לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2006, 21:36
  yuvalb6 yuvalb6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
פרישה מהעתודה, מה בהמשך?

שלום לכולם, אני חדש פה, מקווה שתוכלו לעזור ולייעץ!

אז ככה, בכיתה י"ב הייתי בטוח שכל מה שאני רוצה זה לנחות בעתודה להנדסת מחשבים. למה? כמובן שחשבתי על תועלת אישית, ניסיון וכו', אבל מעל הכל אני מאמין שאני יכול לתרום יותר בעזרת המוח ופחות דרך הרגליים. מאז שהייתי קטן, הייי בן אדם עירוני... אני אוהב להיות קרוב לבית ולמרכז ולא מסתדר טוב כל כך עם תנאי שטח וכדומה.

כשהגיע יום הצו הראשון שלי, קיבלתי פרופיל 97, וקב"א כנראה 55-6 כי עברתי את כל מיוני טייס עד הגיבוש בהצלחה, ואת הגיבוש דחיתי עקב מחלה. מאז הספקתי להתקבל לעתודה ולהתחיל ללמוד, ובהתחלה לא היה מאושר ממני.

עכשיו, חודש וחצי לפני סוף סמסטר א', אני מאוד מתחרט על הבחירה. הגעתי להנדסת אלקטרוניקה (עדיפות ב') ואני סובל בלימודים. האמת היא, שלא הייתי מוכן עדיין להמשיך ללמוד. אני מרגיש שאני סגור בתוך המסלול, ורק רוצה לעזוב.

מהסיבות שפירטתי קודם, אני כנראה אלך לקרבי 100% נגד רצוני. במנילה רשמתי שאני לא מעוניין בכלל להיות קרבי (סימנתי 1 מתוך 5) ולמרות זאת, הבנתי שפרופיל 97 + פרישה מהעתודה מחייב אותך לקרבי.

מכיוון שאני באמת מאמין שאני אוכל לתרום הרבה במודיעין, ממר"ם או כל דבר אחר שדורש חשיבה, לימוד וכו', אני מאוד מעוניין להיפתח למסלולים הללו.

האם יש משהו שאני יכול לעשות? האם יש מישהו שפרש גם הוא והצליח להתקבל למסלולים האלו עם פרופיל 97? ואם חס וחלילה אין לי שום ברירה חוץ מלהוריד פרופיל (מה שאני לא כ"כ רוצה, כי אני מרגיש שזו רמאות) איך אני עושה את זה כדי לקבל 64 שיאפשר לי לגשת למסלולים דומים?

תודה מראש על כל עזרה,
יובל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2006, 23:18
  yuvalb6 yuvalb6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
דווקא כן ניסיתי לברר...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "רוב הסיכויים שתגיע לתפקיד טכני"

אח של חבר קרוב שלי הוא סיפור הצלחה מהעתודה... אבל אני מניח שבסופו של דבר לא עיכלתי עד כמה השיבוצים של הנדסת אלקטרוניקה הם גרועים. אנשים טוענים שמדובר בפחות מ 10% לשיבוץ טוב ( פיתוח ומחקר). לפני שהגעתי לעתודה חשבתי שזה נהדר, אבל עכשיו אני מת מפחד משירות של 6 שנים אחרי הלימוד. הדבר הנוראי ביותר לדעתי, הוא שבאוניבריסטה להיות צעיר בשנים הופך אותך ל(קצת) חריג מבחינה חברתית, ואח"כ להיות מבוגר בצבא גם לא נשמע תענוג. בתוספת העובדה שייתכן מאוד שלא אהיה בתפקיד טוב ומועיל (לצבא וגם לי), ההחלטה שכנראה אני צריך לפרוש מיד הייתה מאוד ברורה...

זה מאוד מתסכל לשמוע שאין לי שום סיכוי לשיבוץ במודיעין, כי אני ממש רואה את המודיעין בתור המקום הנכון בשבילי. אולי יש לכם עיצות מה כדאי לי לבקש במקום?

בכל מקרה, אני אשמח לשמוע עוד דיעות, וגם מה טיב התפקיד עליו את מדבר בחיל האוויר / חיל הקשר.
ישן 27-12-2006, 21:15
  shahar.ellert shahar.ellert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.06
ברור שיש השפעה.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yuvalb6 שמתחילה ב "ויטמין P :)"

עיתוי הפרישה משחק תפקיד מרכזי.
לפני שאתה פורש- תיסגר על היחידה שאליה אתה רוצה, מתאים ויכול להגיע.
תברר במדויק מתי מתחיל קורס ההכשרה במסגרתה, ואם יש אפשרות מבחינת הקצאות להיכנס אליו.

בכל מקרה, תעשה את המיטב בעתודה (לדעתי זה תופס לגבי כל מקום שבו אתה נמצא, אבל זה שייך לדיון אחר).
הקורסים האלה יחשבו לך גם בשנות הלימודים הבאות, (אחרי הצבא) ואתה לא מעוניין לעשות אותם שוב, נכון?

שכחתי דבר נוסף- מבחינת הק.מיון- אם יש לך פרופיל קרבי, אתה תישלח ליחידה קרבית.
רצוי מאוד שתכין את הקרקע (קריא- שמישהו ימשוך אותך מהבקו"ם כשתחתום ויתור על עתודה)
לפני שאתה מגיע אליו ל"ראיון".

נערך לאחרונה ע"י shahar.ellert בתאריך 27-12-2006 בשעה 21:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר