לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2006, 20:56
  Paladin Paladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
עזרה הפיכת אובייקט movieclip ל string ולהפך.

ערב טוב!

לפני זמן מה התחלתי לבנות סוג של אפליקציה שבה אני צריך לבדוק האם movieclip שמוצמד אליו מספר מסויים נוגע ב movieclip אחר
כל אחד מה mc עובד בצורה כזו
יש שתי קבוצות
white1
white2
white3
...

ו:
black1
black2
black3
....

וכד'

כאשר אני לוחת על movieclip מאחת הקבוצות אני מעוניין להפוך את השם של ה movieclip הנ'ל לצורת string כדי שאני אוכל לעשות עליו charAt ולגלות באיזה מספר (של ה white או black) נגעתי ועשיתי את זה על ידי הפיכתו ל array ושימוש בתכונה של ה array להפיכה ל string את התוכן שלו, קצת מסורבל אבל זו הדרך היחידה שאני מכיר.
החלק הבעייתי: רציתי סוג של משוואה שתבדוק לי באיזה movieclip אחר אני נוגע כשאני משחרר את הmovieclip הנ'ל מעליו.(נניח גררתי white3 ושיחררתי מעל black8 אז שהוא יאמר לו ששחררתי מעל black8)
ובכן, מה הבעיה?
בניתי משוואה שלוקחת את ה movieclip הנגרר ומריצה בלולאה את כל הערכים של black+NUM ורואה עם hittest האם הם נגעו אחד בשני.
כשהדבר קורה אני מעוניין שהוא יחזיר לי את שם ה mc שנגע ב mc הנגרר השני ויעשה לו משהו.
הבעיה היא! שאני לא יכול הלריץ hittest כי ה black+NUM הוא string ולא movieclip ו hittest עובדת עם אובייקט movieclip ככה שאני צריך לדעת כיצד אני לוקח string+NUM כ ש ה NUM משתנה בתוך הלולאה ולומר לפלאש להתייחס אליו כאל Movieclip כשהיא בודקת האם נגעו בו.

אני אנסה לפשט את זה:
בסך הכל אני צריך עזרה בשני דברים:
1. כיצד לקחת string שבעקרון מזוהה עם movieclip שכבר קיים אך 'לומר' לפלאש שיתייחס אליו כ movielip כדי לעשות עליו פעולות.
2. כיצד לקחת movieclip שנמצא נניח בניתוב _root.balbla.white3 ולהכניס אותו לתוך משתנה שיתיחס אליו כ string ואז אני אוכל להריץ עליו פעולות איתור תו בעזרת charAt

אני יודע שזה אולי נראה מסובך ויש מצב שזה קשה, אני לא יודע כי לי זה בכל זאת קשה, אבל בבקשה בבקשה תנסו לעזור לי כי אני ממש תקוע.
הדבר הקטן הזה תוקע אותי כמעט בכל מה שאני מנסה לבנות בפלאש ובסופו של דבר אני מוותר ואני ממש לא רוצה לעשות את זה גם הפעם.

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר