לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2007, 05:58
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
תראה,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zoharim שמתחילה ב "בעית כתיבה"

נגיד ואתה רואה משתמשים פה בפורום שמפרסמים הרבה יצירות. אתה חושב שזה קל? אז זהו, שלכולם זה קצת קשה.

אם אתה רוצה לכתוב שיר/יצירה/מה שבא לך, קודם כל (הערה: זו השיטה שלי. אני בשום פנים לא אומר שזו הדרך היחידה, אבל זו הדרך הנכונה בעיני) תכתוב "ראשוני"/"טיוטה", תראה איך יצא לך. אתה כותב שלא אהבת, אז הגיע הזמן לשינויים. תסתכל שורה שורה, תבדוק מה בדיוק אתה לא אוהב. לפעמים קשה ממש "להצביע" על מה שאתה לא כ"כ אוהב, אבל כדאי לנסות לפחות. מצאת משהו שלא אהבת? תחשוב על מילים אחרים באותו המקום. תאמין לי, בתור אחד שכל יצירה שלו עוברת הרבה תיקונים לפני שהיא מגיעה פה לפורום, שזה לא דבר שמגיע אליך בצ'יק צ'אק. לוקח זמן, ימים, עד שיוצא לך מוצר גמור. לפעמים יש מה שנקרא "מחסום כתיבה", ואז צריך לנסות דברים כדי להלחם בו. נגיד ויש לך מחסום כתיבה, נסה לכלוב על... מחסום כתיבה! כך אתה יוצר בעצם פרדוקס, יש לך מחסום כתיבה ובכל-זאת אתה כותב...

אני מאמין שבמוקדם או במאוחר אתה תמצא את סגנון הכתיבה שלך, ותוכל לכתוב (לפי דעתך) טוב

המון בהצלחה!! ומחכה לקרוא את יצירותיך
חזרה לפורום
ישן 09-02-2007, 13:40
  einat8 einat8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "קושי בהתבטאות היא בין הבעיות..."

שלום

קראתי על בעיית הכתיבה שלך לדעתי אינך צריך להחמיר עם עצמך , תן לרגשות לצאת ממך
להתבטא הרבה על הנייר גם אם המילים לא ממש מספיק בשלות . הן הרי היו מ יועדות להיכתב
אני אומרת דבר כזה שאין שיר שנכתב סתם . לכל שיר יש אמירה רגש קצב ריח ואפילו צבע
פשוט נסה להתחבר לרגשות שלך ולא להלחם איתם ובטוחה אני שהכתיבה שלך תתשפתר
אם קורא שיש בעייה בכתיבה כן בוודאי אני חושבת לכל משורר יש איזו שהיא סוג של יובש יצירתי אבל זה חולף מהר מבלי שמרגישים .

והכי חשוב תאמין בעצמך
במילים שלך ואל תנסה להיות אביב גפן כי זה לא הולך כך באומנות או בשירה תהייה כמה שאתה עצמך אביב גפן יכול להיות לך רק להשראה בלבד הכי חשוב להיות אתה עצמך במילותייך

מקווה שעזרתי לך במעט
בברכה ושבת נעימה עינת
חזרה לפורום
ישן 10-02-2007, 10:52
  אסאניה אסאניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שאלה ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zoharim שמתחילה ב "בעית כתיבה"

שלום לך - שבת שלום,

למילים יש כוח ... זה נאמר ומורגש.
כשאתה כותב יש לי בעיה ... כבר הגדרת שיש לך בעיה.
אולי יש לך שאלה ? תהליך שאתה עובר, כדי לגלות משהו, וברגע שאתה כותב בעיה ... קטעת את הזרימה של התהליך ?.? אולי.
אולי, תנסה להפוך את הבעיה ... לחלק מהתהליך שאתה עובר. כי הוא, ורק הוא, מעלה מתוכך שאלות, שיביאו אותך לגילוי עצמי אחר, עמוק יותר. בוגר יותר.

כשקראתי את מה שכתבת, התחברתי למשהו שאני מרגישה בעצמי. שמילים, כן יש להן כוח, אבל איך שהוא שאתה מוציא רגש ותחושה על נייר, זה פתאום מתגמד מול אותו הדבר שהיה בגדר רעיון מופשט. בגדר רעיון. וזו תופעה מוכרת.
כי משהו אינסופי, הוא הרבה יותר עוצמתי למשהו שהוא סוף. אותיות מגדירות במקרה הזה סוף. זהו זה כתוב. תשובה ממשית לדילמה הזו אין לי. אבל בתחושה אני מנסה להעלות את עצמי. איך כל פעם אני אבטא את מה שמרגישה בדרך אחרת. בעוד דרך. בגישה שונה.
אז היום אביב גפן נתן לי השראה, ואולי מחר מישהו אחר. מישהו שממנו ממש אני לא מצפה ... כמו אימא, או אבא, או חבר. מישהו שדווקא מישם אני אצליח להוציא את הרגש הכי הכי מדוייק שלי. ואז אני אשב ואקרא ואגיד לעצמי - "כן, זה זה". ככה באמת אני מרגישה.

אני חושבת שאתה נמצא במקום טוב. מקום שאתה מחפש ובודק. ולא במקום של מובן מאליו ומצאתי. מאחלת לכולם לגלות את האי-ודאות הזו, כי מישם אנחנו פתוחים ... לתת לאור להיכנס.

בהצלחה !!!

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר