לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2006, 11:12
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
עוד פעם הדת, כמה בעיות עושות הדתות ?

אין פלא שאני שונא כל מה שקשור לדת LOL

מתוך YNET היום

מלחמת אקונומיקה נגד נשים "לא צנועות"

האופנה הגיעה לרחובות השכונה החרדית גאולה בירושלים, ולא כולם מרוצים. בעלת חנות מעידה שמספר חנויות הוצתו בשכונה, ולאחרונה יותר ויותר נשים התלוננו שבגדיהן רוססו באקונומיקה, ככל הנראה על ידי קנאים שנלחמים ב"פריצות"

נטע סלע
פורסם: 25.10.06, 10:11

מהומה בשכונה החרדית גאולה בירושלים: יותר ויותר נשים בשכונת גאולה התלוננו לאחרונה כי רוססו בתמהיל אקונומיקה בעת שעברו בין חנויות הבגדים במרכז המסחרי. מוכרת באחת מחנויות הבגדים באזור דיווחה בשיחה עם ynet על יום אחד בו נכנסו לחנותה שש נשים שרוססו באקונומיקה, ובגדיהן נהרסו.

ברחוב החרדי לא צריכים להיאמר דברים בצורה מפורשת כדי שיבינו את סיבתם. במרכז העסקים המשגשג מבינים כולם שמדובר בהקצנה של מאבק הקנאים במלחמתם בנגע הפריצות, שלדעתם, גם חלחל לרחוב החרדי. הקנאים נלחמים נגד היווצרותה של "אופנה" ברחוב החרדי - שלעתים אינה עומדת בגדרי הצניעות המחמירים ביותר. כך למשל, נמכרים בגדים שבעיני רבים נחשבים לצנועים, אולם יש בהם אלמנטים של צבעים בולטים או בהירים מדי, מבריקים או נוצצים. טענות נוספות נשמעות גם נגד בגדים צמודים מדי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/922034/dvwke2_w.jpg]

"קוד הלבוש הרצוי" (צילום: דודי ועקנין)

מוכרת באחת החנויות בשכונה חוותה על בשרה, או יותר נכון על בגדיה, את תוצאות המאבק. היא מספרת שיום אחד יצאה לרחוב ואז הרגישה "משהו רטוב שנשפך על החולצה". לתומה, היא חשבה שמישהו שפך עליה מים מלמעלה אבל מאוחר יותר כשדודתה הגיעה לחנות היא גילתה מה קרה באמת. "היא שאלה אותי למה אני לובשת בגד הרוס, ורק אז גילית שרוססתי באקונומיקה".

לדעתה, בכלל "מדובר בביטול תורה של אותם בחורים - אין להם מה לעשות חוץ מלהסתכל על נשים, אם הן צנועות או לא? חשבתי שצריך אולי לעשות הפגנה או מחאה, ולהכריז משהו כמו 'אנחנו צנועים ולא רוצים שישרפו אותנו', אבל מן הסתם זה לא יצא לפועל".

את החנויות צריך לסגור בבריח

עד לאחרונה "הסתפקו" הקנאים במאבק נגד החנויות עצמן. לפני מספר חודשים הגיעו אברכים לחנות לבגדי נשים הממוקמת ברחוב עמוס, והשחיתו במקום סחורה בשווי של עשרות אלפי שקלים, כשהם משתמשים באקונומיקה כדי לחבל בבגדים. החנות נסגרה לאלתר ובמקומה נפתחה חנות לבגדי גברים. לפני כחצי שנה, נשרפה חנות בגדים מאותה הרשת בבני ברק.

לדברי המוכרת שנפגעה מאקונומיקה, בשבוע שעבר הגיע לחנותה אברך שאמר לה כי עליה "להפסיק למכור בגדים לא צנועים" ואף הזהיר אותה כי "הלילה עומדים לשרוף כאן חנויות". המוכרת מספרת כי ענתה לבחור הצעיר ש"אין לה שום בעיה עם הבגדים בחנות, ושישנן במקום מצלמות המתעדות הכול, ולכן לא כדאי לאף אחד לעשות את זה". בבוקר למחרת היא שמעה שחנות בגדי נשים ברחוב חגי, מרחק שני רחובות מהמקום בה היא עובדת, הוצתה.

ערב הצתת החנות, נערכה הפגנה בכיכר השבת בירושלים ועל בימת הנואמים עלה הרב יעקב סופר שהתייחס בדבריו ל"התדרדרות הרוחנית של שכונת גאולה". אחד הנוכחים סיפר שהרב אמר כי "אנשים נוטים לחשוב שאם קונים את הבגדים בגאולה, אז זה אומר שזה בסדר. את החנויות צריך לסגור בבריח - נראה לכל העולם שאנחנו יהודים. זה המקום האחרון שנשאר בעולם. אם זה ייהרס, כל העולם ייהרס".

בחודשים האחרונים מנהל ועד התושבים של גאולה מלחמה עיקשת מול בעלי החנויות ותוכניות הפיתוח העתידות בשכונה, שבמסגרתן אף עומד להיבנות קניון. בחוברת שהופצה על ידי הוועד לפני כחודש נכתב: "החיים בשכונתנו הפכו בתקופה האחרונה בלתי נסבלים בעליל, זאת עקב החנויות הרבות אשר נפתחו באזורנו בהמוניהן. הצפיפות בשכונה הפכה נוראה". עוד צוין כי "החנויות אף מהוות מפגע ומטרד רוחני, באשר הן מביאות לשכונתנו כל מיני טיפוסים המזיקים לחינוך ילדנו על טהרת הקודש, ובכך פוגעים בציפור הנפש של התושבים".

על פניו, בחיפוש אחר אשמים בפורענות, רבים מנחשים שמדובר באנשי וועד גאולה. טענה שאף נטענה בצורה מרומזת גם בערוצי רדיו חרדיים שעסקו בפרשה. אלא שאנשי הוועד מבהירים שלא היו מעורבים בשום פעילות אלימה כלפי החנויות, ופעלו רק בצורה של הרתעה מילולית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2006, 14:49
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
דווקא קראתי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "תגיד, קראת בכלל את הכתבה?"

וכל מה שיצאתי נגדו הוא ההקשר שעשית בין הדרישה/בקשה שלהם ללבוש צנוע בשכונה שלהם, לבין מצעד הגאווה. לטעמי אין קשר בין מצעד שלא אמור להיכנס לשכונה שלהם ולא נוגע אליהם בשום צורה, לבין אנשים שגרים בשכונות שלהם ומתבקשים לנהוג ע"פ כללי המקום.
מיותר לציין שאני חושב שהדרך שבה הם בחרו להילחם בתופעה היא דרך עבריינית לכל דבר ועניין ומי שנוקט בדרך הזו צריך לבלות כמה ימים טובים בפנסיון הממשלתי במגרש הרוסים, ואח"כ לעמוד למשפט.

וסרטן יש לי בקשה קטנה אליך, את העצבים שלך אל תוציא עלי. זה שאני לא מסכים איתך לא אומר שלא קראתי את הכתבה.
תודה

ישן 25-10-2006, 16:00
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
חנות זה שטח פרטי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אבל החנויות הן בשכונת גאולה,..."

יש הבדל בין שטח ציבורי לבין שטח פרטי.
הפואנטה היתה שאותם קנאים לא יסתפקו בכך שלא יצעדו מול פניהם
הם גם ינסו לכפות את דעתם על אחרים ולשרוף חנויות - זה כבר כפייה אלימה.
אגב, הם יצאו כנגד לבוש שלפי "טעמם" הוא לא צנוע מספיק
ציטוט:
כך למשל, נמכרים בגדים שבעיני רבים נחשבים לצנועים, אולם יש בהם אלמנטים של צבעים בולטים או בהירים מדי, מבריקים או נוצצים

אני מוכן להכיר לך כמה חרדיות שלובשות לבוש בעל צבעים בולטים בלי שום בעיה
ואני בטוח שבשכונה עצמה יש חרדים שהם לקוחות של אותה חנות
כלומר, אנחנו מתעסקים פה עם קבוצה קנאית שמנסה לכפות את טעמה על אחרים באלימות
ושום "התחשבות" מצד הציבור החילוני לא תועיל פה
וזו הפואנטה אם לא שמת לב(:

ישן 25-10-2006, 16:19
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

גם אני לא חשבתי שאותו מצעד צריך לעבור בשכונות חרדיות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אנחנו מסכימים"

אלא צריך לעבור במסלול שיהיה כמה שיותר מתחשב באוכלוסיה החרדית
ולדעתי זו גם דעתם של מארגני המצעד.
הנקודה היא שיש את אותה קבוצה אלימה שתחתור כמה שיותר לכפות את דעתה על אחרים
(כמו אותה קבוצה שמתוארת בכתבה הנ"ל)
וכניעה מצד הממסד כלפיהם רק תעודד אותם לדרוש עוד ועוד
רק חבל שיש חילונים שקונים את הטיעון שהמצעד הזה הוא פרובוקציה
ולא מבינים שהסיבה האמיתית להתנגדות היא חלק מהרצון לכפייה חרדית על הציבור
החילוני שגר בירושלים.

ישן 25-10-2006, 16:29

אם נקח בחשבון את העובדה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "גם אני לא חשבתי שאותו מצעד צריך לעבור בשכונות חרדיות"

שראש עריית ירושלים הוא חרדי, אז המצב שם לא נורא בכלל. הרי בהנחה שיש לו קואליציה חזקה במועצת העיר הוא היה יכול לדומם את העיר לגמרי בימי שישי ושבת או לפחות להקשות מאד על החילונים בעיר. בקשר למצעד אני מסכים איתך בכלליות אבל לא מובנת לי גישת הדווקא הזו של מארגני המצעד, הגישה הזו דומה מאד לגישת הדווקא של אלה שמתנגדים למצעד ושאותם אתה לא מצליח להבין. סה"כ חוץ מפרנציפ אין שום סיבה אמיתית לקיים את המצעד שם. מצד שני אני גם לא מצליח להבין איך קיום המצעד בריחוק מהמקומות הקדושים ומשכונות של אנשים דתיים (מוסלמים, נוצרים ויהודים) יפגע באותם אנשים דתיים.

ישן 25-10-2006, 15:01

כל אורח חייב לכבד את המקום שבו הוא נמצא אם הוא כאורח
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה לא קשור אחד לשני"

מי שעבר במקרה ממקום מסויים שיש בו תרבות מסויימת לא חייב להיפגע כי הוא לא ידע את התרבות וסגנון וחיים , הוא לא ידע הוא לא התייחס הוא לא שם לב ! בכלל זו שטות מוחלטת !

אם ראית בשכונה שלך דוס שהוא לא מתאים ל"סביבה" של השכונה אז צריכים לפוצץ אותו במכות ולשפוך איקונומיקה ?
אם איזה חבר בא אליך עם אורח הביתה ויש בבחוא הזה איזה משהו שלא ממש מתאים לך , אז אתה שופך עליו איקונומיקה וזורק אותו מהמדרגות ?!

ישן 25-10-2006, 15:30

נראה לי שיש בינינו הסכמה שמה שהכתבה משקפת
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מסכים איתך"

הוא פיגור שכלי , אלימות ........ אבל את מעדן קצת את התשובה איכשהו ..

חוץ מזה שמי אמר לך שאני לא מתלונן גם נגד דתות אחרות ?

נראה לך שלא הצקתי לחבריי המוסלמים עד שאימאם (או ליתר דיוק 5 ) שהעירו אותי כל יום ברמדאן? למה אני חייב לשמוע את זה כל יום בבוקר ? מי שרוצה להתפלל שיתפלל אין לי בעיה אבל למה להפריע לי, מי שקם שיתפלל במסגד ושיהיה לו לבריאות אבל אני לא אמור להיות בעינויים חודש שלם בגלל רמדאן .

לא כדאי לפתוח את נושא הדת לפניי אני נגד דת כל דת מכל סוג בכל מקום

אא כן ושכחתי להגיד שאני אף פעם לא נעלב בגלל סתם דיבורים באינטרנט

ישן 25-10-2006, 15:52

אני מגדיר את זה בדרך שונה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "נראה לי שיש בינינו הסכמה שמה שהכתבה משקפת"

הכתבה מייצגת דעה שונה מהדעה שלי. אני לא מבין את הדעה הזו, ואני לא מבין את הדרך שבה הם בחרו להגן על מה שהם מאמינים בו (אני דיי בטוח שבתורה יש איסורים על גרימת נזק לאחר). מה שכן, אני חושב שזכותם להאמין במה שהם רוצים כל עוד שהם לא מכריחים אותי להתנהג ככה גם. במקרה הספציפי הזה, הדבר הזה לא משפיע עלי ובגלל זה אני לא חושב שזה עניין של אף אחד מה שקורה אצלהם בשכונות. מי שנפגעה מהאקונומיקה יכולה לפנות למשטרה ולהגיש תלונה.

לדעתי אין מה לשנוא דתות. הבעיה היא עם הפרושים שאנשים נותנים לדת.

ישן 25-10-2006, 17:02

תראה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "בוא נגיד שאתה בירושלים"

זה לא סוד באיזה שכונות בירושלים יש בעיה עם לבוש לא צנוע של נשים. אם אני הייתי אישה שחייבת להיכנס לשכונות האלה והייתי לבוש בצורה לא צנועה, אז כן הייתי דוחה את הכניסה לשכונות האלה עד שהייתי יכול להתלבש בהתאם למה שנהוג במקום. האמת אני לא מבין למה זה מעורר אצלך כל כך הרבה אנטיגוניזם, הרי כבר הסכמנו שאורח צריך לכבד את חוקי המקום שהוא מגיע אליו.
אם יש מקרה של חיים ומוות אני אכנס לשם גם עירום, אבל קשה לי לראות מקרה שהוא כל כך דחוף שאי אפשר לדחות אותו ולהתלבש בצורה שתכבד את האנשים שגרים במקום.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 25-10-2006 בשעה 17:04.
ישן 25-10-2006, 17:52

מבין במאה אחוז
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "תגיד, אתה גם תבין חילוני שלא מתאים לו לראות את הטרנזיט של החבד"ניקים המזמרים האלה?"

אם הרכב הזה עובר אצלך ברחוב וזה מפריע לך, תגיש תלונה במשטרה. יש חוקים נגד מטרדי רעש.
תראה אני יוצא מכל הדיון הזה כסניגור של החרדים, אבל זו לא תמיד הגישה שלי. יש דברים שהם עושים שגם אני לא מסכים איתם. אני מבטיח לך שאם הם ינסו ליסגור את סניף הטיב טעם השכונתי שלי, אני לא אקבל את זה בהבנה (הקו האדום שלי הוא השרימפסים והקלאמרי ) אבל אני בגישה של איש באמונותו יחיה. אם בשכונות שלהם הם רוצים לחיות כמו בשטייטל בפולין במאה ה - 18, אז שיהיו בריאים. אני בשכונה שלי אמשיך לאכול נידות ולבעול שפנים

ישן 25-10-2006, 20:55

לא שכחתי
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה שוכח דבר אחד - מדובר באלימות מכוערת"

להפך, כתבתי שאני מתנגד לדרך הזו לפחות פעמיים אם לא יותר.
תגיד ג'ו, אם תבקר (או שביקרת) פעם בהודו חלמת על לשחוט פרה ברחוב ולאכול אותה באמצע הרחוב?
אני מניח שביקרת בעבר באיזו כנסיה, ששם מתבקשים המבקרים להיכנס בלבוש צנוע וללא כיסוי ראש, זה גם הפריע לך כל כך? סה"כ השכונות החרדיות הן לא מקומות שחייבים לעבור דרכם אם לא ממש רוצים או צריכים.
אני אישית לא מדבר פה בכלל על החוק, לדעתי אם עניין כזה יגיע בכלל לבימ"ש בארץ הפסיקה תיהיה נגד החרדים, אני מדבר על נימוסים בסיסיים של לכבד אדם לפחות כמו שאתה רוצה שהוא יכבד אותך. אין שום סיבה ליהיות אפיקורוס להכעיס, בייחוד כשאתה מגיע אליו לשכונה או לבית.

ישן 25-10-2006, 21:07
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
צר לי, אבל הדוגמאות שלך אינן אפילו קרובות למקרה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא שכחתי"

שחיטת פרות ברחוב אינה מעשה נורמלי - גם לא בישראל... הדוגמה של הכנסיה אינה זהה להליכה ברחוב. אם אתה רוצה אנלוגיה לביקור בכנסיה, זה חבישת כובע בבית כנסת יהודי, או חליצת נעלים בכניסה למסגד. שניהם מקובלים עלי כאשר אתה נכנס לתוך מקום תפילה.

אבל כאו מדובר ברשות הרבים. ואין מדובר ב"דווקא" אלא בליכה נורמלית בלבוש שאדם לובש לעצמו, כרצונו. והכי חשוב, שהתעלמת ממנו: קרבנות ההתנכלות הן תושבות האזור, דתיות גם הן, שהלבוש שלהן, שנראה בעיניהן, כדתיות, הולם, ואילו הקנאים המטורפים צחליטים בשבילן שזה אינו מספיק צנוע. אז מה רצית, שהן לא יצאו לרחוב, או שהן - יהודיות חסודות - יתלבשו לפי הוראות הבריונים?

ישן 25-10-2006, 21:20

פה אין לנו ויכוח
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "צר לי, אבל הדוגמאות שלך אינן אפילו קרובות למקרה"

המעשה שנעשה לאותן נשים הוא פשע מהסוג העלוב ביותר. כמו שכבר אמרתי, מקומם של הפושעים שעשו את המעשה הזה מאחורי סורג ובריח.
אבל הדיון כאן הפך תאורטי ולאו דווקא קשור לנושא הכתבה. כל מה שאני טוען הוא שכשניכנסים לשכונה חרדית, צריך לכבד את חוקי המקום. גם אם הם לא מובנים לך וגם אם הם לא הגיוניים מבחינתך ואפילו אם החוק לצידך. בשכונה שלך תתלבש איך שאתה רוצה, בשכונה שלהם תתלבש כמו שהם מתלבשים ורוצים.
ד"א לדעתי לפחות ברגע שהרוב (או במקרה הזה הרבנים) מגבים את המעשה אפילו בשתיקה, הבריונים בעצם מייצגים את דעתם של הרוב. מין הסתם זו תעודת עניות לחברה החרדית שנותנת לקומץ משוגעים לשלוט בה, אבל זו גם בעיה שלהם. ברגע שהקומץ הזה יגיע לשכונה שלי (ולטיב טעם שלי ) זו כבר תיהיה בעיה שלי.

ישן 25-10-2006, 21:41

עקרונית אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "שכונה זה לא בסיס סגור או בית כנסת"

עובדתית לא. ד"א בעיתונות שומעים בד"כ על המקרים שנגמרים לא טוב, עם יריקות אקונומיקה וכו'. יש לך מושג כמה בחורות עברו שם בלבוש שהוא לא צנוע, ע"פ אמות המידה החרדיות, אבל לא קרה להן כלום?
גם אני לא יודע, אבל אני משער שיש לא מעט כאלה. מין הסתם הסיפורים האלה לא יכנסו לעיתון כי אין בהם מספיק פיקנטריה.
בינינו רוב השכונות החרדיות, לפחות ע"פ מה שאני מכיר ויודע, הן לא מקומות שעוברים דרכם בדרך למקום אחר, אתה מגיע לשם בכוונה סה"כ לחילוני אין יותר מידי מה לחפש בשכונה כזו חוץ מלראות עולם אחר. אם הגעת כתייר, בשביל לראות את אותו עולם אחר, תכבד את חוקי המקום כמו שתכבד את חוקי הכנסיה שאתה נכנס אליה. זה לא כתוב בשום חוק ואפילו להפך, הרחוב הוא באמת רשות הרבים, ויכול מאד ליהיות שהחוק יהיה לצידך אם תחליט להיכנס לשם בלבוש שהוא לא צנוע, אבל יש נימוסים בסיסיים שלפיהם כדאי לנהוג גם אם הם לא מעוגנים בשום חוק.

ישן 25-10-2006, 21:51
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

איך שאני מכיר את ירושלים..
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עקרונית אתה צודק"

יש הרבה מצבים שאין ברירה אלא לעבור דרך שכונות דתיות בכדיי להגיע למקומות מסויימים
אבל נחכה לירושלמים פה שיעידו על כך.
אני לא מדבר על אלה שעושים פרנציפ אלא על אותן נשים שאין להן
ברירה אלא לעבור דרך אותן שכונות ואם אותם חרדים רוצים למנוע מהם מלעבור דרך השכונה
שלהם, שייגשו לעירייה וירכשו את השטח.
כללי נימוס חשובים אך גם סובלנות כלפיי האחר מאוד חשובה
הנה, אתה רואה שאפילו לבוש צנוע יחסית נתפס כלא צנוע על ידיי אותם חרדים
אז מה יהיה הסוף?
וזה מה שאתה צריך להבין, יחד עם הדרישה שלך לרגישות מצד החילונים
אתה צריך גם לדרוש קצת, לא הרבה, סובלנות כלפיי האחר מצד אותם חרדים.

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 25-10-2006 בשעה 21:59.
ישן 25-10-2006, 22:21

אני לא דורש שום דבר מאף אחד
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "אני לא אגיד כלום וזה בדיוק העניין!"

מספר הפעמים ששמעתי בתקשורת על חילונים שיצאו נגד הקמה של בית כנסת בשכונה שלהם שווה, אם לא עולה, על מספר הפעמים שבו שמעתי על חרדים שפגעו בנשים שלדעתם לבושות באופן שאינו צנוע. אותי חינכו לסובלנות ולסבלנות, אני משתדל לכבד את כל מי שמכבד אותי, גם אם זה אומר שאני אצטרך לעשות סיבוב של קילומטר מסביב לשכונה של חרדים כי הלבוש שלי מפריע להם. אני לא מבין את הקטע של לעשות דווקא, יש מספיק פעמים שהכעס על החרדים מוצדק אבל למה לחפש ריבים בכוח? למה אתה מוכן לכבד מוסלמי למשל, אבל קשה לך לכבד את בן הדת שלך?
ד"א לפי הדברים שלך אפשר לחשוב שכל בחורה שעוברת בלבוש לא צנוע בשכונה חרדית דינה מוות לפחות. אני חוזר ושואל, כמה פעמים נשים עברו בשכונה חרדית בלבוש שהוא לא צנוע ע"פ אמת המידה המקומית ולא קרה להן כלום?

והבהרה לסיום, כל מה שכתבתי, נכון לגבי בלבד. אני לא מצפה מאף אחד לשום דבר, לא לטוב ולא לרע. אני אמשיך להתנהג בצורה שבה חינכו אותי ובדרך שבה אני מאמין ואתה תמשיך להתנהג בדרך שאתה מאמין בה

ישן 25-10-2006, 22:30
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא דורש שום דבר מאף אחד"

ציטוט:
ד"א לפי הדברים שלך אפשר לחשוב שכל בחורה שעוברת בלבוש לא צנוע בשכונה חרדית דינה מוות לפחות. אני חוזר ושואל, כמה פעמים נשים עברו בשכונה חרדית בלבוש שהוא לא צנוע ע"פ אמת המידה המקומית ולא קרה להן כלום?

אין לי מושג איך הגעת למסקנה הזו, כמעט בכל התגובות שלי הדגשתי שאני מדבר על קנאים
ולא על כלל החרדים. הכתבה הזו היא דוגמא טובה לכך שמדובר בקנאים שלא מייצגים את העדה החרדית.
אין לי גם בעיה לכבד ולגלות רגישות אבל יחד עם זה אני גם דורש מאותם חרדים
לגלות טיפת סובלנות כלפי חילונית שלבושה אומנם בלבוש לא צנוע, אך גם לא לבושה בבגד ים
ושבסך הכל רוצה לעבור דרך השכונה שלהם, לא כדיי לעשות "דווקא" אלא כי הברירה היחידה
שלה היא לעשות סיבוב ענק ואגב אני מסכים איתך שהרוב כן מגלים סובלנות כזו
הבעיה היא עם אותה קבוצה קיצונית ואלייה אני מתייחס!

ישן 26-10-2006, 00:00
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

ברווז, תקרא שוב את התגובות שלי
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה לא ברור מההודעות שלך"

ותראה שהמילה "קנאים" מודגשת מספר פעמים.
דבר שני, אתה טענת שלגיטמי מבחינתם לדרוש שלא יכנסו אליהם נשים בלבוש לא צנוע
ואני הסברתי שיש מצבים שזה בלתי נמנע ואם הם רוצים למנוע זאת שירכשו את השטח.
ואת המעשים הקיצונים אומנם עשה מיעוט שולי גם לטעמי, אבל הדרישה
המוגזמת לא למכור בגדים שהם לא צנועים לטעמם בא מצד וועד השכונה
ולזה גם התייחסתי.
חבל גם שאתה הופך את הדיון הזה לכתב אשמה נגד הציבור החרדי
אנחנו מדברים באופן עקרוני על זה שצריכה להיות סובלנות משני הצדדים
ואני באמת לא מבין למה קשה לך להסכים עם זה..

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 26-10-2006 בשעה 00:06.
ישן 26-10-2006, 09:15
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
"שלא תעשה התורה קרדום לחפור בו"
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "ברווז, תקרא שוב את התגובות שלי"

אתם עושים בדיוק את ההיפך.
הופכים את העשבים השוטים לקרדום לחפור בדת.

בואו ניקח אותכם למציאות אחרת.
תנסו ללכת לצומת לקבץ נדבות,
או ללכת למכור סמים ברחוב בשכונות מסוימות ברמלה
או סתם להסתובב ברחובות מסויימים בנתניה, פרדס כץ או פתח תקווה.

יש דברים שאנחנו לא עושים כי אנחנו יודעים שזה יכול לעלות לנו בחיינו.
כולם יודעים שזה לא חוקי, אבל שם משום מה אף אחד לא מאשים אף אחד. מקבלים את העניין שזה שייך למשפחת פשע כזאת או אחרת, ושהמשטרה תטפל בזה.
אני לא רואה אף אחד מכם צועק בראש חוצות (או בפינות האינטרנט) נגדם. אני מניח שהסיבה היחידה היא הפחד.

ישן 26-10-2006, 10:55

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב ""שלא תעשה התורה קרדום לחפור בו""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
בואו ניקח אותכם למציאות אחרת.
תנסו ללכת לצומת לקבץ נדבות, מה יקרה ? סתם תקבל חרא של יחס אבל זה בגלל שאתה מקבץ נדבות
או ללכת למכור סמים ברחוב בשכונות מסוימות ברמלה רמלה, לוד לא ממש משנה, בדרך כלל לא מחפשים את הילד בן ה 18 שמוכר את הקופסא או החתיכה ברחוב למי שמבקש ממנו, צריכים את החברה מעל, אפילו לפני משהו כמו חודש לפי מה שזכור לי היתה פשיטה ענקית בלוד ... מישהו אמר שמשטרה לא נכנסה ללוד פעם ?
או סתם להסתובב ברחובות מסויימים בנתניה, פרדס כץ או פתח תקווה. כן שמעתי את הסטיגמות האלה כבר, הכל בלבול מוח אחד גדול לדעתי וכן מנסיון

יש דברים שאנחנו לא עושים כי אנחנו יודעים שזה יכול לעלות לנו בחיינו. בדרך כלל כל האנשים לא עושים דברים שיכולים לעלות להם בחיים
כולם יודעים שזה לא חוקי, אבל שם משום מה אף אחד לא מאשים אף אחד במקומות כאלה זו פשוט העבודה הלא חוקית שלהם, יש פחד להלשין . מקבלים את העניין שזה שייך למשפחת פשע כזאת או אחרת, ושהמשטרה תטפל בזה. אז מה הבעיה שתטפל (למרות שבדרך כלל טיפולי המשטרה לקויים)
אני לא רואה אף אחד מכם צועק בראש חוצות (או בפינות האינטרנט) נגדם. תקרא את התגובות הראשונות שלי, המשטרה לא מטפלת ולא תטפל בזה כראוי במקרה הזה, ולא בגלל שיש כרישים שהיא מנסה לתפוס, ולא בגלל האירגון הגדול לפשיטה גדולה נגד משפחת פשע שיכולה להיגמר בנפגעים או הרוגים, זה בגלל שהטיפול לקויי באנשים שהם לא פחות מסוכנים ממשפחות הפשע האלה אני מניח שהסיבה היחידה היא הפחד מי שלא פוחד ממה ודואג לעצמו אז הוא לא יחיה הרבה .

חוץ מזה שההבדל בין שני המקרים עצום ואני בכלל לא מבין את הקשר בין שני המקרים .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:17

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר