לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2007, 22:07
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
האם לינוקס משתמשת בבמערכת NTFS?

אני מתנצל על בורותי בענייני לינוקס השאלות שלי הן WINDOWS ORIENTED
- אבל צריך להתחיל מאיזה מקום...

האם לינוקס משתמשת בבמערכת NTFS? אם לא, באיזה? איך מבצע לינוקס פרטישנינג לדיסק?

אני רוצה להתקין על המחשב שלי SUSE 10.2. הורדתי וצרבי את 5 הדיסקים, + השלמות שפות.
ניסיתי גם LIVE CD וזה ניראה יפה.
אבל - על המחשב יש 3 מחיצות : ב- C יש XP והרבה תוכנה חיונית. ב- E ישנם גיבויים וקבצי דטה.

פיניתי את D - שהוא ריק כרגע, ויש בו 18GB אפשר להתקין על מחיצה זו? איך אני מכוון את ההתקנה למחיצת D על הדיסק - כך שלא יפגעו התוכנות והקבצים על C ועל E - שהם חיוניים לעבודה?
האים לימנוקס ישמור על מיבנה NTFS במחיצה הזו על הדיסק כך שלקבצים שם תהיה גישה מחלנות?

הנושא מאוד לא ברור לי, ובכל המדריכים שהצלחתי להשיג מדובר על התקנה על דיסק חדש ולא על התקנה משותפת עם חלונות.

תודה למי שיוכל להדריך אותי בנושא...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2007, 23:33
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YoramC שמתחילה ב "האם לינוקס משתמשת בבמערכת NTFS?"

לא... ללינוקס יש מערכת קבצים משלה. כמה מערכות שונות למען האמת. הנפוצה נקראת ext3.

אתה תצטרך למחוק את המחיצה הריקה, ובמקום שלה לבנות מחיצות של לינוקס. לא אמורה להיות בעייה (בהנחה וגודלה של המחיצה מספיק גדול) - ותוכנת ההתקנה של לינוקס אמורה להדריך אותך בכך (לפחות באלה שלי יצא לעבוד איתן...). רק תשים לב טוב טוב כמובן שאתה לא מוחק בטעות מחיצות קיימות אחרות של חלונות...

לגבי גישה לקבצים של לינוקס מתוך חלונות, חלונות עצמה אינה מסוגלת, אבל יש תוכנות צד גימל שמאפשרות לקרוא מחיצות ext מחלונות. כרגיל - Google Is Your Friend

ישן 13-03-2007, 23:51
  ycoms ycoms אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.07
לשאלתך...!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YoramC שמתחילה ב "האם לינוקס משתמשת בבמערכת NTFS?"

תקשיב ותלמד מטעיות של אחרים....

קודם כל לפני התקנה של לינוקס דבר חשוב מאד לבצע גיבוי לחומר החשוב. למרות שאתה חושב שהחומר לא יפגע .

תצרוב לדיסקים.

1. בצע בווינדוס בדיקת שגיאות לדיסקים
2. בצע איחוי לדיסקים

גם אני חדש בלינוקס, ולי היה סקטור פגום ותוצאה מכך אבד לי חומר חשוב, התקנה קרסה וכו....

במהלך התקנת SUSE10.2 המערכת מזהה את WINDOWS
ב C ואת כל המחיצות הקיימות, קיימת לך אפשרות בשלב זה לעשות שינויים במחיצות.

תמחק את מחיצת D ותיתן ל SUSE להגדיר אוטומטי או לבחירתך.
SUSE תיצור מחיצה של 2GB לטובת SWAP

ומהשאר מחיצת לינוקס EXT3
לדעתי לינוקס לא תשמור על מיבנה NTFS במחיצה זו ולא תהיה לך גישה מ WINDOWS ללינוקס, אבל כן יהיה לך גישה מלינוקס למחיצות של WINDOWS.

אני התקנתי על דיסק של מחיצות מערכת הפעלה WINXP ב C וב E לינוקב ועבד לי יופי (עד הקריסה כמובן).

שים לב בהתקנה לגבי מיקום ה BOOT LOADER על איזה כונן יותקן...חשוב לשם קבלת מסך בחירת מערכת הפעלה.
צריך להיות על C , בלינוקס זה HDA1 אם זה הארד דיסק IDE , ואם יש לך הארד דיסק SATA אז SDA1.

תוודא שהחומרה שלך נתמכת בלינוקס, כרטיס מסך לדוגמא חשוב מאד, אם לא נתמך הלינוקס לא יעלה.

SUSE10.2 גירסה נחמדה וקלה להתקנה, רק תקרא את הכתוב.

מומלץ,
בהצלחה.
ישן 14-03-2007, 14:57
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
התקנת לינוקס SUSE 10.2
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני ממליץ להתקין את ה..."

חברים יקרים, אני מודיע בצער כי התקנת לינוק SUSE ניכשלה כישלון מחפיר.
לא הצלחתי. ניסיתי לקרא ולעקב אחר ההודעות השונות , ולהעזר במדריכים - אבל קיבלתי הרבה מאוד הודעות שניסיתי להמינן, ומתברר שלא הצלחתי. הלכתי והסתבכתי.
מסתבר לי כי כותבי המדריכים הם מומחים, אבל כותבים את המדריכים למומחים אחרים - הם יוצאים כניראה מהניה שהקורא מכיר את המערכת ואת הודעותיה - ואין צורך להזכיר כל הודעה ומה פישרה.
הסתבכתי לגמרי בקטע של פרטישנינג ועכשיו יש לי מחשב בלי לינוקס, אבל גם בלי וינדואוז.
ביזבוז זמן אדיר - וגם עכשיו צריך לשחזר את המחשב. (טוב שיש גיבויים...)

למדתי מהניסיון לקחת את התאורים על התקנה קלה וחלקה מתאימה ללא מנוסים - בערבון מוגבל מאוד.

לצערי לא מצאתי מדריך ממש טוב ומפורט בעברית, ולא ספר על לינוקס בעברית.

אולי מישהו מהמומחים יקח את אתגר ויכתוב מדריך למתחילים, אני חוזר - למתחילים, שבו לא יהיו דילוגים על שלבים והודעות, ויוסברו שם מה פשרה של כל הודעה ומה האופציות להגבה, ומה התוצאות של כל אופציה...

אני בכל אופן, לאור הנסיון הלא טוב שהיה לי היום, לא אנסה שוב להתקין לינוקס, עד אשר ימצא לי מדריך ממש טוב ומפורט, או לחלופין, חונך, שיעבור איתי על ההתקנה...

תודה לכולם על הרצון הטוב, ושיהיה לכם יום יפה...
ישן 15-03-2007, 00:29
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי YoramC שמתחילה ב "התקנת לינוק SUSE ניכשלה"

שמע...

הבנה בכיצד מחיצות עובדות (ב-PC) לא ממש קשורה ללינוקס. למעשה, הגבלותיה השונות של טבלת המחיצות דווקא מגיעות מעולמה של DOS

תוכל למצוא הסבר על מחיצות כאן: http://www.gentoo.org/doc/he/handbo...l?part=1&chap=4

זה אמנם לא של ההפצה שאתה מתקין, אבל זה עדיין נכון. אני מקווה שממה שכתוב שם תבין כיצד הדברים עובדים.

לגבי מחיקה של מחיצות חלונות שיש לך במהלך ההתקנה, אני חושב שהזהרתי מפני כך קודם לכן באשכול - לא למחוק כלום אם אתה לא מבין. ואם היה לך שטח ללא מחיצה, אז לא היה שום צורך במחיקת מחיצות מתוך לינוקס...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר