לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2006, 09:15
  guruyaya guruyaya אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.04
סיבות מצויינות לעבוד עם sendmail
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "רוב שרתי הדואר בלינוקס הם..."

מבין כל השרתים שציינת, הוא עומד הכי יפה בעומסים, ואם לא נדרשות תכונות מתקדמות (הגבלת גודל של תיבת דואר, או ניהול מספר דומיינים בשרת אחד) - יש את כל הסיבות לעבוד איתו. עוד דבר שהוא עושה יותר טוב מכל שרת אחר, זה תפקוד כmail proxy. ל25 אנשים, הייתי בהחלט ממליץ לעבוד איתו במערכת כמו פדורה או RHEL (או CENTOS) נדרשת כמעט 0 קונפיגורציה.

ולא לשכוח: שרת דוא"ל כולל גם pop3/imap. במקרה שאתה מציג, אני מניח שdovecot יהיה האידיאלי. לא לשכוח להתקין גם sasl אם אתה רוצה לאפשר למשתמשים לשלוח דואר ממקום שאינו הרשת המקומית (כדי שתדרש סיסמא לפני שליחת המייל)

החסרון המרכזי של sendmail לדעתי, במקרה שהוצג כאן, הוא העובדה שהוא רץ כroot. אם דואגים לעדכונים שוטפים, ולא מתקינים אותו בשום מקום קריטי בארגון, הוא השירות הטוב ביותר שניתן לתת לדוא"ל

נ.ב.
אני עצמי משתמש ברוב המקרים בqmail. אבל אני מחזיק שרתים עם מספר domains, ורוצה לתת למספר אנשים ממשק web לטיפול בדומיין שלהם. בכל מקרה שאתה זקוק ליותר מdomain אחד, והגבלת גודל תיבות הדוא"ל, מומלץ לך לעיין באתר: http://qmailrocks.org. ההתקנה מאד מורכבת ומעצבנת, אבל בסופה יש לך מערכת קלה לניהול שוטף, שהותקנה מקוד מקור (כך שהיא ניתנת להתאמה אישית ברמת הקוד), מאובטחת מאד ומה אומר ומה אגיד - מגניבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2006, 09:31
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי guruyaya שמתחילה ב "סיבות מצויינות לעבוד עם sendmail"

sendmail עומד יפה בעומסים? דווקא sendmail? לא בעומסים שאני נתתי לו, והם לא היו גבוהים במיוחד... qmail אכל אותו בלי מלח... ולא הייתי לוקח בכזו "התעלמות" את היותו רץ כ root. איזה עוד daemon בכדור הארץ עושה את זה היום? אין פשוט שום סיבה שבעולם! וזה שהם לא הסתגלו לעובדה הזאת, אומר משהו.

גם לא הייתי קורא ל sendmail פשוט לקונפיגורציה. למעשה, עוד לא נתקלתי בשרת שקובץ הקונפיגורציה שלו פחות קריא משל sendmail, וזה עוד בא עם תג של כמעט-אין-שום-דבר-שאפשר-לעשות-איתו-בלי-procmail, אז בכלל...

ישן 18-11-2006, 17:47
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "יש תוכנת שרת כזאת חינמית? ..."

MAPI היא לא דרישה של משתמש דואר, אלא של משתמש שרוצה קליינטים של מיקרוסופט. עולם הדואר (וה collaboration) היה קיים לפני מיקרוסופט ויהיה קיים גם אחריהם (באמצעות תוכנות אחרות - חינמיות לחלוטין). לא הגיוני שאתה מוכן לשלם על לקוח הדואר מצד אחד, אך לא על השרת מצד שני. מה לעשות, הפרוטוקול של מיקרוסופט הוא סגור, ועלות הינדוס לאחור של פרוטוקול כזה עולה כסף - כסף שמישהו צריך להוציא. הבחירה במוצרי מיקרוסופט בצד הלקוח מכריחה אותך לעלויות עצומות בצד השרת - וכאן עולם הקוד הפתוח גם יכול לחסוך כסף (בדוגמאות שהבאתי, שעלות הרכש והאחזקה השוטפת שלהן נמוכות באופן משמעותי ממוצרי מיקרוסופט המתחרים...) - אז אני באופן אישי לא הייתי מתלונן.

הרושם שקיבלת הוא לא נכון, וזה גם לא ממש קשור ללינוקס. קוד פתוח גם לא ממש קשור לחינמיות (למשל, מערכת הפורומים שבה אתה כותב כרגע, היא קוד פתוח בשפת PHP, אבל היא עדיין עלתה לאתר כסף לרכוש אותה...).

נכון, השאיפה היא שיהיו מוצרים חינמיים שיעשו כל דבר - אבל זה קצת קשה בעולם כל כך סגור עם אפס תיעוד, ופוטנציאל נמוך לשימוש (בינינו, רובם המוחלט של הארגונים מאמין שמאחורי כל תוכנה צריכה להיות "תמיכה" - למה הם מאמינים בזה? כי הם רגילים שתוכנות לא "פשוט עובדות", אלא תמיד יש תקלות, ואף תקלות שאי אפשר לפתור לבד, אלא צריך את תמיכת היצרן, ואם היצרן הוא סתם איזה שוודי שכתב תוכנה בזמנו הפנוי - על זה אנשים לא יבססו את העסק שלהם. על מה הם כן יבססו? על חברת מיקרוסופט למשל - שהרי כידוע - "למיקרוסופט יש תמיכה". בתמיכה של מיקרוסופט יקריאו לך את כל ה KB מהאתר של מיקרוסופט, ואחרי שזה לא יעזור, יציעו לך הצעות מעניינות מאוד, כמו "תתקין שרת דואר חדש, ותעשה אליו Migration של התיבות". ואתה תגיד "אבל הישן לא עולה", אז הם יגידו לך "לא נורא, בשביל זה יש גיבוי שעשית לפני כמה ימים, אנחנו לא תומכים בשמירת דואר פשוט בפורמט קבצים שאפשר להעתיק וזה יעבוד איך שזה, כמו כל שרת דואר אחר בעולם" - לך תעשה עכשיו שחזורים של יומיים שבזמן הזה אין לך דואר. זה עולמה של מיקרוסופט, וזה מה שמנהלים בארגונים רבים (ובייחוד בישראל) מאמינים בו. והכל בגלל טקטיקות שיווק... )

זה הסיפור על רגל אחת...

ישן 18-11-2006, 19:15
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "MAPI היא לא דרישה של משתמש..."

תסכים איתי שבתור בעל ארגון (בתאוריה) יהיה קל לי יותר להעביר את השרת ללינוקס מאשר להעביר את כל הארגון, אבל האפשרויות שפרוטוקול MAPI נותן מתעלות על כל האחרים, אני צודק?
אז אם התמיכה כבר קיימת ובקוד פתוח הייתי מצפה שתקום אופציה חינמית באיזשהו מקום.. בתור משתמש ווינדוס (לצערי, קשה לשנות הרגלים) קצת נמאס לפתוח אתרים שמלאים בכתוביות Buy Now! ו-Trial version..

למען הסר ספק, אני משתמש ווינדוס אבל לא חסיד מיקרוסופט בכלל ואני מעדיף להתרחק מתוכנות שלהם כמה שאני יכול. ה-KB שלהם לא רע בתור תיעוד למרות שהוא הצליח לאכזב אותי כמה פעמים.

בכל מקרה.. האם קיימת אופציה כלשהי לעבוד עם MAPI בלינוקס בחינם? (אפשרות זה גם תוכנה נידחת עם פלאג)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר