לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2007, 13:49
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
שאלה קניית עדשה (בקרוב)

בקרוב אני מתכנן לפנק את עצמי בעדשה חדשה
הייתה לי התלבטות כבדה בין שתי אפשרויות

1. - Sigma APO 70-200mm f/2.8 EX DG HSM
2. - Nikon Fisheye AF 10.5mm f/2.8G ED DX

בסופו של דבר החלטתי ללכת על היותר זול ועל הצד הרחב

Nikon Fisheye AF 10.5mm f/2.8G ED DX

אז אחרי שהחלטתי שאני הולך על רחב במקום על טלה החלטתי לקרוא כמה ביקורות עלייה ולאחר שיטוט לא קטן באינטרנט קראתי עליה משהו שמאוד הפתיע אותי...
(הפרטים המודגשים הם הפרטים שמצאו חן בעיניי)

ביקורת מס' 1

The first fisheye lens developed exclusively for use with Nikon DX Format*. Ultra wide picture angle of 180 degrees on DX sensor achieved by producing a smaller image circle (the size of the image that is projected by the lens on to the sensor) enabling smaller lens diameter, lighter weight and optimal image quality from center-to edge-to-corner on the image. Equivalent to 16mm focal length on 35mm. Minimum focus distance of 0.14m (5.5 in.), or 0.03m (1.2 in.) from the lens front, makes extreme close-ups possible. Close-Range Correction (CRC) provides high performance for sharper images when taking pictures up close. Extra-Low Dispersion (ED) glass element minimizes chromatic aberration; design enables a combination of wider angle-of-view with optical characteristics that are optimized for Nikon digital SLR camera sensors. Nikon D-type design provides precise distance information for flash and ambient light exposure processes, rounded diaphragm to make out-of-focus elements appear more natural, G Type DX Nikkor is designed exclusively for use with Nikon Digital SLR models . Built-in Flower Type lens Hood.

ביקורת מס' 2

The Nikon Fisheye AF 10.5mm f/2.8G ED DX Autofocus Lens allows the user to capture a very wide angle perspective with a Nikon mount digital camera. This lens was purchased from Canoga Camera in California. I use mine with the Nikon D2X. Images captured with this lens and processed with the Nikon Capture software (sold separately) can be defished to yield rectilinear images which I estimate to be fairly close to a 12mm lens equivalent field of view. This lens is very lightweight and yields very clear images which are somewhat soft on the outer edges ( which is typical of fisheye lenses). It is a very fun lens to have in your arsenal and the USA version comes with the famous Nikon 5 year warranty. Highly recommended!

אחרי החפירות ואחרי שקיוויתי שקראתם לפחות את החלק המודגש אני מבקש את חוות דעתכם ואת כל האינפורמציה שבידכם על העדשה נ"ל

תודה איתמר...

בברכה, איתמר חסן

נערך לאחרונה ע"י tita בתאריך 20-02-2007 בשעה 13:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2007, 17:12
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tita שמתחילה ב "קניית עדשה (בקרוב)"

היישור שמתבצע בתוכנה יעודית של ניקון הוא מעולה! פנטסטי פשוט. לא תידע להבחין בין התמונה צולמה עם פיש או ברחב...
לא יודע מדוע אתם חושבים שעדשת פיש זה פחות רציני מעדשת טלה... הכול תלוי בצרכים של הצלם...
אני אישית מאוד אוהב רחב ומעדיף אותו בהרבה על פני טלה... אני כן הייתי בוחר בפיש.
אני רואה ששמת לך למטרה את ה70-200 של ניקון... שעולה כפול מהסיגמה... אך שווה את ההוצאה...
בכול אופן לטלה יש לך את ה70-300 של סיגמה שלדעתי יכולה לשרת אותך עוד זמן מה עד שתחליט לשדרג ולרכוש עדשת טלה איכותית יותר.... מדוע בטלת את האופצייה של הסיגמה 10-20?
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 21-02-2007, 22:48
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=coolpix]לא מבין את..."

מתן... אני מבקש... בינתיים לא אמרתי אף פעם סתם משהוא.... את האמת שמאוד היתעניינתי בכול הרעיון הזה "שהאם אפשר לחקות את המציאות אחד לאחד בפוטושופ?" לא ב100% אבל באחוזים שהעין שלך לא תבדיל.... בקשר לזייף חשיפה של שנייה או שניים בהחלט אפשרי לעשות וראיתי אפילו כמה עבודות שכאלה של דויד לאשלפל(לא בטוח שציינתי את שמו נכון) ניחשב בין האנשים התותחיים ביותר בפוטושופ הנימצאים כרגע על הפלנטה הזו.... בקשר לir גם לכך הייתי בטוח שאין סיכוי להגיע ללא פילטר. לכן שאלתי את המורה שלי והוא ציין שאכן אפשר. וזה לא שהוא סתם ילד שיודע דבר שניים בפוטושופ... אלה אחד שמתעסק עם זה כול חייו ויודע דבר שניים מהשאר ....

בכול אופן נדירים המצבים שבילתי אפשרי לחקות אותם בפוטושופ.

נורא מציאה לכולם לבקר באתר של הגרפיקאי/צלם הידוע ואחד המבוקשים בתחום העיצוב בעולם.
http://www.davidlachapelle.com/home.html
מאוחר יותר מציאה לקרוא את הספר שלו עם תימצאו בו מוסבר על הרבה יצירות שלו שרובם תאמינו או לא עשויים בפוטושופ ותוכנות יעודיות אחרות..... הגבול מאוד דק עד לא קיים.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 21-02-2007 בשעה 23:06.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:33

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר