לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2006, 13:15
  efhraim14 efhraim14 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
שלום יש לי שאלה חשובה על הבורסה-

שלום
כמו הרבה גם לי נמאס לעבוד כשיש מעלי מישהו וכרגע אני מתעניים בתחום שוק ההון(הבורסה)
אני רוצה הסבר טוב על הבורסה כדי לדעת דברים בסיסיים נכנסתי לאתר הבורסה ועוד
כמה דברים ולא כ"כ הבנתי איך מהמרים בבורסה,אני מעוניין לדעת מספר דברים בבקשה תענו .
1)נגיד לדוגמא אני רוצה לקנות מניה של בזק איך בדיוק אני עושה את זה דרך האינטרנט
2)לאחר שקניתי איך אני עוקב אחרי המניה?
3)אם שמתי על מניות של בזק 600 שקל האם אפשר להפסיד רק את ה-600 או אפשר
להיכנס פה למינוס
4)תנו לי בבקשה דוגמא למניה שנחשבת למניה בטוחה
5)מה זה ברוקר ואיך אני יוצר איתו קשר מה הוא בכלל ומתי אני צריך אותו ואיך אני יצור קשר איתו
6)איך בדיוק הבנקים קשורים לעניין
7)אם יש למישהו מכם אייסי או מייל שאפשר להתייעץ איתו על כמה דברים ןשיסבירי לי
8)אני צעיר ויש לי כסף בצד ואני ממש מעוניין להרוויח בבורסה השאלה היא האם אפשר להתפרנס
מהבורסה וממש לעבוד דרך הבית כל היום אם כל אז איך אפשר
9)האם יש צורך ללכת לבנק כדי לפתוח תיק בבורסה או אפשר דרך האינטרנט
אני ממש יודה שתענו לי על הכל ואם אפשר קישור לאתר שממש מסביר טוב את התהלכים של
ההשעה בבורסה
תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2006, 15:31
  yaniv.kunis yaniv.kunis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efhraim14 שמתחילה ב "שלום יש לי שאלה חשובה על הבורסה-"

טוב, אני אנסה לענות עד כמה שניתן על דבריך.

דבר ראשון והכי חשוב, הבורסה זה לא מקום שמהמרים בו ומניות זה לא מספרים 1-36 בקזינו. כל חברה שיש לה מניות בבורסה מאפשרת לך לקחת חלק ולרכוש חלק ממנה. יש שמשתמשים בבורסה להשקעה לטווח ארוך, כמו שאנשים קונים בית כך ניתן לרכוש חלק בבנק הפועלים לדוגמא וליהנות מהרווחים השנתיים שלו, ויש כאלו שסוחרים בבורסה והם פועלים באופן יום יומי ובד"כ כחלק מעבודתם.

דבר שני, ללמידה בסיסית של מושגים בעולם ההשקעות בארץ כנס ללינק הבא:

http://finance.themarker.com/site/gen/investGuid.jhtml

ועכשיו אתייחס לנקודות שציינת:

1) עקרונית, אם יש לך חשבון בנק אתה נכנס לאתר של הבנק ולחשבון שלך, ואז יש שם אפשרות לבצע רכישה של ני"ע ואתה בוחר בזק ואת הסכום שאתה רוצה לרכוש.

2) אפשר לעקוב אחרי השוק באתרים כמו : דה מרקר, ביזפורטל וגלובס

3) אי אפשר להיכנס למינוס מהשקעה אלא במקרה הכי גרוע אתה מפסיד את מה ששמת

4) הדבר היחיד שבטוח בחיים זה המוות...

5) ברוקר זה מבצע בבורסה, אתה צריך אותו כי רק חברי בורסה רשאים לפעול בבורסה ולכן אתה צריך חשבון השקעות אצל ברוקר פרטי או בנק כדי לקנות ולמכור מניות. אני לא עושה פרסומות לאף אחד ולכן לא תקבל ממני המלצה אצל מי לפתוח חשבון אבל אתה יכול לעשות חיפוש קצר באינטרנט ולמצוא. תחפש ברוקר פרטי שהוא חבר בורסה.

6) הבנקים גם הם מבצעים רכישה ומכירה עבור לקוחות בדומה לברוקרים הפרטיים.

7) שאל בפורום מה שבה לך ואני אשתדל לענות.

8) אני לא יכול לתת לך תשובה לשאלה הזאת כי אני לא מאמין במסחר יום יומי. יש אנשים שיושבים מול המחשב וסוחרים ומן הסתם כאלו שמרוויחים מזה. אני אישית מאמין בהשקעה ארוכת טווח עם סבלנות ומשמעת שמשתלמת לך. אני רואה בבורסה חיסכון לעוד 20 שנה ולא צריך את הכסף ביום יום.

9) אין צורך לגשת לבנק אלא אם כן אתה קטין ואז אתה צריך אישור של ההורים. בכל אופן, השקעה בני"ע דרך הבנק מלווה בעלויות שונות ומשונות שכדאי שתבדוק לפני שאתה רוכש משהו.

העיקר תבדוק היטב את הנושא לפני שאתה נכנס אליו כולל לימוד של העולם הזה והכי חשוב תהיה זהיר ואל תתפתה לכסף מהיר וקל. זכור כי "אין ארוחות חינם!".
ישן 26-11-2006, 11:55

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי parasaki שמתחילה ב "/"

כן, אפשר לרכוש מניה דרך ח-ן האינטרנט שלך בבנק. כפי שאמרתי ברוקר זה מבצע בבורסה, אז אם אתה נותן פקודה באתר של הבנק לרכישה של מניה הבנק הוא הברוקר שלך, הוא המוציא לפועל את הפעולה שביקשת.

ולעניין התהליך של הקניה, נניח אתה רוצה לקנות בסכום של 6,000 ש"ח מניות של חברה X. אתה נכנס לח-ן שלך ושם מחפש את האפשרות של השקעות/שוק ההון, תלוי באתר של הבנק, לאחר מכן רושם את שם המניה שאתה רוצה ואז אתה פשוט מקיש סכום והגבלת שער וזהו. תוכל לראות את הפקודה שלך בלוח הפקודות ואם יש סחירות במניה ונתת הגבלת שער בתחום ההיצע/ביקוש אז המניות ירכשו בעבורך.

זכור רק שרכישת ני"ע מלווה בעלויות כגון עמלת קניה/מכירה, דמי משמרת ני"ע ועוד כל מיני שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתחילים במסע הקניות.
ישן 06-12-2006, 09:51

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי parasaki שמתחילה ב "איך אני עוקב אחרי המניות שיש..."

ניתן לעקוב אחרי המניות שרכשת באתר האינטרנט של הבנק או הברוקר שבאמצעותו אתה מחזיק אותם או לפתוח תיק מניות וירטואלי בדה מרקר ולהכניס לשם את הני"ע ולעקוב באתר.
הבנק קובע עמלות באופן שבו הוא עושק את הלקוחות, זו הדרך שבה נקבעות העמלות שהוא לוקח, כל זמן שאנשים משלמים אין בעיה... עכשיו ברצינות, אני לא משקיע דרך הבנק אבל אם אני לא טועה בנק גובה דרך האינטרנט 0.4% לעסקה עם עמלה מינימום של 25 ש"ח לעסקה. רק לסבר את האוזן, ברוקר גובה בין 0.05% ל-0.15% ובד"כ בלי עמלת מינימום או גג 4.5 ש"ח מינימום לעסקה. תעשה בעצמך את החשבון אם אתה מנהל 10,000 ש"ח ואתה מבצע אפילו 6 פעולות בשנה על הסכום הזה כמה הפרש יש בין הבנק לברוקר. (ואני ממש לא עושה שום פרסומת לאף ברוקר, זה נכון לגבי כולם שהם זולים יותר בעמלות מול הבנקים, על איכותם אפשר להתווכח אבל על המחיר ללקוח קשה יותר...)

אכן מניה היא שליטתך היחסית באותה חברה, כמובן שאם אתה רוכש רק מספר מועט של יחידות והחברה מחזיקה בהרבה יחידות אז שליטה ומילה אין לך בחברה אך זכות מלאה ברווחיה יש. לפי הדוגמא שנתת, אז כל חודש החברה מגדילה את ההון שלה ב-100 ש"ח ואתה אכן עשיר יותר ב-10 שקלים כל חודש, אבל עד אשר לא תתקבל החלטה בדבר חלוקת הרווחים כדיבידנד מעשית לא תראה כסף בחשבון הבנק שלך. אבל אתה עדיין עשיר יותר ב-10 ש"ח. כאשר הדירקטוריון מחליט על חלוקת הרווחים של החברה כדיבידנד אז מגיע לך את חלקך לפי היחס וביום החלוקה נכנס לחשבונך הדיבידנד הנ"ל כאשר משתתפים איתך שני חבריך הטובים, הבנק שגובה עמלה על הפעולה הזאת, והחבר הכי צמוד שיש, מס הכנסה שגובה 25% על הדיבידנד המתקבל.

המנטרה של קנה בזול ומכור ביוקר היא כמובן השולטת בשוק וצריך לשאוף אליה למרות שהדבר קשה מאוד לביצוע גם ל"מומחים" גדולים בשוק.
הדבר תלוי ביכולת שלך לקבל החלטות אלו חברות נסחרות מתחת לשווים האמיתי וזאת משימה לא קלה. יש איזה ספר שקניתי שמנסה להסביר את תהליך רכישת החברה באופן הפשוט ביותר, נניח שיש ילד שקונה מסטיק בשקל ומוכר בשניים. כל יום הוא מוכר 5 מסטיקים. כלומר, על כל מסטיק הוא מרוויח שקל ובסה"כ כל יום 5 ש"ח. הוא עובד 5 ימים בשבוע ולכן בשנה רווחיו מגיעים ל-1300 ש"ח. כמה היית מוכן לשלם על מנת לרכוש את ה"עסק" ממנו? 1,000 ש"ח, 2,000, 5,000 או אולי 10,000. כל אחד ינקוב במחיר אחר ודבר זה דומה לשוק ההון שכל אחד מעריך שווי חברה במחיר אחר ואחד מהם טועה בהערכתו.
בקיצור, אם אתה רוכש מניה של חברה ספיצית והמטרה שלך השקעה אמיתית אזי תצטרך לבצע איזשהו תהליך של בדיקת השווי ע"י בחינת הדוחות הכספים, פרמטרים אנליטיים וגם בחינה של איכות החברה, הסביבה שבה היא נמצאת, היתרון התחרותי שלה, איכות ההנהלה וכו'.
מי שאין לו זמן או בקיאות יכול להשקיע בקרן נאמנות או בתעודות סל. קרן נאמנות מעסיקה מנהל מסויים שעושה את העבודה בשבילך ומחפש מניות טובות להשקעה. היתרונות שלו הם מקצועיות ויתרון לגודל בעלויות אבל ממול אתה משלם דמי ניהול שלטעמי בארץ הם מופרזים בצורה קיצונית בהשוואה לשווקים בחו"ל. תעודות סל היא ני"ע שעוקב אחרי מדד מסוים שבו יש מספר מניות ע"פ סיווג כמו מדד 25, בנקים וכו.

טוב, אני מקווה שעניתי על מה שרצית, בכל מקרה, לגבי השקעות בכללותם כדאי שתחפש חומר באינטרנט, תשב בשקט ותנסה להבין את העיקר.

בהצלחה,
יניב
ישן 27-11-2006, 11:47
  roeis01 roeis01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.06
הערה לגבי הימורים:מניות לעומת מעו"ף.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efhraim14 שמתחילה ב "שלום יש לי שאלה חשובה על הבורסה-"

השקעה בבורסה היא באמת נותנת תשואה עקבית של כ- 10 אחוז בשנה(לא מיליונים :-)
ללא כל ביטחון שזה באמת יקרה-ז"א אתה יכול להפסיד גם חלק מהשקעה המקורית.
(נניח שקנית מניה ב-1000 ש"ח- אם המניה נפלה ב- 10 % - יש לך רק 900 ש"ח ביד)

לגבי הימורים במניות= מקובל להניח שהשוק הספקולטיבי יותר -הוא המעו|"ף.
(25 המניות המובילות)אתה קונה אופציה קול או פוט-ומהמר.

בד"כ תפסיד את הפרמיה(ההשקעה)-מי שמקצוען -מהמר על סכום קטן,ומפסיד/מרוויח בקטן.

או כמו שמר "יש לי כסף" קיואסקי אומר: "מיליוני אנשים מהמרים על עתידם דרך מניות..."
דבר שהוא די נכון.בספו של דבר.

אם אתה רוצה כסף,תפתח עסק,וגם אז,אתה חייב לנהל נכון-אחרת אתה סתם מגלגל כסף.

בקיצור- כמו שנאמר פה- " אין ארוחות חינם".

בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר