לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2006, 10:49
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה לבית הספר למנהיגות של צה"ל יש מה ללמוד

אחד הנושאים אליו נדרש צה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה הייתה סוגיית המנהיגות בקרב שכבות הפיקוד. נתון זה אינו מפתיע נוכח תוצאות בדיקה שביצע צה"ל בבית הספר למנהיגות בה התגלה כי היכרותם של יועצי בית הספר עם תורות הלחימה אינה מספיקה ו"הארגון לוקה בהיעדר נוהלי עבודה מתועדים"

חנן גרינברג
פורסם: 21.12.06, 10:54

אחריי? אחת הסוגיות המרכזיות שעלתה בעקבות מלחמת לבנון השנייה הייתה הצורך בפיתוח תכונות מנהיגות בקרב מפקדי צה"ל - דבר שמשפיע באופן ישיר על ההתנהלות בשדה הקרב. עובדה זו, כך מתברר, אינה צריכה להפתיע את בכירי צה"ל, וזאת נוכח בדיקה שנערכה בבית הספר למנהיגות של צה"ל - עוד בטרם המלחמה - במסגרתה התגלה כי ההיכרות של יועצי בית הספר עם תורות הלחימה, הפיקוד וההדרכה של צה"ל אינה מספיקה.

בהתייחסם לבית הספר, הנמצא בבית גולדמינץ בנתניה, כתבו עורכי הדו"ח כי "הארגון לוקה בהיעדר נוהלי עבודה מתועדים, ובפערים בתרבות הידע בשמירתו. פקודות הארגון הן בתוקף משנת 91', והניסיון שנעשה בשנת 2004 לעדכנן לא הושלם... קיים פער משמעותי בין האופן שבו בית הספר תופס את עצמו, לבין האופן בו היחידות תופסות אותו. בעוד בית הספר רואה עצמו כגורם משמעותי בתחום פיתוח המנהיגות, רוב היחידות רואות בו מרכז המספק ייעוץ ארגוני ומומחה בפיתוח סגלים - הוא אינו נתפס כאוטוריטה בתחום פיתוח המנהיגות הצבאית".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/824309/mon001_wa.jpg]

תמונת ארכיון: ישראל סאן

עוד נכתב בדו"ח כי מצופה מבית הספר להיות מרכיב עיקרי בתהליכי פיתוח מנהיגות בקרב כל שכבות הפיקוד בצה"ל, אולם מעורבותו בהכשרת רמות הפיקוד הבכירות אינה מספקת. כמו כן נמצא כי אין רצף צה"לי לפיתוח מנהיגות, ונראה שחסרה בצה"ל "ראייה אורכית" בנושא זה.

"בהיעדר תפיסת מנהיגות צה"לית", נכתב בדו"ח, "פיתחו יחידות ומפקדים תפיסות שונות בנושא, וכך נוצר בלבול בין שכבות הפיקוד. כך למשל, מפקד בית הספר לקצינים כתב תפיסת מנהיגות משלו, שהופצה גם ליחידות אחרות".

דרושה: תפיסת מנהיגות חדשה

בית הספר למנהיגות הוקם בראשית שנות ה-80', ועבר שינוי ארגוני בסוף שנות ה-90'. הפעלת בית הספר עולה לצה"ל כעשרה מיליון שקל בשנה. במסגרת הבדיקה נערכו שיחות עם קצינים בכירים, בהם מפקד זרוע היבשה, האלוף בני גנץ, ראש אגף משאבי אנוש, האלוף אלעזר שטרן, קצין חינוך ראשי, תת אלוף אילן הררי וראש מחלקת מדעי ההתנהגות בצה"ל, אלוף משנה אייל אפרתי.

כותבי הדו"ח, אנשי מילואים בכירים, ממליצים על שורה של פעולות מגורמים שונים בצה"ל על מנת לתקן את הליקויים, לרבות גיבוש תפיסת מנהיגות חדשה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בצה"ל אכן התקיימה ביקורת בבית הספר למנהיגות, בעקבותיה חשף צה"ל ממצאים אותם יש לשמר ולחזק, לצד אמצעים שיש לתקן ולשפר. ככלל, צה"ל אינו חושף את ממצאי הביקורת אותן הוא מבצע לתקשורת. כמו כן צה"ל פועל ומבקר את מערכותיו על-מנת להפיק את הלקחים המתאימים ולקיים תהליך שיפור ולמידה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3342812,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2006, 12:13
  brobasket brobasket אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "תפיסת מנהיגות חדשה?....מה..."

יותר נכון להגיד צריך מפקדים ישנים
ההתנהלות של החמ"ל במלחמה כפי שראינו בערוצי הטלויזיה הייתה מבישה
המפקדים הבכירים עסוקים בלהסתכל ולבקר אחד את השני וללכלך במקום לעשות את העבודה כמו שצריך
כאזרח שיושב תחת מטחי קטיושות וצופה בטלוויזיה על המפקדים בחמ"לים למינהם לא עודדה אותי......
במלחמה הבאה אני כבר יודע לאן אני טס

איפה "על פאקים משלמים" ?

ואם יש משהו שאני בחיים לא יישכח זה את ביצועיי המלחמה של צה"ל
זה באמת מרגיז אותי עד היום.....
תבינו מה זה לשבת בבית ולחשוב "אני לא מאמין שזה קורה"
אני לא מאמין שצה"ל לא "מטפל" בנושא....
לחשוב שאתה ממש מותקף בקטיושות ואתה יכול למות או הסביבה שלך וזה הפייט שאנחנו נותנים?
חחח הצחקתם אותי ......יש לי דברים יותר חשובים לעשות בחיים מאשר לסמוך על צה"ל או הממשלה (מישהו מהם אחראי).....

את זה אני לא יישכח.

נערך לאחרונה ע"י brobasket בתאריך 21-12-2006 בשעה 12:21.
ישן 21-12-2006, 19:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אני מעריך שלחלק גדול מקוראי הפורום ניסיון עם בית הספר למנהיגות."

המד"סים בים היו מצויינים...
האמת שהדבר הכי טוב שם היה הזמן שהתאפשר לסגל לשוחח ביניהם לפני הטירונות. לא הורגשה שום תרומה משמעותית של המקום (אם כי ברור שהמ"פ קיבל סיוע יותר מקיף).
המקום הינו גורם מסייע - לא מכשיר ומדריך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:42

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר