לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2006, 18:41
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
שאלות בנושא ענישה בצהל

חמישה צוערי קורס חובלים (ןהבן שלי בניהם) נשלחו לאבט"ש ביישובי הבקעה למשך כל החגים.הם לאחר סיום השלב הבסיסי ועם הבטחה לצאת לרגילה הראשונה שלהם עם סיום האבט"ש.בשבוע האחרון נערכה ביקורת ביישוב בו שמרו ונתגלו בביקורת מספר פחיות בירה במקרר שהצוערים התכוונו לשתות בתום האבט"ש.אף אחד עדיין לא שתה,ולא נערכה שום בדיקה לוודא אם שתו או לא.במהלך הרגילה שהחלה ביום שישי נקראו הצוהרים לשוב לבסיסם לבירור,היום הגיעו ארבעה מהם לבסיס בשבע בבוקר.החזיקו אותם חסרי מעש עד לערב,שפטו שניים מהם שקיבלו 35 ימי ריתוק. לשניים האחרים הורו ללכת לישון והם יישפטו מחר בבוקר.ולשאלותי,האם מענישים בצהל לפני משפט ??? שהרי החזירו אותם שלושה ימים לפני תום הרגילה,החזיקו אותם יום שלם ללא משפט ואת השניים האחרים עדיין לא שפטו.מה שאומר שבעצם מענישים אותם 24 שעות לפני המשפט.שאלה נוספת,אם המפקדים שלהם יודעים שהולכים לרתק אותם האם לא היה הגיוני לדאוג שיגיעו לבסיס על כל ציודם האישי???מה שלא נאמר להם. ולדעתי יוצאים המפקדים מתוך הנחה שאנו ההורים נדאג להביא להם את הציוד.שהרי הם עומדים להיות מרותקים ל-35 יום לפחות.האם זהו נוהל תקין בצהל ?? ולשאלה הנוקבת ביותר,בין חמשת הצוערים ישנו צוער שהינו איש קבע בחיל הים בדרגת רב סמל.הצוער הזה נקרא לבסיס ביום אחר,שלא בנוכחות שאר הצוערים,ננזף שוחרר להמשך הרגילה ויחזור ביום ראשון להמשך הקורס.האם אנו מדברים על הבדלי מעמדות?? האם נגד בקורס חובלים הוא ח"ל ?? האם אינו אשם באותה מידה ואף יותר בהיותו נגד המבוגר משאר הצוערים בכמה שנים שהיה אמור לקחת אחריות ולהוות דוגמא לשאר ???לא ממש ברור לי.אשמח לשמוע את דעתכם לפני שאני נוקט איזו שהיא פעולה נמהרת שלא תשרת את המטרה.בתודה מראש,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2006, 18:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "שאלות בנושא ענישה בצהל"

לשאלותיך - לכאורה יש כאן מצב בו בוצעה שלילת חופשה ומתן עונש נוסף, דבר האסור לפי חוק השיפוט הצבאי ומבטל את העונש השני - לשם כך יש לפנות לסינגוריה הצבאית ולבדוק את העניין.נושא הציוד האישי הוא אכן תקלה (אלא שאם מראש מתכוונים לרתק אותם, המשפט פסול מעיקרו ולכן מתן הוראה להביא ציוד כמוה כהודאה באי תקינותו של ההליך המשמעתי).
נושא הנגד - על פניו יש כאן איפה ואיפה. עם זאת לא ברור מה התרחש במהלך אותו הליך משמעתי וכל המידע שיש לך (ולבנך) הוא ממקור שני. מצד שני קשה לי לחשוב על איזשהו הסבר טוב במיוחד שיוציא אותו כל כך יפה...

נקודה נוספת למחשבה - ביצוע איזשהו הליך אל מול הסגל שלו, יכול לפגוע בבנך ובסיכוייו לסיים את הקורס. נכון, זה לא אמור להיות ככה, אבל מצד שני אנחנו מכירים את הנפשות הפועלות בצבא, לא?

נ.ב. יש סיכוי טוב מאוד שאני הייתי מ"פ הגזרה שלו בראש השנה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-10-2006, 19:13
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
שלום שלמה.

למיטב ידיעתי הימים שבהם הוחזרו החיילים לפני סוף החופשה כדי להישפט לא אמורים לרדת ממכסת ימי החופשה של החיילים, אבל מאחר והם צוערים בקורס כנראה שלא תהיה להם הזדמנות אחרת לקחת אותם אז הם די אבודים.

אסור להחזיק אלכהול בצבא למעט אישור חריג ויש מקומות בהם רואים את זה בחומרה רבה.

אם אתה יודע שאתה עומד להישפט, להגיע לבסיס בלי ציוד ללפחות 28 יום, נראה לי לא אחראי. (מבלי לפגוע כמובן) אם יש בעיה, בטח אחד מהחברים לקורס יכול לעבור בבית המשפחה ביום שישי או במוצאי שבת של יציאה.

נגדים יש גם דרכים אחרות להעניש כמו הטלת קנסות, ושלילת זכויות אחרות. הם כבר לא בשירות החובה שלהם, והצבא הוא פחות או יותר מקום העבודה שלהם, ככה שלא נהוג להעניש אותם בריתוק (וגם מאחר שאת שלב החינוך הם כבר עברו) אבל אני מסכים איתך שברגע שהנגד עושה קורס ביחד עם חיילים סדירים זה קצת בעיתי שיהיה פער כזה בין העונשים.

אני לא מכיר את כל הפרטים, ככה שכמובן יכול להיות שאני טועה.

התחייבות Yes

ישן 19-10-2006, 20:15
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בגדול אכן אסורה ענישה כפולה אבל

מהצד השני כמובן ה"מערכת" יכולה תמיד להציג את זה באור כאילו החילים זומנו לצורך המשפט בלבד
שהתעקב מסיבות כאלו ואחרות ולמעשה בפועל ינוקו מיתרת ימי החופשה שלהם אך ורק הימים אותם
בילו בחופשה בפועל (יחידה כמובן יכולה לזמן חייל לכל ענין ומשימה גם אם הוא נמצא בחופשה).

לענין הבגדים למעשה לא יכל המפקד לומר כזה דבר לחיילים כי מהערה כזאת היה משתמע שכבר נערך דייון בענין שלא בפני החיילים (דבר שאסור בתכלית האיסור בחוק השיפוט ,עד לכדי פסילת משפט)
והוחלט כבר למעשה על תוצאות המשפט לפני שבכלל הקצין השופט שמע בכלל את הצד של החיילים.

לענין העונש לנגד אני יודע שזה נשמע מוזר אבל נזיפה בצה"ל נחשבת לעונש חמור יותר מריתוק ואפילו
ממעצר (ששכתי את השם הצהלי התקני למעצר) ויכול מאד להיות שהבחור למעשה סיים כבר את הקורס שלו ומעכשו והלאה למעשה יהיה פסול קצונה .
אבל ללא קשר לכך אין שום חובה שעונש בין שני חיילים על אותו מעשה יהיה שווה כמו גם שיעמוד ביחס
כל שהוא לחומרת העברה ככה למשל יכול חייל לקבל התראה על פליטת כדור וחייל אחר 28 ימי מחבוש בפועל על כפתור לא סגור במדים .
מה שקובע הוא העונש המקסימלי אותו יכול אותו קצין שופט לגזור והתרשמותו במקרא הספציפי.

ישן 19-10-2006, 20:22
  בוקרשט 90210 בוקרשט 90210 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.02
לשלמה - נא לקרוא.

אני הייתי עד לפני האבטשים צוער בקורס חובלים, במחזור של הבן שלך (שלא יוזכר כאן שמו), באותה פלגה, צוות מקביל.
לפי דעתי העונש שהם קיבלו מוצדק מאוד, עם כל הכבוד האהבה וההערכה הרבה שיש לי לבן שלך, אין מה לעשות הם פישלו ומגיע להם להיענש, בייחוד כשהם נמצאים עדיין בבסיסי שזה כביכול השלב המחנך. סך הכל זה קורס קצינים וככה מתייחסים אליו, בתור קצין תסכים איתי גם אתה שזה מעשה שלא ייעשה.
בקשר לכך שלא אמרו להם להביא ציוד זה באמת נשמע לי מוזר כי אני מכיר את המעורבים אישית מאוד, גם את המשל"ב ששפט אותם וגם את מי שזימן אותם בפועל ולא אמר להם להביא ציוד. אני לא רואה בזה בעיה, כי אין לי ספק שהעניין יסתדר, לפי דעתי פשוט יתנו להם ערב אחד לצאת ולחזור למחרת עם הציוד ל35. זה בניגוד לשלב בו היינו באילת ושם ריתוק זה עם הציוד שיש (ואם אני לא טועה בנך כבר רותק לפני בערך שלושה חודשים, נדמה לי...)
בקשר לרס"ל המדובר, אמנם זה לא אמור להיות ככה אבל מן הסתם יש לו יחס קצת אחר, הוא היה איתי בצוות ואמנם עשה איתנו את כל השלב למרות שלא היה חייב בכלל, הוא מקבל יחס טיפה אחר גם בגלל המעמד וגם בגלל שהוא יותר גדול גם מחלק מהמפקצי"ם שהיו לנו. כמו שאמרו לפניי, בגלל שהוא כבר בקבע סביר להניח שלא יענישו אותו כמו צוערים בסדיר אך תהיה בטוח שהוא קיבל עונש מתאים.
דבר נוסף ואחרון: יש סיבה שבנך קיבל את העונש, מן הסתם יש דברים שהוא לא מגלה לך כי מה לעשות, אבא זה אבא. אז מתוך אחד שנמצא עמוק בעניינים אני יכול להגיד שהעונש הזה הגיע לו ולהגיד תודה רק שזה הכל כי נסתיימו מקרים יותר פשוטים במחזור בהדחה.
אם יש לך שאלות אשמח לענות עליהם, גם בהודעות פרטיות.
מקווה שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר