לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2007, 20:28
  פיטר_פן פיטר_פן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.03
כבר נגמר משפטו הגדול של נשיא המדינה, אך מי היו השופטים?

בימים אלה מואשם נשיא המדינה משה קצב באישום חמור של אונס ובטרדה מינית של כעשר נשים שונות.
מאז ההודעה הדרמטית בתקשורת וחשיפת הפרשה אנני יכול לישון בשקט.
בקו ברור שהחלה התקשורת בהאשמת הנשיא ובתמיכה גורפת ללא כל צל של ספק בא' המתלוננת.
החל מפתיחת משפטו הציבורי של הנשיא ע"י התקשורת החלו אט אט לקום להם במדינת ישראל "שופטים" ו"פרקליטים" ו"חוקרים" אשר האשימו או זיכו את הנשיא.
למה במרכאות אתם שואלים?!?
מפני שאף אחד מכל אותם חברי-כנסת ואנשי תקשורת וכל אותם אנשים שכבר פסקו וגזרו את גזר דינו של נשיא המדינה, אף אחד מאותם אנשים לא מכיר את פרטי החקירה.
כולם מסתמכים על דיבריהם של כתב זה או אחר אשר שמע "ממקור בכיר בחקירה" דבר זה או אחר.

אני לא יודע אם הנשיא אשם או לא, אבל אני יודע דבר אחד! לאדם מגיעה הזכות להישפט במשפט צודק והוגן. משפט נטרלי.

מפחיד אותי לדעת איך היום הגענו למצב בו אדם מורשע ע"י התקשורת עוד לפני שהחל משפטו.
ומה יקרה בעוד כמה שנים? אדם יוצא להורג בכיכר העיר וזאת משום שנשפט ע"י התקשורת?
ללא כל משפט אמת? ללא כל הוכחות?

אני לא מנסה לשפוט את הנשיא וגם לא את המתלוננות אנני מכיר את הראיות, אני שופט אך ורק את התקשות! התקשורת צריכה לסקר ותמיד להאיר את עיננו לך מקרה של חשד לעברה פלילית,
אבל הדגש הוא על לסקר, לא לשפוט.

לאחר שיתקיים משפטו של קצב ויוכרע אם הוא אשם או זכאי אז יוכלו כולם לקרוא כנגד האשם ולגזור את דינו. אבל עד אז כל אדם הוא חף מפשע עד שיוכרע אחרת.
אני מאמין שאם היו גוזרים את דינו של אזרח מבלי שנערך לו משפט נטרלי כולנו היינו קמים וקוראים לצדק! למשפט הוגן! גם הנשיא הוא אזרח, וגם לנשיא מגיע משפט הוגן.
אם יצא אשם עליו יהיה לקבל עונש חמור וקשה ככתוב בחוק.
אבל אם יצא זכאי חישבו כמה כאב, כמה סבל גרמנו כולנו לאדם על ששפטנו אותו בלא צדק בכיכר העיר.

ולכן אני שב ואומר, אני מפחד, אני פחד שמחר כל אחד מאיתנו יכול לעמוד למשפט ולהורשע על-ידי התקשורת וזאת טרם סיום המשפט, טרם החלטת השופטים האמיתיים והיחידים שלהם ניתנה הזכות לשפוט ולהחליט על גורלינו.

כל מי שקורא לנשיא במשפט "הנשיא צריך להתפטר!" צריך לומר זאת כך,
הנשיא חף מפשע. הוא צריך להתפטר במקרה שיצא אשם.

אל תהיו שופטים ואל תהיו תליינים, תנו למי שבאמת הוסמך לכך להיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 22:23
  משקיפה משקיפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
נימוקים חזקים. כמה הערות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פיטר_פן שמתחילה ב "כבר נגמר משפטו הגדול של נשיא המדינה, אך מי היו השופטים?"

אדם מן השורה שהיה חשוד בקצת מהעבירות המיוחסות לנשיא היה יושב במעצר עד סוף ההליכים.
אדם מן הישוב היה נחקר תוך כדי מעצר ולא בבית הנשיא.
אדם מן הישוב לא היה זוכה לשני פרקליטי צמרת שמופיעים בטלוויזיה בכל עת שיחפצו.
אדם מן הישוב לא רק שהיה מושעה (בהנחה שזה לא חבר כנסת או שוע אחר) אלא היה מפוטר.
נכון שהתנפלות המדיה על הנשיא היתה גורפת ובהתיחס ליחס שקיבל רמון (שעבירתו פחותה לאין שעור) היתה פה מידה רבה של רדיפה.
אפרופו רמון. כולם מתלהבים מהעובדה שהוא התפטר מידית מהממשלה, אך לא שואלים מדוע אינו מושעה מתפקידו כחבר כנסת למרות שהוגש נגדו כתב אישום.
ישן 25-01-2007, 23:41
  פיטר_פן פיטר_פן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "נימוקים חזקים. כמה הערות."

אז ככה..

בקשר למשפט הראשון:
המשטרה עוצרת אדם רק במקרה בו היא מעריכה שיש חשד סביר שאותו אדם ישמיד ראיות / יסכן את שלומו ו/או שלום הציבור/ יברח/ לא יתייצב לחקירה.
המעצר לכשעצמו איננו עונש אלא רק צעד מניעתי שנועד למוע את הדברים הנ"ל
וכמו שנאמר עד שלא יוגש כתב אישום והנשיא יתפטר עדיין יש לו חסינות.

בקשר לפרקליטי הצמרת:
זכותו של כל אדם לשכור אי אלו פרקליטים שירצה והראיונות שלהם בטלוויזה הגיעו בעקבות משפט הראווה שערך לו בערוצי הטלוויזיה השונים.

ובקשר להשעיה ולפיטורין.
קח לדוגמא את הרצח של תהיר ראדה ז"ל. לפני שתפסו את החשוד האמיתי ברצח נעצר אדם אחר. התקשורת ישר רצה לצלם אותו ולהראות את פניו ברבים.. אותו אדם שלא נמצא אשם ושוחרר פוטר מעבודתו ואני מאמין שגם חייו הישתנו לא מעט לרעה בגלל המשפט שנערך לו בטלוויזיה בו יצא אשם עוד לפני שנבדקו כל הראיות.

אני לא מנסה לקבוע אם הנשיא דובר אמת או לא.
אני מוחה על כך שגם לנשיא יש את הזכות לזכות למשפט הוגן ונייטרלי. מבחינת כולם הנשיא כבר אשם, עוד לפני שראו את הראיות. ומה אם הוא בכל זאת יצא זכאי? מה אז? האם כל ערוצי התקשורת יפרסמו מכתבי סליחה שאותם יציגו ללא הרף כפי שמציגים את הפרשיה הזאת עכשיו?
זאת הבעיה שמפחידה אותי הרי אנחנו עם שכל כך מחובר לחדשות וכל מה שאנו רואים בתקשורת הוא קודש הקודשים בשבלינו ובשביל זה נרמסות זכויות אדם בסיסיות ביותר ע"י התקשורת. רק כדי להשיג עוד אחוז רייטינג. כדי שערוץ 2 יעקוף את ערוץ 1 שרוצה לעקוף את ערוץ 10 שמנסה בכל כוחו לעקוף את ערוץ 2. התקשורת חייה על שמועות ומידעים לא רשמיים (שכן עד כה לא הוצגה הוככה אחת באופן רשמי ע"י מקור רשמי) אבל לנו כל אלה הן כבר הוכחות חותכות שלא ניתן לטעות בהן.
כשייסתיים משפטו של הנשיא רק אז אני אוכל להחליט אם לשנוא אותו על שעשה מה שעשה או למוך בו לתמוך בו על שעמד איתן במסע נקמה נגדו
ראש הממשלה בעצמו קרא לנשיא להתפטר וזאת עוד לפני שנשפט ויצא אשם או זכאי.
האם ראש הממשלה שנמצא אף הוא בחקירת המשטרה לא צריך ליישם את עיצתו לו? וללכת הביתה רק בגלל שהוא נחקר במשטרה?

תתארו לכם שהייתם מפורסמים וכל חקירה שלכם במשטרה הייתה ישר מופיעה בכותרות היום.
האם באמת הייתם מאמינים שתקבלו משפט הוגן?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר