לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2007, 18:34
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
מבד"קים, לוגיסטיקה, מודיעין וקצונה בכלל-הרבה שאלות

היי
כבר שמעתם עליי בעבר מי שזוכר, הייתי מועמד לקצונה ובזמן האחרון יש דחיפה בעניין הזה
אז המצב הוא כזה-בקרוב אני אתחיל סוג של חפיפה/מבחן בתפקידי כמועמד לקצונה (רכש צבאי באחת מיחידות המודיעין למי שזה אומר לו משהו, שיייך ללוגיסטיקה). זה יהיה חודש וחצי של נסיון ושם ייראו אם אני באמת מתאים להיות קצין ואם אני מתאים לתפקיד הזה. למי שלא הבין עד עכשיו-אני מדבר על הקצאה יחידתית שסידרו לי, שזה מה שרציתי, כי ככה אני כל הקורס יכול לדעת לאן אני בדיוק חוזר, בלי להיות במתח עד הרגע האחרון.

אני עוד טרם עשיתי מבד"קים, אבל אחרי התקופת נסיון הזאת אני אעשה, ובמידה ואמצא מתאים אז אני אתחיל את הקורס
ועכשיו לשאלות:

1. קראתי מאמר-שניים על המבד"קים, וזה נשמע טיפה מפחיד-האם זה באמת קשה כמו שזה נראה? בצו ראשון הוצאתי נתונים קב"א 54 ודפ"ר 80 (וגם מזה האמת י חששתי אל זה אחרת לגמרי עכשיו). האם הרוב עוברים? למשל בלצייר (יש קטע שצריך לצייר בנאדם, עץ ובית, משהו כזה) אני ממש גרוע, האם הקטעים הללו באמת קריטיים וחשובים???

2. אני יוצא דרך חיל מודיעין, אם כי אני מיועד להשלמה של לוגיסטיקה, אז השאלה שלי מתחלקת לשניים:
א. היכן תהיה ההכנה לקק"צ? שמעתי שכנראה העבירו את זה מבה"ד 15, זה נכון? ואם כן אז איפה ההכנה מתבצעת עכשיו?
ב. כמה זמן אורכת ההשלמה של לוגיסטיקה, שהבנתי מתקיימת בבה"ד 6 (ששם כבר הייתי 3 פעמים האמת)

3. כמה זמן בכלל אורכת ההכנה, בה"ד 1 וההשלמה עצמה?

4. מה היציאות במהלך הקק"צ?

5. מנסיון של מישהו, האם הקורס הוא קשה ובא להכשיל כביכול?

6. האם זה נכון שיש קווים מת"א מיוחדים לבה"ד 1? ואם כן מה הם?

7. אני מיועד למסלול כ"מ 2 (פרופיל 45). בפעם הקודמת שכתבתי כאן הודעה קיבלתי תשובה קצת לא ברורה לשאלה שלי-אילו הקלות יהיו לי, אם בכלל? ומה ההבדל בין המסלול הזה לשאר המסלולים?

מבטיח לעדכן בהמשך, בתקווה שאני אצליח, תודה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2007, 10:23
צלמית המשתמש של Superman87
  Superman87 Superman87 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "מבד"קים, לוגיסטיקה, מודיעין וקצונה בכלל-הרבה שאלות"

מצטער אבל לא הבנתי כול כך איך אתה יוצא לקצונה דרך חיל מודיעין אבל עושה השלמה לוגיסטית ?

אני יכול להסביר לך על הקצונה הלוגיסטית ולא על זה של מודיעין.
בעקרון עם אתה עושה קצונה לוגיסטית אתה יוצא לחודש וחצי הכנה לקקצ בבה"ד 6 לאחר מכן 3 חודשים קורס קצינים בבה"ד 1 ולאחר מכן השלמה בבה"ד 6 שלוקח משהו כמו חודשים גג אני מאמין (תיקח בחשבון שלאחר קורס הקצינים יש סיכוי גדול שתיהיה מסופח ליחידה מסוימת עד שתתחיל ההשלמה שלך כי זה לא תמיד יוצא אחד אחרי השני).
על היציאות בקק"צ אני לא יודע כול כך אבל אני יכול לברר את זה.
הקורס עצמו הוא יחסית לא קל (נגדיר את זה ככה) לא הייתי מגדיר אותו כקורס שבא להכשיל אבל הוא לא קורס שכול אחד יכול לעבור אותו.

לגבי השאלה ה7 לא לאיזה מסלול אתה מיועד אבל עם פרופיל 45 אתה לא יכול לשרת בקו ראשון (הכוונה לגדודים).
ישן 19-01-2007, 10:38
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
אני אסביר את עצמי, לגבי הנקודות שלא הבנת...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Superman87 שמתחילה ב "מצטער אבל לא הבנתי כול כך איך..."

ציטוט:
מצטער אבל לא הבנתי כול כך איך אתה יוצא לקצונה דרך חיל מודיעין אבל עושה השלמה לוגיסטית

תתפלא אבל לכל חיל ובעצם לכל יחידה בצבא חייב להיות מערך לוגיסטי
מאיפה אתה חשוב כל הציוד מגיע? הוא לא נופל מהשמיים, מישהו צריך לספק אותו, לא כך?
אז גם למודיעין יש מערך לוגיסטי. אמנם אני חלק מיחידת מודיעין אבל למעשה אני שייך לוגיסטיקה, כמו שהחובשים שייכים לרפואה, מבין?
כך שההשלמה הרלוונטית שלי היא לוגיסטיקה, כי לעשות לי השלמה למודיעין היא מיותרת, כי אני לא מתעסק במודיעיןף אני מתעסק בלוגיסטיקה, יש מבין?

ציטוט:
תיקח בחשבון שלאחר קורס הקצינים יש סיכוי גדול שתיהיה מסופח ליחידה מסוימת עד שתתחיל ההשלמה שלך כי זה לא תמיד יוצא אחד אחרי השני

לא רלוונטי אליי. אני עושה קצונה יחידתית, ואני לא יכול לצאת ממנה, זה כל הקטע בהקצאה יחידתית, לעומת הקצאה חיילית/צה"לית, שם אתה לא יודע איפה תיפול בסיום הקורס

ציטוט:
לגבי השאלה ה7 לא לאיזה מסלול אתה מיועד אבל עם פרופיל 45 אתה לא יכול לשרת בקו ראשון (הכוונה לגדודים).

שוב-לא רלוונטי אליי, כי אני בהקצאה יחידתית ואני יודע שאני אחזור ליחידה שלי

תודה בכל מקרה, יש עוד תשובות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר