לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2007, 22:06
  Lou22 Lou22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל Lou22
עצה

שלום לכולם
אני צריך עצה, או הכוונה נקרא לזה.
אני פסנתרן-גיטריסט-מפוחן, אומן בנשמתו.
איפשהו בסביבות סוף ספטמבר יצא לי לראות את הסרט הדוקומנטארי המצוין "השטן ודניאל ג'ונסטון", שהוא כידוע, או שלא כידוע, כותב שירים אמריקאי שסובל כבר בערך 20 שנה ממאניה דיפרסיה. בכל אופן, ראיתי את הסרט והוא פשוט הדליק אצלי איזה אור והבנתי שאני צריך לעשות את זה, ושזה הדבר הנכון מבחינתי. בשבועות שלאחר מכן הייתי עסוק בנסיונות להפוך את עצמי למה שנקרא סינגר סונג רייטר. כלומר- כותב שירים ששר אותם. התחלתי לכתוב טקסטים בפנקס קטן שלקחתי לכל מקום, בשאיפה להשלים מס' מסויים וליצור מהם אלבום דמו קטן, בשביל להפיץ ברדיוס קטן של אנשים קרובים בעיקר. אולי בגלל דניאל ג'ונסטון, או מסיבה אחרת כלשהי, הטקסטים שכתבתי היו באנגלית. כרגע אני נמצא בסוג של משבר כתיבה מכמה סיבות- משום מה, אני מרגיש שאין לי על מה לכתוב; הסתכלתי על הטקסטים שכתבתי עד עכשיו ושמתי לב שאין להם ממש מבנה של שיר, אלה הם בד"כ יותר טקסטים גושיים כאלה; התחלתי לחשוב על העובדה שאני כותב באנגלית. פתאום זה היה נראה לי כל כך מפגר. למה שמישהו יכתוב בשפה שלא שייכת לו? מה שהצית את החשק לכתוב בעברית היה הבנה שלי שבעברית אני אוכל לבטא את עצמי בצורה מוצלחת וטובה בהרבה, בעקבות ההחשפות שלי לאלבום של ארקדי דוכין 'רוצה ויהיה', פרוייקט תרגומים של שירי ולאדימיר ויסוצקי לעברית. התוצאה גובלת בשלמות.
פתאום התחלתי לחשוב- בעברית אפשר לכתוב כל כך יפה ואמיתי.

אז שאלתי היא איך מארגנים את הרעיונות והמחשבות והאירועים שחוויתי או ראיתי לתוך מבנה מסויים?
ודבר שני- איך לעזאזל פורצים את המחסום הזה של הקושי להחשף מבפנים?
תודה גדולה למי שיענה
חזרה לפורום
ישן 23-01-2007, 21:17
  אסאניה אסאניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שאלה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lou22 שמתחילה ב "עצה"

ערב טוב לך, וברוך הבא !!!

עניינה אותי בעיקר השאלה השניה - איך פורצים מחסום ?
ואני חושבת, שפורום מהסוג הזה, עוזר מאוד בפריצה בחשיפה.
כאן תוכל להינות מאנונימיות מוחלטת.

אז בתור התחלה - אשמח לקרוא דברים שלך.

ולגבי מוזה, רעיונות וכד' ... זה עולם שלם.
קודם כל, לא צריך להאיץ. דברים קורים. צריך לדעתי, לפתוח את החושים - בעיקר את הלב. ולתת לכל רגש את ההתחשבות. לתת ללחץ רגיעה. ולהביא את עצמך לתובנות. מה הבנתי. מה התחבר לי. אמן בנשמתו ... נותן לעצמו להרגיש, ויודע לתרגם למילים ולמנגינות.

ועוד ההערה, אתה מוזמן להיכנס לאתגר החודשי. ולנסות לראות אם התוכן מעלה בך רעיון. מדובר באנרגיה ששוהה החודש ביקום שלנו.
לי באופן אישי, הדברים מאד עוזרים.

והעיקר, שתשמור על המטרה שלך. תמיד. גם אם ספק מחרסם לו ברקע.
בהצלחה !!!

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר