לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2007, 09:28
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
לינוקס הפרוייקט ממשיך והשבוע- chatulim

משהו שכתבתי לאחר שחבר יקר וקרוב לקה בהלם קרב במהלך מלחמת לבנון השניה.

אני מודעת לעובדה שהטקסט יכול להיות קשה עבור חלק מכם, אבל נראה לי שהגיע הזמן גם לפתוח פתח למחשבות האחרות שיש לחיילים, גם כאלה שלא מצליחים להתמודד עם דברים שראו.

חם מאוד ולח. כמעט בכל חדר מאוורר חסר אונים מטרטר ומערבל את האוויר, בוחש ומפזר ריח ים ואקונומיקה ואומללות.
שתי הידיים שלי חבושות.
ריטה אומרת לי להפסיק לעשות שטויות כשהיא מתאפרת מול המראה.
אני מנסה להחליט אם לקום.
בשביל מה?
טיול מקצה אחד של המיסדרון לקצה השני?
שטיח מצמר? מאפרה מחימר?

בשמונה המנקה באה. בשמונה וחצי שיחת בוקר. חמש נשמות מעונות במעגל. השאר מתחבאים מתחת לסדיני משרד הבריאות שלהם, רוטטים וחשופים לאור הלבן המשסע, מבקשים נואשות לצלול בחזרה לשינה אפורה ולא נוחה כמו שמיכת צמר עוקצנית. זה כמו לישון על שולחן מנתחים. בלי זריקת ההרדמה, כמובן.

איזה יום היום? כאן כל הימים דומים. ריפוי בעיסוק, קולאז' קבוצתי, שיחה עם הרופא, כל זה אובד ונמחק בשלוש ועשרים - הם הולכים הביתה.
כשהצוות עוזב ונשארת רק אחות במשמרת, אז יוצאים הצללים מהפינות, אז מתחילים הקולות להדהד, כי פתאום יותר ריק במחלקה. הייאוש מראה את עצמו.
האחות יכולה להציע רק צלילה עמוקה לשינה רדופת כימיקלים.

אני הכי צעיר במחלקה: בן תשע עשרה וחצי. חייל צעיר בגבעתי שחשב שהוא הולך לנצח את העולם. השכנים שלי לחדר בני שלושים וארבעים. בימים טובים אני רואה בהם את העתיד שלי- בן אדם בוגר שהולך אחרי העקרונות שלו ונלחם על מה שהוא מאמין בו. נלחם כדי שלבנות שלו יהיה מקום בטוח וביתן יהא מבצרן. בימים פחות טובים העתיד שלי ממתין לי על גג הבניין ממול.
אמרו לי שמישהו קפץ משם בשבוע שעבר - מסכן הפסיכיאטר התורן.

הנפילה (בפנים, לא בחוץ, לא מהגג) מתקרבת, אני מרגיש אותה באה, כמו משק כנפיים של עוף טורף מסריח ממוות.
היא כאן, הכנפיים מכסות אותי כמו גאות שחורה חסרת צליל, אף אחד לא רואה? הכל מאפיר, נרקב, מתרוקן. כמו ענן גדול שמכסה לא רק את פני השמש, אלא את העולם כולו, אותי, את המחלקה, את האנשים, לשום דבר אין משמעות.

אני מתכסה בשמיכה ורועד. היום רק התחיל.
בחוץ מישהו בוכה בטלפון הציבורי שיקחו אותו מפה. רוצה לחזור למעלה, לאחים שמחכים בדאגה.
בחדר לידי הרדיו דלוק. החזאית מבטיחה יום יפה. צאו לפיקניק, היא אומרת, יום מושלם לטיולים.

תחילת המסדרון.

סוף המסדרון.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

להמשך קריאה על פרויקט "קצת ציונות" לחץ כאן!!!

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 21-01-2007 בשעה 09:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2007, 17:35
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
מעולה, וצריך להדגיש עוד משהו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הפרוייקט ממשיך והשבוע- chatulim"

גם לא במלחמה, גם מבצעים של יחידות מיוחדות. אתה הורג בני אדם. זה גאווה להרוג מחבל?
אולי, יש בזה סיפוק. אבל למי שהורג בנאדם יש שריטה בנפש לכל החיים, ואף אחד לא יכול להגיד שזה יעשה לו טוב.

עיינו ערך סירוב הפקודה בדובדבן, היכרתי אישית אחד מהחבר'ה שם שסירב. הם הגיעו למצב נפשי על הפנים, התיפקוד היום יומי שלהם היה על הפרצוף ולא תמיד היה להם איך להשתקם.

מי שחושב שהשירות הצבאי שלו יהיה איזה תקופה הרואית עתירת מעריצות וסיפורים טובים לחבר'ה, טועה ובענק, זה תקופה קשה. זו תקופה שלפעמים שוברת וכמעט כל בחורה נורמאלית לא תכנס לקשר עם בחור שסוגר 21 על ימין ושמאל. לחבר'ה מהגדודים המחסומים זה הרבה פעמים עושה שריטה וכו'.
אני מלש"ב אבל אבא שלי כל כמה ימים מסביר לי את אותו דבר, מסביר ומפרט. שהחבר'ה אצלנו התגייסו כבר פגשנו את זה יותר, ניצוץ לפעמים שנכבה בעיניים, מן אדישות מפחידה כזאת..

אני מקווה שהבחור יישתקם..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר