לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2006, 19:25
  EladEk EladEk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
שאלה צריך מידע על קורס אלחוטנים! ועל תפקידם באגד תותחנים

אני שנה וארבע חודש בצבא
בחודש האחרון הפרופיל הרפואי שלי ירד מ 97 ל 64 עקב בעיות רפואיות
אני משרת בחיל תותחנים בתור מ"ט והורדת הפרופיל פוסלת לי את המקצוע
לכן המג"ד שלי חייב אותי לצאת לקורס אלחוטנים כדי להיות אלחוטן בגדוד או באגד
אחרי שיחה איתו שבה כל מה שאמרתי זה "אני לא רוצה להישאר בגדוד" הוא החליט לחייב אותי לצאת לקורס ("צא לקורס או צא כנס לכלא) ואמר שרוב הסיכוים שלי הם להיות באגד ולא בגדוד כאלחוטן

עכשיו אם מישהו מכיר את התפקיד הזה ויכול לתת לי מידע לגבי מה עושים בקורס ומה עושה אלחוטן באגד (רק מי ש100% יודע מה עושה אלחוטן באגד 215 שמירות יציאות וכל זה) אני ישמח למידע

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2006, 22:25
צלמית המשתמש של Black.Dusk
  Black.Dusk Black.Dusk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EladEk שמתחילה ב "צריך מידע על קורס אלחוטנים! ועל תפקידם באגד תותחנים"

אני אלחוטן באגד רמה ולא בשלך אבל אני מניח שהתפקיד דומה בשני האגדים.
דבר ראשון הקורס הוא קורס "לות"ם יח"ש (לוחם תקשוב מבצעי)" בבה"ד 7, קורס יסוד עם דיסטאנס, אם תהית. כשאני הייתי בקורס עם פז"מ של 4 חודשים היו לנו גם אנשים שהיו כבר פזמ"ניקים ועדיין עברו את הקורס עם דיסטאנס אז אין ממש מה לעשות בקשר לזה. אורך הקורס הוא בסביבות החודשיים וחצי ועוברים בו הכשרה שדי מכינה אותך למקצוע עצמו, במפתיע.

בתור מ"ט לשעבר אני מניח שתדע טוב כבר מראש להתעסק עם רוב מכשירי הרדיו אז זה יתרון די רציני. בקורס בעקרון לומדים על קשר רדיו (ת"ג, תג"ם, ת"אג), חומר רקע וספציפית כמעט את כל המכשירים שבשימוש ביח"ש. חוץ מהחומר העיוני יש שני תרגילים במהלך הקורס, אחד מהם הוא שת"פ עם קורס קצינים טכניים או יעודי לקשר"גים. אחד מהם הוא פריסה ב"סהרה" בבה"ד והשני הוא פריסה בבסיסים ברחבי הארץ. אי אפשר להכשל בקורס אז השאלה אם להשקיע או לא להשקיע תלויה כמעט רק בשאלה האם אתה רוצה להשאר בבה"ד בתור מדריך\מפקד או לא, בד"כ יש הקצאה ל1-2 מהקורס להדרכה.

בקורס יהיו לך יחסית הרבה שמירות מטבחים ומבחנים אז תתכונן נפשית לזה וגם לכך שתצטרך לתת הקשבים לרב"טיות צ'ונגיות. סוגרים בקורס בד"כ שבת ל (שושים)3 ואחרי שסוגרים כמעט תמיד יוצאים חמשוש.

עכשיו לעבודה ותנאים באגד. אצלנו לפחות הסגירות הן שבת ל4 ובשבתות שומרים לפעמים 4-20 ולפעמים 4-8, בד"כ זה 4-20 אצלנו אז זה לא רע בכלל. חוץ מזה היציאות הן חמשושים. תפקיד האלחוטן באגד הוא לדאוג לכשירות המפס"ן שמורכבת ממספר נגמ"שים פיקודיים. העבודה היום יומית די סיזיפית אבל בד"כ גם מועטה. בזמן תרגיל או מלחמה כל אלחוטן אחראי על נגמ"ש פיקודי מסויים, נוסע איתו ופורס עם המפס"ן בשטח. חוץ מזה אלחוטנים גם אחראים על קשר קווי במפס"ן ובבסיס. עוד שירות שהאלחוטנים עושים הוא לעזור לגדודים מדי פעם, תלוי במפקדים כמה או אם בכלל הם שולחים אותך. בכלליות אין יותר מדי עבודה בבט"ש בתור אלחוטן אבל זט גם לא חפשנות טהורה. לקראת תרגילים או מלחמה (טפו טפו) אתה תמצא את עצמך קורע את התחת וגם מכין המוווון פקל"צים

מקווה שעזרתי. אם יש לך עוד שאלות אני אשמח לענות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר