לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2007, 18:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "שאלה לסטודנטים"

בא נגיד את זה ככה - במקצועות ריאליים, אם אתה לא באמת רוצה ואוהב את המקצוע - לא תשרוד.

החיים בתור סטודנט (שלא ממומן ע"י ההורים) הם לא קלים במיוחד. אתה לומד במשרה מלאה, ואתה עובד במשרה מלאה ולא נשאר הרבה זמן מעבר לזה.
אם אתה רוצה ללמוד, ולעסוק בתחום שאתה רוצה ללמוד בו - כדאי שתהיה מוכן לשנים של עבודה קשה. התיכון בכלל לא מדגדג את העומס של האוניברסיטה.

נ.ב. - אחרי הצבא, אתה כמובן לוקח דברים בצורה קלה יותר. בתכל'ס אתה כבר בא עם משמעת ויכולת עבודה בלחץ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-02-2007 בשעה 18:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2007, 18:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "..."

לא. אבל שוב - תדע שאתה רוצה ללמוד את המקצוע. זה ההבדל בין אלה ש"מרחפים" בתואר ואלה שעושים עם זה משהו בסוף.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-02-2007, 18:32
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04

קיצר תקופת מבחנים:
3 בשבוע, אתה יכול להתכונן לכל הקורסים ביחד אבל זה יעשה לך סמטוחה בראש.
הקורסים הגדולים באמת נגמרים קצת לפני חופשת הסמסטר, או שהם באים בתחילת התקופת מבחנים ויש לך זמן להתכונן.
קורסים קטנים יותר באים ברצף אחד אחרי השני.
אני מצאתי את עצמי קם 3 פעמים בשבוע ב-6 בבוקר, תופס רכבת לב"ש, עושה את המבחן, וחוזר ישר הבייתה.
זה מעייף מאוד כי כל הסיפור של ההלוך חזור זה שעתיים נסיעה לכל כיוון.
חזרתי הבייתה. נחתי? איפההההההה
יש עוד יום וחצי מבחן וצריך להתכונן אליו!
אז לומדים.
וככה זה נמשך.. משו כמו חודש, כשהשבועיים באמצע הם הכי קשים.
אח"כ מועדי ב', מה שצריך לתקן מתקנים, מה שלא צריך לא ניגשים.
בקיצור, יש לחץ היסטרי, הרבה יותר גדול משל תיכון, שמי שלא הרגיש אותו אף פעם לא יודע מה הוא מדבר..

לימודיישן:
לכל קורס יש מרצה אחר עם קריזות שונות. יש חמודימים שבאים להעביר את החומר בכיף ובצחוקים, וגם המבחנים שלהם נחמדים בהתאם, ויש קרצצנים שנטפלים לשטויות ולקטנות, במיוחד במבחנים..
בסופו של דבר צריך לדעת לקלוט את הראש של המרצה כדי להבין יותר טוב את החומר ולהתכונן למבחן.

אווירה:
מגניביייייייייייייייייייייי
אין יותר את השטויות האלה של התיכון בכל מה שקשור למקובלות ושיט, או התלהבות ילדותית משטויות, כולם נחמדים, לא מתנשאים, עוזרים אחד לשני וכו'.
כמובן שתמיד יש יוצאים מהכלל, אבל הם מיעוט.
ישן 27-02-2007, 18:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "קיצר תקופת מבחנים: 3 בשבוע,..."

במקרה שלך זה לא כ"כ תופס, אבל בד"כ החבר'ה לא חיים בבית, ותוספת של עבודה (ומילואים!) על תקופת המבחנים יכולה להכניס אותך לסחרור לא מבוקר בכלל...

ישן 27-02-2007, 18:36
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
החיים הסטודנטיאליים שלי מתחלקים לשני חלקים- מכינת הטכניון, לימודי משפטים באוני' חיפה

בהתחלה רציתי ללמוד בטכניון, אבל גיליתי שכדי להתקבל למה שאני רוצה (הנדסת מכונות) חסרים לי כמה שיפורים בציונים. התחלתי את המכינה, ואפשר לסכם את המקום הזה ואת כל התקופה הזאת במילה אחת- איכס.
כל יום משמונה עד ארבע אחה"צ, אלגברה, גאומטריה, פיזיקה. מאנגלית יש לי פטור, והיה גם מקצוע "שכונה"- כתיבה מדעית.
אווירה מגעילה, כולם מדוכאים ושבוזים, יחס מגעיל מצד הטכניון שרואה בנו ילדים חורגים ולא רצויים, עומס אדיר, מבחנים, עבודות, ונסיעות מעצבנות. אז עדיין גרתי בבית, ולכן נסעתי בכל יום מנהריה לחיפה וחזרה.

זאת היתה התקופה הכי מסריחה בחיים שלי (בלי הגזמה)- במהלך המכינה ירדתי במשקל בסביבות 6 ק"ג עקב אכילה לא מסודרת (כמעט לא אכלתי זאת הגדרה מתאימה).

למזלי הגיעה מלחמת לבנון השניה והפסיקה לנו את המכינה כחודשיים לפני הסוף. אז הבנתי שאין לי מה לחפש שם כי אני רק סובל. לקחתי את האוטו, עליתי עוד קצת במעלה הכרמל, ונרשמתי ללימודי משפטים באוניברסיטת חיפה.
ביום שנרשמתי כבר התחילה איתי מישהי (סיפרתי עליה באשכול הדייט הגרוע או משהו כזה- המבאנגגת), זה היה סימן טוב להמשך.

היום אני נהנה באוני', הלימודים לא קלים, אבל ביחס לטכניון אני עושה חיים. עברתי לגור בחיפה, 5-7 דקות נסיעה מהאוני', הכרתי שם את חברה שלי (כבר חודשיים ביחד), וטפו-טפו-טפו הציונים טובים.
יש לי מועד ב' לעשות, והוא בסוף אפריל.

איך האווירה? ברוב השיעורים אין חובת נוכחות, וגם אם יש- לא תמיד אוכפים אותה.
הנה דוגמא: היה לי קורס אחד שבחצי מהזמן ישבתי בכיתה וגלשתי באינטרנט (כל האוני' מרושתת ב-WIFI), ובחצי השני הייתי אצל החברה...
למבחן למדתי מחוברת שחולקה ע"י אגודת הסטודנטים בתחילת השנה, ובשבוע הבא אקבל את הציון (בסביבות 85-90).

יש חובת קורס חינוך גופני באחד הסימסטרים כתנאי להשלמת התואר. אני לקחתי כדורסל.

יחד עם זאת, אם אתם חושבים שהאוני' זה בית Xונות אתם טועים. חוץ מהמבחנים יש המון עבודות ומטלות להגשה. אני אישית אוהב להכין אותם בלילות. כבר היה לי שבוע של שלושה לילות לבנים עקב הגשת שלוש עבודות.

מנוב' 2005 עד יולי 06 הייתי סטודנט מדוכא, מאוקטובר 06 ועד היום אני סטודנט מאושר.

ישן 27-02-2007, 21:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תיקון קטן+המשך
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "החיים הסטודנטיאליים שלי מתחלקים לשני חלקים- מכינת הטכניון, לימודי משפטים באוני' חיפה"

בעניין מועדי ב'- יש לי מועד ב' אחד לעשות, כתבתי למעלה שיש לי אבל לא כתבתי כמה...

בשבועות הקרובים למשל אין לי מבחנים אבל יש לי לחץ גדול של עבודות:
עבודה במשפט ציבורי, פרו סמינריון במשפט ציבורי, ניתוח פסק דין בקורס מקורות המשפט הישראלי, עבודה במשפט פלילי, תרגיל להגשה ביסודות בכלכלה, ומחר מבחן סיווג באנגלית (אם אקבל 90 יש לי פטור- במשפטים הפטור מהפסיכו לא מספיק, יש שני קורסים ורק על אחד מהם הוא תקף).

אז מה עושים? מעבירים את הלילות בפנאן, קוראים פסקי דין במיטה עם במבה וספרייט, רואים את החברה קצת פחות (אבל אין מה לעשות, היינו ביחד כל חופשת הסימסטר 24/7) וישנים קצת פחות.

להגיד לכם שאני רוצה להיות עורך דין? לא, אני לא רוצה להיות עורך דין, אבל לימודי משפטים נותנים בסיס טוב להמשך- תואר שני במשהו אחר, או תואר במשהו נוסף.

*בקורסים שאני לוקח אני נחשב מאלה שלוקחים את הכול בקלות, לא מתרגשים ונלחצים, ומשאירים הכול לרגע האחרון. עד עכשיו זה מוכיח את עצמו לא רע.

ישן 27-02-2007, 20:23
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תלוי בך בתכל'ס. אם יש לך דחף..."

^ וזו השורה התחתונה. ^

אני רואה את זה בקולג' שלי. יש את האלו שבאמת משקיעים, כבר יודעים מה הmajor שלהם, ומצליחים לקחת סמסטר שלם (5 קורסים) ולהוציא ציונים טובים ועדיין לשמור על שפיות וחיי חברה נורמלים...
אבל יש את אלו שמתנהגים כאילו הם עדיין בתיכון. איך המרצה לאנתרופולוגיה אמר לי..
"In America...its cool to be dumb"

כמו שאמרו פה למעלה, זה תכלס תלוי אם א)אתה יודע איזה תואר אתה רוצה להשיג ו - ב) אם אתה מוכן להשקיע (אבל באמת להשקיע) ולסיים אותו כמו שצריך, בלי לחפף. הכל תלוי בך.

נ.ב. עידו, זה לא משתנה אצלכם איזה קורסים כן בודקים נוכחות?
סמסטר שעבר ברובם לא בדקו, אבל הסמסטר כל המרצים שלי בודקים.

ישן 27-02-2007, 20:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "^ וזו השורה התחתונה. ^ אני..."

תלוי במרצים. יש כאלה שבאמת לא אכפת להם, ויש כאלה שמרצים לכיתות עצומות (300 איש).

בדיקת נוכחות מתחילה בקורסים הקטנים והקורסים המושקעים.

ישן 28-02-2007, 17:26
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04

תכלס מדובר בעולם אחר לחלוטין, הלחץ מהמבחנים עצום יותר כי כל בחינה שנכשלים בה אומרת שצריך לשלם עוד המון כסף ולהרבה אין... אווירה ממש נעימה כשגרים שם, אין הורים או משהו כזה, זה רק אתה והחברים- כל הזמן!! פשוט כיף שם! כל יום נפגשים גם עם השכנים ועם אנשים מהכיתה, כל אחד בא ממקום אחר בארץ עם השטויות שלו.. אבל תוך כדי אתה מתבגר והלימודים נראים בצורה שונה לחלוטין ממה שהכרת.

הלימודים עצמם ממש קשים אבל ברגע שהמרצה נכנס כולם בשקט, אתה יכול לא לבוא אם בא לך, הכל פשוט באחריותך

מומלץ לכולם ללכת ללמוד ולהתנסות בחוויה הזאת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר