכון, אך בחלקו ....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי 2618 שמתחילה ב "דוגמא ממלחמת ההתשה - קבלת החלטה על הקמת קו בר לב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2618
אני לא יודע עד כמה אמיתי הסיפור שלהלן, אבל הוא מלמד אולי שאם אתה לא נמצא פיזית בשטח, ההחלטה שלך עלולה להיות שגויה.

כאמור בזמנו היו ויכוחים במטכ"ל לגבי הצורך בהקמת קו ביצורים על תעלת סואץ. הנושא נסחב ימים רבים ותוך כדי כך כל יום היו לצהל אבדות רבות בנפש כתוצאה מירי מהצד המצרי של התעלה.
באחד הימים החליט שר הביטחון לרדת לתעלה עם בכירי המטה הכללי. תוך כדי ביקור בעמדות המצ'וקמקות
שהיו אז, הונחתה על הפמליה הנכבדה אש ארטילרית כבדה. כולם נשכבו בתעלת המגן (לא היו כאמור מוצבים) והיו סיפורים שחלק מהם אף עשה במכנסיים מרב פחד.
לאחר מספר ימים מארוע זה הוחלט על הקמת קו מוצבים שיאפשרו הגנה טובה יותר על החיילים.

הסיפור האמיתי הוא יותר החלטה אסטרטגית:
המעוזים הראשונים [ בעצם מוצבים ] בקו התעלה לא היו יותר מאשר עמדות חפורות. אבל עד לסוף מלחמת ההתשה (ספטמבר 70) הם התפתחו למעוזים אמיתיים, עם שכבת מיגון "שכפ"ץ" רגילה שכללה מסילות ברזל (שנלקחו ממסילת הרכבת רפיח-קנטרה), ועליהם אבנים וחול, תעלות קישור מדופנות פח גלי, חצר אחורית, מיקוש מסביב.

תוך כדי מלחמת ההתשה הוברר שזה אינו מהווה מיגון מספיק כנגד פגזים תלולי מסלול, והוקמו הסוללות לאורך כל התעלה. הן הוכחו כטובות כמגינות כינון ישיר + אופטימליות להקמת תצפיות במרחבים המתים שבין המעוזים [התרגולת להקמת תצפית מהירה היתה: נגמ"ש במדרון האחורי של הסוללה, חייל אחד בתצפית + 3 האחרים על קפה (או ישנים) מתחת לאוהל שמיכה מאולתר מאחור ].

לאחר מלחמת ההתשה , עקב החלטה אסטרטגית על הקמת קו הגנה משופצר, הוקם קו חדש של תעוזים לאורך "ציר חתם" [ 8 עד 10 ק"מ מקו המעוזים בתעלה ]. נבנו שכבות מיגון חדשות גם למעוזים וגם לתעוזים. היו אלו ה"גביונים" - אותן קופסאות רשת ברזל שבתוכן מולאו חלקי סלעים [ ששונעו מהצפון ]. שכבת המיגון החדשה על גבי המעוזים/תעוזים הורכבה מ 5 קומות של ה "גביונים" הללו !!!

נערך לאחרונה ע"י roli_bark בתאריך 16-09-2006 בשעה 13:20.
ישן 16-09-2006, 09:59
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
קטונתי מלהכריע מה השיטה הנכונה ביותר לניהול מערכה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "חמ"לי הפלסמה הממוזגים הללו - איך צה"ל הדרדר ?"

אבל מסכי הפלזמה, כמו כל דבר אחר בחיים טומנים בחובם ברכה וקללה:

היתרון: יש לך תמונת קרב שבחיים לא תוכל לראות אם אתה רוכן מאחורי גדר אבנים כשיורים עליך מכל הכיוונים

החיסרון: אתה מנותק לחלוטין מאותם אלה שמסתתרים מאחורי הגדר ונלחמים על חייהם.

עכשיו, כמו שרועי כתב, צריך לדעת איך להשתמש ביכולות של כל המערך הטכנולוגי שאתה מכנה בבוז - "מסכי הפלזמה" מבלי לאבד קשר לשטח. איך עושים את זה? אולי מותירים את הפלזמות לאוגדונרים, אולי באמצעות עוד טכנולוגיה שתעביר את התמונה למח"ט במחשבונצ'יק נייד שלו, כך שהוא יוכל להיות עם הלוחמים ועדיין מחובר.

כך או כך, ה"פלזמות" הן כלי מצוין שראוי לנצלו רק צריך לדעת איך.

אה ואין לי ערוץ 10 כך שלא ראיתי את כל הסיפור שמרעיש את הפורום. איפה זה בדיוק נחילים?
ישן 16-09-2006, 10:05

לא אני טבעתי בבוז את המושג "מסכי הפלזמה" !!!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "קטונתי מלהכריע מה השיטה הנכונה ביותר לניהול מערכה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי odedy
... צריך לדעת איך להשתמש ביכולות של כל המערך הטכנולוגי שאתה מכנה בבוז - "מסכי הפלזמה"

מי שטבע מושג זה ראשון [ על כל המשמעויות ] בקונוטציה של "ייתכן וניסחפנו קצת טכנולוגית"
היה הרמטכ"ל שלך דן חלוץ.

ציטוט:

-------------------

חלוץ: הפלזמה שינתה את הפוקוס הפיקודי

במפגש עם קציני מילואים של הצנחנים, התייחס הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, למחדלי המלחמה וללקחים: "לא אברח מאחריות, ברגע שיתברר שצריך לקחת אותה". לדבריו, "יכול להיות שהטכנולוגיה משכה אותנו למקום אחר מבחינה פיקודית"
ynet
הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, אמר במפגש עם קציני מילואים של חטיבת הצנחנים הצפונית שהתקיים בבסיס צה"ל במרכז הארץ, כי הוא מוכן לקחת אחריות על מה שקרה בלחימה: "בנושא האחריות - לא אברח מאחריות, ברגע שיתברר שצריך לקחת אותה". דברי חלוץ שודרו הערב (יום ה') בערוץ 10.

הוא נשאל בעניין תפקוד המפקדים בשטח בזמן הלחימה. "בזמן הפינוי אמר אחד המפקדים 'זה לא חייל שלי ואני לא אחראי על הפינוי שלו'. מה לגבי מפקד שמחפשים אחריו רבע שעה ומתברר שהוא מתחבא בתוך הטנק?", שאל אחד הקצינים.

הרמטכ"ל השיב: "שמעתי את מה שאמרת לא בפעם הראשונה, ולכן יש צוות שהולך לבדוק את הנושא הזה. הוא יעבוד, יעשה תחקיר יסוד, יחידה יחידה ונמצא בסופו של דבר גם את הדברים האלה. לא נמצא בשביל לחפש אשמים אלא בשביל להבין את התופעה - אם היא קרתה, למה היא קרתה ואיך אנו עושים אחרת בפעם הבאה".

"יש דבר אחד שאני יכול להגיד - יכול להיות שהטכנולוגיה משכה אותנו למקום אחר מבחינה פיקודית. ועוד יותר מכך - שצגי הפלזמה במקומות כאלה ואחרים שינו לנו את הפוקוס הפיקודי, לגבי איפה נכון שמפקד יימצא בזמן מסוים".

-----------

נערך לאחרונה ע"י roli_bark בתאריך 16-09-2006 בשעה 10:08.
ישן 16-09-2006, 11:00
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תגובה של גולש בפורום סקופים טיפוסית....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "אין כמו לרוץ עם הסכין בין השיניים ולהיכנס עם הראש בקיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יסעור
ולהיכנס עם הראש בקיר...להעלות את הפלזמות באש עוד היום !!

... בכל אופן, הגזמת וחבל שאתה לא משכיל לראות את היתרון העצום הגלום בחפ"ק כזה. כשאתה מקבל את תמונת הקרב כמעט במלואה, הרי שיש לברך על כך ולא להתלהם...

ישן 16-09-2006, 13:00
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לרולי ועודד..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "שוב, אין שום דבר נגד שיפור..."

מדוע אין אפשרות לראות את הכל במסכי פלאזמה בחפ"ק צמוד לשדה"ק? אולי משום שקצת קשה לנייד עמדה כזו ממקום למקום. לדעתי, (אמרתי אותה ואומר שוב...וכאן מגיעה התשובה גם לעודד) יש צורך להכשיר קצינים יעודיים לשם הפעלת חפ"ק מעין זה, (לא משנה, כרגע אם זה קמב"צ רמ"ט תקראו לזה איך שתרצו...לצורך ענייננו - קצינים ייעודיים)שיידעו לסנן את הררי המידע ואת הרלוונטי, להעביר הלאה לדרג הפיקוד בשטח, תוך שמירה על קשר רצוף איתם. רעיון שחשבתי עליו: הייתי לוקח כמה נגמ"שי פיקוד והופך אותם למעיין חפ"ק דומה, שגם בו יוקרנו על מסכי פלאזמה חלק מן המידע, לפחות זה הרלוונטי שיועבר ע"י החפ"ק אל המפקד בשטח ובהתאם הוא יוכל לקבוע את המשך הפעולה.

ישן 16-09-2006, 11:45
  Asaf X Asaf X אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.05
מה הסיפור של אנשים?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "חמ"לי הפלסמה הממוזגים הללו - איך צה"ל הדרדר ?"

מה אתה מבין במה שעושים באותם מקומות שבהם מוצבים מסכי הפלסמה? שירתת באחד מהם אי פעם?
אולי אתה גם רוצה לבטל את חיל המודיעין - שם יש הרבה יותר מסכי פלסמה מאשר לוחמים עם סכין בין השיניים?!
אולי אתה גם רוצה לבטל את יחידות המבצעים המיוחדים למיניהן, את טייסות המסק"רים שמספקות סיוע צמוד וקריטי לכוחות הקרקע ואת טייסות הקרב של חיל האוויר שהן האמצעי הישיר היחיד העומד לרשות ממשלת ישראל כיום לשם תקיפת מטרות כוח וערך בעומק?!
אתה בכלל יודע מה העלות של לתקוף את האויב בשטחי הכינוס שלו (מה שחיל האוויר מסוגל לעשות) לעומת העלות הגבוהה פי כמה של להתמודד מול אותו אויב בחזית?

אכן, אין ספק שהמלה "מסכי פלסמה" מייצגת חטא גדול כמעט באותה מידה כמו המלה "קפיטליזם": את שתיהן אפשר פשוט להפטיר בזלזול בלי צורך לציין מה, בעצם, כל כך גרוע בהם.
ישן 16-09-2006, 12:17

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Asaf X שמתחילה ב "מה הסיפור של אנשים?!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Asaf X
מה אתה מבין במה שעושים באותם מקומות שבהם מוצבים מסכי הפלסמה? שירתת באחד מהם אי פעם?
לא ,אני לא מבין, וגם לא שרתתי באותם מקומות - לכן אני שואל.

אולי אתה גם רוצה לבטל את חיל המודיעין - שם יש הרבה יותר מסכי פלסמה מאשר לוחמים עם סכין בין השיניים?!
לא, אני לא רוצה לבטל [ את חיל המודיעין ] ... .

אולי אתה גם רוצה לבטל את יחידות המבצעים המיוחדים למיניהן, את טייסות המסק"רים שמספקות סיוע צמוד וקריטי לכוחות הקרקע ואת טייסות הקרב של חיל האוויר שהן האמצעי הישיר היחיד העומד לרשות ממשלת ישראל כיום לשם תקיפת מטרות כוח וערך בעומק?!
לא, אני לא רוצה [ לבטל את יחידות המבצעים ו/או טייסות ] ...

אתה בכלל יודע מה העלות של לתקוף את האויב בשטחי הכינוס שלו (מה שחיל האוויר מסוגל לעשות) לעומת העלות הגבוהה פי כמה של להתמודד מול אותו אויב בחזית?
לא, אני לא יודע [ מהן עלויות ] ...

במקום לתקוף אישית את גוף יוזם השרשור - רצוי שתענה לגוף הנושא.
וגוף הנושא הוא:

1. מדוע מתרחקות המפקדות מהחיילים בשדה הקרב ?
2. מתי מתודולוגיה זו החלה להטמע ?

נערך לאחרונה ע"י roli_bark בתאריך 16-09-2006 בשעה 12:23.
ישן 16-09-2006, 12:30
  Asaf X Asaf X אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.05
OK, אם כך
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=Asaf X]מה אתה מבין במה..."

מדוע אין מסכי פלסמה בשדה הקרב?
לא "יכול להיות", אלא בטוח, שצריכים להיות יותר.
אך אין זאת שצריכים להיות פחות במקומות אחרים, כמו כל אותם מרכזי C4I (פיקוד, שליטה, תקשורת, מחשבים ומודיעין) שבהם הם די נפוצים כיום.

מדוע המפקדות מתרחקות מהחיילים בשדה הקרב? כי הן יכולות. כי זה מה שהטכנולוגיה נותנת, בבסיסו של דבר: את האפשרות להרחיק את האובייקטים, החפצים הדוממים, שיורים את האש מבני האדם שאומרים להם מתי ולאן לירות.
עכשיו, האם חייל חי"ר עם M16 ביד נהנה מהריחוק הזה ומההשפעה הזו של הטכנולוגיה? לא כל כך. השאלה היא, מה בכל זאת מוח האדם (הטכנולוגיה) מסוגל להפיק כדי שיקטן מספרם הכולל של החיילים הנאלצים לאחוז M16 ולהילחם בעצמם איתו פיזית, מבית לבית או בשדה הקרב גבוה העצימות.
עד שבעוד 20 או 30 שנים יתקיימו רובים בלתי מאוישים שפשוט יעופפו באוויר על גבי מנועים מטכנולוגיה שנראית היום כמו מדע בדיוני, יהיה צורך בחיילים שיאחזו אותם. את מבנה הפיקוד על החיילים הללו יש לשנות כליל, להגדיל את הביזור שלו וזה אכן תומך בדבריך על "חמ"לי ברזנט קרוב לשדה הקרב".
ישן 16-09-2006, 12:42
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
דמגוגיה,
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Asaf X שמתחילה ב "מה הסיפור של אנשים?!"

ואני אסביר לך למה.

חלוץ עצמו דיבר על המסכים, ולא על אלה של מודיעין או חיל האוויר, אלא על מפקדים גבוהים שהיו אמורים להיות בשטח ולא בבור שבעורף. הכי טוב היה אילו הם היו עם המסכים, אבל בשטח – לא מסכים במקום שטח. קולט?

תקפת דברים (על מסכים במודיעין, למשל) שלא נאמרו, וזה ידוע כטעון "איש הקש" (STRAWMAN ARGUMENT) הידוע. תצטרך לחפש בגוגל, אם המושג הזה לא מוכר לך.

ואשר לעניין הקפיטליזם, אז בלי לדבר על אם זה רע או לא, אז לשיטתה של הדרך הכלכלית-חברתית הזאת, היינו צריכים להפריט, לפחות את הפעילויות הלא קרביות, כמו מחסני החרום, למשל.

אבל, משונה שבאווירה העסקית השלטת אצלנו, מצבם של הימ"ח-ים בימינו, התגלה שלא היה יותר טוב מאשר בימים בהם היינו קצת יותר סוציאליסטיים. למה? יש לי את הדעות שלי, ואדבר עליהם, אם יהיה טעם.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר