לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2006, 21:28
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לבנון: 2 חיילים בלגים נפגעו מפצצת מצרר (ynet)

גורם באו"ם אמר כי השניים עסקו בניטרול פצצות בשדה ליד כפר לבנוני, ונפצעו כאשר אחת מהן התפוצצה. לדבריו, הם סובלים מפציעות חמורות, אך לא נשקפת סכנה לחייהם
איי.פי פורסם: 29.12.06, 22:09

שני חיילים בלגים המשרתים בכוח הבינלאומי בדרום לבנון נפצעו הערב (ו') באורח קשה מפיצוץ פצצת מצרר אותה ניסו לנטרל. דובר של האו"ם דיווח כי השניים סובלים מפציעות חמורות, אך אין סכנה לחייהם. גורם בכוח הרב לאומי אמר שהשניים פעלו לנטרול פצצות בשדה ליד הכפר מג'דל סילים.

מאז תחילת השבוע נפצעו חמישה בני אדם מפיצוץ פצצות מצרר שנותרו בדרום לבנון לאחר מלחמת לבנון השניה. בין הפצועים היו שני ילדים לבנונים. מאז הסתיימה המלחמה גרמו הפיצוצים של מוקשים ופצצות שנותרו בשטח לבנון למותם של 28 בני אדם.

ארגוני זכויות אדם רבים וארגון האו"ם האשימו את ישראל בהטלת למעלה מארבע מיליון פצצות מצרר בזמן המלחמה בלבנון. לפני שבועות אחדים דיווחה סוכנות של האו"ם כי ישראל הטמינה מוקשים חדשים בדרום לבנון במהלך מלחמת לבנון השנייה, לראשונה מאז עזבו כוחות צה"ל את שטח לבנון בשנת 2000. מרכז האו"ם לתיאום פעילות נגד מוקשים בדרום לבנון פירסם את הדו"ח בעקבות פציעתם של שני מומחים אירופים ורופא לבנוני, שהתמחו בפירוק מוקשים ליד הגבול.

הדיווחים על המוקשים הצטרפו לביקורת הבינלאומית שספגה ישראל בעקבות "שימוש חסר אבחנה" , כפי שטענו ארגונים לזכויות אדם, בפצצות מצרר במהלך המלחמה. מומחים באו"ם טוענים שישראל ירתה כארבע מיליון פצצות מצרר במהלך המלחמה האחרונה, ועד כמיליון מהן עדיין לא התפוצצו. לפחות 24 אזרחים לבנונים נהרגו בפיצוץ פצצות מצרר מאז סיום הלחימה ב-14 באוגוסט, ובאו"ם מחשיבים את הפצצות כאיום ממשי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2006, 00:55
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
יאם-יאם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לבנון: 2 חיילים בלגים נפגעו מפצצת מצרר (ynet)"

מגיע להם. שלא יאשימו אותנו, הם באו לכאן מרצונם החופשי לעשות "סדר", אז הנה.
ואם אני הייתי ההורה של אותם חיילים היו לי הרבה שאלות באשר לחשיבות הימצאותם במדינה לא להם, איתה אין להם שום עימות. האו"ם אכל את הדייסה שהוא בישל, אף אחד לא קרא להם ואף אחד לא רצה אותם פה, הם באו לבד.
ובכלל, האלטרואיזם הזה של מדינות אירופה ממש לא נראה לי, ומי שאוכל אותה בפועל הם חיילים פשוטים שנופלים קרבן למניעים נסתרים של מישהו אחר.

יירי ארטילרי והתמנת מוקשים זה מה שעושים בעת מלחמה, ואנחנו במלחמה.

ישן 30-12-2006, 15:24
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "יאם-יאם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Suicide Commando inc
מגיע להם. שלא יאשימו אותנו, הם באו לכאן מרצונם החופשי לעשות "סדר", אז הנה.
ואם אני הייתי ההורה של אותם חיילים היו לי הרבה שאלות באשר לחשיבות הימצאותם במדינה לא להם, איתה אין להם שום עימות. האו"ם אכל את הדייסה שהוא בישל, אף אחד לא קרא להם ואף אחד לא רצה אותם פה, הם באו לבד.
ובכלל, האלטרואיזם הזה של מדינות אירופה ממש לא נראה לי, ומי שאוכל אותה בפועל הם חיילים פשוטים שנופלים קרבן למניעים נסתרים של מישהו אחר.

יירי ארטילרי והתמנת מוקשים זה מה שעושים בעת מלחמה, ואנחנו במלחמה.

אם אני זוכר נכון ממשלת ישראל ביקשה את הצבתם, אני זוכר אפילו שרה"מ דחק בקאנצלרית הגרמנית לשלוח את חיילי הבונדסווהר. ולמה את חושב שלשני החיילים "הגיע להם" להיפצע קשה?
ישן 30-12-2006, 16:19
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
לא ידעתי שהממשלה ביקשה את הצבתם...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=Suicide Commando..."

פשוט נראה לי שאם היינו יכולים לבחור אם להביא לפה אנשים זרים שמנסים 'לעשות סדר במזה"ת'(כבר שנים) או שיתנו לנו לטפל בעניינים שלנו בלי הפרעות, אז היינו בוחרים שיעזבו אותנו בשקט ויפסיקו להתערב לנו בעניינים. כמובן שאם נסרב לאו"ם לפקח על הנעשה, יאשימו אותנו בהפרת זכויות אנוש(כאילו שלא מאשימים גם ככה), שכן סירוב אישור כניסה למפקחים מהאו"ם יחשב כהוכחה להפרות אלה ויטילו סנקציות שונות על ישראל. זה לא שיש לנו ברירה. THE LESSER OF TWO EVILS

אני לא חושב שלמדינת ישראל יש אינטרס לשלוח את החיילים שלנו לפרק את הפצצות והמוקשים, וזה גם לא הגיוני שנפרק אותם, סביר להניח שתהיה מלחמה בקיץ.
ארגוני זכויות האדם למניהם טוענים שזה לא הומני, כל מני גורמים זרים שלא יודעים מה לעזאזל הולך במדינה הזאת מתחילים להתערב בעניינים שלנו... במקום להתעסק בעניינים שלהם הם מעדיפים לפרק פצצות מצרר בדרום לבנון. סבבה, שיהנו להם.

ישן 31-12-2006, 22:36
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
אתה רציני ?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "לא ידעתי שהממשלה ביקשה את הצבתם..."

ציטוט:

[=Suicide Commando inc]פשוט נראה לי שאם היינו יכולים לבחור אם להביא לפה אנשים זרים שמנסים 'לעשות סדר במזה"ת'(כבר שנים) או שיתנו לנו לטפל בעניינים שלנו בלי הפרעות, אז היינו בוחרים שיעזבו אותנו בשקט ויפסיקו להתערב לנו בעניינים. כמובן שאם נסרב לאו"ם לפקח על הנעשה, יאשימו אותנו בהפרת זכויות אנוש(כאילו שלא מאשימים גם ככה), שכן סירוב אישור כניסה למפקחים מהאו"ם יחשב כהוכחה להפרות אלה ויטילו סנקציות שונות על ישראל. זה לא שיש לנו ברירה. THE LESSER OF TWO EVILS]

תגיד איפה היית בחודשים האחרונים ?? כל הסכם הפסקת האש בסיום מלחמת לבנון השניה מבוסס על כניסתם של כוחות האו"ם לשטח, וישראל אף התעקשה על כך שיכנסו ורוה"מ הצהיר שהוא רואה בכניסת האו"ם לדרום לבנון את ההישג הגדול שיותר של המלחמה. לא פקחים ולא נעליים.... דרשנו שהאו"ם יכנס.

ישן 31-12-2006, 07:29
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא ממש...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "למה לטפל פצצה פצצה? למה..."

פצצונות המצרר המדוברות הן משני סוגים עקריים ה M 42/6 האמריקאיות או הדגם הישראלי הדומה להן מבחינת גדלו הפיזי שמסתכם במשהו שקצת יותר גדול ממימדיה של סוללת 9V !
הדגם השני הנן הפצצונות העגולות שפוזרו ממארזי מצרר אויריים שגדלן הוא כשל כדור טניס !

עכשיו תאר לעצמיך מה זה לנסות ולפגוע בהן אחת אחת עם רובה צלפים או כל אמצעי ירי אחר מרחוק.....

הן "שוכבות" בין קפלי קרקע, צמחייה סלעים וגם אם כבר תפגע הסיכוי הוא שפשוט תגרום להן לנתר ממקומן כך שךמעשה תמצא את עצמיך רודף אחריהן במשך שעות....

כמובן שיש לזכור כי מדובר באלפי פצצונות ששוכבות בשטח.

כפי שכתב כאן "LAMB " - (סביר להניח מנסיונו האישי) מדובר בעבודה קשה וסיזיפית !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 31-12-2006 בשעה 07:33.
ישן 31-12-2006, 21:25
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אני כמעט משוכנע...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "אכן נוכרי לא מיועד לשטח סלעי, אבל אאל"ט השטח ברובו לא כזה."

שגם לאחר מעבר ה"נכרי" או כל אמצעי דומה אחר עדיין יוותרו פצצונות "חיות" !
הפצצונות (בעיקר בעלות המבנה הגלילי ) הן "קשוחות" למדי מבחינת חוזק...

ושוב - תמיד תוותר האופצייה שיהיו פצצונות/רכיבי פצצונות מסוכנים שייטמנו בקרקע לא?
הנכרי ודומיו נועדו להתמודדות עם שדמי"ם אשר יופיעו במתארי שטח מסויימים ויחסית נוחים ולא לדוגמע על צלע הר מסולעת עם צמחייה עבותה/עצים......

לדעתי (ואת זה כבר טענתי כאן ובמקומות אחרים) הבעייה הזו יכלה היתה להמנע ותוכל להמנע בעתיד או לפחות לא להגיע למימדים שכאלה אם צה"ל יתחיל לרכוש את הפצצונות מפיתוח תע"ש שלנו במקום את הבררה מתוצרת ארה"ב !
המנגנון של הפצצונות מתוצרת תע"ש נחשב לאמין יותר ובעל מנגנון גיבוי להשמדה עצמית כך שגם אם פצצונת נחתה על מצע רך כגון חול ים/שלג/סבך היא עדיין תופעל ע"י מערכת הגיבוי מה שלא יתקיים בדגם מתוצרת ארה"ב!

תוסיף לכך את העובדה שלפצצונות הישראליות יש אף מנגנון פשוט נוסף שאמור לאבטח את מנגנון ההפעלה במקרה של נפל ובכך להפחית בהרבה את הסכנה ממנו וכן חדירות ונתונים טקטיים נוספים טובים יותר.

חבל.
הפצצונות מתוצרת ישראל נחשבות לטובות בעולם ונמצאו מספיק טובות עבור לא מעט צבאות אחרים !!!
ישן 07-01-2007, 22:39
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "שאלת תם"

לדעתי, מטרת הירי למנוע מהאויב גישה לשטחים מסויימים באמצעות מיקוש.

צורת הבניה בלבנון ואצל ערבים בכלל אינה מוגדרת. יש פיזור רחב של בתים. ההפרדה בין שטחים לפי שימוש, (חקלאי, ציבורי, תחבורה, תעשייה) לא קיים. לפיכך, בעיני שונאי ישראל, 100% מהשטח הלבנוני הוא שטח בנוי שישראל ירתה לתוכו בניגוד לחוק.

החיזבאללה יכול לפנות את המוקשים ברגע בשיטת ז'וקוב ולהאשים בכך את ישראל. (שיטת ז'וקוב: להצעיד שבויים אסירים ואחרים לתוך שדות מוקשים / עמדות מקלעים מוסווים / לשמש פיתיון...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר