לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2007, 21:11
  horani horani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.06
כתבה מאמר על ירפ"א ב'

יום רביעי ה 21 לפברואר 07.

מגיעים לתל השומר, נכנסים לירפ"א נרשמים וממתינים בתור לפסיכולוג.
ההמתנה פה הייתה יותר ארוכה משחשבתי! למה דווקא אותי זימנו לשעה 12?
אחרי שעתיים נכנסתי לפסיכולוג... שיחה קצרה ונחמדה סה"כ.. על החברים, הצבא, קורס טיס ודברים שרשמתי בשאלוני אישיות בירפ"א א'.

רבע שעה בערך אחרי השיחה יש תשובות.. עברתי! ממשיכים הלאה..
זזים לבניין הראשי של ירפ"א לקבלה הרפואית... ממלאים מלאא טפסים על העבר הרפואי שלך ושל משפחתך.. אחרי שמסיימים מתחילים להכנס לבדיקות שהם:

מעבדה :בדיקת דם ושתן
אופטמיטריסט וחובשת : כל מיני בדיקות ראיה.. ראיה תלת מימדית, עיוורון צבעים חדות ראיה ועוד כל מיני דברים.
בדיקת עיניים: רופא עיניים בודק את העיניים עצמם ולא את הראיה.
א.ק.ג ,מדידות (משקל וגובה) ונפח ריאות
בדיקת שמיעה
רופא א.א.ג (אף אוזן גרון)
ורופא תעופתי שמסכם את הכל וקובע אם אתם כשירים או לא....

טוב אז קודם כל נכנסתי למעבדה.. מקבלים כוסית קטנה הולכים משתינים ומביאים להם.. חחחחח ד"א אין מכסים די מצחיק לראות את כולם הולכים בזהירות מנסים לא להתנגש! לא נעים

חייל נחמד מבצע בדיקת דם... סבבה סיימנו עם המעבדה

לאופטמיטריסט! עושים קודם כל בדיקה אצל החובשת... מכשיר שסורק את העין ומדפיס את המספר שלכם.. ראיה תלת מימדית, עיוורון צבעים ועוד כל מיני דברים שאני לא ממש מבין.. פשוט עשו מה שאומרים לכם שטויות
אחר כך בדיקת חדות ראיה.. פה היה לי קשה! הוצאתי מספר 2.00 במשקפיים והגבול הוא 1.75! האופטמיטריסט הגבר אמר לי ללכת לרופא עיניים ולראות מה יקרה איתי כבר... (כנראה בדיקה חוזרת).

זזתי לרופא עיניים.. גם בחור נחמד אבל הוא אמר לי שלדעתו אין לי ממש סיכוי.. אבל שווה לנסות ואני יחזור לשם שבוע הבא לבדיקת ראיה חוזרת... הוא העיף מבט קטן בעין שלי וראה שיש לי מין כתם אדום כזה בצד העין.. נקודת חן קטנה (דווקא על העין מכל המקומות אה???:|)... קבעו איתי בנוסף גם ללכת לרופא מומחה קרנית שיבדוק את זה..

סבבה.. קצת מאוכזב זזתי לעשות א.ק.ג..
נכנסים מורידים חולצה שוכבים על מיטה.. חובשת מחברת אתכם למכשיר בחזה, ידיים ורגליים ומבצעת בדיקה קצרה..
אחר כך נפח ריאה.. לוקחים אוויר עמוק ונושפים למין צינור כזה שמחובר למכשיר...
מבצעים בדיקה מהירה של הגובה והמשקל... סבבה לנו

מחכה בתור לבדיקת שמיעה.. פתאום כל הרופאים יוצאים מהחדרים ויושבים ביחד לדבר! טוב מחכה עוד חצי שעה שיסיימו את השיחה ה"קצרה" שלהם ונכנס לחדר קטן ואטום... שם אוזניות ומחזיק לחצן כזה ביד כל פעם ששומע צליל אמור ללחוץ עליו מיד...
אוקיי מחכה חצי דקה.. דקה.. אין שום רעשים! אני לא שומע טוב?
פתאום החיילת אומרת לי באוזניות "ממ סליחה הייתה תקלה.. בטעות שלחתי את הצלילים לאוזניות אחרות.. נעשה עוד פעם.. סבבה ..
כמובן שהפעם היה מצוין..

אוקיי נכנס לרופא אף אוזן גרון.. הוא אחד הרופאים המצחיקים סטלן כזה.. "שב על כס המלכות!"
.. "חחח אוקיי סבבה"... בודק אותי כזה נוגע בגרון "רגע למה השקדים שלך קצת נפוחים? היית מצונן לאחרונה??" "כן לפני שבועיים.. הכל טוב עכשיו" "מצוין.. הנה אני רושם במחשב... "היה חולה לפני שבועיים עכשיו הכל מושלםםםם!!!!" חחח הוא אחד המצחיקים...
עושה עוד כל מיני בדיקות משהו באף מעיף מבט באוזניים... סבבה יוצא משם והולך לקבלה הרפואית... רופא תעופתי עוד אין לי עד שאני לא מסיים הכל.. קובעים איתי תאריך חדש.. 27.2 בדיקת ראיה חוזרת ורופא עיניים מומחה קרנית..

חזרתי הביתה קצת מאוכזב.. החלטתי לעשות הכללל כדי לראות פעם הבאה טוב! פשוט לא נגעתי במחשב שבוע שלם.. לא מחשב לא טלויזיה.. לא יודע אם זה באמת עזר אבל שווה לנסות לא?

יום שלישי 27 לפברואר 07

סבבה חוזר לירפ"א... ישר קבלה הרפואית ומשם לאופטמיטריסטית.. וואו יש פה הפעם מלא בנות שנבדקות לתפקיד מדריכות צניחה.. שיהיה להן בהצלחה

הפעם היה הרבה יותר טוב באופטמיטריסטית... יצא 1.5 ו 1.75... קרוב מאוד אבל עדיין עובר
זזתי לרופא עיניים... סטלן כזה שם לי טיפות עיניים מרחיבות אישונים ואמר לי "עוד 20 דקות אני קורא לך"
אחרי 40 דקות אני ועוד 2 אנשים שהיו שם כולם עם אישונים בגודל של כדור פינג פונג לא מבינים לאן הוא ברח!?!? טוב מבקשים ממפקדת הבסיס שם שתמצא אותו.. קוראים לו הוא מעיף מבט על העיניים.. מסתכל עם המכשיר הזה שלו.. שואל אותי כל מיני שאלות על הנקודת חן שלי בעין.. בסוף רושם שאני כשיר! איזה כיף!

זזים לרופאה תעופתית..
היא מסכמת הכל ועושה בדיקה כללית.. כמו שעושים בצו ראשון בערך סבבה
בודקת אותי עם סטטוסקופ "מממ יש לך איוושה בלב" ... "באמת? בחיים לא ידעתי!"
טוב אמרה שהכל בסדר רק צריך לעשות אקו לב ומבחינה סטיטסטית רוב הסיכויים הם לעבור..
חיכיתי לאלכס הטכנאי אקו לב הגבר גבר שעשה לי את הבדיקה המעצבנת הזאת..
מסיימים זזים בחזרה לקבלה הרפואית.... סוף שבוע הבא תוצאות אקו לב הם אומרים.. נקווה לטוב אה?

זהו כאן נגמרת החפירה שלי.. מקווה שעזרתי לאנשים סקרנים שיש להם ירפ"א ב' ובמיוחד לאנשים שגבוליים במספר במשקפיים.. אפשרי לעבור גם עם 1.75 שהוא הגבול בדוק בדוק...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר