לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2006, 07:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
זו באמת המצאה שלנו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אתה אומר את זה כאילו צולבת זו המצאה שלנו..."

הנה מה שכתבנו כאן בעבר:
אשכול 1

אפשר לומר שהצולבת היא המצאה ישראלית.
הרעיון הוא שיהיו מה שיותר כדורים זמינים במינימום זמן, אפשר להגדיל את תכולת המחסנית אבל זה יגדיל בהכרח את הגודל שלה ויהפוך אותה ללא נוחה לשימוש.
לרוב רובי הסער יש מחסניות של 25-30 כדור, ניתן להשיג גם מחסניות של 50 כדור אך הן גדולות ומסורבלות מאד. ל5.56 קיימת גם מחסנית של 100 כדור (שני גלילים) אולם היא כמעט ולא נמצאת בשימוש מבצעי בגלל שהיא רחבה ובלתי נוחה וכן היות שיש לה נטיה להיתקע יותר מהמחסנית הרגילה ובנוסף מחירה יקר יותר. צה"ל בדק את המחסנית הזו אך (כנראה) החליט לוותר עליה (תחילת שנות ה90)
המחבלים שחדרו לישראל בתקופת המרדפים (שנות ה60) חיברו באמצעות סרט דביק את מחסניות הקלאצ'ניקוב שלהם כך בעקבי המחסניות (החלק התחתון).
החיילים שנלחמו נגדם (בעיקר מסיירת חרוב והצנחנים) אהבו את הרעיון וניסו ליישם אותו על הקלאצ'ים והעוזים שלהם ואף שיכללו אותו, את מחסניות העוזי הם חיברו בהצלבה- מחסנית אחת ב90 מעלות לשניה. את הסרט הדביק החליף התקן שבתחילה יוצר במסגריית קיבוץ של אחד החיילים ובהמשך ע"י תע"ש (המהדרין הוסיפו סרט דביק לגיבוי).
כשהגיעו רובי הM16 במלחמת יו"כ נוסו כמה שיטות ליישום הצולבת על המחסניות שלהם.
האמר' בעיקרון לא ממחזרים מחסניות ואפילו, לפי האגדה, דורכים על מחסנית לאחר הירי. את המחסניות הם ממלאים עד שיא התכולה (30 כדור במחסנית M16 סטנדרטית) בצה"ל, לעומת זאת, גורעים כדור אחד כדי לשמור על קפיץ המחסנית ולהאריך את חייו.
בהתחלה ניסו לייצר צולבת שדומה לזו של מחסניות העוזי, זה לא עבד בהצלבה וגם לא אחת ליד השניה, המחסנית נתקעה בבית המחסנית או גרמה למעצור כשתסה את התרמילים הנפלטים.
הרעיון ליצירת צולבת מוצלחת כנראה צמח באקראי, הניחו כדור בין שתי מחסניות שיצר מרווח בינהן, המחסניות הונחו כך שאחת נמוכה מהשניה בכשני סנטימטרים ואת הכל הדביקו בסרט דביק, זה עבד מצויין עד שמשום מה כדורים שהונחו בין המחסניות התחילו להתפוצץ.
לכן הומצאה צולבת הבורג, שני חלקים מברזל שבכל אחד מהם הונחה מחסנית אחת וחוברו זה לזה בבורג שגם שמר על המרווח.
צולבות הבורג הן יקרות מאד ולכן קשה להשיג אותן.
אפשר היום למצוא בצה"ל צולבות מכל הסוגים.
באשר למופזית-
יש על כך אגדות רבות, מה ששמעתי מאחד שהיה עם מופז בצוות בסיירת צנחנים אומר שהוא המציא נרתיק למחסנית (פאוצ') שהוצמד לקת הנשק ונקרא על שמו "מופזית".
היום קוראים להתקן הפלסטיק שמצמידים למחסנית ומכניסים לבית המחסנית (רק בM16, אף אחד עעוד לא יצר לגליל- זה הזמן לסטארט אפ) בשם מופזית ויש כרל מיני אגדות למה, אני חושב שאף אחת מהאגדות לא נכונה, הממציא של השטות הזו (ככל הידוע לי) הוא חייל בן מיעוטים (דרוזי או בדואי).
לדעתי ההתקן הזה מטופש ומסוכן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ חייל אמירקאי עם צולבת

אשכול 2
סירפד: "צולבת" הוא כינוי להתקן המחבר שתי מחסניות ביחד, ומאפשר החלפה מהירה ויעילה של מחסניות במהלך הירי, ללא צורך לשלוף מחסניות מהאפוד ולאבד זמן יקר. המחסניות עצמם מותקנות בדירוג - מחסנית אחת גבוהה מעט יותר מהשנייה - כדי לאפשר תפעול טוב של הנשק.
לאחר חיבור המחסניות ע"י ההתקן, מכסים את ההתקן והמחסניות יחד באיזולירבנד חבלה (סרט דביק חזק ורב-שימושי) - כך שכל העסק יחזיק חזק ביחד. להקלת השליפה מהאפוד, פעמים רבות קושרים מיתר/שרוך קצר לצולבת.
מספר גדל והולך של צבאות בעולם משתמשים בהתקנים דומים, לאחר שהכירו ביתרונות הרעיון - לפעמים מחוברות אפילו 3 מחסניות במקביל (למרות שלדעתי זה כבר מכביד ומסרבל את תפעול הנשק).

התקן צולבת, ללא כיסוי איזולירבנד.

התקן צולבת, מכוסה.

לוחמי ימ"מ, עם צולבות טעונות. המחסנית הנוספת בולטת לעין.

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 15-09-2006 בשעה 23:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2006, 00:27
  פיטר 1 פיטר 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
הולכים בגולני עם צולבת פשוט לא יוצאים איתה הביתה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מישהו יודע למה בגולני לא הולכים עם צולבת?"

לנו כן היתה צולבת (אחת) באפוד והשתמשנו בה בעיקר בשטחים, הסיבות שבגולני "התנגדו" לשימוש בצולבת בזמני היו:
- המשקל בצד אחד של הנשק גורם לנטיה של הנשק
- כאשר המחסנית הימנית בתוך הנשק קשה ומסורבל לנעול את האמה על המחסנית השמאלית (לימניים)
- המון פעמים הכדור הראשון במחסנית שמחוץ לנשק מחליק בחלקו החוצה כתוצאה מהירי ולכן גורם (גם)לעיקוב בהחלפה
- חייל מתורגל מחליף מחסנית בודדת מהר יותר (כנראה...)
- משקל
- צנחנים, גבעתי, ונח''ל יצאו עם צולבת...
- מסורת

אני לא יודע כמה מהסיבות הם באמת אמיתיות אני משער שזה פשוט עיניין של הרגל, לי באופן אישי צולבת לא היתה נוחה, אולם חברים מיחידות אחרות לא הבינו איך אנחנו יכולים בלי...
ישן 15-09-2006, 15:49
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
פק"ל גולני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מישהו יודע למה בגולני לא הולכים עם צולבת?"

פק"ל גולני, בקו, לא בבא"ח:

-1 מחסנית נותב בפאוץ' הימני ביותר בווסט.
-1 מחסנית עם כיסוי (קונדום/כיס/וואטאבר) למניעת הברק של המחסנית כשהוא בכלי, המחסנית הראשונה שנכנסת ע"מ לשמור על כמה שיותר גורם הפתעה, זאת גם המחסנית כוננות (זאת ש"יוצאים איתה על א'") רצוי בהצמדה לבית המחסנית אבל לא מחייב.
-2 זוגות צולבת (4 מחסניות סה"כ) בפאוצ'ים הקדמיים, לשימוש לאחר "הפיכת קערה" ז"א כשהכוח כבר נחשף ואין יותר טעם בגורם הפתעה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 15-09-2006 בשעה 15:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר