לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2007, 23:22
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
1. אין שום הגיון בציוד כל הלוחמים בכוונות טלסקופיות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי troublesome שמתחילה ב "כוונות וווסט"

אבל זה לא אומר שלא יעשו את זה.
2. ווסט חזיה הוא, בפשטות, ווסט שכל הציוד בו נישא מלפנים (לפחות מבחינה רשמית; אני לא מוכן להתחייב שמישהו לא קורא בשם הזה למשהו אחר לגמרי).
למה זה טוב? בעיקר למי שצריך את כל הציוד שלו מלפנים (יש כאלה) או למי שסוחב תרמיל. תרמיל מעל אפוד \ ווסט רגיל יושב מאוד לא נכון, ולכן בווסט חזייה אין שום דבר מאחור, כדי שהתרמיל יילבש כמו שהוא אמור להילבש. זה גם יותר נוח כשאתה רוצה לישון .
דוגמאות?
הנה שתיים, שתיהן מאתר שממית:
1. ווסט חזיה על אדם סטיבנס בעצמו במילואים:
http://tinyurl.com/2nnlwj
2. ג'רקין (Jerkin), בערך האח הגדול של הווסט.
http://tinyurl.com/3behfs
שים לב שלשניהם אפשר להוסיף במקרה של שממית חלק אחורי, אבל הבסיס הוא חלק קדמי בלבד.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 07-03-2007 בשעה 23:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 23:38
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
נראיה לי שהכוונה בווסט חזייה זה ל Chest Rigs
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "1. אין שום הגיון בציוד כל הלוחמים בכוונות טלסקופיות."

כמו למשל הווסט הזה של חברת Blackhawk:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.blackhawk.com/images/catalog/55CO00_0.JPG]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.blackhawk.com/images/catalog/55CO00_1.JPG]

לפי מה שאני מבין מדובר בד"כ בווסטים יחסית קטנים וקלים, שמכלים רק פאוצ'ים הכרחיים ויושבים יחסית גבוה, וללא חלק אחורי.

ד"א YGH, אני לא מבין מה הבעיה (חוץ מכלכלית) לצייד כל חייל באמצעי אופטי כלשהוא, אני רואה תמונות של חיילים מכל הצבאות שנמצאים בעיראק/אפגניסטן, ולכמעט לכל חייל שם יש אמצעי אופטי כלשהוא על הנשק.
ברור שחייל צריך להיות מסוגל להילחם גם עם כוונות ברזל, אבל בהנחה ויש את האפשרות אז למה לא?
ישן 07-03-2007, 23:43
  eran447 eran447 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
שלח הודעה דרך ICQ אל eran447
שאלה ליגיל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "1. אין שום הגיון בציוד כל הלוחמים בכוונות טלסקופיות."

הווסטים הנ"ל (שממית) נבנים כשאזורי הגב התחתון -מתניים מרכזים אליהם את הפאוצ'ים ומשקל
ווסט האמלחיה הצהלי הנפוץ היה בנוי ההפך המחסניות תמיד טיפסו לגובה והפאוץ' גב התחיל מן העורף בערך (קצת הגזמתי) מנסיון זה היה מאד נוח
כשהיינו צריכים ווסט שיתאים לשכיבה ממושכת פשוט הזיזו את המחסניות לצדדים
מה היתרון בגרסה של שממית בה הפאוצים נמוכים דווקא
כמו כן לא הצדקתי את אופנת הכוונות הטלסקופיות כמו שאינני אוהב את הבלעדיות של המארס גם ביחידות כמו אגוז מגלן שצריכות להיות בכיוון של טווחי שטח פתוח הכל לפי שגרת הפעילות

ישן 08-03-2007, 00:11
  YGH YGH אינו מחובר  

תשובות לשניכם, לפי הסדר.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eran447 שמתחילה ב "שאלה ליגיל"

1. לא התנגדתי לאמצעים אופטיים, התנגדתי לכוונות טלסקופיות. כוונת טלסקופית מצמצמת את זוית הראיה, ולא תמיד טוב שלכל החיילים תהיה זוית מצומצמת במהלך קרב, בפרט בשטחים עם טווח מגע קצר, כגון שטח בנוי או שטח סבוך. יש אמנם מדינות ששמו כוונת על כל נשק - באחד מדגמי השטייר היה גם בלתי אפשרי להוריד אותה - אבל כשיש לכולם לא מדברים על כוונות X4 אלא בד"כ על כוונת לא מגדילה או מגדילה X1.5 וכיו"ב. אם אתה יכול לצייד את כולם בכוונות השלכה, ואת כל הקלעים בטלסקופים - שום בעיה.
2. אם תשים לב, ה-Chest Rig של שממית דומה מאוד לווסט שהבאת. ושניהם באמת כמעט לא שוקלים כלום, בניגוד ל-JERKIN (שבע-מאות וחמישים גרם לאפוד חזה, מול קילו שבעים וחמש לג'רקין).
3. לערן: הסיבה העיקרית להוריד את המשקל למותניים - יותר נוח לטווח ארוך ויותר בריא לגב.
הסיבה העיקרית להעלות את המשקל למעלה - כדי שלא יפריע לרצועת האגן של תרמיל.
ויש גם את עניין הפוזה, אבל ממנו נתעלם ברשותך.

גלריית התמונות שלי

ישן 08-03-2007, 00:23
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "תשובות לשניכם, לפי הסדר."

בהחלט דומה הווסטים, לא שמתי לב לתמונה הזאת - זה מה שהתכוונתי.

לגבי האופטיות - שוב חוסר תשומת לב (הפסיכומטרי לא עושה לי טוב), לא ראיתי שהתכוונת לכוונות טלסקופיות, ואני מסכים איתך בנושא, אין שום סיבה שלכל חייל יהיה כוונת טלסקופית (מבחינתי כל מה שעולה על הגדלה של פי 2), ד"א, אחת הדברים שנעשים יותר פופלאריים כיום בתחום הכוונות זה כוונות עם זום משתנה, שבעצם יש לך כוונת אחת שיכולה לנוע מכוונת רפלקס (הגדלה של 1-1.5) לכוונת טלסקופית.
ועוד אנקודטה קטנה לגבי שימוש בכוונות טלסקופיות - המ"פ שלי בקק"צ ("סרן נ'" ה"מפורסם" מהאירוע של פלס"ר צנחנים ויעל) טען שהוא באופן עקרוני לא חושב שמפקדים צריכים להשתמש בכוונת טלסקופית מהסיבה הפשוטה שזה גורם להם להישאב לתוך הכוונת ול"ראיית הצינור", במקום להתרכז בלנסות ולראות את התמונה הכוללת של שדה הקרב. ואם מפקד צריך לראות רחוק, בשביל זה הוא חתום על משקפת, את הירי עצמו שיעשו החיילים שגם ככה צריכים להיות יותר מיומנים בנושא.
ישן 08-03-2007, 07:07
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי doohan1 שמתחילה ב "מזה פק"ל הצינורות הזה?"

1.ראשית כל הצינורות הם צינורות SP תחליף לערכת המברי"א של ימי וחבל שבמוד"ש לא השכילו להתקדם כי יש היום הרבה תחליפים נחמדים אחרים לזה
2.עם כי לפי היכרותי את מוד"ש החבר'ה בתמונות הם הכשרות או לכל היותר מסלול ואז אולי סתם נותנים להם להתעסק עם הציוד הנחות והקשה לשימוש בתחום מי שיגיע לצוות מוביל או לפלגה ייעודית יעבור לציוד רציני
3.מחמם את הלב לראות את התמונות של החברה ממוד"ש שכמעט נפחו את נשמתם האם זה תמונות ממסע ה40על 40? זוהי חוויה אמיתית של סבל והתעלות על הגוף היגע...
4.ההגיון בווסטים הגבוהים הוא פינוי לרצועות התיק והצמדת כל הבלאגן היטב לגוף
יש משהו שנראה טיפה מתדלדל בווסטים של מר סטיבנס אני משער שלחי"רניק זה עשוי להיות נעים אך אצל מי שסוחב תיק אטלס על הגב המצב שונה
5.לא ליפול עלי על שמץ זלזול בווסטים של סטיבנס גם אני חסיד בחסידות שממית היה לי תיק ייעודי למשקפת פלוס חצובה שהיה מדהים בארגון שלו ותענוג על הגב (עם יציאתי לאזרחות דאגתי לעצמי לכזה בגודל 70 פלוס עשרים לטיולים )
משמועות הסתבר לי שיחידה 869 ירשה אותו(יחד עם חלק מן הציוד של פלוגה א' של היחמ"ם) ועכשיו בטח סוחבים בו באנגים או גליונות של בלייזר
6. לגבי כוונות טלסקופיות בשטח פתוח ריבוי כוונות טלסקופיות נותן לכח יתרון של גילוי מוקדם אך זה דורש תרגול מוקדם של התנהגות בטווחים קרובים "תרגילי הפתעה" בתוך סבך או בין בולדרים עם תרגול נכון אפשר לירות גם בטווחים קרובים עם טריג'
ביחידה כמו מגלן נתקלתי במ"פ שוויתר על המארס לטובת טריג' פשוט מתוך ההבנה של היתרון בטווחים ארוכים
זה מוביל אותנו אל שאלת השאיבה אל תוך הטריג' כל צלף או קלע נשאב אל תוך הדמות אליה הוא יורה (כך מלמדים למשל בימ"מ להישאב אל הדמות ואז מתוך אינטואיציה לבחור את הרגע המדויק בו ניתן לשחרר כדור) ברגע שאין לך דמות לעיקוב או מטרה ברורה נשאבים פחות אל הטריג'
מנסיון מפקד יכול להישאב תמיד אל תוך משהו במהלך קרב החל מתפעול מעצור טורדני בנשק שלו שמחמת הלחץ לא נפתר וכלה במסך פלאזמה ...
מפקד טוב גם יודע וגם מתורגל לכך שהלחימה האישית שלו היא טפל אל מול הפיקוד על הכח
כלומר גם מפקד שמתרכז בירי במקום בפקודות הוא בעיה ואפילו יהיו לו כוונות ברזל בלבד

ישן 08-03-2007, 12:15
  YGH YGH אינו מחובר  

4. אתה צודק וחשבתי שאמרתי את זה.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "כמה דברים"

למי שסוחב תיק כבד איתו דרך-קבע עדיף ווסט שלא מפריע לחגורת הבטן.
6. בטווחים קצרים, אפשר להגיע ליעילות עם כוונת טלסקופית, אבל לא ברמה של כוונת השלכה. בטווחים ארוכים המצב הפוך כמובן (למעשה, המקבץ שלי ב-250 מ' עם כוונות ברזל היה עדיף על זה של האלביט, בצורה עקבית. אבל המהירות של האלביט כמובן הייתה עדיפה בהרבה).
לגבי זה שמפקד הוא קודם-כל מפקד ואז לוחם, זה נכון - אבל בהסתייגות. מ"כ הוא לוחם כמו שהוא מפקד, מ"מ במקרים רבים כמעט אותו דבר, אלא אם נאמץ את המודלים של צבאות אחרים. וכוונת טלסקופית מבודדת בטווחים קצרים יותר מכל כוונת אחרת.

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר